יונים של טווס: תמונות וסרטונים, זנים, רבייה

יונים של טווס זכו זה מכבר לכבוד בקרב מגדלי היונים. טווסים נקראים על שם נוצת הזנב האופנתית שהיונה מחזיקה זקופה, כמו טווס. קצות הנוצות דומים למניפה המעטרת יונה.

ההיסטוריה של יונים טווס

כיום, מעטים האנשים שזוכרים כי ליונים של טווס יש שם אחר - חצוצרות. שם זה לא תפס, שכן השם "טווסים" משקף באופן מלא את המוזרויות של מראה היונה.

יונה זו ילידת הודו. לראשונה הוזכרו יונים בטווס במאה ה -16. במהלך פרק זמן זה, זנבה של הציפור הוקדשה יותר למבנה הגוף. מגדלים מודרניים עסוקים ביציבה ובמנחת הראש של יני הטווס.

באירופה יונים של טווס הופיעו לראשונה באנגליה, שכן הודו הייתה מושבה אנגלית באותה תקופה. בהתאם לכך, הגזע נוצר לבסוף באנגליה. בתחילה חולקו הטווסים לשני סוגים: סקוטים ואנגלים. לטווסים האנגלים היה זנב רחב, מבנה גס משהו, מכיוון שלמגדלים הייתה נוצת זנב עדיפה. בנוסף לזנב עשיר, לטווסים הסקוטים הייתה תנוחה מלכותית וחן.

טווסי יונים מקומיים לא איבדו את הפופולריות שלהם ומרתקים מיופיים של אוהדים רבים של הגזע.

מאפייני יונים של טווס

יונים של טווס מוערכים על ידי מגדלים על קלות התחזוקה והטיפול שלהם. אפילו חובבן מתחיל יתמודד עם שמירת עופות. בנוסף, טווסים מסתדרים היטב עם גזעי יונים אחרים.

יונת הטווס היא גזע עם סטנדרטים מסוימים שלא השתנו במשך למעלה ממאה שנה. המאפיינים העיקריים של הגזע:

 • ראש מושלך לאחור כמעט אל הזנב העליון, קטן בגודלו, ללא נעילה וצעיר;
 • הצורה המעוקלת של צוואר היונה;
 • גופו של הטווס מעוגל;
 • מקור דק עם מקור צר, אורך בינוני;
 • גוון המקור והעפעפיים בטווסים זהה;
 • צבע האישון תלוי בצבע נוצות היונה, טבעות העין דקות;
 • חזה טווס בצורת כדור, מכוון כלפי מעלה;
 • הגב קצר;
 • הרגליים נטולות נוצות, מרווחות לרווחה, הרגליים אדומות בהירות;
 • נוצות הטווסים צפופות, קשות;
 • הכנפיים לחוצות היטב לגוף, נוצות המעוף נוגעות בקצות;
 • גודל הטווסים שונה (אנשים זעירים הם בעלי ערך רב יותר);
 • זנב של יונה עם נוצות צפופות, ממוקם אנכית, הנוצות התחתונות נוגעות בקרקע, הצורה מעוגלת;
 • זנב עליון מפותח.

בזנב של זן יונת הטווס יש עד 50 נוצות. המספר תלוי בעובי ורוחבם. תקן הגזע הוא יונת הטווס הלבנה, אך מספר צבעים אחרים מותרים.

תגובה! ליונים של טווס מבנה זנב ייחודי. הוא מורכב מ -9 חוליות, ואילו לשאר הגזעים יש 7.

טווסים עם צוואר עבה או ארוך, ראש גדול וגוף לא מפותח נתונים לחיסול.

האם יונים מטיסות טווסים

כמו רוב גזעי היונים הדקורטיביים, טווסים עפים בצורה גרועה וחסרת רצון.כיום זו ציפור עופות. אך מגדלי יונים מנוסים יודעים שיונים צריכות לעוף כל יום. זה מאפשר לך לשמור עליהם בכושר. מעוף של יונת טווס אינו אחיד ואין לו את החסד שזני תעופה של יונים ניחנים בו. ברגע הטיפוס הם נופפים בכנפיים ברעש, הם יכולים לעשות כמה סלטות מעל ראשם, כמו אבותיהם, הכוסות.

קורה שטווסים נשבים על ידי זרם אוויר. הסיבה לכך היא רוחב הזנב והדשים, כמו גם המשקל הקטן של היונה. הגובה אליו יכולים לטפס טווסים הוא 100 מ '. משך הטיסה מגיע ל -90 דקות, ומרחק הטיסה המרבי הוא 100 ק"מ.

לפיכך, יונים של טווס יכולות להסתובב מעל יונת היונים, אם כי בצורה מגושמת מאוד. הם טסים למרחקים ארוכים רק כשצריך.

זנים של יונים טווס

יש כמה תת-מינים של יונים של טווס. כולם נבדלים זה מזה רק על פי צבע הנוצות, שאר המאפיינים של הגזע דומים. הנפוצים ביותר הם טווסים לבנים כשלג.

צבע הטווסים מגוון למדי: מלבן טהור לצבע קרמל. ישנם אנשים בגוון אפור ואפור, ישנם נציגי הגזע עם מספר צבעים בצבע נוצות. יונים של טווס בצבע שחור נראות חגיגיות מאוד. ישנם כמה סוגים של טווסים ביונים: אמריקאים, אירופאים, הודים, רוסים. ההבדל העיקרי שלהם הוא החליפה.

צבעי נוצות יוני הטווס מגוונים. הנפוצים ביותר הם:

 • לבן - ללא זיהומים, עיניים חומות, מקור, טפרים בז ';
 • השחור - עם גוון ירקרק, עיניים כתומות, טבעות עיניים, טפרים, מקור שחור;
 • כָּחוֹל - צבע עסיסי, אפור-כחול, גוון ססגוני בצוואר ובחזה, פסים שחורים בכנפיים ובזנב, הזנב חייב להתאים למגנים, טבעות העין, מקור, טפרים שחורים;
 • כסף - בעל גוונים בהירים, צוואר, גרון בגוון ססגוני, כסוף, פסים בכנפיים ובזנב בצבע חום, כתום או עיניים פנינה;
 • אָדוֹם - יונים של טווסים בצבע אדום, בדרך כלל ללא זיהומים, צוואר וגרון עם ברק מתכתי, עיני פנינה, מקור, טפרים, טבעות עיניים חוליות;
 • צהוב - יונת טווס בצבע צהוב זהוב, עם ברק כסוף על הצוואר והגרון, עיניים כתומות, מקור, טפרים בז ';
 • שקד - מטיל זהב, כתמים חומים עוברים לאורך הנוצות, נוצות תעופה וזנב כתמים של לבן ושחור;
 • חום - טווסים בגוון שוקולד, עיניים כתומות, מקור, טפרים ורודים;
 • בתיבה - דפוס הנוצות מורכב מגוונים בהירים וכהים, האות "t" נראית על הכנף, צבע העיניים, הטבעות, הטפרים תלוי בפלומה.

בין המגדלים גם צבעים פופולריים: כחול עם אבקה, כסף עם אבקה, כחול כהה ויוני טווסים משיש.

בתצלום ניתן לראות את כל צבעי יונת הטווס.

יונים של טווס

ל"אמריקאים "יש חזה בצורת כדור, ראש קטן. מבחוץ, נראה כי אין להם גב וצוואר. הראש ממוקם בין החזה והזנב. נוצות בצבע אחד: חום, צהוב, לבן.

טווסי יונים הודיות

הטווסים הקטנים ביותר מבין כל הטווסים. זהו ההבדל העיקרי שלה מסטנדרטים אחרים. השד לא בולט יותר מדי. הצבע מונוכרומטי. המרשים ביותר הוא צבע הציפור עם נוצות בז '.

יונים של טווס מסוג אירופאי

"אירופאים" אינם כה נפוחים, אלגנטיים יותר מטווסים אמריקאים. הצוואר נראה בבירור, בעל עיקול חזק, גב קטן. צבע נוצות, לרוב כהה, ססגוני.

טווסי יונים רוסיות

באשר לטווסים הרוסים, הם נבדלים משאר הסטנדרטים בגופם הגדול יותר. יש להם צוואר מוגדר היטב, חזה מסיבי. צבע הנוצות מגוון.

טווסי יונים של סרט

הם מאופיינים בגבול של גוון מנוגד בקצה הזנב או באמצע. צבע הגוף והכנפיים הוא מונוכרומטי.

טווסים של יונים מדובללות

"גולת הכותרת" של הטווסים הללו הן נוצות עבות בגפיים קצרות למדי. אורך הנוצות יכול להיות יותר מ -10 ס"מ. לפעמים יש דורבנות על רגלי הציפורים (עד 5 ס"מ).

טווסי יונים שמנמנים

על עורף טווסי המצח יש נוצות מורמות קטנות. היקרים ביותר הם ציפורים עם רגל גדולה ורכה.

טווסי יונים אדומים

ציפורים יפות עם גוף מונוכרומטי וכנפיים. צבע הזנב הוא תמיד אדום, דובדבן או לבנה.

טווסים של יונים שחורות זנב

צבע הגוף והכנפיים לרוב לבן, מבריק. צבע הזנב הוא שחור, צבע רווי.

גידול יונים של טווס

אניני טעם אמיתיים מהגזע מודעים היטב לכך שגידול יונים של טווס בבית הוא עבודה די מטרידה. יונת הטווס היא עוף פורה. הורים מדגירים בזהירות ומאכילים את כל צאצאיהם. המגדל צריך לחתוך מעט נוצות מכל צד של זנב הנקבה בתחילת עונת ההזדווגות. אחרת, זה יהפוך למכשול להזדווגות מוצלחת.

עֵצָה! עבודת הרבייה של יונים צריכה להיות מלווה ברישומי רבייה כדי שלא יופיעו מוטציות.

בדרך כלל גיל ההתבגרות מתחיל בגיל 5 חודשים. אם אתה רוצה להשיג יונה עם נתונים מסוימים, עליך ליצור זוגות. אנשים עם מאפייני גוף וזנב נכונים, כמו גם חסינות חזקה, מעורבים בעבודת רבייה. מבנה הגוף של טווס נקבה צריך להיות בעל שומן בינוני. אנשים שמאכלים יתר על המידה מייצרים לעתים קרובות ביציות לא מופרות. נקבות יונים דקיקות אינן תרנגולות מצופה. הם מעדיפים לעזוב את הקן בחיפוש אחר מזון. יש לשים לב לצבע הפלומה. עדיף להרים יונים של טווס באותו צבע. אם זה לא אפשרי, כדאי לבחור ביונה לבנה. בסופו של דבר, הצבע הכהה ישלוט. בתהליך העבודה, איסוף קבוע של זוגות, ניתן יהיה להשיג יונת טווס לבנה עם כנף אפורה או שחורה. לפיכך, בעת יצירת זוגות עליכם להבין איזו תוצאה עליכם להשיג.

ואז האנשים שנבחרו ממוקמים בכלובים מרווחים שחוטאו בעבר. אורך הכלוב הרצוי הוא 70 ס"מ, גובה ועומק 50 * 50 ס"מ. בתוך כל כלוב מונח חציר, ממנו יבנו זוג היונים ההורים קן. מספר ימים לאחר ההזדווגות, יונת הטווס נקבה מתחילה להטיל ביצים. בדרך כלל מצמד מורכב מ 2-3 ביצים. ביציות מבשילות תוך 19-20 יום.

תשומת הלב! בתקופת הקינון מופיע נקודה בפלג גופה התחתון של היונה, המכונה "דשנה". הוא מאופיין בחום גבוה ובמחזור דם טוב. זה עוזר לנקבת הטווס לחמם אפרוחים לעתיד.

המלצות בקניית יונים

בקניית יצרנים עליכם ללמוד ולבדוק את אילן היוחסין של יונים טווס. הבחירה צריכה להיעשות בתקופת האביב-סתיו, כאשר לציפור מראה מראה. חובה לבדוק את בריאות היונה: שימו לב לנוצות, לעיני הציפור. אתה יכול לדפוק קלות על הכלוב - יונה בריאה תגיב מיד. סרטון של יונים של טווס ניתן לראות למטה.

תקופת דגירה

לאחר הופעת הביציות בקן, מתחיל תהליך הבקיעה. ליונת טווס נקבה צעירה עשויה להיות רק ביצה אחת במצמד. זה נחשב לנורמה. המשימה העיקרית של מגדל היונים בזמן הזה היא לא להפריע לבני הזוג בקן פעם נוספת. עם זאת, בימים 10-12, עליך לבדוק את הביציות במצמד לצורך הפריה. לשם כך, כל ביצה מתבוננת בקפידה באור. העובר נוצר בזמן זה וייראה בבירור. ההליך יכול להתבצע גם באמצעות מכשיר מיוחד - אוסוסקופ.

האכלת אפרוחים

יונים של טווס נחשבות להורים ללא דופי, דואגים, אך המגדל צריך להיות מוכן לכל דבר. לכן צריך להכניס את הזוג ההורי לשליטה, כי גוזל יונים של טווס יכול לחיות בלי אוכל רק כמה שעות.בתחילה, היונה הנקבה מאכילה את הגוזלים בחלב זפק, ואם היא לא תעשה זאת תוך שעתיים, היא תצטרך להאכיל את הגוזלים באופן מלאכותי. להכנת התערובת צריך לערבב חלב חם עם חלמון מבושל. אתה יכול להאכיל בעזרת פיפטה. מתחילים להינתן הזנות מורכבות יותר מגיל חודש.

איך להאכיל יונים של טווס

יש להאכיל יונים של טווס על פי צרכיהם התפקודיים, עונתם וגילם. מכיוון שמערכת העיכול של היונים חלשה, יתר על כן, יש להן מקור קטן, די קשה להן לאכול אוכל גדול (תירס, קטניות). לכן, מומלץ לתת תערובות דגנים בצורה כתושה.

בחורף יונים צריכות לקבל הזנה מועשרת במזונות עתירי קלוריות. לא מומלץ להוסיף כמויות גדולות של הזנת חלבונים. קטניות לתקופה זו אינן נכללות לחלוטין בתזונה. הפרופורציות הטובות ביותר הן 60% שעורה ו -40% חיטה. עיכול הזנה מהיר מהווה סכנה לבריאותם ולחייהם של היונים, מכיוון שטווסים שאינם פעילים במהלך העונה הקרה עלולים למות, במיוחד בחדרים לא מחוממים. לכן, בחורף יש צורך להאכיל את הציפורים במילוין.

מנת המזון בקיץ צריכה להיות מורכבת ממאכלים הניתנים לעיכול בקצב של 30-40 גרם לציפור. הקפידו לכלול אוכל עסיסי ירוק.

מאמצע פברואר מתחילה תקופת ההזדווגות של הטווסים. יש צורך להעשיר את תזונת היונים בהזנת חלבונים. הם צריכים להיות לא יותר מ -20% מהתזונה הכוללת. יחד עם זאת, חשוב להכניס עד 10% מזרעי השמן (פשתן, חמניות, קנבוס). זה יספק בנייה טובה.

דיאטת הרבייה מתחילה בחודש מרץ. נוסחת ויטמין, מינרלים וחומצות אמינו לנוסחת ההאכלה. דיאטת האכלה כזו תבטיח ביצועי רבייה טובים וגידול מוצלח של הגוזלים. תערובות הזנה צריכות להיות מורכבות מחיטה, זרעי פשתן, גרעיני חמניות, שמרים, דוחן ושיבולת שועל. מגדלים מנוסים מוסיפים ויטמין E ואשלגן יודיד.

עבור אותם חובבים שמאלפים טווסים במשך שנים מעגליות, יש צורך לחשוב על מנת המזון. החל מאפריל, כאשר מגדלי היונים מניחים לעופות לעוף, מוסיפים פחמימות לתערובת ההזנה לצורך אנרגיה. אך יחד עם זאת, הרכיבים אינם צריכים להכביד את הטיסה. בדרך כלל יונים במהלך עונת החיתול ניזונות מקטניות, חיטה, דוחן ושיבולת שועל.

תקופת ההליכה ביוני טווס היא תהליך ביוכימי מורכב, ולא רק החלפת נוצות. זה קורה בסוף הקיץ - תחילת הסתיו ודורש תוספת של רכיבי חלבון לתזונה. אחרת, איכות הנוצות מתדרדרת באופן משמעותי, חסינות הציפור פוחתת והחלפת הנוצות תמתח עד החורף.

כללי האכלת יונים בטווס

טיפים להאכלה טובה ממגדלי יונים מנוסים:

 • יש לתת הזנה בכמות שהציפור אוכלת אותה לחלוטין, ללא שאריות;
 • אם אתה צריך להבין אם יונה אוכלת מספיק, אתה יכול לגעת בזפק שלה - היא צריכה להיות מלאה באוכל, אבל לא מלאה;
 • בדרך כלל יונים מוזנות בקיץ 3 פעמים ביום במינונים קטנים, בחורף - פעמיים;
 • כאשר אוכל מופיע, יונים של טווסים עפות מעלה, פותחות את כנפיהן - הדבר מעיד על כך שהן אינן מוגזמות מדי;
 • בכל יום, ללא הצלחה, כל השתיינים, המזינים, שוקות הרחצה מנוקים מהכיסות ונשטפים.

צריך לזכור שיוני טווס הן ציפורים עם שרירים חלשים ומערכת עיכול. שיעור ההזנה לא צריך להיות יותר מ 45%.

כיצד לטפל ביונים של טווס

הטיפול העיקרי ביוני טווס בבית הוא ניקיון יומיומי של המתחם: יש צורך להסיר את ההטלה, לנקות את המזינים מפסולת מזון ולשטוף היטב את השתיינים. חיטוי מוחלט של המתחם מתבצע לרוב אחת לשנה לפני ההזדווגות. לשם כך מוציאים את הציפורים מהמתחם במהלך הניקוי, הקירות והרצפה מטופלים בחומר ניקוי בתוספת כלור. לאחר הניקוי, עליכם לאוורר את החדר.

דרישה לכלוב ולצל

עדיף להחזיק יונים של טווס במתחם רחב ידיים, מגודר ברשת, עם מספר רב של שקעים, גישה חופשית למים ומיכל רחצה. כאשר אתה מסדר חדר לציפורים, עליך להמשיך ממספר האנשים: לזוג יונים צריך להיות לפחות מ"ר אחד. מ 'רצוי שהכלוב היה מתקפל. זה יאפשר ניקוי וחיטוי במהירות ובמהירות.

המקום להתקנת הציפורית נבחר באוויר הפתוח. אתה יכול להתקין אותו ברפת, במיוחד בחורף. אבל יונים של טווסים מרגישות הרבה יותר טוב מתחת לשמיים הפתוחים והשמש. בתנאי מזג אוויר קשים, הציפור מכוסה בצפחה או חומר אחר. לקראת החורף טווסים מועברים לתנאים חמים יותר. סככה מרווחת עשויה בהחלט לעלות. אתה יכול להשתמש בדיקט או בלוח דק לבניית הכלובים ברפת.

הדרישות העיקריות לשמירת טווסים נוגעות ללחות בתנאי הטייפור והטמפרטורה. בחורף הטמפרטורה לא צריכה להיות נמוכה מ +10 מעלות, בעונה החמה, לא גבוהה מ- 25 מעלות. בתקופת הסתיו-חורף, יש להתקין מנורות אינפרא אדום. הם מחממים את החדר היטב, ולא מייבשים את האוויר. בנוסף, לצבע האדום החם יש השפעה חיובית על מערכת העצבים של ציפורים. באשר לרמת הלחות, אז המחוון שלה לא צריך להיות גבוה מ- 70%. אחרת, יונים מתחילות לפתח פעיל מחלות פטרייתיות.

סיכום

יונות טווס הן ציפורים ייחודיות ויפות עם היסטוריה מעניינת. זהו אחד מגזעי היונים הראשונים המאולפים על ידי האדם. גזע זה הוא שחולק את הרגעים החשובים ביותר בחייהם של אנשים: הם משתתפים בטקסי חתונה והם האנשה נפלאה של העולם.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה