הפרה עוברת על תאריך ההמלטה: מדוע וכמה ימים יכול עגל לשאת

מקרים בהם הפרה עברה את תאריך ההמלטה שכיחים. כאן אנחנו עדיין צריכים לברר מה פירוש כל אחד מהבעלים במילה "עבר". בממוצע, ההריון נמשך 285 ימים ± שבועיים. מכאן נשאלת השאלה, מאיזה רגע לקחת בחשבון שתקופת ההמלטה חלפה.

מדוע הפרה חורגת ממועד ההמלטה?

ישנן סיבות רבות לעיכוב בהמלטה בפרות. ולא כולם שמחים:

  • תְאוּמִים;
  • גובי;
  • פרי גדול;
  • הצפה;
  • הריון כוזב;
  • חנינה של העובר.

ברוב המקרים, הבעלים מאמינים שאם פרה עוברת את תאריך ההמלטה, יהיו לה תאומים. למעשה, בקר שייך לקבוצת חיות הסינגלטון, כמו סוסים. תאומים נולדים רק ב 1-2% מהמקרים. וזו בדרך כלל תופעה מאוד לא רצויה. במקרה של הפריה של שתי ביציות בו זמנית, קיים סיכון גבוה להפלה. והעגלים שנולדו יהיו חלשים יותר מה"יחידים ". העובדה שהפרה עברה את המועד האחרון לא אומרת שיהיו בהכרח תאומים. מספר ההמלטות המאוחרות עולה בהרבה על מספר התאומים בבקר.

התפשטות זו מוסברת בכך שגובים "יושבים" ברחם זמן רב. זכרים כמעט בכל מיני היונקים נותרים מאחור אחרי הנקבות בהתפתחות. גם אחרי הלידה. לכן, עם מלון מוקדם, אתה מעדיף לחכות לפרה, ועם אחד מאוחר - שור. פרה יכולה לעבור גם אם היא עגלת עם עגל גדול. אבל כאן, אולי, זה בדיוק העיכוב בהמלטה. לעובר יש זמן לגדול. ובמקרה זה, סיבה ותוצאה מבולבלים. הפרה לא עברה, מכיוון שהעובר גדול, והעגל גדל בגלל ההמלטה המאוחרת. העיכוב במקרה זה נובע מהפרעה הורמונאלית קלה. לגוף אין מספיק אוקסיטוצין בכדי להתחיל את תהליך ההמלטה. כישלון כזה אינו פוגע במיוחד בהריון, אלא רק מאריך אותו.

לפעמים יש מה שמכונה "הצפה". למילה זו שתי משמעויות. האחד פירושו בעיות בריאותיות חמורות עבור הפרה, והשני רק מציין שהחיה ספגה מאוחר יותר. זה במיטה. אך זמן ההמלטה יצטרך להיקבע לא על ידי חישוב, אלא על ידי סימנים חיצוניים. זה יכול לקרות אם יש שור בקרבת מקום. הפעם הראשונה שהפרה לא הפרייה וב"שקט "מהבעלים הלכה לשור בציד הבא. המצב עם פתולוגיות גרוע יותר.

אם הפרה עברה את המועד האחרון, ההמלטה עשויה להיות בלתי צפויה עבור בעלי החיה.

סיבות פתולוגיות

הריון כוזב נגרם על ידי רמות הורמונליות גבוהות מדי. כלפי חוץ, הכל מתקדם כאילו עובר מתפתח ברחם. לעתים קרובות, אפילו בבדיקה בחלחולת, אי אפשר לקבוע מה החמיצה הפרה. אולטרסאונד יכול לעזור כאן. התפתחות הריון כוזב לפני "ההמלטה" יכולה להתנהל על פי שלוש אפשרויות:

  • הבטן "מתנפחת" ללא השלכות;
  • תהיה "ההמלטה";
  • פיומטרה תתפתח.

עם הריון כוזב, בעלי חיים לעתים קרובות "יולדים" ומקצים כל אחד ותפקיד לתפקיד גור, עד לחפצים דוממים.

תגובה! התפתחות פיומטרה עלולה להוביל לשחיטה כפויה.

חנינה של העובר מתפתחת באמצע ההריון. העובר מת, אך מכיוון שצוואר הרחם סגור, חיידקים מוחלשים אינם יכולים להיכנס פנימה. בשל התכווצות מופחתת של מיומטריום והצוואר הסגור, העובר נשאר ברחם. בהדרגה, זה מתייבש ומחניק.

כאשר חנוטים, אין לבעלי חיים סימני ציד, והבעלים מאמין כי הפרה בהריון.הבעיה "תחסל את עצמה" אם שרירי הרחם יתחילו להתכווץ. אבל במקרה זה הפרה עוברת יותר משלושה שבועות. עוברים חנוטים תמיד בוקעים מאוחר מאוד. לעיתים קרובות יש צורך להסיר את העובר באופן מלאכותי לאחר זריקות של ההורמונים המתאימים. אלה האחרונים דרושים לפתיחת צוואר הרחם, והווטרינר מסוגל להגיע לעובר.

תגובה! לאחר חניון לעיתים קרובות מתפתחת פוריות מאחר ותהליכים דיסטרופיים ודלקתיים כרוניים מתרחשים ברירית הרחם.

כמה זמן יכולה פרה לשאת עגל

בדרך כלל פרה הולכת כ -10 ימים. מקסימום 26 יום. זה בערך 260-311 ימי הריון. אמנם על פי הניסיון של מגדלי בעלי החיים, הארכת תקופת ההמלטה אפילו ב -3 שבועות היא דבר נדיר. לרוב לא יותר מ -15.

תגובה! ההצהרה לפיה המונח עשוי להגיע ביום ה -240 אינה תואמת את המציאות: ההמלטה בחודש השמיני היא הפלה מאוחרת עם מחלה מדבקת.

מקום היישום המשוער של המאמצים במהלך "בדיקת הדחיפה", אם הרחם עבר את התנאים, כך שתוכל לקבוע אם יש בתוכו עגל חי.

מה לעשות אם פרה חורגת ממועד ההמלטה שלה

עד לתום המועד האחרון, אתה לא צריך לדאוג יותר מדי. אך יש צורך לעקוב אחר מהלך ההריון. ההמלטה המאוחרת בדרך כלל קשה בגלל העובדה שלעובר יש זמן לגדול מהמקובל.

אם יש לך ספק במועד מאוחר יותר, תוכל לבדוק באופן עצמאי אם העגל נמצא והאם הוא חי. לשם כך, הפרה נדחפת בחוזקה, אך לא בפתאומיות, אל הבטן מלמטה מימין למטה. הגור מיד יתמרמר על טיפול זה ויתן דחיפה חזרה.

אם הפרה כבר עברה 3 שבועות, החל מהיום 285, עדיף להזמין מומחה שיוכל לקבוע את קיומו של הריון. בתנאי ש"מבחן הדחיפה "לא יניב תוצאות. אם העגל דוחף, והעטין מתחיל להתמלא, נותר רק לחכות להמלטה ולזכור שאוכלי העשב יכולים להזיז את הזמן באופן שרירותי ביום. זהו מנגנון הגנה. הם לא יולדים אם יש גורם מטריד. במקרה זה, הבעלים עצמו יכול להיות הגורם לעיכוב יומי כזה.

סיכום

אם הפרה עברה את תאריך ההמלטה ביותר משלושה שבועות, לבעל יש סיבה לדאגה. העברת התאריך המשוער בעשרה ימים היא תופעה תכופה, אין מה לדאוג. בעלי חיים אינם מכונות לייצור צאצאים באופן מדויק בזמן.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה