ממריצים לגידול לבקר: שמות, ביקורות

אנשים רבים חושבים שהאכלת עגלים לצמיחה מהירה נחוצה בתרופות הורמונליות. זה אפשרי, אך זה לא שולל את הצורך בתזונה מאוזנת כהלכה. יתר על כן, "מאצי גדילה" רבים הם למעשה אוסף של ויטמינים ומינרלים.

במקרה של בקר, יש צורך גם להפריד בין המושגים "צמיחה בשכמות" ו"גדילת שרירים ". הראשון הוא אופציונלי ולעיתים מזיק. השנייה היא לבקשת הבעלים.

יתרונות וחסרונות של שימוש בממריצי גדילה לבקר

מנקודת מבט של גידול בקר בקר בשימוש בממריצים, כולל הורמוני גדילה, אין חסרונות לסובלים. כמה פלוסים מוצקים:

 • בעלי חיים עולים במשקל במהירות;
 • תנאי ההאכלה מצטמצמים;
 • התפוקה הקטלנית מהפגר היא יותר.

לאף אחד לא אכפת ממצב המפרקים, העצמות והרצועות של סטייקים עתידיים. המצב שונה אצל אילן יוחסין ובקר חלבי. בעלי חיים אלה אינם זקוקים למסת שריר גדולה. כאן אתה כבר יכול לראות לא רק את היתרונות, אלא גם את חסרונות הצמיחה וההתפתחות המהירים.

השימוש בהורמוני גדילה עבור פרות בהריון יוביל להתפתחות עובר גדול מדי. כתוצאה מכך, סיבוכים במהלך ההמלטה אינם נכללים, ובקר חלבי צריך להביא צאצאים מדי שנה. לכן כדאי לשקול כשמסתכלים על פרסומות להורמוני גדילה לבקר. אם היצרן טוען כי המוצר מתאים לשימוש בבעלי חיים בהריון, קרוב לוודאי שהוא מחלוקת.

גרוע מכך הם ממריצים לגידול מלאכותי לגידול עגלים שגדלו עבור השבט. אצל בעלי חיים צעירים עצמות הצינור גדלות הכי מהר. בזכותם, קיימת עלייה בגובה בשכמות. מדידות מראות כי אצל בעלי חיים צעירים השלד מתפתח בצורה לא אחידה: עכשיו השכמות גבוהות יותר, ואז העצה, ואז הצמיחה בדרך כלל נעצרת לזמן מה.

במהלך עצירות כאלה, לגידים שמחזיקים את המפרקים זה לזה יש זמן "להדביק" את העצמות. לחיה מעוצבת לחלוטין יש ODA טוב.

אך אם נעשה שימוש בממריצים, האיזון בין התפתחות השלד לשרירים מופרע. השימוש בהורמונים נותן יותר מדי מסת שריר לעצמות חלשות ורצועות מפרקיות עדיין. ממריצים אחרים מעוררים צמיחת עצם מואצת. מפרקים חלשים וגידים מקוצרים הם התוצאה.

אם עגל קטן ניזון בצורה אינטנסיבית מדי, במשקל כבד ובשל צמיחה מהירה, לגידים אין זמן להתפתח כרגיל, במקרה זה, חוזרים מופיעים לעיתים קרובות.

יחד עם זאת, לפני מאות שנים, אנשים הבחינו כי בעל חיים על אוכל טוב ושופע גדל יותר מקרוביו. לכן, מקדם הגדילה הטוב ביותר עבור עגלים המיועדים לרבייה או לייצור חלב הוא תזונה מאוזנת. ניתן להוסיף אנטיביוטיקה להאכיל למספוא באיכות גבוהה, מה שיאפשר לגוף החיה לא לבזבז אנרגיה על מאבק במחלות.

הזנת עגלים לצמיחה מהירה

השלב הראשון הוא האכלת העגל בחלב פרה טבעי. בשבועיים הראשונים בעלי חיים צעירים מתפתחים במהירות רבה ועולים במשקל, וניזונים רק מחלב. בשעתיים הראשונות לחייו, יילוד צריך לקבל כ -10% ממשקלו עם קולוסטרום. בהדרגה, מינון החלב היומי מוגבר ומגיע ל 12 ליטר.

בעלי בקר לא מנוסים מקבלים את הרושם השגוי שעדיף להאכיל עגל קטן בחלב ובחציר.

לעיתים קרובות אוהדי "אורח החיים הטבעי" מקפידים על תיאוריה זו. אחרי הכל, עגלי הסיורים הפראיים לא קיבלו שום אוכל אחר, למעט דשא וחלב. אבל אבות טיפוס פרועים הם תמיד קטנים יותר מעמיתיהם המבויתים. ה"נסיינים "משוכנעים מניסיונם שלהם שהתאוריה שגויה ומשנים את דעתם. התזונה הטובה ביותר לצמיחה מהירה של עגלים היא תרכיזי דגני בוקר. הם מתחילים להוסיף מהשבוע השלישי לחיי הגור. עם האכלה בשפע בחלב ומספוא מזין, העלייה היומית במשקל של בקר צעיר היא בערך 1 ק"ג.

עדיף להשתמש בהזנת עגלים מוכנה מסחרית. האנטיביוטיקה וההורמונים המפחידים את כולם נעדרים. תוספים אלה מנוהלים בנפרד לפי הצורך.

תשומת הלב! אל תבלבל בין אנטיביוטיקה לבין קוקסידיוסטטיקה.

הזנת סטרטרים איכותית לבעלי חיים צעירים מכילה את החומרים המזינים הדרושים לצמיחה מהירה ולעלייה בשרירים. קודם כל, מדובר בחלבון ובמתחם ויטמינים ומינרלים.

כדורי התחלה ניתן להאכיל לעגלים מרגע שהם מנסים משהו אחר מלבד חלב.

הזנה למתחילים

מיועד לעגלים מגיל 0 עד 6 חודשים. ברוסיה, אתה יכול לקנות הזנה מייצור קרסנודר: "ויטולה", "ונרה", "אלגנטיות".

השניים הראשונים מיועדים לעגלים עד גיל 3 חודשים. הגרגירים מוסיפים בהדרגה ועד גיל 90 יום הם מובאים ל 1.6 ק"ג ליום. אלגנטיות היא השלב הבא. משתמשים בו בגיל 3-6 חודשים. המינון היומי המרבי הוא 3.5 ק"ג. מאוחר יותר, כדי להפחית את עלות הפיטום, עגלים מועברים בהדרגה מאלגנס למספוא רגיל עם ויטמינים ומינרלים מוקדמים.

אותה יצרנית מציעה שני תוספי הזנה כמאיצי גידול: CattlePro Littlegoby ו- CattlePro BestVil. הם נראים כמו גרגירים רגילים. משתמשים ב- "BestVil" לאחר שישה חודשים, ומערבבים עם המספוא הראשי. התוסף מחליף 15-30% ממנת התבואה העיקרית. Littlegoby משמש לעגלים בין 3 ל -6 חודשים, אם מוחלף הזנת יניקה למתחילים בתבואה זולה יותר. חלקו של תוסף זה הוא גם 15-30%.

כל המוצרים של יצרן זה מכילים חומרי קוקסידיוסטאטיקה המונעים התפתחות של קוקסידיוזיס. גם אם ההזנה לא מאיצה את העלייה במשקל בעגלים, היעדר הטפילים הוא כשלעצמו מקדם גדילה.

ישנם מקדמי צמיחה אחרים שאינם קשורים לתוספי מזון או תוספי מזון.

תכשירי גידול לבקר

ממריצי גדילה לעגלים כוללים:

 • תכשירי ויטמינים להזרקות;
 • אַנְטִיבִּיוֹטִיקָה;
 • הורמונלי.

איזה זן לבחור לעורר צמיחה מהירה תלוי במצב. אך לרוב משתמשים בויטמינים ובסוכני אנטיבקטריאליות.

מתחמי ויטמינים ומינרלים

תוספי תזונה הם אותם קומפלקסים ויטמינים ומינרלים בהם יש להשתמש לא רק לפיטום. אין אזורים בעולם המאוזנים באופן אידיאלי בכל המרכיבים החיוניים הדרושים. בכל אזור מגורים ספציפי, יש להוסיף את החומרים החסרים להאכלת בעלי החיים. אך זה נקבע בעזרת בדיקות מעבדה, לכן אי אפשר לציין את השמות הספציפיים של ממריצים ויטמינים-מינרליים לגידול בקר במאמר כללי. לרוב מדובר בתמיסות ויטמינים ומינרלים להזרקות. בשמיעה של אחד מממריצי הביולוגיה הללו - Catosal.

לעתים קרובות מאמינים שאם יש לך Catosal, אתה יכול להאכיל את העגל בדגן הזול ביותר ולא ממש לפנק את החיה בתוספים אחרים.

קטוזל

למעשה, הוא מכיל 2 מרכיבים פעילים בלבד: נגזרת של זרחן ונגזרת של ויטמין B₁₂. הוא משמש כטוניק, מכיוון שהוא מאיץ את חילוף החומרים ומשפר את החסינות.

Catosal מיוצר בצורה של נוזל להזרקה. עגלים מוזרקים תת עורית, תוך שרירית או תוך ורידי. אך אין תוכנית הגשת בקשות לפיטום בקר בקר.ביקורות משתמשים של Catosal הם סקפטיים. וזה לא מפתיע. שום ממריץ לא נותן תוצאות קסומות. לצורך גידול טוב של בקר, במקביל לזריקות של Catosal, בעלי חיים צריכים להיות מוזנים היטב ולספק להם סט ויטמינים ומינרלים.

Eleovite

פתרון נוסף להזרקת ויטמינים. הרכב מוצר זה עשיר: 12 ויטמינים. טופס שחרור: נוזל להזרקה. הצבע צהבהב או חום. בעל ריח ספציפי. הויטמינים המרכיבים את Eleovit מעורבים בחילוף החומרים של שומנים, חלבונים ופחמימות. הוא משמש לטיפול במחלות הקשורות להפרעות מטבוליות. היצרן אינו מזכיר את הצמיחה המהירה. מינון לבקר: בעלי חיים בוגרים - 5-6 מ"ל, עגלים - 2-3 מ"ל. זריקות תוך שריריות או תת עוריות.

תשומת הלב! במקביל לתחילת זריקות Eleovit, התזונה מאוזנת מבחינת זרחן, סידן, חלבון, מגנזיום ומיקרו אלמנטים.

להאכיל אנטיביוטיקה

בנוסף לקוקסידיוזיס, עגלים יכולים לחלות גם בזיהומים אחרים. קוקסידיוסטטיקה בהזנה אינה עוזרת במקרה זה. כדי להגן על בעלי חיים צעירים מפני מחלות אחרות בגידול בעלי חיים, משתמשים באנטיביוטיקה של מזון. ניסויים הראו כי בעלי החיים המוזנים בתרופות וטרינריות אלו הביאו לטובת קבוצת הביקורת מבחינת פריון בשיעור של 2-14%.

תגובה! שם אחר לאנטיביוטיקה של מזון הוא מקומי, כלומר לא מזוקק.

תכשירים לא מזוקקים המכילים חלבונים וויטמינים מתווספים למזון העגלים. אנטיביוטיקה להאכיל כוללת:

 • ביומיצין;
 • כלורטרציקלין;
 • אוקסיטטרציקלין.

מדובר בחומרים "טהורים" שאינם נותנים בצורה זו. אנטיביוטיקה מקומית זמינה מסחרית ידועה בשמות מותגים ותוספים ולא בתרופות.

עגלים מוזנים בתוספים מקומיים, אם הם מציעים חומר אנטיבקטריאלי דומה להזרקה בבקבוק אטום הרמטית, זה כבר אנטיביוטיקה לטיפול

ביומיצין

אתה יכול לקנות אותו בשם "Biokorm-1". אבקה חומה בהירה שנשארת פעילה למשך 6 חודשים. תכולת החומר הפעיל ב- 1 גרם של "Biokorm-1" היא 900-1000 יחידות. הוא מכיל גם ויטמיני B, הנחשבים לעיתים קרובות כממריצי גדילה. מפצה על היעדר מרכיבים תזונתיים חיוניים.

כלורטרציקלין

שם מסחרי "ביוקורם -4". אבקה חומה-שחורה עם חיי מדף של 3 חודשים, 1 גרם מכיל עד 30,000 IU של חומר פעיל. בנוסף לאנטיביוטיקה, קיים ויטמין B₁₂.

אוקסיטטרציקלין

נמכר כיליד טרמיצין. את התרבות מגדלים על דגנים כתושים. בצורה מוגמרת, מדובר באבקה חומה בהירה עם ריח חד של עובש. חיי המדף הם שישה חודשים. 1 גרם מכיל 3-4,000 יחידות אוקסיטטרציקלין. בנוסף לאנטיביוטיקה, חלבונים, שומן, חומרים נטולי חנקן וויטמינים מקבוצת B קיימים בכמויות גדולות. ממריץ גדילה טוב.

תשומת הלב! מינונים של אנטיביוטיקה מקומית מחושבים על בסיס החומר הפעיל העיקרי.

ממריצים הורמונליים

סיפור האימה העיקרי של צרכני מוצרי בשר. למעשה, הממריץ ההורמונלי האמיתי הוא מוטציה גנטית הגורמת לייצור העגל מיוסטטין. זהו גם הורמון, אך הוא עוצר את צמיחת מסת השריר. השינוי בגן הוביל לחסימה מוחלטת של עבודתו. בממלכת החי מוטציה זו שכיחה למדי, אך היא תוקנה רק בזן בקר הבקר: הכחול הבלגי.

עגל מכל גזע אחר שאינו הכחול הבלגי לא יציג תוצאה כזו, לא משנה איך תאכילו אותה ובאילו ממריצי גדילה תשתמשו.

ממריצים גדילתיים הורמונליים מלאכותיים לא יתנו את האפקט הרצוי ללא תרכיזים עתירי חלבון ו"אימון ", כלומר תנועה פעילה.

נוקלאופפטיד

התפקיד העיקרי של תרופה הורמונלית זו הוא לעורר עלייה בשרירים. זה מתקבל מהטחול של הבקר. כלפי חוץ, זה נוזל מעונן. טווח הצבעים נע בין צהוב בהיר לצהוב-חום. מקציף בקלות כאשר מנערים אותו. כשמאוחסנים זמן רב בזמן מנוחה, נוצר משקע שמתפרק בקלות לאחר רעד.אריזה: 5, 10, 100 מ"ל. הבקבוקונים אטומים הרמטית במכסים פולימרים.

חָשׁוּב! חיי המדף של בקבוק נפתח הם לא יותר מ 24 שעות.

כנ"ל לגבי אותן חבילות, שהנוזל ממנו נלקח עם מזרק דרך המכסה.

מנגנון פעולה

החומרים הכלולים בנוקלאופפטיד מגרים את הפרשת הורמוני בלוטת התריס והאנדרוגניים. היצרן טוען שלא יותר מכמויות פיזיולוגיות.

לטירואידים השפעה מורכבת:

 • להפעיל את הסינתזה של הורמון הגדילה;
 • לעורר את התפתחות וצמיחת העגל;
 • להאיץ את מערך מסת השריר;
 • יש השפעה אנבולית.

התרופה גם מגבירה את עמידות הגוף למחלות. עגל שלא היה חולה תמיד יגדל מזה שהיה חולה בצעירותו.

בשימוש בנוקליאופפטיד מסת השריר עולה ב-12-25%. המרת הזנות משופרת גם כן. ניתן להשתמש בתרופה במקביל לאנטיביוטיקה מקומית ולערבוב של ויטמינים ומינרלים.

הנוקלאופפטיד מזרז את חילוף החומרים, ולכן צריך להאכיל את העגל בתדירות גבוהה יותר ויותר מאלה שלא נעשה שימוש בממריץ לצמיחה מהירה.

Gamavit

תכשיר הורמונלי המבוסס על שליה מתחלבת מפולטרת וגרעין נתרן. חומר המוצא עבור האחרון הוא תרבויות שמרים. Gamavit מיוצר בצורה נוזלית. משמש בדרך כלל בהזרקה.

המוצר מכיל חומרים ביולוגיים המגבירים את החסינות ומייעלים תהליכים מטבוליים. משמש למניעה וטיפול:

 • hypovitaminosis;
 • אֲנֶמִיָה;
 • פיומטרה;
 • הַרעָלָה;
 • רַעֶלֶת;
 • מחלות פולשניות ומדבקות.

הוא משמש גם כטוניק בתקופה שלאחר הניתוח. Gamavit שימושי גם בהכנת בעלי חיים לתערוכות ותחרויות. אבל ההערה לא אומרת בשום מקום שהיא מגרה את הצמיחה. אולי בעקיפין. היצרן מפרסם את המוצר גם כממריץ גדילה.

בעלי חיות משק יצרניות ניסו לנקב עגלים וחזירונים בעזרת גאמיט לגידול. הדעות היו חלוקות. בעלי תרנגולות שהלחילו את התרופה על תרנגולות מספרים שהציפורים עלו במשקל טוב. בעלי חזירונים ועגלים מאמינים כי ניתן להזריק מים מזוקקים בהצלחה שווה במקום ממריץ. היצרן טוען כי הרבה זיופים הופיעו ויש להיזהר בקנייה.

כללים לשימוש במאיצי גידול בקר

כל ממריצי הגדילה משמשים לא רק לבקר, אלא גם לבעלי חיים אחרים. תלוי בסוג היונק, גם תוכנית השימוש משתנה.

בחודשים הראשונים לחיי עגל אין משתמשים בממריצים. בעלי חיים צעירים ניזונים ממתחילים איכותיים, חציר וחלב. ממריצים לגידול מהיר יידרשו כאשר השור מוזן.

בשל המגוון הרחב של מאיצי הצמיחה, אין תוכנית אחידה לשימוש בהם. כל ממריץ חייב להיות מלווה בהוראות. אם זה לא שם, ככל הנראה, התרופה מיועדת למטרות אחרות. צמיחה מהירה עם תרופה זו היא צירוף מקרים, תופעת לוואי או הונאה עצמית.

הנוקלאופפטיד משמש לפיטום מהיר של גובי. ויש הוראות כיצד להשתמש במוצר בדיוק למטרה זו. כדי לעורר חסינות, מזריקים לנוקלאופפטיד תוך שריר או תת עורית 0.1-0.2 מ"ל לק"ג משקל חי פעם ב 24 שעות במשך 3 ימים.

כאשר משתמשים בו כממריץ גדילה לפיטום עגלים, זריקות ניתנות באמצע הצוואר תת עורית. המינון הוא 0.1-0.2 מ"ל לק"ג. לא ניתן להזריק יותר מ -30 מ"ל למקום אחד. הזרקות ניתנות 4 פעמים במרווח של 15 יום.

תשומת הלב! בשימוש בנוקלאופפטיד יש להאכיל את העגל בתזונה עתירת חלבונים.

הכלל העיקרי לשימוש במוצרים לצמיחה מהירה הוא תרכיזים עתירי חלבון ad libitum. אתה יכול להשתמש בממריצים הטובים והיקרים ביותר לצמיחה מהירה, אך אם לא תאכיל את העגל הוא לא יגדל.פשוט לא יהיה לו לאן לקחת "חומר בניין" לגופו.

כדי לקבל מסת שריר טובה, תצטרך להאכיל את העגלים היטב, העיקרון "להרוויח הרבה, אתה צריך להשקיע הרבה" עובד כאן.

חוות דעת הווטרינרים

ההשפעה של מקדמי גדילה על הגידול המהיר בשרירים בעגלים מוגזמת במקצת. צמיחת השוורים מושפעת מ:

 • גנטיקה: אף פעם לא עגל חלבי יעלה במשקל באותה מהירות כמו עגל בקר;
 • תזונה איכותית: אם תנסה לחסוך כסף ולהאכיל את העגל בתבואה זולה בכמויות לא מספיקות, אפילו הגובי הכחול הבלגי יגדל כעגל עלוב;
 • לספק לבעלי חיים את המיקרו-אלמנטים והויטמינים הדרושים: עם avitaminosis או חוסר באלמנט כלשהו, ​​צמיחתם של בעלי חיים נעצרת לעתים קרובות;
 • תנאי דיור טובים: העגל שמבזבז את כוחו במאבק ההישרדות צומח לאט.

ורק אם התנאים הללו מתקיימים, תוכלו לנסות להאיץ את העלייה במשקל אצל השוורים באמצעים מלאכותיים.

תשומת הלב! לפני השימוש בכל ממריצים לצמיחה מהירה, יש לבצע תולעת.

השימוש בממריצים לצמיחה מהירה להזרקת בקר הוא מפתה אך עלול להיות מסוכן. עודפי ויטמינים המתקבלים דרך הפה לא ייספגו ויופרשו מהגוף באופן טבעי. כאשר מזריקים את הרכב הוויטמינים, אפילו מיותר ייכנס לגוף. ממריצים להורמון גדילה יכולים להפר את האיזון הטבעי שלך. התוצאה לא תהיה עליה מואצת במשקל, אלא בעיות בייצור הורמונים.

סיכום

כדי להאכיל עגלים לצמיחה מהירה יש צורך, קודם כל, מוצרים באיכות גבוהה המכילים כמות גדולה של חלבון. שום הורמונים ואנטיביוטיקה לא יעזרו לבעלי חיים לעלות במשקל אם אין לו ממה "לבנות" רקמת שריר.

ביקורות על ממריצים לגדילה לבקר

סטניסלב בלינוב, בן 37, בריאנסק
כשהחלטתי להאכיל את השוורים לבשר, בהתחלה אפילו לא חשבתי שאצטרך להאכיל אותם במשך שנה וחצי. עכשיו בחווה תוכלו לקנות רק יומיים או קצת יותר מבוגרים. בהמשך הכל נפרק. שמעתי על ממריצים לגדילה, החלטתי לנסות. בכל זאת, הבשר הזה לא מתאים לי. תחילה ניסיתי נוקלאופפטיד. התברר שההורמונים פשוט לא עובדים מהזריקה. ואז הבנתי שאם אתה משתמש בתרופות הורמונליות, אז אתה צריך להאכיל את השור כשרירן. ובכן, לפחות אין שייק חלבונים. וכך, כל המזון צריך להיות עתיר חלבונים. וזה יקר. ואז יעצו לי לקטוסל. הם אמרו שזה כמעט תרופת פלא. גם לא הבחנתי בתוצאה הרבה. אבל הבקבוק עצמו מאוד יקר. אבל הפלוס של Catosal הוא שזה מגביר את התיאבון.
אלמז יוסופוב, בן 42, זלנודולסק
צריך להאכיל עגלים בחלב במשך שבעה חודשים לפחות. כמובן שיש צורך בתבואה, אך על העגל לקבל חלב כמה שיותר זמן. ואתה לא יכול לתרגם תחליפים מוקדם. בגלל תחליפים הם משמיצים. ורק אותם גוביות שמעולם לא היו חולות או התעללו בצמיחה מהירה. אני מאמין כי מקדם הצמיחה הטוב ביותר הוא גנטיקה טובה והזנה נכונה. המגרסה, למשל, צריכה להינתן כמה שיותר דק. עדיף להיספג כך.
תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה