איך לחרוש בצורה נכונה עם טרקטור מאחור: עם מחרשה, עם חותכנים, עם מתאם, וידאו

אמצעי מיכון מודרניים מאפשרים לחרוש חלקות קרקע גדולות למדי. יתר על כן, מכשירים כאלה הם מאוד ניידים, מה שמאפשר להשתמש בהם במקומות בהם גישה לטרקטורים ומכונות חקלאיות גדולות אחרות אינה אפשרית. בנוסף, חריש עם טרקטור מאחור מאפשר לך לבצע עבודה עצמאית, לא תלוי באנשים אחרים.

בחירת המודל הנכון

לפני שאתה קונה טרקטור מאחור, עליך לקבוע לאיזו עבודה תשמש את היחידה. המכשירים הפשוטים ביותר הם קלים (עד 100 קג"מ) ומצוידים במנועי 4-8 כ"ס. מ. ומצוידים בסט קטן של אביזרי עבודה.

הם מאפשרים לך לבצע את רשימת העבודות המינימלית הנדרשת:

 • חָרִישׁ;
 • דיסקים;
 • מחריד;
 • נהיגה ברכסים.

ישנם מכשירים אוניברסליים. הם מאפשרים שימוש בציוד נוסף, למשל:

 • חופרת תפוחי אדמה;
 • מפוח שלג;
 • משאבת מנוע;
 • מכסחת דשא.

טרקטורים הולכים קטנים עם מנוע 4-5 כ"ס. מ. ורוחב שטח עבודה של 0.5-0.6 מ 'מתאימים לחרישת חלקת קרקע קטנה, שלא תעלה על שטח של 15-20 דונם. למגרשים גדולים יותר יש צורך בציוד רציני יותר. אם גודל המגרש עולה על 20 דונם, כדאי יותר להשתמש ביחידה בנפח 7-8 ליטר. מ. ורוחב עבודה של 0.7-0.8 מ '. מגרשים עד 1 דונם מעובדים על ידי בלוקים עם מנועים בעלי קיבולת של 9-12 ליטר. מ. ורוחב שטח עבודה של עד 1 מ '.

חָשׁוּב! ככל שהאדמה כבדה יותר, כך צריך להשתמש במכונה חזקה יותר.

בעת בחירת טרקטור מאחור, עליך לשים לב לא רק לפרמטרים של היחידה, אלא גם ליצרן שלה. דגמים איכותיים מצוידים במנועים של יצרנים ידועים (פורזה, הונדה, סובארו), עם מצמד דיסק ומפחית הילוכים. דגמים כאלה הם האמינים ביותר, כאשר משתמשים בדלק ושמן איכותיים, הם משמשים זמן רב למדי.

עדיף לחרוש: עם טרקטור מאחור עם מחרשה או מטפח

חריש הוא פעולת האדמה הפשוטה ביותר. אם השטח קטן והאדמה רפויה מספיק, ניתן להשתמש במטפח. מכשירים אלה קלים יותר ומתמרנים יותר מאשר טרקטורים הולכים עם מחרשה, והמנועים הפחות חזקים שלהם צורכים פחות דלק. אם האדמה כבדה או שיש לחרוש אדמה בתולית, אז אינך יכול להסתדר בלי טרקטור מאחור. בניגוד למטפחי מנועים, יחידות הנעה עצמיות אלו יכולות לעבד חלקות באמצעות קבצים מצורפים: מחרשה, דיסק, חותך.

מוטו-בלוקים, ככלל, מצוידים בגלגלים פנאומטיים גומי, המאפשרים להשתמש בהם כטרקטור, למשל בעת גרירת נגרר.

האם טרקטור מאחור יכול לחרוש אדמה בתולית

שלא כמו מטפח שעובד רק על קרקעות רופפות, הטרקטור המסתובב יכול לשמש לחריש אדמה כבדה, כולל לאדמות בתוליות. היכולת להשתמש במגוון קבצים מצורפים מאפשרת להשתמש במחרשה סיבובית, המתאימה ביותר לעבודה בשטחים מוזנחים.

איך לחרוש נכון עם טרקטור מאחור עם מחרשה

אם התנאים מאפשרים, מומלץ לחרוש עם טרקטור מאחור לאורך הצד הארוך של האתר. לעתים קרובות התלם הראשון נחרש לאורך החבל המתוח בכדי להפוך אותו לישר. בעתיד, כל תלם הבא נחרש כך שגלגל אחד יעבור בקצה החריש של השורה הקודמת. התוצאה היא חריש אחיד ואחיד של האזור כולו.

כיצד להתאים כראוי את המחרשה של טרקטור מאחור לחרישה

תהליך התאמת המחרשה מורכב מכמה שלבים:

 1. בהתאם לעומק החריש הנדרש, הטרקטור המסתובב תלוי מעל הקרקע באותו גובה. לשם כך, תוכלו להניע אותו על מעמד עשוי לוחות או לבנים.
 2. התקן תקלה על היחידה בהתאם להוראות ההפעלה. על שן המחרשה להיות אנכי ועל לוח השדה להיות במגע עם האדמה לכל אורכו.
 3. במידת הצורך, התאם את זווית הנטייה של לוח השדה.
 4. צור תלם אחד או שניים בהתאם לסוג החריש.

לאחר שהתלם מוכן, יש לכוון את זווית שוק המחרשה. מכיוון שאחד הגלגלים ילך לאורך התלם החרוש, הטרקטור המסתובב עצמו יתגלגל, אך על המעמד להישאר אנכי. כדי לכוונן את זווית הנטייה של המעמד, יש צורך להניח מעמד בגובה זהה מתחת לגלגל השמאלי של הטרקטור המסתובב כפי שהיה בעת התאמת העומק.

לאחר מכן יש למקם את מוט המחרשה בניצב לקרקע.

אילו גלגלים עדיף לחרוש עם טרקטור מאחור

רוב המנוע החסיני מצויד בגלגלים פניאומטיים מגומי. זה מאפשר למכונה לנוע על הקרקע ועל הכבישים מבלי לפגוע בהם. לתנועה רגילה ואפילו להובלת נגרר עם עומס, הידבקות גלגלי הגומי לכביש מספיקה למדי, אך המחרשה מציעה עמידות חמורה בהרבה בעת חריש. לכן, בדרך כלל מחליפים גלגלי גומי במכשירים - גלילי מתכת מלאים עם אדרת הריגה המורכבת מלוחות מתכת. מכשירים אלה מעלים משמעותית את משקל הטרקטור המסתובב, שבגללו גלגלים כאלה ממש נוגסים באדמה.

התרגול מראה כי השימוש בזיזים כמדחף משפר בצורה ניכרת את המתיחה עם הקרקע ומגביר את מאמץ המשיכה, בעוד שגלגלי גומי, אפילו עם תבנית גדולה, נוטים להחליק. הדבר בולט במיוחד בעת חריש אדמה כבדה או אדמה בתולית. סכנה נוספת בשימוש בגלגלי גומי פניאומטיים לחריש היא שהשפה יכולה פשוט "להסתובב", ותא הגלגלים יהפוך לבלתי שמיש.

כיצד להתאים את עומק החריש בטרקטור מאחור

ניתן לכוונן את עומק החריש באמצעות הרמה או הורדה של המחרשה. במוט המחרשה העיצוב מספק מספר חורים שלתוכם מוחדר בריח כוונון. החורים בגבהים שונים. כדי להבטיח את עומק החריש הרצוי, הברגת ההתאמה מושחלת דרך החור הרצוי ומאובטחת באום.

לאיזו מהירות להקפיד בעת חריש עם טרקטור מאחור

ככלל, תיבת ההילוכים של הטרקטור המסתובב מאפשרת לך לשנות את מהירות התנועה. זה נעשה כך שהיחידה תהיה תכליתית יותר ותוכל לנוע במצב תחבורה במהירות גבוהה יותר. עם זאת, לחריש, במיוחד אם העבודות מתבצעות באופן ידני בקרקעות צפופות וכבדות, מהירות ההובלה גבוהה מדי ולא תספק את הכוח הדרוש להפעלת המחרשה בעומק הרצוי.

מהירות חריש ידנית אופיינית היא 5 קמ"ש.זה מאפשר לחריש לנוע בקצב רגוע מאחורי הטרקטור המסתובב. עם זאת, ניתן להכפיל מהירות זו אם משתמשים במודול ההובלה והחריש במקום במסגרת הטרקטור המסתובבת לחיזוק המחרשה.

תשומת הלב! השימוש בקישור זה מגביר משמעותית את החלקות של היחידה, איכות החריש עולה, הטרקטור המסתובב פחות טעון. זה מפחית את הניידות ואת יכולת התמרון, אך כאשר עובדים על שטחים גדולים זה לא משמעותי.

איך לחרוש גינה עם טרקטור מאחור

תלוי בזמן השנה והמטרה, ישנן שתי דרכים לחרוש את האדמה בגינה עם טרקטור מאחור.

 1. הרוס... בשיטת חריש זו התפרים הופכים לכיוונים מנוגדים ביחס לציר המרכזי של העלילה. העבודה מתחילה מהקצה הימני של השדה, עוברים אותה עד הסוף ואז מסיעים את היחידה לקצה השמאלי וחוזרים לאורכו לנקודת ההתחלה. ואז, עם הגלגל הימני, מותקן הטרקטור המסתובב בתלם ומתחילה חריש השורה השנייה. המחזורים חוזרים על עצמם עד לחרוש התלם האחרון, שצריך לרוץ בדיוק לאורך הציר המרכזי של האתר.
 2. Vsval... חריש חלקה בשיטה זו מתחיל בחריש התלם המרכזי לאורך הציר. ואז הניח הימני מונח בתלם ומוחזר למקומו המקורי. ואז המחזור חוזר. החריש מתבצע בשני הכיוונים מהציר המרכזי, וממלא בהדרגה את כל השטח. במקרה זה, מתברר שהשכבות מופנות זו אל זו ביחס לציר המרכזי של האתר.

השיטה הראשונה משמשת לרוב לחריש באביב, היא מאפשרת לך להטביע באופן שווה דשנים באדמה, להתפשט או להתפזר על פני השטח. בעת חריש בשיטה השנייה נותרו תלמים עמוקים יותר, ולכן לעיתים הם נחרשים לפני החורף. במקרה זה, האדמה קופאת חזק יותר, מה שהורג מזיקים, ושלג נשאר בתלמים עמוקים יותר ושומר על לחות האדמה.

איך לחרוש אדמה בתולה עם טרקטור מאחור

חריש אדמות בתולות עם מחרשה הוא מבחן די רציני, הן לטרקטור המסתובב והן לבעליו. אדמה כבושה כבודה, השזורה בשורשי דשא, יוצרת עמידות גבוהה מאוד, מה שמוביל לעיתים קרובות לשבירה של התקלה ותוצאות לא נעימות אחרות. לכן עדיף לפתח אדמות בתוליות עם ציוד כבד, כלומר טרקטור. אם האתר אינו מאפשר זאת והאפשרות היחידה היא לחפור את הקרקע עם טרקטור מאחור, עדיף לבחור בהליך העבודה הבא:

 1. נקה את האזור ככל האפשר מעשבים שוטים, דשא יבש, מכל מה שיכול להפריע לטרקטור המסתובב.
 2. עבור דרך האזור עם חותך רדוד כדי להרוס את השכבה העליונה של גרגר.
 3. מכניסים את המחרשה לעומק קטן (כ -5 ס"מ), חורשים את האזור.
 4. הגדל את עומק החריש. חורשים את האזור מחדש.

יש לציין כי המושג "ארץ בתולה" הוא שרירותי למדי. זה בדרך כלל השם לאדמה לא מטופלת, אך מבחינת צפיפות והרכב, היא יכולה להיות שונה משמעותית. לכן, לא כל אדמות הבתולים ניתנות לחרוש במחרשה. לפעמים רצוי יותר להשתמש בחותכנים למטרה זו, אם אתה עובר את האזור 3-4 פעמים, אז אפילו אדמה צפופה רצינית יכולה להישבר ממש לפוך.

סרטון כיצד לחרוש עם טרקטור מאחור עם מחרשה:

איך לחרוש נכון עם טרקטור מאחור עם חותכנים

הופעתם של חותכי כרסום לטרקטורים הולכים ופשטה מאוד את הליך עיבוד האדמה עבור גננים רבים. במקום עבודה מסורתית, כמו חריש ומחריץ, הופיעה פעולה מורכבת המאפשרת להשיג מבנה אדמה רופף המתאים לזריעה. זה הוזיל משמעותית את עלויות העבודה וסיפק חסכון משמעותי בזמן.

תשומת הלב! המהות של שיטת הטחינה של האדמה מורכבת משימוש בחותכי מתכת מיוחדים כגוף עובד וכמדחף. כל חותך כרסום מורכב מכמה להבי מתכת הקבועים על ציר הסיבוב של גלגלי הטרקטור המסתובב.

כיצד להתאים את עומק החריש עם טרקטור מאחור עם חותכים

עומק הטיפוח המרבי עם טרקטור מאחור (כך נכון יותר לכנות את התהליך של חריש עם חותכנים) תלוי במידה רבה ביותר בקוטר החותך והוא לרוב מחצית מערך זה. ניסיונות לחרוש לעומק רב יביאו לכך שהמטפח פשוט יתקע. יש צורך לווסת את העומק לקרקע בגבולות הנדרשים באמצעות הפותחן.

חָשׁוּב! אם המטפח שוקע אפילו בעומק רדוד (טומן את עצמו באדמה), מומלץ להגדיל את מספר החותכים.

כיצד לחפור גן ירק עם טרקטור מאחור עם חותכנים

התהליך הסטנדרטי של עיבוד האדמה עם טרקטור מאחור מתבצע בדרך כלל בשני שלבים.

 1. הגדר את הפותחן לעומק קטן. האתר מעובד על פני האזור כולו, עוקף אותו במעגל ועובר בהדרגה לכיוון המרכז. במקרה זה, המטפח עובד במהירויות נמוכות או בהילוך ראשון.
 2. הגדר את הלוח לעומק העיבוד הנדרש. החלקה מעובדת על כל השטח במהירות גבוהה או ב -2 מהירויות.

ככלל, בכדי לחפור שטח שעובד בעבר עם טרקטור שהולך אחריו, מספיקים 2 מעברים.

אַזהָרָה! קרקעות כבדות עשויות לדרוש מעבר ביניים כאשר הפותחן מוגדר למחצית העומק הנדרש.

איך לחרוש אדמה בתולה עם טרקטור מאחור עם חותכנים

חריש אדמה בתולית עם טרקטור מאחור עם חותכנים מתבצע בכמה שלבים. המעבר הראשון במהירות נמוכה עם העמקה מינימלית מפר את שלמות הדשא, והורס את שכבת השטח החזקה ביותר. במעבר השני ובעקבותיו, ההעמקה גדלה, ומהירות המנוע עולה בהדרגה. בסך הכל עשויים להידרש 3-4 טיפולים, הדבר תלוי במידה רבה בצפיפות ובמבנה האדמה.

טיפוח האדמה עם טרקטור מאחור בסרטון:

איך לחרוש גינת ירק עם טרקטור מאחור עם מתאם קדמי

השימוש במתאם הקדמי, למעשה, הופך את הטרקטור המסתובב לטרקטור מיני עם כל ההשלכות הנובעות מכך. יחידות כאלה יכולות לשמש למגוון רחב של פעולות חקלאיות, כמו גם להובלת סחורות. הרבה יותר קל להפעיל טרקטור מאובטח עם מתאם קדמי, ובשל המשקל הנוסף, הידבקות היחידה לקרקע עולה.

נוחות העיצוב מאפשרת למפעיל שלא לבזבז אנרגיה על מעקב אחר המחרשה והדרכתו ללא הרף. טרקטור מאובטח עם מתאם קדמי יכול לכסות שטחים גדולים, אך הוא אינו מתמרן כמו יחידת כוח ידנית קונבנציונאלית. לכן, בתנאים של שטח מוגבל השימוש ביחידות כאלה קשה.

הליך החריש עצמו אינו שונה מהמקובל. מתאמים רבים מצוידים בטרמה מיוחדת המאפשרת להשתמש במנופים לשליטה בעומק המחרשה. החורש יכול לנהוג במיני הטרקטור שלו רק עם גלגל אחד לאורך התלם, תוך שמירה על מהירות ותנועה בקו ישר. עם הגעתו לגבול האתר, המפעיל ירים את המצורף עם המחרשה למצב התחבורה, יבצע פניית פרסה ושוב יוריד את המחרשה למצב העבודה. כך מעבדים את האזור כולו בהדרגה.

האם אני צריך לחרוש את הגן בסתיו עם טרקטור מאחור

חריש בסתיו הוא אופציונלי, אך להליך זה השפעות חיוביות רבות.

 • עומק הקפאת האדמה גדל, בעוד שעשבים ומזיקים מחרקים החורפים באדמה וזחליהם מתים.
 • אדמה חרושה שומרת על שלג ומים טוב יותר, ונשארת לחה יותר.
 • מבנה הקרקע משופר, כך שחרשת האביב מהירה יותר ועם פחות עמל.

בנוסף, במהלך חריש בסתיו גננים רבים מוסיפים דשנים אורגניים לקרקע. במהלך החורף הם יתפרקו חלקית, מה שיגביר את פוריות האדמה.

מדוע הטרקטור המסתתר אינו חורש: סיבות וכיצד לפתור בעיות

לטרקטור המסתובב יש כוח מסוים והוא נועד לעבוד עם סוג מסוים של אביזרים.ניסיונות לשנות באופן עצמאי כל דבר בתכנון היחידה מביאים לרוב לתוצאה שלילית. בנוסף, יכולות להיות מספר סיבות לפעולה לקויה של הטרקטור המסתובב עם מחרשה.

 • הגלגלים מסתובבים, המחרשה נייחת. זה מעיד על הידבקות מספקת של הגלגלים לקרקע או על עומק גדול מדי של המחרשה. יש צורך להקטין את עומק החריש ולהחליף את גלגלי הגומי בזיזים. ניתן לספק אחיזה נוספת בקרקע על ידי הגדלת משקל הטרקטור המסתובב; לשם כך, משקולות נוספים תלויים על הגלגלים או על החלק הקדמי.
 • המחרשה טומנת את עצמה באדמה או קופצת מהאדמה. סביר להניח כי זוויות ההטיה של המתלה או לוח השדה מוגדרות באופן שגוי. יש צורך לבלות את הטרקטור המסתובב עם מחרשה ולבצע את ההגדרות הדרושות.
 • בחירה לא נכונה של מהירות החריש. נבחר באופן אמפירי.

בנוסף לסיבות אלה, יתכנו תקלות בטרקטור המסתובב, יתכן שהוא לא יפתח את הכוח הנדרש, יתקלקל בתיבת ההילוכים או במארז, המסגרת או התקלה עשויים להיות מכופפים.

סיכום

חריש עם טרקטור מאחור הפך זה מכבר לגננים מודרניים. יחידות אלה חוסכות משמעותית זמן ומאמץ, ומאפשרות עבודה יעילה הרבה יותר בעיבוד אדמה. מאפיין חשוב של מכשירים כאלה הוא הרבגוניות שלהם, המאפשרת לא רק לחרוש גן ירק עם טרקטור מאחור, אלא גם להשתמש בו לעבודה חשובה לא פחות.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה