עישון ברביקיו עשה זאת בעצמך מגליל גז: ציורים, תמונות, סרטונים

מעשן גריל עשה זאת בעצמך מבלון גז יכול להיות מיוצר על ידי כל מי שעוסק בריתוך. העיצוב נעשה לעיתים קרובות רב תכליתי, עליו ניתן לבשל מנות על פי מתכונים שונים. ישנן מספר אפשרויות עבור מעשנים כאלה. כדי להכין אחד מהם, אתה צריך מעגל, 2-3 צילינדרים ורצון לעבוד.

אפשרויות עיצוב

המעשנה היא תא סגור עם מוצרים תלויים. עשן מחולל העשן מסופק דרך התעלה. תוכנית זו מקובלת על בית עשן מעושן קר. הגרסה העיצובית השנייה כוללת גם תא סגור. מחולל עשן אינו נדרש לייצור עשן. המצלמה מותקנת מעל תיבת האש. האש מחממת את קרקעיתה, שבגללה שבבי עץ מתחילים להימס. תוכנית זו משמשת למעשנת מעשנת חמה.

בית מעשנים רב תכליתי מורכב משלושה צילינדרים

ההבדל בסוג העישון של המעשנה אינו מוגבל. לעתים קרובות הם נעשים רב תכליתיים, ומאפשרים לך להכין מנות אחרות:

  1. כָּנוֹן. המכשיר הוא שוקת בה ניתן לבשל ברביקיו על שיפודים. הוא עשוי מצילינדר מונח אופקית עם חלון חתוך בצד. על הפלטה מבפנים ניתן לרתך עצירות ולהניח עליהן סורג. עכשיו זה זמין להשתמש בו כברביקיו. עם זאת, זה לא הכל. הקטע שנחתך מהמדף הצדדי של הצילינדר לא נזרק, אלא מקובע באותו מקום עם לולאות. מתברר כיסוי. אם אתה מצייד את הגריל בגריל ומכסה אותו מעל, הוא הופך לגריל.
  2. מקום לקלחת. אין להשתמש בתא האש רק לייצור עשן בבית העשן. זה נעשה גם רב תכליתי. על גליל הממוקם אנכית, התקע העליון מנותק. קדירה טבולה בחור בו מבשלים פילאף, מרק דגים וקולש.

בדרך כלל בית עישון רב-תכליתי מורכב משלושה צילינדרים: 2 גדולים ואחד קטן. הבלון הגדול ממוקם אנכית. הוא ממלא את התפקיד של בית מעשנים בו מתרחש עישון קר. בלון גדול שני מונח מאחוריו אופקית. הוא ממלא את התפקיד של בית מעשנים, בו מתרחש עישון חם, ומשמש גם למנגלים, למנגלים ולגרילים. הבא בתור הוא הבלון הקטן השלישי, שממוקם גם אנכית. הוא ממלא את התפקיד של תיבת אש ומקום לקלחת. כל המכולות מחוברות זו לזו באמצעות תעלת עשן עשויה צינור מתכת.

חָשׁוּב! העשן מוסר מכל שלושת המכלים דרך הארובה. הצינור מולחם בחלקו העליון של הגליל, הפועל כמעשן באמצעות טכנולוגיית עישון קר.

יתרונות וחסרונות של עיצובים

אם יש רצון לבנות מעשן פלטה מבלון גז במו ידיך, עליך לחשוב על כל היתרונות והחסרונות של עיצוב כזה. אם יש רגעים חיוביים יותר, תוכל להפוך את הרעיון שלך בבטחה למציאות.

מההיבטים החיוביים יש:

  1. פשטות העיצוב.קל יותר לרתך מעשנה רב-תכליתית ממיכלי מתכת מוכנים מאשר לבנות אותה מלבנים.
  2. ניידות. למרות משקלו המרשים, המעשנה ניידת. אם אתה שם אותו על גלגלים, אז אדם אחד יכול לגלגל אותו ממקום למקום בחצר.
  3. חיי שירות ארוכים. הצילינדרים עשויים מתכת עבה. בית המעשנה יחזיק מעמד לפחות 10 שנים, ובטיפול טוב הוא יימשך לכל החיים.
  4. אֶסתֵטִיקָה. בית המעשנה לא רק יכול להיות מרותך, אלא גם לנקות בזהירות את התפרים, לצבוע בצבע עמיד באש ולקשט באלמנטים מזויפים. המבנה יקשט את האתר, מקום מנוחה ליד ביתן.

בסמוך למעשנה תוכלו להתאים משטח עבודה לחיתוך אוכל

בין החסרונות, ניתן להבחין בחוסר האפשרות לבצע עבודות בהיעדר מכונת ריתוך וניסיון ריתוך. החיסרון הוא הצורך באמצעים מורכבים לניקוי המכלים מגז ועיבוי.

בחירת והכנת צילינדרים

האידיאליות של שימוש בבלון גז נובעת מהמאפיינים שלו. יש לו קוטר נוח - 300 מ"מ קירות מתכת עבים. למעשה, מדובר במצלמה מוכנה. מיכלים גדולים משמשים להרכבת מעשן, ברביקיו. תיבת אש נוצרת מגליל קטן, ומקום להתקנת קדירה.

קונדנסט מנוקז מהגלילים, נשטף היטב במים

בנוסף לגז, יש מעובה נוזלי בתוך המיכל עם ריח חריף מאוד. יש להסיר את כל זה דרך שסתום פתוח. השלכה מתבצעת הרחק מאזורי מגורים ושטחים ירוקים.

השלב הבא הוא להתיר את השסתום עצמו. זה יושב בחוזקה על החוט. זה ייקח הרבה מאמץ. לאחר פריקת השסתום דרך החור, הצילינדר מלא במים שנשאר למשך יממה. הנוזל עם זיהומי הקונדנסט מנוקז. עכשיו אפשר לחתוך אותו במטחנה.

עֵצָה! לאחר השטיפה רצוי לשרוף את הצילינדר על אש גדולה על מנת להסיר לחלוטין את ריח העיבוי.

כללי הכנת DIY

עם הכנת המכולות תוכלו להתחיל בהרכבת המעשנה. ראשית, מכינים תרשים, נבחרים חומרים וכלים מתאימים. עליכם לזכור לגבי אמצעי זהירות, מכיוון שהרכבת גריל מעשנים מגליל גז במו ידיכם קשורה לריתוך ולמטחנה חדה.

הנדסת בטיחות

הצילינדרים נחתכים לאחר שחרורם מגז ועיבוי דליק. אחרת, עלול להתרחש פיצוץ. בעבודה עם מטחנה, הכלי ממוקם כך שדיסק החיתוך נמצא משמאל לגוף. הניצוצות צריכים לעוף מתחת לרגליך, ולא בכיוון ההפוך.

במהלך סיבוב הדיסק, החיתוך נעשה תמיד מעצמו.

המטחנה משמשת לא רק לחיתוך, אלא גם להחליף את תפרי הריתוך בעזרת גלגל השחזה. הכלי ממוקם כך שהדיסק יהיה בזווית של 15 על אודות לאזור המטופל.

תשומת הלב! במהלך חיתוך וטחינה אסור להסיר את כיסוי המגן מהטחינה.

בחירת מודל וציור

הרכבת המעשנה מתחילה בתכנון. מבחר התוכניות הוא קטן כאן. המודל של עישון קר וחם מורכב משלושה צילינדרים. עבור בית מעשנים המשתמש בטכנולוגיית עישון חם, אתה זקוק לשני מכולות.

בהתאם לתכנית הנבחרת, תזדקק לשניים או שלושה צילינדרים כדי להרכיב מעשן.

הכנת כלים וחומרים

בנוסף לגלילים עצמם, מכינים צינור ומרפקים בקוטר 80-100 מ"מ למעשנה. אתה צריך פינה, פלדת גיליון בעובי 4-5 מ"מ, צינור עם חתך 15 מ"מ לרגליים. אם המעשנה אמורה להיות ניידת, הגלגלים מוכנים. תזדקק גם לידיות לדלתות, מוט נירוסטה לסורג.

מכונת הריתוך היא הכלי העיקרי בהרכבת בית העשן

מבין הכלים אתה זקוק למכונת ריתוך, מטחנה עם סט גלגלי חיתוך וטחינה. תצטרך גם מקדחה חשמלית, פטיש, איזמל ומדידת סרט.

תהליך

הרכבת עשה זאת בעצמך של מעשן ברביקיו מגליל מתבצעת ברצף מסוים. ראשית, חתיכות העבודה מסומנות ומנוסרות. ואז הכל מרותך.הגמר הוא העיבוד והקישוט.

סימון וגזירת צילינדרים

פריסת המכולות תלויה בסוג המעשנה שנבחר. ראשית, כדאי לבחון את אפשרות העיצוב הפשוטה ביותר, הפועלת על פי טכנולוגיית עישון חם, המורכבת משני צילינדרים.

מתחת למעשנה כזו, הבלון ממוקם אופקית. בנוסף הוא ישחק בתפקיד ברביקיו, ברביקיו וגריל. חלון מלבני גדול נחתך על כל המדף הצדדי. בקצוות חותכים חורים עגולים לארובה וערוץ העשן מאח האש.

בגליל גדול נחתך חלון לכל אורך המדף הצדדי לפני תחילת המפרקים, שם הקצוות מעוגלים.

ניתן למקם את תיבת האש הקטנה בצורה אופקית או אנכית. במקרה הראשון, חלון מלבני נחתך באופן דומה במדף הצדדי. עם זאת, אי אפשר להתקין קדירה על תנור כזה. במידת הצורך, הבלון ממוקם אנכית. חתוך רק את התקע העליון, ופנה מקום מתחת לקלחת. על המדף הצדדי נחתכים שני חלונות קטנים מתחת למפוח ודלת התנור. בנוסף, חור עגול אחד נחתך לתעלת העשן.

האפשרות הבאה קשה יותר. המעשנה, שעובדת על הטכנולוגיה של עישון קר וחם, מורכבת משלושה צילינדרים. תיבת האש והגריל נעשים בדיוק כמו בגרסה הקודמת. בתכנית, רק הגליל השלישי נוסף מתחת לתא העישון הקר. הוא ממוקם אנכית מול המנגל. חלון נחתך למיכל להעמסת מוצרים. הניחו אותו בצד בראש המיכל. באורך, זה בערך חצי מהבלון או קצת יותר.

חלון עגול נחתך דרך התקע העליון שמתחת לארובה. הערוץ לאספקת עשן ימוקם על המדף הצדדי של הגליל בחלקו התחתון - מתחת לחלון ההעמסה. כאן, חלון עגול דומה נחתך מתחת לצינור.

בנוסף, יש לחתוך סורגים לתא האש. ניתן לייצר אותם מפלטת מתכת עבה על ידי קידוח חורים רבים. צינורות עשן נעשים קטנים. צינור בקוטר 80-100 מ"מ נחתך לאורך של 20 עד 50 ס"מ. אורך הארובה הוא לפחות 1 מ '.

לַעֲמוֹד

כדי שיהיה נוח לעשן במנגל מבלוני גז, המבנה ממוקם על מעמד. גובהו מותאם בהתאם לגובה עצמו. הגרסה הנייחת של המעמד נחשבת לבנייה עם רגליים. לרתך אותו מצינורות. הקפידו לשים מגשרים כדי שהרגליים לא ייפרדו.

לצורך ניידות של המעשנה, ניתן להניח את המעמד על גלגלים. הם נלקחים לעגלה ישנה, ​​מריצה או ממכשיר אחר.

במעמד ניתן להתקין שני גלגלים מלפנים ולרתך רגל מהצינור מאחור

כמעמד מוכן מתאים מסגרת מטיולון, מריצה, מכדויקה ומכשירים אחרים. תנאי חשוב הוא חוזק היציבות של המבנה.

הרכבה וריתוך של המבנה

הרכבת המעשנה מתחילה בהתקנת הגליל הראשון על המעמד. ליציבות, נעשי בקרה נעשים על ידי ריתוך למסגרת המעמד. צינור ארובה מוחדר לחור עגול, צרוב. בקצה השני שלו מכניסים בלון שני עם חור. המפרק נצרב.

אם למעשנה יש שלושה חדרים, עשה את אותו הדבר. פיסת צינור מוחדרת לחור הגליל השני. לרתך את הצינור. גליל שלישי ממוקם בקצה השני של הצינור עם חור, מעובד על ידי ריתוך.

כאשר כל המבנה מרותך, המעשן הרב-תכליתי מולחם היטב לעמוד

כיסויים, ידיות, סורגים

האלמנט הבא מולחם על סורגי מחולל העשן של המעשנה. הם ממוקמים בתוך גליל קטן בין דלתות תא האש למפוח. ניתן להפוך את הסורגים להסרה על ידי הנחתם על התומכים המרותכים מהפינות.

בתוך תא העישון מרותכים תומכים לסורגים שעליהם יוצבו המוצרים. הם עשויים בשלוש רמות. על התומכים התחתונים בתחתית הגליל, מניחים מגש לניקוז השומן. סריגים מונחים על הדרג השני והשלישי. הם מרותכים ממוט נירוסטה.

במידת הצורך, במעשנה תוכלו להכין שלוש שכבות סורגים לאוכל

החלקים החתוכים מהמדפים הצדדיים של הצילינדרים משמשים לדלתות המעשנה, לתא האש ולמכסה למנגל. מצד אחד, הם מחוברים עם צירי דלת רגילים. בצד השני של החלון מרותך פקק כך שהאבנט לא ייפול לחלק הפנימי של הגליל. על כל דלת מותקנת ידית העשויה מחומר שאינו מחמם.

הכנה למנגל, מנגל, גריל

מחזיקים מרותכים בתוך המנגל. כמו כן מונח עליהם ברביקיו ורשת גריל. כדי לאפשר צלייה על המנגל על ​​הגריל, חותכים את החתכים במטחנה במרווחים של 10 ס"מ לאורך קצה הלוח הקדמי מתחת לשיפודים. בצד הנגדי, שבו צירי המכסה קבועים, נקדחים חורים מתחת שיפודים, צועדים אחורה מקצה הלוח 1-2 ס"מ.

עֵצָה! אופטימלי להניח צלחת מחוררת עבה עשויה מתכת עבה בתחתית המנגל. היא תשחק את תפקיד הסורג במהלך שריפת הפחם.

התקנת ארובה

הארובה מולחמת לקצה הגליל הראשון, המשמש מעשן. אם זהו עיצוב מעושן חם עם סידור אופקי של החדר, אז ראשית מוציאים ברך מהחור, ומולחן עליו צינור מלמעלה.

מצילינדר הממוקם אופקית, מסירים את צינור הארובה בברך

בבית עשן מעושן קר, הגליל ממוקם אנכית. כאן, ללא עיקול, הצינור מרותך פשוט על ידי הכנסתו לחור שבקצהו.

ייצור מדפים, מחברים

את הנוחות בעבודה עם המעשנה מספקים המדפים. הם יכולים להיעשות בצורה של שולחן שולחן, להציב מתחת למנגל על ​​חתיכות הדוכן. נוח לשים על המדפים אוכל, שבבי עץ ועץ.

עבור עצי הסקה וצ'יפס, מדף ממוקם בתחתית דוכן המעשנות

כשמנגלים או צולים בשר, יש להפוך אותו. אביזרים לעסק הזה צריכים להיות תמיד בהישג יד. ניתן לתלות אותם על ווים המרותכים לגוף המעשנה.

גימור

כדי שהמעשן לא ייראה כמו ערימת מתכת, מראה אסתטי ניתן לו על ידי גימור. קישוטים מאלמנטים מזויפים נראים הכי טוב. ניתן לחצוב גם ידיות ומדפים מעץ, מה שמעניק להם צורה יפה.

אלמנטים מזויפים מקשטים את עצם המעמד של המעשנה, ואם רוצים, מרתיכים אותם על גוף הגלילים

שחיקה וצביעה של בניה

לא מספיק לטחון את הריתוכים עצמם. הצילינדרים מכוסים בצבע אדום רגיל. כאשר המעשנה מתחילה לעבוד, חומר הצבע מההתחממות יתחיל להשחיר, להישרף, להפיץ ריח שריפה לא נעים. יש לנקות את כל הצבע הישן. הדרך הטובה ביותר היא לחבר חיבור מברשת זיפים ממתכת למטחנה או למקדחה. היא תנקה את גופו של המעשן לברק.

אם המעשן לא נצבע, המתכת תחליד לאורך זמן. למטרות אלה משתמשים בצבע תרמי מיוחד, שאינו דוהה.

מה ואיך אפשר לעשן בגריל מבלון גז

העיצוב נחשב רב תכליתי, מתאים למאכלים שונים. פילאף, מרק דגים ומנות ראשונות אחרות מבושלות בקלחת. הפלטה מבוקשת לצליית ברביקיו. סטייקים בגריל וברביקיו, נקניקים, ירקות.

במעשנה, הדגים תלויים בזנב

במעשנה מעשנים את כל סוגי הבשר, הדגים, המוצרים המוגמרים למחצה. המוצר נטען מראש גולמי, מומלח או מבושל קלות. המעשנה משתמשת בטכנולוגיית עישון קר לעישון גבינה, ירקות, פירות ופטריות.

כדי לקבל טעמים שונים של המוצר, נבחרים שבבים מסוגי עץ מסוימים לעישון.

סיכום

ניתן להכין בית עישון גריל מעץ בלון גז ולהתקין מתחת לחופה. זה המקום הכי טוב שכן הוא מוגן מפני גשמים על ידי גג. ניתן לבשל את המוצר גם במזג אוויר גרוע.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה