תכנון מיטות בקוטג 'קיץ + תמונה

קוטג 'קיץ עבור אנשים רבים הוא מקום בו הם יכולים לקחת הפסקה מכל דאגות העיר ולהרגיש אחד עם הטבע. כמובן שטיפוח קציר טוב הוא גם תמריץ עבור רבים לבקר בדאצ'ה באופן קבוע, אך עדיין, רובם נוטים לדאצ'ה להירגע. ולנופש, קודם כל, יש צורך ליצור תנאים נוחים וחשובים, אסתטיים. כדי שלעין יהיה על מה לעצור ולהירגע.

לפני זמן מה, השילוב בין המילים "עיצוב נוף של המיטות" היה גורם לחיוך בלבד. אך בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים שואפים ליצור, לפחות על פיסת אדמה קטנה, גן עדן עלי אדמות עבורם ועבור יקיריהם. אנשים רבים מנסים לתמרן זה את זה בקישוט האתר שלהם בכל מיני פסלונים, סלים תלויים, ערוגות פרחים, שבילים מקוריים וגדרות. ובכן, המיטות בארץ הן הבסיס ליסודותיה של כל קוטג 'קיץ. מה ברגע שהכל התחיל ...

מטבע הדברים, הרצון הוא לא רק להפוך אותם לנוחים גם לתושב הקיץ וגם לצמחים, אלא גם ליפים. גינון אינו משימה כה קשה בשל מספרם הגדול של חומרי הגינה והבנייה העומדים כעת למכירה. יתר על כן, אין כמעט הגבלות על העיצוב, העיקר שהוא יפה ובטוח.

איפה להתחיל

אם באמת החלטת לשנות באופן קיצוני את האתר שלך, ולא לסדר מיטה אחת או שתיים, אז אתה צריך להתחיל עם תוכנית מחושבת. אחרי הכל, אם זה בכלל לא קשה לשנות משהו על הנייר, אז כשהכל כבר גמור במציאות, אתה צריך לחוות רק תחושה של גאווה והערצה, אבל לא אכזבה. אחרת, אין שום היגיון להתחיל את כל זה.

לכן, קחו דף נייר גדול ושרטטו תוכנית של האתר שלכם, רצוי לשמור על המידה המדויקת. יש להחיל את כל המבנים והשבילים הקיימים על התוכנית. אם יש שיפוע באתר או שההקלה אינה אחידה ללא דופי, זה רק טוב. אנשים רבים מסדרים במיוחד שקופיות וסוללות מן הכחול, ומרפסת אפילו מדרון עדין תוסיף לאקזוטיות נוספת לאתר שלך.

בפיתוח העיצוב של ערוגות וערוגות באתרכם, העיקר שהכל במתינות. לאחר שרטטו את האובייקטים העיקריים בתכנית, הקפידו לאמוד כמה מיטות אתם רוצים לסדר. אם האתר קטן מאוד, יש צורך לחשוב על מיטות אנכיות ורב-מפלסיות. עם זאת, לפחות קומפוזיציה כזו לא תפגע אפילו בשטח גדול.

חָשׁוּב! בעת הצבת המיטות בתכנית, הקפד לשקול את קרבת מקור המים. אחרי הכל, השקיה היא משהו שבלעדיו ירקות פשוט לא יכולים לגדול.

אל תשכח שהגן נוצר לא רק ליופי - הצמחים יזדקקו לטיפול.

עיצוב הנוף של האתר שלך מספק יצירת מספר אזורים אשר יהיו שונים זה מזה בעיצובם. באזור אחד, אתה יכול לארגן מקום למנוחה פסיבית, באזור השני - מגרש משחקים קטן. ובכל אזור ניתן להקים ערוגות וערוגות. עם זאת, בהחלט ניתן לשלב ביניהם. אחרי הכל, פרחים רבים משמשים הגנה מצוינת מפני מזיקים של ירקות.

חומרים לקישוט המיטות

ישנם הרבה מאוד חומרים לקישוט המיטות בארץ.

המיטות, המעוטרות במגוון חומרים, מוצגות להלן בתצלום.

  • שֶׁל לוחות מרקמים שונים;
  • מאבנים טבעיות.מחומר זה, אתה יכול ליצור רכסים מורכבים גבוהים עם מעורבות של מומחים, או שאתה יכול לפרוש מיטות נחמדות ופשוטות בעצמך;
  • מבלוקים טבעיים או מלאכותיים;
  • עשוי לבנים, כולל דקורטיביות;
  • מהענפים שקולעים לגדר חיה דקורטיבית, תוכלו ליצור מיטות מקסימות בארץ במו ידיכם;
  • מרצועות ומיכלי פלסטיק תוכלו ליצור קומפוזיציות אטרקטיביות אם תסדרו אותם בצורת מגוון צורות או קווים גיאומטריים;
  • עם שימוש בגן ​​דקורטיבי מיוחד גבולות לערוגות פרחים הצורות והגוונים המגוונים ביותר;
  • צִפחָה;
  • מפרופילי מתכת ויריעות מתכת;
  • מבקבוקי פלסטיק, לאחר הכנה מוקדמת, המורכבת מצביעתם בצבעים שונים, ניתן ליצור קומפוזיציות צבעוניות.

מיטות גבוהות

לא משנה כמה מיטות תגיעו לגינה, כמה מהן חייבות להיות גבוהות. ראשית, הם מפשטים מאוד את הטיפול בצמחים. שנית, ניתן לשתול בהם את הצמחים היקרים והיפים ביותר, מכיוון שהתנאים לצמיחה והתפתחות של צמחים בערוגות אלו יהיו האופטימליים ביותר. ולבסוף, אפשרויות העיצוב של מיטות כאלה יכולות להיות מוגבלות רק על ידי הדמיון שלך. ניתן לצבוע אותם בכל צבע אטרקטיבי, ניתן לצבוע אותם בדוגמאות. עליהם תוכלו להניח פסיפס של חלוקי נחל קטנים דקורטיביים.

כיצד תוכלו לארגן מיטה גבוהה במהירות ובקלות? אם תחליט להניח אותו מלבנים או אבן, אז זה ייקח הכי הרבה זמן. עדיף במקרה זה להזמין לבנאי מומחה בכדי לגרום למבנה שלך להראות מקצועי. אבל אפשר בהחלט להתמודד עם חומרים אחרים לבד.

האפשרות הקלה ביותר היא להשתמש בלוחות מוכנים, בעובי 1.5-3 ס"מ ורוחב 15-20 ס"מ. אם גובה המיטה המוצעת אינו עולה על 30 ס"מ, עדיף לחפור תעלה רדודה במקום המוצע על פי גודל המיטה העתידית. עומקו עשוי להיות חסר משמעות - כ- 10-15 ס"מ.

אתה יכול לבחור את אורך המיטה לפי שיקול דעתך, ורוחבה יכול לנוע בין 50 ל -80 ס"מ. העיקר שיהיה לך נוח להגיע לכל חלק שלה מבחוץ. ואז, מהלוחות המוכנים, מפילים קופסה בהתאם לגודל הגן העתידי. על ארבעת הצדדים החיצוניים הוא מוגבל על ידי לוחות המונעים עמוק לתוך האדמה. בסיס ל מיטות גבוהות מוּכָן. אם המיטה אמורה להיות בגובה של יותר מ -50 ס"מ, יש להניח חומרים אורגניים מחוספסים - ענפים, לוחות, זרדים וכו 'בתחתיתם בשכבה של עד 20 ס"מ. עם גובה מיטה קטן, אתה יכול להגביל את עצמך להוסיף שכבת קש ועשב רקוב עד 10-20 ס"מ.

תשומת הלב! אם יש לך מכרסמים באתר שלך - שומות, עכברים, אז מומלץ לשים רשת בתחתית הגן העתידי כדי שהחיות לא יוכלו להגיע לקציר שלך.

כדי להגן על הלוחות מפני ריקבון, מומלץ להניח מיטה סביב כל ההיקף עם שכבת פוליאתילן מבפנים. השלב האחרון הוא מילוי המיטה בתערובת של אדמה, קומפוסט וחומוס. את כל הרכיבים הללו ניתן להכין מראש בעצמכם, או שתוכלו לקנות. בשלב האחרון, אתה מקשט את החלק החיצוני של המיטות בכל דרך שהדמיון שלך אומר לך. הדבר הכי פשוט הוא לצבוע את הלוחות בצבעים עזים.

גם תכולת המיטות חשובה.

אם אתה חושב על השאלה כיצד לסדר את המיטות בקוטג 'הקיץ שלך, אז העיצוב היפה של הנטיעות עצמן יהיה חשוב. הירקות החיוניים ביותר ליצירת קומפוזיציות יפות הם סוגים שונים של סלטים וכרוב. אחרי הכל, יש כל כך הרבה זנים וצבעים. ואם תגדל מראש הרבה שתילים של ירקות אלה, אז תוכל ליצור מהם דפוסים צבעוניים ייחודיים שייראו אפילו דקורטיביים יותר מערוגות פרחים.

רעיון נוסף שמעניין ליישם הוא יצירת גן ירק קטן של עשבי תיבול ריחניים.אם הקרקע המוכנה והמיושרת בתחילה נשברת למשולשים או מעוינים רבים באמצעות לוחות עץ, ניתן לשתול אותם בעשבים שונים. אם תבחר בגוונים שונים, התוצאה יכולה להיות מרשימה. אבל הגן הזה יהיה גם ריחני.

זה הכי הגיוני להציב ערוגה פרחונית שכזו של עשבי תיבול ריחניים ליד אזור הברביקיו, שם אתה מקבל אורחים ועורך פיקניקים בקוטג 'הקיץ שלך.

לבסוף, נסה אפשרויות שתילה מעורבות שונות בגינה שלך. זה יאפשר לך להשתמש בכימיקלים להדברת מזיקים למינימום, מכיוון שהם יגנו על עצמם. בנוסף, נטיעות מעורבות נותנות מרחב בלתי מוגבל ליצירתיות. הגינה שלך תהיה ייחודית וייחודית לחלוטין.

מיטות אנכיות

אם כבר מדברים על עיצוב המיטות בארץ, אי אפשר שלא להזכיר כיוון כה חשוב כמו מיטות אנכיות וערוגות פרחים. זהו כיוון חדש למדי, אך האפשרויות שלו בלתי נדלות באמת. עבור שטח קטן, הם פשוט בלתי ניתנים להחלפה. אך גם באזורים גדולים, בקושי ניתן להעריך את תפקידם. ראשית, הם יכולים לעזור לך לחלק את האתר לאזורים. מיטות אנכיות יכולות לשמש מעין מחיצות, שמאחוריהן מתחיל חלל פונקציונאלי נוסף.

בנוסף, מבנים תלויים ואנכיים יכולים למלא תפקיד בתכנון שבילים ומעברים מחלק אחד של האתר לחלק אחר. דוגמא לכך היא קשת גינה מעוטרת בתאים ובה נטועים בה עשבי תיבול או שיחי תות.

בשנים האחרונות נעשה שימוש בחומרים חדשים למיטות אנכיות, כמו צינורות פלסטיק בקטרים ​​שונים. ניתן לעשות מהם עיצובים מדהימים הודות למגוון חיבורים.

עץ, כחומר, לעולם לא ייצא מהאופנה, כך שמבני עץ אנכיים נראים אצילים מאוד. מבחינתם, יש צורך לספק הגנה מפני השפעות חיצוניות רק על ידי כיסוי צבעים ולכות. במקרה זה, חיי השירות של מבנים כאלה יגדלו משמעותית.

אם יש לך קיר סגור גדול של בית או גדר ריקה באתר שלך, אז אתה לא יכול לחשוב על שום דבר טוב יותר מאשר לקשט אותו עם מיטות אנכיות תלויות.

סיכום

כפי שאתה יכול לראות, הכל בכוחך וקישוט המיטות והאתר כולו יכול להיות מוגבל רק על ידי מעוף הדמיון שלך. ורעיונות וחומרים ליישומם ניתן למצוא כעת בשפע.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה