הידראנגאה סראטה: זנים עם תמונות ושמות, ביקורות

הידראנגאה משוננת היא סוג של תרבות גינה. זה פופולרי במיוחד בקרב גננים מקומיים. וזה לא מפתיע, מכיוון שלצמח יש יתרונות רבים, ביניהם, במיוחד, זה נוח להיווצרות כתר, עמידות בפני קור, פיטואימוניות גבוהה וחוסר יומרות. עם טיפול אלמנטי, השיחים גדלים במהירות ומשמחים מדי שנה את תושבי הקיץ עם פרחים יפים שופעים בגוונים עדינים.

תיאור של הידראנגאה serrata

הידראנגאה סראטה הוא שיח שיחי ונחל. מערכת השורשים סיבית, מתפשטת, בעומקה של עד 40 ס"מ. הודות לתכונה זו, הצמח מגיב במהירות גם להפריה וגם לזיהום קרקע. לוחות העלים ירוקים, סגלגלים, מחודדים בקצה. אורכם 10-12 ס"מ. יש חריצים לאורך הקצוות, כמו מסור.

רוב הזנים של הידראנגאה המשוננת פורחים מיולי עד ספטמבר. עם זאת, באזורים עם אקלים קריר, הנביטה עשויה לרדת עד אוגוסט. קוטר התפרחות נע בין 8-15 ס"מ.

הידראנגאה סראטה הוא צמח תרמופילי יליד אסיה.

במה שונה הידראנגאות משוננות מהעלים הגדולים

ההבדל בין מינים אלה נעוץ בצורת התפרחות. בהידראנגאה גדולה עלים, הם בדרך כלל כדוריים ומורכבים לחלוטין מפרחים סטריליים. לסרט יש תפרחות של קוריומבוז. במרכזם יש מספר רב של פרחים קטנים המסוגלים להאבקה צולבת. לאורך הקצוות פרחים סטריליים גדולים וארבעה עלים שאין להם איברי רבייה.

חָשׁוּב! הידראנגאות המשוננות והעלים הגדולים הם קרובי המשפחה הקרובים ביותר, ולכן הם דומים מאוד זה לזה.

זנים של סידן הידראנגאה

ישנם סוגים רבים משוננים של הידראנגאה. איזה מהם עדיף, אי אפשר לומר בוודאות. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. רק לאחר שלמדת את תיאורי הסוגים הפופולריים ביותר, תוכל להבין איזו אפשרות מתאימה ביותר.

ציפור כחולה

המאפיין הייחודי שלו הוא תפרחות גדולות. הפרחים הכלולים בהרכבם הם בעלי צבע שונה. הבהירים ביותר הם אלה שבאמצע. הם ורודים-סגולים עם אבקנים כחולים. גוון הפרחים הגדולים בקצוות משתנה בין ורוד חיוור או סגול בהיר לכחול עמוק, סגול. לאורך כל תקופת הפריחה, התפרחות משנות את גוון בהדרגה. שיחי אוכמניות פורחים בכל גיל. הם מגיעים לגובה 1.5 מ '.

כאשר הוא פורח, הידראנגאה סראטה Bluebird משדר ניחוח דבש

קוריאה

זהו שיח קטן נוסף, שגובהו אינו עולה על 150 ס"מ. צבע התפרחות משתנה בין לבן כשלג לכחול. זה תלוי בחומציות האדמה. ככל שהוא חומצי יותר, כך יהיה פיגמנט כחול יותר. קוריאה אינה סובלת בצורת היטב וזקוקה להשקיה קבועה.

הידראנגאה קוריאה הוא אחד הזנים הפופולאריים ביותר של הידראנגאה

פרקיוסה

השיח גובה עד 250 ס"מ. יש בו פרחים אקספרסיביים, צלחות עלים יוצאות דופן.באביב ובקיץ הם ירוקים, אולם בסתיו הם רוכשים גוון בורדו. התפרחות של פרסיוזה בהירות לא פחות. בתחילת הפריחה הם ירוקים שמנת, ואז ורודים עמוקים ולפני סיום הפריחה - ארגמן.

פרסיוזה הוא שיח גבוה שזקוק לגיזום קבוע.

אור שמש זהוב

זהו צמח גמדי שגובהו אינו עולה על 1 מ '. המאפיין המובהק שלו הוא העלים המחודדים הגדולים של גוון צהוב, שהופכים לירוקים עם הזמן. הפרחים הקטנים הממוקמים במרכז ורודים כהים, והגדולים לאורך הקצה ורודים חיוורים. מבין כל סוגי הידראנגאות המשוננות, זה הכי פחות עמיד בפני כפור.

אור השמש המוזהב הוא שיח גמדי של הידראנגאה משוננת שניתן לגדל בעציצים

ויאר

זהו צמח נמוך שגובהו כ -1 מ '. גוון תפרחותיו משתנה בין לילך-כחול לורוד. צלחות העלים ירוקות באביב ובקיץ, אך עד הסתיו הן הופכות לבורדו או סגול. Vierle אינו שורד בשטחי ביצות. לצורך צמיחה והתפתחות תקינה של הצמח, עליך להאכיל אותו באופן קבוע. בדיוק כמו אור השמש המוזהב, הוא לא קשוח וזקוק למקלט לחורף.

כאשר מגדלים את הידראנגאה המשוננת מזן Vierle, חשוב לא להגזים בהשקיה.

אוולרוז

לשיח שגובהו אינו עולה על 1 מ ', יש מספר עצום של תפרחות ורודות (הם יכולים להיות בהירים או כהים). מאפיין אופייני של צמח זה הוא נוכחותם של צלחות עלים סגולות-ירוקות, שהופכות סגולות בסוף הקיץ. על אדמות חומציות, תפרחות של Avelrose רוכשות גוון כחול. הצמח מרגיש בנוח גם בצל וגם באור השמש. אינו סובל עודף לחות.

הצל של התפרחות מהסוג המשונן Avelrose תלוי בחומציות האדמה

הידראנגאה בעיצוב נוף

להידראנגאה משוננת אין פגמים ולכן מעצבים כל כך אוהבים את זה. בשל המגוון העצום של לוח הצבעים וצורת התפרחות, צמחים אלה ממלאים את התפקיד של מבטא בהיר בקומפוזיציות נוף. לוחות העלים נראים יוצאי דופן ובכך מדגישים את יופי השיחים.

מכיוון שלידרנגאה תקופת פריחה ארוכה, לעתים קרובות מכינים ממנה גדרות, הן נטועות לאורך הגדר וליד קירות הבתים.

זנים בעלי גידול נמוך מגדלים בעציצים.

לעתים קרובות, קומפוזיציות הידראנגאה ממוקמות בקבוצות נפרדות. עם זאת, הם משתלבים גם עם צמחי נוי אחרים. הידראנגאה נראה טוב ליד ליבנה, מייפל, שיטה ולילך, כמו גם ערבה, דובדבן ציפורים, ברברי, יסמין. דליות, ורדים, אדמוניות, כוכבי ים, רודודנדרום, אזליה, אסטילבה מתאימים לה גם,

חָשׁוּב! לא רצוי לשתול מגוון משונן של הידראנגאה ליד עצים ירוקי עד מחטניים. שילוב זה מביא חוסר הרמוניה לתפיסת הקומפוזיציה.

עמידות בפני פרוסט של הידראנגאה

קשיחות החורף של הידראנגאה המשוננת תלויה במגוון. להלן האינדיקטורים שהסוגים הפופולריים ביותר יכולים לעמוד בהם:

  • ציפור כחולה - 20 מעלות צלזיוס,
  • קוריאה - 25 מעלות צלזיוס;
  • Preciosa - 20 מעלות צלזיוס;
  • אור שמש זהוב - 16 מעלות צלזיוס;
  • Vierle - 18 מעלות צלזיוס;
  • אוולרוז - 23 מעלות צלזיוס.

טיפול וטיפוח של הידראנגאה סראטה

על מנת שצמח יגדל ויתפתח נכון יש להתייחס אליו בתשומת לב מיוחדת. קודם כל, אתה צריך לבחור את המקום הנכון לשתילה, לשורש את השתיל. בעתיד, אחרי זה, אסור לשכוח מטיפול מתמיד. בלעדיה, הידראנגאה מפסיקה לפרוח ומתחילה לכאוב, מתה בהדרגה.

בחירה והכנה של אתר הנחיתה

הידראנגאה המשוננת אינה סובלת אור שמש ישיר. תחתיהם עלי הכותרת שלה חיוורים מדי. עם זאת, הידראנגאה משוננת אינה מתאימה לגוון מלא. כהה יתר עלולה לגרום לשיחים להפסיק לפרוח. האפשרות הטובה ביותר היא צל חלקי. יש לשתול הידראנגאה במקומות מוגנים מפני רוחות עזות. נחיתה קרובה לבניין אינה רצויה מכיוון שבמקרה זה אפשרית הקפאה בחורף.

כמה ימים לפני השתילה האתר נחפר. ניתן לטפל לפני הקרקע באדמת עשבים שוטים בקוטלי עשבים תוך שבועיים. הידראנגאות משוננות אוהבות אדמה קלה וחומצית ועשירה בחומוס. הם אינם סובלים תכולת סיד ואפר גבוהה באדמה, מכיוון שהיא מפחיתה חומציות.

במקרים בהם האדמה כבדה ובעלת הרכב גרוע, קונים מראש מצע מוכן לשתילה בחנות גן. יש תושבי קיץ שמצליחים לעשות זאת בעצמם. לשם כך מעורבבים כבול כבול, דשא, חומוס, אדמה שחורה וחול בפרופורציות שוות.

כללי נחיתה

בור נחיתה נעשה מראש. גודלו אמור להתאים לחלוטין לגודל מערכת השורשים של הצמח. המרחק האופטימלי בין הבורות הוא 1.5 מ '.

ההליך מאוד לשתילת זן הידראנגאה משונן הוא פשוט. מים נשפכים לבור ומניחים שתיל. ואז הוא מכוסה אדמה או מצע שהוכן מראש. האדמה ליד הצמח הנטוע מהודקת ומושקת קלות. לבסוף, הניחו שכבת מאלץ בעובי של כ -10 ס"מ. לשם כך משתמשים במחטים או נסורת.

את הזן המשונן של הידראנגאה מומלץ לשתול באביב או בסתיו.

השקיה והאכלה

רוב זני הידראנגאה המשוננים זקוקים להשקיה קבועה. חשוב במיוחד לבצע הליך זה במהלך חום ובצורת. צמחים מושקים כאשר האדמה מתייבשת בשורש. המים צריכים להיות בטמפרטורת החדר. אם קר מדי, צריך לחמם אותו. הנוזל הכלור אמור להתייצב זמן מה. מומלץ להשתמש במי גשמים.

מתחת לשיחים, אתה צריך לדשן פעמיים בשנה, תחילה לפני ואחרי הפריחה. בתחילת האביב מומסים 20 גר 'אוריאה בדלי מים והידראנגאה נשפכת עם הנוזל שנוצר. עבור כל שיח נצרכים 3 דליי תמיסה. לאחר תום הפריחה, ההידראנגאה מוזנת עם דשנים מינרליים מורכבים.

חָשׁוּב! אם האדמה מתרוקנת, במהלך הקיץ, אתה יכול גם להאכיל את השיח עם slurry. עם זאת, במקרה זה, חשוב לא להגזים, אחרת ענפים דקים עלולים להישבר במשקל של מספר גדול של תפרחות גדולות.

כיצד לגזום הידראנגאה משוננת

הזמן המתאים ביותר לגזום צמח הוא מרץ. יורה נחתכים בצורה כזו שנותרו 6-12 מהחזקים ביותר. הענפים שנותרו מקוצרים בכמה ניצנים (עד 5). גיזום ההידראנגאה המשוננת בסתיו כרוך בהסרת הניצנים הנובלים.

רק שיחים ישנים זקוקים לגיזום קיצוני. הם מתקצרים באופן שגדמים שגובהם עד 8 ס"מ נשארים מעל הקרקע. זה לא מסוכן ואפילו לא שימושי. לאחר גיזום כזה צומחים יורה צעירה חדשה, הפורחת בשפע.

הכנה לקראת הידראנגאה החורפית

בסתיו, יש לטפל בשיחים בכימיקלים נגד מזיקים בחרקים וכל מיני זיהומים. כאשר כל העלווה נופלת מהשיח, והיא הופכת עירומה לחלוטין, יש לרסס אותה בתמיסה של 3% של נוזל בורדו. אם אתה זקוק להשתלת הידראנגאה משוננת, ניתן לעשות זאת בסתיו.

לרוב הזנים המשוננים יש עמידות טובה מאוד בפני כפור, אך למרות זאת, הם עדיין זקוקים למקלט לחורף. ראשית עליך להוסיף סופר-פוספט ומלח אשלגן לחור. אז אתה צריך לקשור את יורה לחבורה ולכופף אותם מעט לקרקע. לבסוף, מכסים את הצמח בשתי שכבות של spunbond. יש לבצע את ההליך לפני תחילת ההקפאה.

שִׁעתוּק

סוג ההידראנגאה המשונן יכול להיות מופץ על ידי זרע, חלוקה, שכבות או ייחורים. השיטה האחרונה היא הפופולרית ביותר. ייחורים נחתכים בדרך כלל מצילומים צעירים של שיחים צעירים. באופן מסורתי משתמשים בחלק האמצעי של הירי, עליו אין צמרות פורחות ועלים תחתונים.

על מנת שהשורשים יגדלו מהר יותר, החיתוך ממוקם במים עם שורש (כלשהו). אם זה לא זמין, מוסיפים דבש למים (1 כפית ל -250 מ"ל). ייחורים נטועים תחת מקלט, ובאביב מושתלים צמחים שורשיים כבר למקום קבוע.

עבור רבייה על ידי שכבות, נבחר שיח מבוגר. עם תחילת האביב, לפני שהניצנים פורחים, הענפים התחתונים שלו נלחצים לקרקע, מוצמדים, ומקום המגע מפוזר באדמה. עד הסתיו, ענפים אלה ישתרשו. צמחים חדשים מושתלים למקום קבוע באביב.

התפשטות זרעים נהוגה בדרך כלל על ידי מגדלים במהלך הניסויים שלהם. דגימות שגדלות מחומר זרעים לרוב אינן מאמצות תכונות הוריות.

ייחורים הם דרך התפשטות אמינה ויעילה של הידראנגאה המשוננת

מחלות ומזיקים

עודף סידן באדמה כרוך בהתפתחות כלורוזיס של עלים משוננים. אם המסה הירוקה מתחילה להצהיב או להבהיר, יש צורך להשתמש בדשן עלים, הכולל ברזל. במקרה זה, חשוב לחמץ את האדמה על ידי הכנסת אליה כבול, קליפה כתושה או אמוניום סולפט.

אחד המזיקים הנפוצים ביותר הוא כנימות. הסימנים העיקריים לנוכחותו הם פגיעה בעלים צעירים, התפתחות מחלות פטרייתיות. אם מספר הכנימות קטן, הוא נהרס על ידי אויבים טבעיים - השרוך ​​והפרת משה רבנו. אתה יכול להילחם בפלישה גדולה עם מרתח ביתי. הם מכינים את זה ככה: 1 ק"ג גולמי או 200 גרם עלי סרפד טריים, פרחי קמומיל או שורשי שן הארי מוזגים עם מים רותחים ומורשים להתבשל במשך 24 שעות. אם זה לא עובד, השתמש בקוטל חרקים.

סיכום

הידראנגאה Serrata הוא שיח נוי עם פרחים עדינים, שלעתים קרובות הופך לקישוט העיקרי של הגן. הצמח אינו גחמני כלל לתנאי גידול ולטיפול. גם תושבי קיץ חסרי ניסיון יכולים להתמודד עם זה. אם תקפידו על הכללים היסודיים של הטכנולוגיה החקלאית, הצמח ישמח מיופיו במשך שנים רבות.

ביקורות של הידראנגאה סראטה

אלינה קורנבה, בת 38, וורונז '
אני מגדל הידראנגאה בגינה שלי כבר למעלה מעשר שנים. לאורך כל התקופה הזו הצמחים מענגים אותי מדי שנה בתפרחות יפהפיות וריחניות. אני אוהב את העובדה שהשיח לא יומרני, קל לטפל בו. אני מורח דשנים על אדמה לחה כדי לא לשרוף את השורשים. בשנה שעברה השתמשתי בדשני Buiskie. אחריהם, התפרחות הוורודות קיבלו גוון כחול עשיר. הייתי מרוצה רק ממגוון כזה.
אנסטסיה גרודינינה, בת 44, בלגורוד
הידראנגאה תמיד צמחה בחצר שלי, וכל מי שבא לבקר אותי תמיד העריץ את יופי השיחים ואת הארומה הנעימה. יש לי כמה זנים, כולל הידראנגאה serrata. ולמרות שהוא לא פורח בצורה שופעת כמו הידראנגאה לגינה, יש לו יתרונות אחרים. בין אלה התנגדות קרה וחוסר יומרות. בשנה שעברה כנימות תקפו את השיח. אפשר היה להיפטר ממנה בעזרת פיטוברם. לאחר הטיפול השיח התאושש במהירות.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה