לוח השנה הירחי של הגנן לאפריל 2020

גנן מודרני לא ידרוך ברגלו מבלי לבדוק את לוח השנה הירחי. המדע הוכיח כי ללוויין כדור הארץ יש השפעה משמעותית על הטבע, הצמחים ואפילו על רווחתם של אנשים. במחזור הירח ישנם ימים נוחים, ניטרליים ולא נוחים לכל סוג של עבודות גינון. אתה יכול להאמין בזה או לא, אבל התרגול מראה שמי שעומד בהמלצות מקבל תמיד את התוצאה הטובה ביותר. לכן, לוח השנה הירחי של הגנן לאפריל 2020 בהחלט ראוי לתשומת לב.

שלבי הירח באפריל 2020

לוויין כדור הארץ לא מסתובב רק סביב כוכב לכת גדול, לירח יש השפעה רצינית על היבטים רבים בחיינו: הוא אחראי לשפל ולזרימה באוקיאנוסים, יכול להאיץ או להאט את צמיחת השיער, להשפיע על לחץ הדם ועוד היבטים של בריאות. אבל עבור גננים וגננים, יכולת אחרת של הירח חשובה הרבה יותר - להשפיע על צמחים.

בעת גינון ישנם ארבעה שלבים עיקריים של הירח, כגון:

 • ירח חדש;
 • ירח מלא;
 • סהר שעווה;
 • הירח המתמעט.

בכל שלב מומלץ לעסוק רק בעבודות גינון מסוגים מסוימים. בכל חודש בשנה, ישנם ימים שעדיף לבעלים לנוח ואפילו לא להתקרב לצמחים.

באפריל 2020, שלבי הירח מתחלפים בסדר זה:

תשומת הלב! "המרשמים" של הירח הם מדריך אוניברסלי לכל תושבי רוסיה. עם זאת, כדאי לבחון את גודלה העצום של המדינה ואת הנוכחות של אזורי זמן שונים בה. לכן, לגננים מהמזרח מומלץ להוסיף יום אחד ללוח השנה.

מה לעשות עבור גננים על פי לוח השנה הירחי באפריל 2020

לגננים לא יהיה זמן להשתעמם באפריל. באמצע האביב השמש כבר מתחממת, האדמה מפשירה - הגיע הזמן לעבודות הכנה במקום ולזרוע יבולים מוקדמים. לפני שתעשה משהו, עליך לבדוק את לוח השנה הירחי של הגנן לאפריל 2020. על פי שלבי הלוויין, ההמלצות לחודש זה יהיו כדלקמן:

 1. במהלך הירח החדש, עליכם לנקות את השנה שעברה עשבים שוטים, גידול אדמה עם חומרי הדברה וקוטלי עשבים, צביטה של ​​שתילים, התרופפות קרקע, השקיה קטנה. בימינו אינך יכול לזרוע ולשתול צמחים מעובדים כלשהם, לעבד את האדמה עמוקות.
 2. בירח הצומח, לוח השנה ממליץ לחפור את האדמה היטב, לזרוע, לשתול ולהשתיל את אותם יבולים שמניבים פרי מעל האדמה. בשלב הגידול, השפעת הלוויין על החלק התחתון, השורשי, של הצמחים היא מינימלית. בימים אלה עליכם להאכיל את האדמה בדשנים מינרליים, להשקות את הגן ושתילים.
 3. בירח המלא, על פי לוח השנה, יש צורך לדלל את הנטיעות, ערוגות הגן, "להכריז מלחמה" על עשבים ומזיקים. בימי הירח המלא (שלושה ימים לפני הירח המלא ושלושה ימים אחריו), לא צריך לצבוט שתילים ולקמץ צמחים בחממות.
 4. לירח הדועך יש השפעה מיטיבה על שורש הצמחים. לכן, בשלב זה של לוח השנה, עליכם להתחיל לשתול גידולי שורש, קטניות, גידולים בולבוסים. הגיע הזמן לדלל את השתילים, להתחיל הדברה, להאכיל את צמחי הגן ואת השתילים בחומרים אורגניים.

תגובה! ניתן להגיע לתוצאות גדולות עוד יותר אם עבודות גן מתבצעות תוך התחשבות במזל המזלות בו נמצא הירח ביום מסוים. ידוע שיש סימנים פוריים יותר כמו מזל עקרב, מזל דגים (1-3 באפריל) וסרטן (11-12).

ימים משמחים

יש לשים לב במיוחד ללוח הזריעה ולהמלצותיו בעת שתילת צמחים. על מנת שהזרעים ינבטו היטב, השתילים ידידותיים ובריאים, והקציר נדיב, יש לבחור רק ימים נוחים ממחזור הירח לזריעת זרעים.

ניתן לחלק את לוח השנה לשתילת הירח לחודש אפריל לפי סוג הצמח. גננים מנוסים יודעים שבתקופת הירידה (השלב ​​השלישי והרביעי) הלוויין מגרה את הצמחים להגיע למטה - לפתח את מערכת השורשים. בשלב זה אתה יכול לעשות עבודה כזו:

 • לזרוע צנוניות, בצל בחממה;
 • קבל שתילת תפוחי אדמה לצורך הפצה;
 • גידולי צמחים העמידים בפני קור (גזר, דייקון, שום, פטרוזיליה שורשית) מתחת לסרט.

בשלב הראשון והשני (תקופת הצמיחה), לירח יש השפעה מיטיבה על החלק הצמחי מעל הקרקע: כל הצמחייה, כביכול, נמתחת כלפי מעלה. לכן, לוח השנה ממליץ לגננים להתמודד עם אותם יבולים שמניבים פרי מעל האדמה. תקופה זו של החודש היא זמן נהדר למשרות הבאות:

 • זריעת שתילים של עגבניות, פלפלים, חצילים;
 • צלילה וצביטה של ​​גידולי ירקות בחממה;
 • זריעת ירקות, כרוב, גרגיר מים מתחת לסרט.

ימים רעים

לוח השנה הירחי של הצמח לאפריל 2020 מעניק לגננים אור ירוק כמעט לכל ימות החודש. לא יהיו תקופות שליליות במחזור זה. אך בימי הירח החדש והירח המלא, ירח אפריל אינו ממליץ לבצע עבודות גינה כגון:

 • זריעת זרעים;
 • שתילת שתילים באדמה;
 • שתילי צלילה;
 • השתלת צמחים כלשהם.

עֵצָה! אתה לא צריך לנסות לרמות את הטבע. תוכלו לנוח יומיים בחודש. אם אתה באמת רוצה לעבוד בגינה, עדיף לעשות משהו ניטרלי: עשבים שוטים, חיפוי, דישון.

לוח הזריעה לירח לאפריל 2020

באפריל הגיע הזמן להתחיל לצלול שתילים, לזרוע ירקות, אוכמניות באדמה המחוממת, לשתול זנים מוקדמים של תפוחי אדמה - לא תצטרכו לשבת בחיבוק ידיים! לכל צמח גן יש ימי ירח "מועדפים" משלו, ולכן עדיף שהבעלים ימלא אחר ההמלצות מהטבלה.

צמח

יום החודש

מלפפונים

7, 11, 12, 18

סלט וירקות

8, 12, 18

עגבניות

8, 11, 18

גמבה

7, 12, 18

חציל

8, 11, 12

דלעת, דלעות, קישואים

7, 12, 18

תפוחי אדמה

2, 3, 21, 24, 26, 29, 30

צנון, דייקון, צנון

2, 20, 23, 25, 26, 29

סלק, גזר

3, 20, 21, 24, 25, 30

מלונים ופלגונים

7, 11, 12, 18

קטניות

8, 11, 12, 18

כרוב

7, 8, 11, 12, 18

קשת

2, 3, 20, 21, 23, 24, 25, 26, 29, 30

מה לעשות עבור גננים על פי לוח השנה הירחי באפריל 2020

מי שמעדיף גן על פני גן לא ישב בחיבוק ידיים גם בחודש אפריל. עבודות הגינה מתחילות בחמימות האביב הראשונה: ברגע שהשלג נמס והאדמה נמסה, הגיע הזמן לגזם ולגרוף.

לוח השנה הירחי של הגנן והגנן לאפריל 2020 מסדיר את לוח הזמנים הבא:

 1. בין 9 ל -16 - תקופה נוחה להשרשת זיפים בתותים, שכבות של פטל ודומדמניות, כמו גם עצי פרי ניצנים.
 2. בתאריכים 4-16 ו-18-20 באפריל, הגנן יכול לעשות עישוב, לדלל ולחתוך שפם מיותר.
 3. ב -4 וב -6, לוח השנה הירחי קובע היווצרות כתרים ושיחים (גיזום הגן), ענפים דקים, צובטים יורה צעירה.
 4. מה -9 באפריל עד ה -16 באפריל ניתן למרוח דשנים בשורש. עצים ושיחים מושקים בתמיסה של קומפלקסים מינרליים או אורגניים משמשים.
 5. מספרים 1-3 ו-23-30 - התקופות שבהן לוח השנה הירחי נותן לגננים את ההלכה על כל הזנה בעלווה.
 6. בתקופה 9-16.04 הלוויין תומך בכל עבודות קרקע (עיבוד אדמה, חפירת גינה, קידוח שיחים ועצים צעירים, חריש מדשאות).
 7. עד אמצע אפריל, לוח השנה הירחי ממליץ לטפל בדשא (זריעת דשא חדש וכיסוח ישנים).

הלוויין מאפשר נטיעת עצים ושיחים חדשים בגינה במחצית הראשונה של החודש - מה -9 עד ה -16.בשלב הצמיחה כל צמח משתרש טוב יותר, שורש מהר יותר ומת פחות.

חָשׁוּב! על פי לוח השנה הירחי, הימים הנוחים ביותר לגנן בחודש אפריל יהיו: 8, 11 ו -12 - לעצי פרי, 7, 8 ו -12 - לעבודה עם שיחים וגידולי פירות יער.

ימים נוחים להשתלה והשתלת צמחים

גננים יודעים שהחלק הקשה ביותר בעבודתם הוא השתלת וכריתת עצים, ענבים ושיחים. רבייה של צמחים מעובדים בדרכים כאלה דורשת ניסיון רב, ידע עמוק וחלק של מזל. לוח השנה הירחי והיום שנבחר על בסיסו יכולים להביא מזל טוב לגנן.

באפריל 2020, התקופה הנוחה ביותר להשתלה והשתלה תהיה ימים מה -9 עד ה -16. הלוויין של כדור הארץ מבטיח כי בשלב זה הצמחים ישתרשו בצורה הטובה ביותר, מכיוון שחיוניות הגידולים בתקופה זו של החודש נמצאת בשיאה.

ימים משמחים למנוחה

לגנן ולגנן לא יהיה זמן לנוח באפריל - החודש הוא מאוד נוח לכל סוג של עבודה באתר. לוח השנה נחיתה הירחי לאפריל 2020 מראה שאתה יכול לעבוד על הקרקע כמעט כל יום.

הבעלים של גן ירק או גן יכול להירגע רק בימי ירח חדש ומלא.

סיכום

לוח השנה הירחי של הגנן לאפריל 2020 יהיה עוזר מצוין לבעלים טוב. בימים בהם המלווה תומך, הצמחים משתרשים טוב יותר, צומחים מהר יותר, סופגים דשנים מהקרקע היטב, סובלים נביטה, השתלה וצביטה ביתר קלות. הכרת הימים החיוביים והלא חיוביים בחודש ועמידה בהמלצות לוח השנה הירחי, הגנן יוכל להשיג תוצאות מצוינות באתרו.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה