לוח השנה הירחי של הגנן לאוקטובר 2019

לוח השנה הירחי של הגנן לאוקטובר 2019 מאפשר לך לבחור את הזמן האופטימלי לעבודה באתר. אם אתה מקפיד על המקצבים הביולוגיים של הטבע, הנקבעים על פי לוח השנה הירחי, תוכל לקצור ולשתול בהצלחה רבה יותר לעונה הבאה.

לוח שנה ירחי לגנן ולגנן לאוקטובר 2019

כאשר מטפלים באתר, הגננים מקפידים לא רק על המלצות כלליות על תזמון ותנאי מזג האוויר. גם שלבי הירח נלקחים בחשבון.

מחזורי הירח

במהלך אוקטובר 2019, כוכב הלילה יבקר בכל אחד מהשלבים הקיימים:

 1. צמיחת הירח תיפול בפרק הזמן שבין 1 ל -13.
 2. יהיה ירח מלא ב -14 בלוח השנה הירחי.
 3. מה -15 עד ה -27 הירח יירד.
 4. הירח החדש יתקיים ב -28.
 5. בין 29 ל -31 הירח יתחיל לצמוח מחדש.

עמידה בלוח השנה הירחי 2019, גננים יכולים לבצע עבודות סתיו ביעילות רבה ככל האפשר.

כוכב הלילה משפיע על כל התהליכים המתרחשים באורגניזמים חיים על פני כדור הארץ.

ימים נוחים ולא נוחים: שולחן

הטבלה לשנת 2019 תסייע לגננים לבחור את מרווחי הזמן הרווחיים ביותר לגננים:

עֲבוֹדָה

הימים הטובים ביותר לעשות עבודה

ימים רעים

שתילת גידולים, עבודות גינון וגינון

מתאים היטב לשתילת ימי הירח הגדל - 1 ו -2, גידול הגידולים מגרה את השתילה 10 ו- 11. אתה יכול לזרוע גידולי גן כדי להקטין את השמש - 15 ו -16 אחרי הירח המלא, בימים שלפני הירח החדש, כמו גם 30 ו -31 אחרי הירח החדש.

הירח המלא הוא ב -14, התקופה הארוכה של הירח החדש היא בין 27 ל -29.

קְצִיר

5 ו -6 לצמחי מרפא, 7 ו -9 לפקעות. 12, 13, 16 נוחים.

סימניה לאחסון

17-23, 26, 30 ו -31

קצירת זרעים ופקעות לזריעה

7-9

חָשׁוּב! באוקטובר 2019, רק כמה ימים אינם מתאימים לכל עבודה של גננים. אם יש צורך גדול לשתול יבולים, גננים יכולים גם בימים אלה, אך התוצאות יהיו גרועות יותר.

לוח השנה של הגנן לאוקטובר 2019

בנוסף ללוח הזמנים הירחי הכללי, לציון ימים טובים ולא נוחים לקוטג'ים בקיץ, כדאי לגננים לדעת תוכנית מפורטת יותר לאוקטובר 2019. יש ימים שעדיף לשתול יבולים, בעוד שאחרים צריכים להקדיש זמן לעבודות סתיו כאלה כמו גיזום, התרופפות והאכלה.

לוח הזריעה לאוקטובר 2019 לגננים

תרשים שלב הירח 2019 נותן את ההמלצות הבאות לכל יום:

 1. דיסק הירח המגיע מספק לגננים תנאים נוחים לשתילת ריבס בגינה, בצל ושום, וחמץ במספרים 1 ו -2. ניתן לשתול בצל וכרובית בחממה.
 2. 3 ו -4 הם אידיאליים לשתילת שום בגינה וירקות כרובית בתנאי חממה. אפשר לשתול חסה ובצל ירוק.
 3. מ 5 עד 6, מומלץ לזרוע שום ובצל, חמציץ ופטרוזיליה במיטות.אתה יכול לשתול פטרוזיליה וסלק בחממה, לזרוע גרגירי נחל ותרד בתוך הבית, ולהניח כרובית בחדר חשוך לגידול.
 4. מ 7 עד 9, לא מומלץ לגננים לשתול גידולי גינה וחממה. הימים המצוינים באוקטובר 2019 על פי לוח השנה הירחי מתאימים היטב לעבודות אחרות באתר.
 5. ב -10 וב -11 ניתן לשים לב לשתילת תרד, חרדל ופטרוזיליה בתנאי חממה. על המיטות בשלב הירחי הזה, גננים צריכים לשתול חמציץ, ובחדר חשוך - לשלוח כרובית וסלט מחזורי לגידול על פי לוח השנה.
 6. המספרים ה -12 וה -13 מתאימים היטב כמעט לכל סוגי עבודות הזריעה. גננים יכולים לזרוע כרוב, שמיר ובצל, לשתול שורשים ועשבי תיבול, גם בחממה וגם במיטות פתוחות.

  עבור נטיעות באוקטובר בגינה, מתאימים ימים מוגדרים בקפידה של לוח השנה.

 7. מ 15 עד 16 אתה יכול לשתול בצל, ובחממה - סלק, חרדל ותרד.
 8. מה- 17 ועד ה- 19, כדאי לקחת הפסקה בגידולים ולהקדיש זמן לטיפול בגינה.
 9. 20 ו -21, תוכלו לשתול גזר, צנונית וסלק בגן הפתוח, בתנאי שהגנן בחר בזנים עמידים בחורף.
 10. ב -22 וב -23 באוקטובר עדיף להקדיש זמן לצמחי חממה, לוח השנה מאפשר לכם לשתול חסה, שמיר, ריבס, תוכלו לזרוע זרעי קימל, בצל ירוק רב שנתי וכוסברה.
 11. 24 ו -25 בעבודת זריעה שוב מפסיקים ומעבירים את תשומת הלב למטלות אחרות, מכינים את האדמה לחורף ומדשנים.
 12. 26, על פי שלבי הירח, תוכלו לשתול ירקות שורש בחממה סגורה, כמו גם חרדל, גרגיר מים וחסה.
 13. ב -30 וב -31 באוקטובר 2019 ניטעים בצל מכל סוג שהוא בחממה ובעיר - שום לפני החורף.
תשומת הלב! כפי שצוין בלוח השנה הירחי, באוקטובר 2019, כל עבודה צריכה להיות נטושה ב -14 באוקטובר ובין 27 ל -29 - ימי הירח המלא והירח החדש רעים לגננים.

קציר ואחסון

באוקטובר 2019 יצטרכו הגננים לחשוב לא רק על נטיעת היבול בסתיו, אלא גם על קציר השנה הנוכחית. עיקר העבודה נופלת בספטמבר, אך באוקטובר עדיין נותרו גידולי שורש במיטות ובחממה:

 1. לוח השנה החמישי והשישי בשלבי הירח מציין את אוסף קני השורש של צמחי מרפא, אם ישנם כאלה בגן. אך לא מומלץ לגעת בגידולי שורש וירק בימינו.
 2. התקופה שבין 7 ל -9 באוקטובר היא אידיאלית לאיסוף ואחסון תפוחי אדמה. בשלב זה, גננים יכולים להתחיל לקצור זרעים של יבולים יקרי ערך לצורך השתילה הבאה.
 3. 12 ו -13, ניתן לשים לב לאיסוף הפירות, אשר לאחר מכן ישמשו לצרכים רפואיים.
 4. 15 ו -16 הוא יום טוב לקציר המוני לאחסון קבוע בחורף.

עדיף לבחור ירקות ופירות על פי לוח הזמנים האסטרונומי.

ככלל, באמצע אוקטובר על פי לוח השנה, שרידי היבול האחרונים כבר הוסרו מהמיטות, הן בחוץ והן בחממה. לכן, עוד בשנת 2019, גננים צריכים רק לדאוג להנחת גידולי שורש, נורות וצמחי מרפא לאחסון, זה יכול להיעשות בין 17 ל -23, כמו גם 26 ו- 30-31.

איסוף והכנת זרע

זרעים לזריעה שלאחר מכן נקצרים מצמחים בוגרים או אפילו בשלים מעט מדי. אך בעיקרון, הקציר על פי לוח השנה הושלם בסוף ספטמבר, ואז הכפור הראשון מגיע, והסיכון פשוט לאבד את הזרע עולה.

התזמון האופטימלי לאיסוף זרעים וגידולי שורש המיועדים לשתילה הבאה הוא 7, 8, 9. לוח השנה הירחי 2019 ממליץ לגננים לסיים עם קצירת החומר עד אמצע החודש.

כאשר אתה יכול ולא יכול להתמודד עם החסר

לוח השנה הירחי 2019 נותן המלצות מסוימות מתי לעבד ולשמר את היבול שנקצר לחורף:

 1. על פי לוח השנה הירחי, האופטימלי הוא לתסוב כרוב לגננים בין 3 ל -6, כמו גם בין 12 ל -16, למעט הירח המלא.
 2. מ 3 עד 4, אתה יכול להקפיא ירקות ופירות, 30 ו 31 מתאימים לריקים כאלה.
 3. לכבישה ולכבישה, כמו גם להכנת ריבות ושימורים, היום 12-13 הוא אופטימלי.

לא מומלץ להתמודד עם קציר לגננים בין 10 ל -11 ימי ירח. לא רצוי לבצע עבודה כזו ביום הירח המלא, הם לא מתאימים במיוחד לעבודות עבודה 20-25 ו 28. כל שאר ימי אוקטובר הם ניטרליים עבור הגנן.

בימים מסוימים של המחזור האסטרונומי, פיסות העבודה טעימות יותר.

טיפים להכנה לעונה הבאה

לצד הקציר והקציר באוקטובר 2019, עליכם לחשוב על טיפול בקרקע והכנת הגן לשנה הבאה. הגנן, לפני הגעתו הסופית של מזג האוויר הקר, צריך להוסיף חבישה עליונה למיטות ולבצע את ההשקיה האחרונה, לעשב ולרפות את האדמה.

על פי לוח השנה הירחי, עבודה כזו חייבת להתבצע במסגרת זמן מסוימת:

 1. אתה יכול להשקות ולהניח דשנים באדמה ב -1, 2, 15, 19. כמו כן, בין 12 ל -13 תוכלו להקדיש זמן להאכלה.
 2. 3 ו -4, כמו גם השקיה של 30 ו -31 אינה מומלצת. אך בימים אלה ניתן לטפל בגינה כנגד מחלות ומזיקים.
 3. התרופפות ועישוב נעשית בצורה הטובה ביותר ב -1, 2, 17, וגם ב -22. האדמה תגיב בצורה חיובית לעישוב והנקבה בין התאריכים 24 עד 25 באוקטובר.

בימי הירח המלא ובמהלך הירח החדש, עדיף לא לבצע השקיה, האכלה ועבודה אחרת.

לוח השנה של הגנן לאוקטובר 2019

לוח הזמנים הירחי לא רק מכתיב את עיתוי עבודת הגינה, אלא גם מסדיר את הטיפול בגינה. עדיף להעביר צמחי פירות ושיחים לקרקע בהתאם לשלבים האסטרונומיים של לוח השנה הירחי 2019, הדבר תקף גם לעיבוד אדמה וכריתת צמחים.

הלוויין השמימי של כדור הארץ משפיע על גידול גידולי הגננות

לוח שתילה לאוקטובר 2019 עבור הגנן

החודש השני של הסתיו מתאים מאוד לשתילת גידולי פירות וגרגרים, בתנאי שהם עמידים מספיק בפני קור, והטמפרטורות האמיתיות באוקטובר 2019 לא יורדות מתחת לאפס.

עדיף לגננים לשתול שיחי פירות יער בתחילת החודש. אתה יכול גם לבצע עבודה אחרי הירח החדש.

אמצע החודש מתאים היטב לחריטת שתילי עצים. אתה יכול גם לנחות בין 1 ל -4 ימי ירח.

לוח השנה הירחי מייעץ ישירות שלא לעסוק בגננים בשתילת צמחי גן בירח מלא ובירח הגדל, מכיוון שחומר השתילה אינו שורש היטב בימינו.

טיפול בגידולי פירות וגרגרי יער באוקטובר

עצים ושיחי פרי הגדלים בגינה דורשים תחזוקה זהירה במיוחד באוקטובר 2019. עליהם להיות מוכנים לקראת החורף המתקרב, ולוח השנה הירחי 2019 שם את התאריכים האופטימליים לגינון:

 1. לוח השנה ממליץ למרוח דשנים על האדמה בהתאם לשלבי הירח בשני הימים הראשונים של החודש, ואז מיד לאחר הירח המלא, ב -15, וקצת לפני הירח החדש, ב 26. לגננים מותר. להוסיף רוטב עליון לקרקע ב -5 באוקטובר.
 2. השקיה בגינה מתבצעת בדרך כלל במקביל לדשן, שכן דשנים מתמוססים בצורה טובה ויעילה יותר באדמה לחה. לכן, השקיה צריכה להיעשות במקביל להפריה.
 3. לגיזום עצים ושיחים בשנת 2019, 5 ו -6 הם אידיאליים לפני הירח החדש, כמו גם 17 ו -19 מיד אחריו. לצורך הסרה סניטרית של ענפים יבשים וגידול יתר, גננים יכולים לבחור בין 26 ל -31.
 4. ב -3 וב -4 אתה יכול לטייח את גזעי עצי הפרי, זה יגן עליהם מפני מזיקים לחורף ולא יאפשר להם להיסדק בכפור קשה. בימים אלה, ואפילו בין 7 ל -9, גננים יכולים לעסוק בשחרור האדמה מתחת לגזעים ובהסרת עשבים שוטים.

לפני החורף, יש לנקות את הגן בהתאם למחזורי הירח האסטרונומיים.

ריסוס עצים ושיחי פירות יער לחורף מומלץ לעשות זאת במחצית הראשונה של החודש, במזג אוויר נוח - באמצע אחרי הירח המלא. ו 22 ו 23 עבור גנן הוא מאוד שימושי כדי לכסות את האדמה עם דשנים אורגניים.

קציר ועיבוד, אחסון

הפירות האחרונים משיחים ועצי פרי נקצרים בדרך כלל בתחילת אוקטובר.לוח השנה הירחי 2019 ממליץ להקפיד על מועדים מקובלים, קטיף תפוחים, אגסים, פטל ושיחים אחרים מומלץ עד ה -3. לאחר מכן מתחילה עונת הקציר לגידולים לאחסון ארוך טווח על ידי גננים.

גננים יכולים לקצור בכל ימי הירח באוקטובר, למעט הירח המלא והירח החדש. יחד עם זאת, 1, 20 ו -21 טובים במיוחד להקפאת ייבוש פירות יער ופירות.

עֵצָה! בעת הקציר, חשוב שגננים יצמדו לא רק לשלבי הירח ולוח השנה, אלא גם להתבונן במזג האוויר. אם הקור מגיע מוקדם מהרגיל, כדאי למהר עם האוסף.

מתי ניתן ולא יכול להפיץ גידולי פירות באוקטובר

גננים רבים מעדיפים להפיץ שיחים ועצי פרי על ידי ייחורים, שכבות וגזרי גידול לא באביב, אלא בסתיו. להליך זה יתרונותיו; במהלך שתילת הסתיו שתילים דורשים פחות טיפול מהגנן.

על פי לוח השנה 2019, ימי הירח מ -1 עד 13 הם אידיאליים לגידול עצים ושיחים. הירח צומח בשלב זה, ולפי לוח השנה העממי, בשלב הצמיחה של כוכב הלילה, אזורי הצמחים הארציים מתפתחים גם הם מהר יותר. בין התאריכים 15-27 באוקטובר, בתקופת דעיכת הירח, הם יתפתחו גרוע יותר. עם זאת, עדיין ניתן לגננים להפיץ יבולים, אסור לעשות זאת רק בירח המלא ב -14, כמו גם בירח החדש ב -28 וכמה ימי ירח אחריו.

ניתן לשתול גידולי גן רבים לפני הקור, חשוב שהם עמידים בפני קור

זנים עמידים בחורף של אגסים ועצי תפוח, פטל ודומדמניות, דומדמניות ויערה הם המתאימים ביותר לגידול בסתיו. דובדבנים מתוקים ודובדבנים, ועוד יותר מכך שזיפים, משמשים ואפרסקים, גננים לא צריכים לגעת בסתיו.

סימנים עממיים לגננים ולחקלאי משאיות באוקטובר

באוקטובר, גננים לא יכולים להיות מונחים רק על ידי לוח השנה הירחי, אלא גם לזכור שלטים עממיים. אמונות עוזרות לגננים להבין מה החורף לפנינו והאביב מגיע בקרוב:

 1. כידוע, אוקטובר החם מבשר חורף קר לגננים. יחד עם זאת, מאמינים כי השלג הראשון בחודש סתיו זה נופל על הקרקע 40 יום לפני בוא החורף האמיתי.
 2. אמונות אומרות כי איזה תאריך בו יורד השלג הראשון באוקטובר, אותו תאריך באביב אפריל יהיה ההתחממות האחרונה.
 3. על פי הסימנים, חורף מתון וחם מחזה בסופת רעמים סתיו עם רעמים באוקטובר.
 4. אבל אם באמצע הסתיו ליבנה ואלון הם עדיין חצי בעלווה, אז החורף יהיה ארוך וקשה.

אורך חורף 2019 חשוב לגננים, מכיוון שהוא משפיע על הטיפול באתר. בחורף מתון, גננים צריכים לוודא שהנטיעות והזרעים לא נדחפים או נרקבים; בקור יש צורך לכסות בזהירות את המיטות ולבודד את העצים.

ימים נוחים למנוחה

כמעט בכל ימי אוקטובר בשנת 2019, גננים יכולים למצוא עבודה באתר. אך יחד עם זאת, מומלץ לגננים לנטוש כל פעילות על הירח המלא ועל הירח החדש.

מנוחה לגן ולגן צריכה להינתן גם ביומיים הראשונים לאחר הירח החדש. לפיכך, עדיף לגננים לנוח בתאריכים 14 ו -28, וכן בין התאריכים 27-29 באוקטובר.

כמה ימים בחודש מומלצים למנוחה על פי לוח זמנים אסטרונומי.

סיכום

לוח השנה הירחי של הגנן לאוקטובר 2019 מסדיר כמעט את כל עבודות הגינה לאורך כל החודש. יש צורך לעקוב אחר לוח השנה של שלבי הירח לא באופן עיוור, אך באופן סביר, עם זאת, כדאי מאוד לקחת אותו בחשבון בלימודים.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה