תפוחי אדמה אדרטה

מדי שנה גננים משקיעים זמן רב בחיפוש אחר המגוון המושלם שיתאים לדרישותיהם הספציפיות. בואו נדבר על תפוחי אדמה. אם ניקח את חמשת הזנים הפופולאריים ביותר בארצנו, אדרטה בהחלט תהיה ביניהם. זה לוקח תפקידים מובילים ברשימות המובילות באתרים שונים מסיבה כלשהי. נגלה מה זה ומדוע מומלץ לעתים קרובות לגדל בדיוק תפוחי אדמה של אדרת. תיאור של מגוון, תמונות, ביקורות ומידע על גידול תפוחי אדמה אלה בהחלט יהיה שימושי.

אדרת

תיאור קצר

תפוחי אדמה "אדרה" גודלו בגרמניה לפני זמן לא רב, הם בערך בני עשרים. במהלך תקופה זו תפוח אדמה שולחני זה זכה לפופולריות לא רק בבית, אלא גם בחו"ל. העניין הוא שגידולי שורש מפורסמים בזכות:

 • תשואה גבוהה;
 • טעם מעולה;
 • הבשלה מהירה למדי של היבול.

כל רכוש חשוב. בשר תפוח האדמה צהוב. בעבר, פקעות בצבע עיסת זה שימשו רק להאכלת בעלי חיים ונחשבו לחסרות טעם. במשך תקופה ארוכה, רק "אדרה" היה זן שאנשים לא רק אהבו לפי טעמם, אלא גם הרשים בפירוריותם ובעדינותם. זה מושפע מתוכן העמילן הממוצע, כ- 16%. על בסיס מגוון זה גידלו מספר גדול של חדשים אשר לא תמיד שמרו על טעמם, אך היו טובים למדי.

כמה מילים על תפוחי אדמה

כיום, לא רק גננים, אלא גם רוכשי תפוחי אדמה כבר רגילים לתפוחי אדמה עם בשר צהוב ואפילו מעט סגול, ולא רק הלבן הרגיל, אלא שלפני שני עשורים היה "אדרת" זן ייחודי. לפני הופעתו, תפוחי אדמה צהובים שימשו רק להאכלה במשקי בעלי חיים, מכיוון שטעמם לא היה חשוב.

מגדלים גרמנים בסוף שנות ה -90 עשו סנסציה, מכיוון שזן Adretta היה הראשון שהיה לב צהוב והיה טעים בצורה בלתי רגילה. כפי שאומרים מומחים, תכונה זו היא שהפכה לגורם הקובע לצמיחה כה מהירה בפופולריות.

אדרת

שקול טבלה השוואתית של פרמטרים לזן תפוחי אדמה נתון. זה יעזור לאותם תושבי קיץ שטרם החליטו על בחירת הזן. תקופת ההבשלה, פרטים טכניים וניואנסים קטנים - כל זה חשוב מאוד גם כאשר מגדלים יבול כל כך מוכר כמו תפוחי אדמה.

שולחן

טבלה זו מתארת ​​את זן תפוחי האדמה אדרטה.

אפשרויותתיאור הזן
תיאור הצמחשיח קומפקטי עם עלים ירוקים בהירים
קצב הבשלהמוקדם בינוני, 75 יום עוברים מנביטה לבגרות טכנית
תכונות זריעהגדל באדמה פתוחה, נזרע לא יאוחר ממאי, תלוי בתנאי מזג האוויר באזור, לעומק של 7 ס"מ על פי התוכנית 60x35
לְטַפֵּללהילחם נגד עשבים שוטים ושמירת האדמה רופפת
תיאור של ירקות שורשלפקעות יש מסה של 100-150 גרם, הן מיושרות, סגלגלות
חסין למחלותלדלקת מאוחרת, לסרטן, לגבעול נמטודות
תְשׁוּאָה40-80 ק"ג למ"ר

לשורשים עצמם עיניים קטנות, העור דק מאוד, בעל גוון צהבהב. גננים רבים ראו לפחות פעם אחת את תפוחי האדמה "אדרה", שתיארנו זה עתה, על מדפי החנויות. לעתים קרובות הוא גדל בקנה מידה תעשייתי.

אדרת

גָדֵל

יומרות היא איכות שמאוד מעריכה את כל מי שלפחות פעם אחת עסק בגידול עצמאי של ירקות וגידולי שורש. זהו תהליך מורכב ביותר הדורש תשומת לב, סבלנות והרבה עבודה.העוסק בעיבוד, כל גנן מקווה לקבל קציר עשיר באיכות מעולה עם איכות שמירה גבוהה. למרבה הצער, זה לא תמיד המקרה, במיוחד למתחילים.

על מנת שהקציר יהיה עשיר ובריא, לא מספיק לבחור את הזן הנכון. טיפוח נכון הוא המפתח להצלחה. לתפוחי אדמה מסוג זה תכונות אגרוטכניות מצוינות:

 • לא יומרני בטיפוח;
 • עמיד בפני מחלות קשות;
 • בעל תשואה גבוהה;
 • סובל היטב טמפרטורות נמוכות.
חָשׁוּב! ניתן לשתול זן זה באמצע האביב אם מחממים את האדמה. הוא ייצור בתחילת יולי, שנחשב למועד מוקדם למדי.

לפני זריעת זרעים מומלץ להשרות אותם במים למשך 1-2 ימים. זה יאפשר להם לעלות מהר יותר. המים צריכים להיות בטמפרטורת החדר.

עֵצָה! אין לרכוש תפוחי אדמה זרעים ביד, הם עשויים להיות באיכות ירודה. בחנויות מתמחות, תפוחי אדמה של אדרטה תמיד נמצאים על המדפים.

הקרקעות הטובות ביותר עבורה:

 • חימר קל;
 • טיט חולית;
 • sod-podzolic.

אתה לא צריך להוסיף זבל הרסני לטעם בקרקע. עליכם לשים לב גם למי התהום. הם צריכים להיות ממוקמים לא יותר ממטר אחד. זרעי "אדרטה" הם פקעות שניתן לשתול באדמה פתוחה באפריל אם אתה גר באזורים הדרומיים. אתה יכול להקשיח אותם מראש:

 • הכניסו את הזרעים הספוגים למקרר למשך הלילה (טמפרטורה + 1-2 מעלות);
 • לעמוד בטמפרטורות חמות (+ 22-24 מעלות) במהלך היום.
עֵצָה! אם הזרע הוא קטן מאוד, ניתן לחתוך את פקעות תפוחי האדמה לחתיכות. כל אחד מהם צריך להכיל חריר אחד.

אם הגנן חי באקלים חמור יותר, מומלץ לשתול תחילה תפוחי אדמה מזן זה בקופסאות, ואז לצלול ולהעבירם לקרקע. אם כי אפשר לחכות לחום מאי, במיוחד שהזן מבשיל מספיק מהר. על מנת להגן על הצמח מפני נגיפים נוספים, יש לרסס את הפקעות בקוטל פטריות לפני השתילה.

תנאי הטמפרטורה האופטימליים לגידול זן הארטטה הם כדלקמן:

 • אחר הצהריים + 15-17 מעלות (גבוהות יותר);
 • + 7-9 מעלות בלילה.

רצוי לבצע את ההלבשה העליונה בזהירות, מבלי להגזים. במהלך תקופת ההשתרשות, הם נדרשים. אפר וסופר-פוספט מושלמים למטרות אלה. זה האחרון משמש גם בתקופת הפריחה. אנו מפנים את תשומת ליבכם לעובדה שזן "אדרטה" דורש השקיה והתרופפות בזמן של האדמה. היא אינה מוגנת גנטית מחיפושית תפוחי האדמה של קולורדו, אך סובלת ממנה מעט.

כמו כן יש צורך להדביר עשבים שוטים ולזרוע את הצמח בשטחים פתוחים. תפוחי אדמה אוהבים מאוד את השמש. אם האזור מוצל, הפקעות יהיו קטנות והשיחים ימתחו כלפי מעלה.

באופן כללי, לא קשה לגדל אותו, כמה טיפים מגנן שגידל את תפוח האדמה הזה בכוחות עצמו מוצגים בסרטון להלן.

בנוסף לשאלות על גידול הזן, תושבי קיץ רבים מודאגים מאחסון ושימור האיכות בתקופה זו. בואו נדבר על נושא זה.

אִחסוּן

תפוחי אדמה עשה זאת בעצמך באתר, אני רוצה לחסוך כמה שיותר זמן. הם מסדרים את זה, מכסים את זה בימים קרים. עבור הרוסים, יש חשיבות רבה לירק השורש הזה, מכיוון שהוא משמש לעתים קרובות מאוד במזון. לכל אזרח רצוי שתפוחי אדמה לא יאוחסנו רק לאורך זמן, אלא גם לא יאבדו את טעמם. באשר לזן "אדרטה", זה תואם את התכונות הללו.

תשומת הלב! מגוון זה מאוחסן בצורה מושלמת, הוא שומר גם על איכויות שימושיות. הוא כמעט לא מפחד מריקבון, שמשפיע על מספר רב של זנים מניבים טובים.

כשגדלים, לא נדיר שהטמפרטורה מחוץ לחלון יורדת. תפוחי אדמה זניים מקבלים מזה טעם מתקתק לא נעים. במצב עם מגוון זה, אתה לא יכול לפחד מירידות טמפרטורה קטנות.

איכות זו אידיאלית הן לגידול והן לאחסון.יש צורך למקם את השורשים הבשלים של "אדרת" במרתף עם אוורור מעולה. זה חל גם על זנים אחרים של תפוחי אדמה. בעבר, היבול מסודר בגלל ריקבון ונזק.

אטרטה משופרת

לעתים קרובות, כשהם מגיעים לחנות גינון, קונים מתמודדים עם העובדה שמציעים להם להחליף את הזן החביב על זה. זה יכול להיקרא "אדרטה חדשה" או "גאלה". הוא באמת גידל על בסיס תפוחי אדמה גרמניים, אך יש בו כמה הבדלים והוא מוגדר כסוג זנים עצמאי.

תפוחי אדמה חגיגיים מיוצגים על ידי אותם פקעות צהובות עם עיסת צהוב כהה. הוא גם טעים, נשמר היטב והוא כמעט זהה בטיפול. עם זאת, התשואה שלה פחותה, לכן, כאשר מגדלים אותם באותם תנאים, "גאלה" תניב עד 26 קילוגרם למ"ר. יש לציין שזה הרבה. מגוון זה הוא גם אחד מחמשת היותר גדולים הכי טוב.

המלצות

זן "אדרת" גדל במשך זמן רב מאוד ולא איבד את הפופולריות שלו לאורך כל התקופה הזו. כפי שהצלחנו להבחין, ניסינו לשפר אותו על ידי גידול סוגים חדשים. קשה מאוד להשיג דריסת רגל בשוק, אך אדרטה לא רק שמרה על מעמדה הדומיננטי, אלא גם הצליחה לכבוש את לבם של המצטרפים החדשים. שקול כמה ביקורות של מי שגידלו את זן תפוחי האדמה הזה לא פעם.

ולריה פרולובה, נובורוסייסק
אנו שותלים את אדרת ב אפריל, כשמזג ​​האוויר כבר חם. תפוח אדמה זה נחשב ככבד ארוך, מכיוון שאמי גידלה אותו לפני חמש עשרה שנה. תפוחי האדמה טעימים ומבשילים במהירות. ידוע לי על מקרים שבהם, כשנחתו את "אדרת" באוראל מתחת לכיסוי סרט, תפוחי האדמה האלה ספגו כפור עד -3 מעלות. כמובן שזה לא קורה אצלנו. השכנים שלי בדאצ'ה שותלים תפוחי אדמה אדרטה מדי שנה בחודש מאי. זה מבשיל במהירות, כך שאין צורך למהר.
לב דוידוב, סרטוב
אני ממליץ להרתיח תפוחי אדמה צעירים מזן זה במדיהם ולאכול עם הקליפה, מכיוון שהוא עשיר בויטמינים מקבוצת B וחומרים שימושיים אחרים. מעולם לא ראיתי תפוחי אדמה טעימים יותר, אז "אדרטה", "טולייבסקי" ו"גאלה "תמיד צומחים על החלקה הקטנה שלי. אני שומר את זה כל הסתיו והחורף, מספיק לאביב. אציין את החסרונות: • חוסר יציבות למחלות ויראליות; • יש לחדש את הזרע כל 5 שנים, מכיוון שהפקעות הולכות וקטנות עם השנים. זה לא כל כך מפחיד. אני נלחם בחיפושית תפוחי האדמה של קולורדו מדי שנה, ובכלל, המגוון מעולם לא נכשל.

סיכום

למרות העובדה שתיאור זן תפוחי האדמה מכיל חסרונות קטנים, הדבר אינו משפיע על הפופולריות של יבול השורש אדרת. לעתים קרובות, גננים מגדלים כמה זנים בו זמנית, ובסוף העונה הם מבצעים ניתוח השוואתי. זה מתאים גם במקרה זה.

תפוחי אדמה מסוג זה ראויים לתשומת לב ולהערכה גבוהה ביותר. אם מעולם לא שתלתם את אדרטה לפני כן, דאגו לנסות אותה באביב. הטעם לא ישאיר אף אחד אדיש, ​​עיניים קטנות מקלות על קילוף הפקעות לפני הבישול, ותהליך הגידול לא יהיה קשה. איכויות אלו משכו בתחילה גננים מאזורים שונים.

תגובות (1)
 1. איך אדרטה סובלת את החום, וכמה זמן ביום מומלצת לה השמש?

  02/11/2021 בשעה 10:02
  שֶׁלִי
תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה