זני העגבניות הטובים ביותר לשנת 2021

כבר בתחילת החורף הגיע הזמן לחשוב אילו זרעי עגבניות לקנות לעונה הבאה. אחרי הכל, לפני שתילת עגבניות בגינה, אתה צריך לגדל שתילים. תהליך זה הוא די קפדני, אך קציר הירקות הטריים ישמח את הבעלים ואת אורחיו לאורך כל עונת הקיץ.

במאמר זה ננסה לזהות את עשרת המובילים זנים של עגבניות, סיווג כלאיים וזנים על פי מאפיינים שונים, וכן המליץ ​​על זני העגבניות הטובים ביותר לשנת 2021.

למה אתה צריך לשתול עגבניות

עגבניות הגיעו לרוסיה מדרום אמריקה; פירות אלה אוהבים מאוד שמש וחום. עם זאת, זה לא מנע ממגדלים לפתח זני עגבניות המתאימים לשתילה אפילו ב סיביר.

כיום, אף קוטג 'אחד אינו שלם ללא שיחים עם עגבניות. אחרי הכל, עגבנייה היא ברי בריא מאוד, היא מכילה ליקופן, נוגד חמצון המקדם התחדשות תאים, מונע הזדקנות והתפתחות תאים סרטניים.

בנוסף, פירות העגבניות מכילים כמות גדולה של ויטמינים A ו- C, כמה יסודות קורט, מה שהופך את הירק הזה לא רק לטעים מאוד, אלא גם לבריא להפליא.

הרבגוניות של העגבניה גם מילאה תפקיד משמעותי בשכיחותה. אחרי הכל, לא ניתן לאכול עגבניות רק טריות ולהוסיף אותן לסלטים, הן מייצרות רטבים ייחודיים, מיץ מיובש, מיובש, משומר, כבוש ואפילו סחוט.

גננים שהחליטו על גידול עגבניות, חייבים להיות מוכנים לקצת גחמה של תרבות זו, צריך לטפל בעגבניות - הן לא יגדלו מעצמן. אבל כל שיח יכול לרצות את בעל האתר עם כמה קילוגרמים של ירקות טריים מעולים.

כיצד לקבוע את זני העגבניות הטובים ביותר לשתול

דירוג העגבניות הטובות ביותר אינו קל. ואכן, כיום ישנם יותר מ -7.5 אלף סוגים של ירקות אלו, ובכל שנה ישנם יותר ויותר זנים והכלאות של עגבניות.

כדי להבין אילו עגבניות הן הטובות ביותר, ראשית עליך להחליט אילו דרישות מוגשות לעגבניות. לדוגמה, זה יכול להיות תריסר:

  • העגבניה המוקדמת ביותר;
  • מתאים לאדמה פתוחה;
  • גדל בחממות;
  • מאופיין במאפיינים יוצאי דופן (צבע, צורה, טעם לא סטנדרטיים);
  • התפתחויות רבייה חדשות בשנת 2021;
  • זנים שנבדקו לאורך השנים וכן הלאה.
תשומת הלב! ככלל, החקלאים מתעניינים ביותר בתשואת הזן ובעיתוי הבשלת הפירות.

10 זני העגבניות הטובים ביותר להבשלה מוקדמת

קצב ההבשלה של הירקות חשוב במיוחד בתנאי האקלים של רוסיה. כאן, קיץ קצר יחסית: ראשית, עגבניות מאוימות על ידי כפור באביב, ואז סתיו קר מגיע.

על מנת שהעגבניות יבשילו וייתנו את הפירות לבעלים, זרעין נטועים לשתילים בתחילת מרץ.

רק שתילים שגדלו, התבגרו והוקשו יכולים לשתול באדמה פתוחה. הם עושים זאת לא מוקדם יותר מאמצע מאי, ואז, בלילה, עדיף לכסות את השיחים בניילון פלסטיק או אגרופיבי מיוחד.

"אהובתי F1"

הכלאה הבשלה המוקדמת מתאימה לגידול בחממות, בחממות ובמיטות פתוחות. בחממה השיחים גדלים עד 120 ס"מ, ובגן השיחים יהיו קטנים - כ -70 ס"מ.הצמח שייך לקובע - הוא מווסת את גובה השיח עצמו, ככלל העגבנייה מפסיקה לגדול לאחר הופעת חמש תפרחות.

על מנת שהעגבניה תתחיל להניב פרי מוקדם יותר, עדיף לצבוט אותה. אבל באדמה הפתוחה, אין צורך בכלל ליצור שיח ולנתק יורה, זה יכול להיעשות רק עבור צמחי חממה.

עגבניות גדלות גָדוֹל - המשקל של כל אחד מהם מגיע ל 200 גרם. העיסה שלהם היא בצפיפות בינונית, ממותקת. הקליפה דקה ומבריקה. צבע העגבניות אדום בוהק. הטעם גבוה - הפירות עסיסיים וארומטיים, מתאימים לשימורים, להכנת מיצים ורטבים. ניתן לזהות את עגבניות "אהובי" על ידי צורתה המאורכת מעט ואף קטן בתחתית הפרי.

ניתן להסיר מקסימום 5 קילוגרמים של עגבניות מכל שיח. לרוב, היבול כולו נקטף פעמיים, מכיוון שהפירות מבשילים בו זמנית ובמהירות. בשל מהירות ההבשלה (85 יום), ניתן לקצור את היבול כולו עוד לפני תחילת קרירות הלילה, המונעת הידבקות בצמחים עם דלקת מאוחרת.

אהובתי F1

"תרנגול אדום"

עוד עגבנייה שקובעת להבשלה מוקדמת. צמחים מספיקים קטן ממדים, נותן פירות גדולים... המגוון מתאים למקלטים לסרטים ולגידול במיטות.

גובה השיחים הוא רק 60-65 ס"מ, אך עדיף לצבוט את יורה ולקשור את הגבעול. הפירות בצורת כדור, מעט שטוחים. קליפת העגבניות חלקה ומבריקה. צבע העגבנייה הוא אדום. הטעם נעים, עם חמיצות. הפירות לא נסדקים. כל אחד מהם שוקל כ -250 גרם.

היעד הטוב ביותר לעגבניות מהזן "תרנגול אדום»- הכנת סלטים מוקדמים וצריכה טרייה.

הזן נבדל על ידי יומרותו ועמידותו בפני מחלות ונקיפות קר.

תרנגול אדום

"כיתה א '"

עגבנייה לא גדולה הבשלה מוקדמת. ניתן לגדל את המגוון בחממות או בחוץ. הגובה המרבי מגיע ל 100 ס"מ, לכן יש לקשור את הצמח ולהצמיד אותו חלקית.

היעיל ביותר לגדל עגבניה "כיתה א '" בשלושה גבעולים - כך התשואה תהיה מקסימאלית. לעגבניות יש צורה של כדור פחוס מעט, צבע הפרי בבגרותו ורוד בוהק. העיסה עסיסית, ממותקת. הטעם, כמו לעגבניות בשלות מוקדמות, מעולה. הפירות עשירים בליקופן ובסוכרים.

המסה של עגבנייה היא 150-200 גרם. מומלץ לאכול עגבניות אלה טריות, משומרות לחתיכות או משמשות למיץ.

כיתה א '

"אזויושקה"

תמונה תעזור לך להתאהב בעגבניות הצהובות הבהירות האלה. המגוון שייך להתבגרות מוקדמת, הוא נחשב לֹא קָבוּעַ... כאשר מגדלים אותם מתחת לסרט או בחממה, העגבניות מגיעות לגובה 200 ס"מ. בשדה הפתוח השיחים יהיו קצרים יותר.

יש לקשור צמחים ולשבור את יורה בצד - עדיף ליצור שיח בשני גבעולים.

עגבניות בשלות הן בצבע צהוב לימון, בעלות צורה עגולה שטוחה וקליפה מבריקה. הטעם של הפרי מבוטא, "עגבנייה". יש מעט זרעים בתוך העגבנייה, העיסה עסיסית, צפופה. יותר מכל, עגבניות אלו מתאימות להכנת מוצרים תזונתיים או לילדים, לצריכה טרייה.

אזויושקה

"Skorospelka"

הזן לא רק מבשיל מהר מאוד (87 יום), אלא גם מפורסם בחוסר יומרותו. השיחים גדלים קטנים, אך בעלי נפח רב, ולכן יש לקשור אותם לתומך או להסיר אותם חלקית מהזריקות הצדדיות.

עגבניות הן בצורת כדור, צבועות בצבע אדום עמוק. הטעם של הפרי מבוטא. עגבניות מתאימות ביותר להכנת סלטים טריים, אך ניתן גם לעבד אותן.

זן Skorospelka מוערך בזכות עמידותו בטמפרטורות נמוכות - גם במזג אוויר קריר, מספר גדול של פירות נקשר לשיחים. עגבניות מבשילות במהירות ובאדיבות, מה שמאפשר לך לקצור לפני מזג האוויר הקר בסתיו.

סקורוסיפלקה

"מִשׁפָּחָה"

ניתן לסווג עגבנייה זו כאמצע העונה, מכיוון שהפירות מבשילים רק ביום ה 115 לאחר זריעת הזרעים. אך הפירות נבדלים על ידי טעם וארומה "עגבניות" עשירים ואופייניים.

שיחים קטנים, קומפקטיים, פירות גדולים ובשרניים. צורת העגבניות עגולה, הצבע אדום. המשקל הממוצע של עגבנייה הוא כ 200 גרם. כדי שטעם הפרי יהיה מעולה, יש לאפשר לו הבשלה מלאה.

גננים מעריכים את הזן המשפחתי בזכות התשואה הגבוהה שלו, חוסר היומרות ומאפייני הטעם המעולים שלו.

מִשׁפָּחָה

"רג'ה"

עגבניה חצי קבועה הבשלה מוקדמת. גובה השיחים בגינה יכול להגיע ל 100 ס"מ, בחממה העגבניות יגדלו עוד יותר. יש לקשור את הגבעולים לתומך, להצמיד את הזריקות.

צורת העגבניות אליפסה; בשלב הבשלות, הפירות צבועים באדום כהה. כל עגבניה שוקלת כ -280 גרם עיסה בַּשׂרָנִי עם גרגירי סוכר בהפסקה. עגבניות נהדרות לצריכה ועיבוד טרי, יש להן טעם וארומה טובים.

רג'ה

"שפע F1"

צמח קובע עם בשלות מוקדמת. שיחים גדלים עד 50-70 ס"מ, הם חייבים להיות קשורים על תומך ויורה צד צבט. אתה יכול לגדל את העגבניות האלה גם בחממה וגם בגינה.

צפיפות העגבניות בינונית, גודלן קטן, משקל הפירות כ 80 גרם. לעיסה צפיפות ממוצעת, טעם נעים למדי. צבע העגבניות הבשלות הוא ורוד עמוק. גודלם הקטן של הפירות מאפשר להשתמש בהם לשימורים וכבישה בכללותם.

שפע F1

"חץ אדום"

העגבנייה מבשילה ביום ה -95 לאחר זריעת הזרעים. הצמח שייך לקובע-למחצה, גובה השיחים בחממה יכול להגיע ל -120 ס"מ. יש לקשור עגבניות ולהצמיד אותם חלקית.

פירות מבשילים באשכולות, שבכל אחד מהם יש 7-9 עגבניות בו זמנית. יש בערך 10-12 מברשות אלה על כל שיח.

עגבניות בוגרות צבעוניות אדומות, בעלות צורה מעוגלת ובגודל בינוני, משקלן כ -150 גרם. מאפייני הטעם טובים. העגבניה מושלמת לשימורים ולהכנת סלטים טריים.

הערך המיוחד של ההיברידית הוא בעמידותו בפני מחלות, בתכונות אקלימיות שליליות, איכות שמירה טובה והתאמה לתחבורה.

חץ אדום

"אַפְרוֹדִיטָה"

עגבנייה קובעת, עם הבשלה מוקדמת במיוחד - ניתן ליהנות מהירקות הראשונים כבר ביום ה -75 לאחר שתילת הצמחים באדמה.

מתאים לגידול בחממות ובמיטות פתוחות. גובה השיחים הוא רק 50 ס"מ, אין צורך להצמיד אותם, אך עדיף לקשור אותם לתומך.

6-8 עגבניות נוצרות בכל תפרחת. צורתם עגולה, המשטח חלק. עגבניות לא נסדקות, יש להן עיסה עסיסית וטעם נעים. המסה של כל עגבניה היא כ 100 גרם. לרוב, "אַפְרוֹדִיטָה»להשתמש בכבישה, הַמלָחָה, שימור.

ניתן להעביר את היבול למרחקים ארוכים, הפירות יכולים לשכב לאורך זמן ללא אובדן איכות (תמונה של עגבניות מסוג זה ניתן לראות בהמשך).

אַפְרוֹדִיטָה

העגבניות הכי יצרניות

כמובן, יותר מכל כל גנן חושש מהשאלה: "אילו זנים יניבו פרי טוב יותר?" אחרי הכל, לעתים רחוקות עבור מישהו הזנים הטובים ביותר של עגבניות הם אלה שיש להם מראה אקזוטי, כמו בתמונה זו, למשל.

צור TOP-10 הכי פרודוקטיבי זנים והכלאות נעזרו בביקורות על גננים המגדלים את אותן עגבניות מדי קיץ.

"Aswon"

עגבניה שקובעת להבשלה מוקדמת המאפשרת קציר כבר 95 יום לאחר שתילת שתילים לשתילים.

מאפיין ייחודי של הכלאה הוא כושר העמידה והפוריות הייחודיים לו. בגובה שיח של 35-45 ס"מ בלבד, ניתן לקצור עד 10 ק"ג יבול מכל מטר מרובע של החלקה.

השיחים קומפקטיים כל כך עד שאין צורך לקשור אותם, והרבה פחות להצמיד אותם. גם בחום קיצוני, ערכת הפירות גבוהה מאוד.

העגבניות צבעוניות אדומות. צורתם אחידה לחלוטין - עיגול או אליפסה קטנה. משקלו של כל פרי הוא 50-70 גרם. הגודל, הצפיפות של העגבניות ועובי הקליפות שלהן מצוינים לשימור פירות שלמים. אבל גם עגבניות טריות טעימות מאוד - עסיסיות וארומטיות.

אסווון

"נמר שלג"

עגבנייה אמצעית מוקדמת - מבשילה ביום 105 לאחר השתילה. שיחים קטנים וקומפקטיים. הצמח עמיד, ולכן הוא מתאים לגידול בצפון הארץ.

גובה השיחים הוא 50-60 ס"מ, אין צורך להצמיד אותם, אך עליהם להיות קשורים לתמיכה. העגבניות עגולות, עם צלעות קלות. צפיפות העיסה היא ממוצעת. הטעם גבוה. המסה של עגבנייה היא 200-300 גרם. העגבניות האלה טעימות מאוד טריות, אך הן מתאימות גם לעיבוד, שימורים.

הצמח סובל טמפרטורות נמוכות, בשל הבשלה מוקדמת, אינו חושש מדלקת מאוחר וכפור.

נמר שלג

ריו גרנד

זן זה שייך לאמצע המאוחר - הפירות מבשילים ביום ה -115 לאחר השתילה. שיחים הם סוג בינוני וקובע. גובה הצמחים מגיע ל 100 ס"מ, עליהם להיות קשורים ולצבוט חלקית.

ריו גרנד בעלי צורת שזיף, צבועים באדום עז, בעלי בשר צפוף. הם נבדלים על ידי טעם לוואי מתקתק, טעים מאוד וארומטי. המשקל של כל עגבניה הוא בממוצע 120 גרם. הודות לקליפתם העבה, ניתן להעביר ולאחסן עגבניות לאורך זמן, מצוינות לשימורי פירות מלאים.

מגוון מוערך בזכות יומרותו, עמידותו בחום קיצוני, השקיה נדירה, פריון גבוה.

ריו גרנד

"שיחה נצחית"

בשלה מוקדמת עגבניות קובעותשגובהו מגיע ל -70 ס"מ. העגבנייה מובחנת בתפוקה גבוהה ובגדלי פרי גדולים, על השיחים להיות קשורים היטב לתמיכה.

העגבניות עגולות, מעט פחוסות. צבעם אדום בוהק. המשקל של כל עגבניה יכול להגיע ל -900 גרם, בממוצע הוא 500-600 גרם. עגבניות עסיסיות מאוד, בשרניות ומתוקות. הם נהדרים ברטבים, עגבניות, סלטים טריים.

מכל שיח, אתה יכול לקבל עד שישה קילוגרם של היבול.

שיחה נצחית

"גספצ'ו"

שיחים קטנים מסוג זה מגיעים לגובה 40 ס"מ בלבד. הפירות מבשילים ביום ה -120 לאחר השתילה.

עגבניות קטנות בצבע אדום כהה, בעלות צורה מאורכת ועור צפוף. משקלו של כל עגבנייה הוא 40-75 גרם. הטעם של העגבניות האלה מעולה, עם ארומה בולטת. פירות מושלמים לשימורים וכבישה.

צמחים עמידים בפני מחלות נפוצות וטמפרטורות נמוכות.

גספצ'ו

"אסטרכנסקי"

מגוון המיועד לקרקע פתוחה. עגבניות מבשילות ביום 120 לאחר השתילה, לכן יש להן טעם בולט וארומה חזקה.

השיחים קטנים, קומפקטיים, גובהם מגיע ל -80 ס"מ. הפירות טעימים מאוד, בעלי צורה מעוגלת, משטח מבריק. המסה של עגבנייה אחת היא 150 גרם. העיסה בשרנית, עסיסית. טוב להשתמש בעגבניות לשימורים בכללותם, להכנת סלטים טריים.

אסטרחן

סקירת העגבנייה "אסטרכנסקי"

Stepanova I.V., בן 63, סטברופול
אני גר בסטברופול, יש קרקעות צפופות מאוד וקיצים חמים. קשה לבחור עגבניות טובות לתנאים כאלה, אבל “אסטרחן»מתאים באופן מושלם. לא חום חזק, רוח או בצורת לא משפיעים על תפוקת העגבנייה - בכל מקרה אני אוספת כארבעה קילוגרמים של ירקות מכל שיח. עגבניות נהדרות לכבישה, יש להן טעם טרי מדהים. יתרון נוסף הוא שהזן אינו חושש ממחלות, כמו ריקבון עליון, TMV, מטאטא מצרי. אני ממליץ על "Astrakhansky" לכולם כאופציה win-win שנותנת תשואות גבוהות באופן עקבי.

אני ממליץ על "Astrakhansky" לכולם כאופציה win-win שנותנת תשואות גבוהות באופן עקבי.

"גרושובקה"

מגוון הקשור ל מבחר סיבירי, מה שאומר שהוא עמיד בפני טמפרטורות נמוכות, דלקת מאוחרת. שיחים סטנדרטיים, נמוכים - עד 70 ס"מ.

עגבניות צבועות באדום, בעלות צורת שמנת, בעלות טעם מצוין עם חמיצות מעט מורגשת. המשקל הממוצע של עגבניות הוא 100 גרם, והן נהדרות לשימורים מפירות מלאים.

גרושובקה

"כיפה אדומה"

השיחים של העגבנייה הזו נמוכים, קומפקטיים מאוד, צריך לצבוט אותם לשחלה הראשונה.

הפירות מבשילים מוקדם, בעלי צורה עגולה וצבעיהם אדום.עיסה בצפיפות בינונית, טעם טוב, ארומה חזקה. עגבניות מתאימות לכל מטרה: שימורים, הכנת סלטים, עיבוד מיצים או רטבים.

כיפה אדומה

"דריונקה"

עגבניה בינונית עם תקופות הבשלה בינוניות. שיחים מגיעים לגובה 120 ס"מ, מתאים ל גדל בחממה ובמיטות. הם בהחלט זקוקים לקשירה וצביטה.

כל אשכול מכיל 5-6 פירות - קרם גדול בצבע אדום. העגבניות טעימות מאוד וריחניות, ומשקלן של כל אחת הוא עד 200 גרם. פירות אלה יכולים להישמר היטב - יש להם קליפה ועיסה צפופה, עגבניות שומרות על צורתן לאחר המלחה.

דריונקה

בונר בסט

אחד הזנים העתיקים ביותר, הידוע בכל רחבי העולם מזה זמן רב. הצמח אינו מוגדר, ודורש צביטה ובירית לתמיכה.

עגבניות שמבשילות על שיחים גבוהים הן קטנות בגודלן, בעלות צורה עגולה והן בצבע אדום. המסה של עגבניה אחת אינה עולה על 60 גרם, מה שהופך אותם למתאימים לשימורים וכבישה.

ממצאים

לבחור העגבניות הטובות ביותר יש צורך לקרוא את חוות הדעת של גננים מנוסים, לאחר שלמדו את תמונות השיחים והפירות עם תיאור המגוון. רק לאחר שניסיתם תוכלו לגלות את התוצאה, כך שבכל עונה עליכם להוסיף את העגבניות האהובות עליכם במגוון חדש אחד לפחות.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה