בצל קובע Golden Semko F1: תיאור מגוון, ביקורות

בצל זולוטיסטי סמקו F1 הוא הכלאה בשלה ופורה מוקדמת של הדור הראשון, העמיד בתנאי נביטה שליליים. הוא שייך לזנים האוניברסאליים, המתאימים לצריכה טרייה. לאחר טיפול בחום, הוא מאבד מחדותו, רוכש טעם לוואי רך יותר.

תיאור ומאפיינים של זן הבצל גולדן סמקו

הכלאה גודלה על ידי מגדלים רוסיים על בסיס בצל סמקו ההולנדי. הוא הועלה במרשם הממלכתי של הפדרציה הרוסית בשנת 2000. מארגן הזן הוא האגרוביר של מוסקבה "סמקו-ג'וניור".

בצל מגדיר את גולדן סמקו ביסס את עצמו כזן רב-תכליתי ולא יומרני עם תשואה יציבה. כמעט ללא דמעות בעת ניקיון. איכויות הטעם של בצל הזולוטיסטי סמקו הוערכו על ידי מומחים כמצוינות.

מראה חיצוני

הכלאה F1 גדלה בנורות גדולות בודדות מבלי ליצור קנים. פרי הזן סמקו אחיד, בצורתו עגול, לבוש בקליפת זהב. צוואר הלפת דק. החלק הפנימי של הפרי לבן, עסיסי, עם טעם חריף ספציפי.

יש מעט קשקשים על הנורה גולדן סמקו, בעיקר 2-3 שכבות

החלק האווירי של הצמח הוא נוצות חלולות בצבע ירוק בהיר. הם מגיעים לגובה 30-35 ס"מ, חדים חלשים. על לפת אחת נוצרות עד 40 נוצות.

תקופת הבשלה ותשואה

בצל גולדן סמקו F1 שייך לסוג ההתבגרות המוקדם. מנביטה ועד קציר, לא עוברים יותר מ -2.5 חודשים. המשקל של נורה אחת הוא 75-80 גרם, התשואה היא 1 מ '2 - 4-5 ק"ג. חיי המדף הם 5-7 חודשים.

עמידות בפני מחלות ומזיקים

בצל גולדן סמקו F1 חסין מפני מחלות ממשפחת הבצל. אך תנאי מזג אוויר שליליים ואי ציות לטכניקות חקלאיות מובילים להתפתחות מחלות פטרייתיות: תצפית, fusarium, סוגים שונים של ריקבון, טחב אבקתי.

מבין המזיקים לזן גולדן סמקו, תריפס, זחל ועוף בצל מסוכנים

הרכב ותכונות

התכונות המועילות של הבצל כוללות:

 • השפעה אנטיבקטריאלית על המיקרופלורה במעי, שיפור חילוף החומרים;
 • העשרת הגוף בויטמינים ומיקרו אלמנטים;
 • אופטימיזציה של תכונות המגן של הגוף, הפחתת הסיכון להתפתחות גידולים סרטניים;
 • סילוק רעלים.

סמקו גולדן היברידי עשיר בויטמינים ומינרלים. ההרכב הכימי כולל: מנגן - 11.5%, קובלט - 50%; סיליקון - 16.7%, ויטמין C - 11.1%.

יישום

בצל גולדן סמקו משמש לבישול. זה נכלל במנות רבות. הם נאכלים גולמיים, מבושלים, מטוגנים, מקורמלים. גולדן סמקו משמש כסוכן חומרי טעם לטעם מנות בשר ודגים, להכנת רטבים, פשטידות וגרביות.

ברפואה העממית ובקוסמטיקה משתמשים בצל להכנת מסכות להצערת העור ושיקוםו, לחיזוק השיער.

אזורים צומחים

מומלץ לגדל את הסמקו F1 היברידי הזהב כגידול שנתי. הטיפוח מתבצע באוויר הפתוח. אזורים דרומיים ואזורים עם אקלים ממוזג מתאימים. באזורים הצפוניים, ההיברידי גדל בחממה. במקרה זה, יש להוסיף את השתילה.

יתרונות וחסרונות

לפני שתבחר זן לשתילה באזור מסוים, עליך להכיר את המאפיינים, היתרונות והחסרונות האפשריים שלו. בצל גולדן סמקו F1 מבוקש בקרב מגדלי ירקות, מכיוון שהוא לא יומרני, אינו זקוק לטיפול מיוחד.

הירק מכיל יסודות כימיים שימושיים רבים, ולכן הוא משמש לסלטים בקיץ, לטיגון ואפייה.

יתרונות:

 • סובל בקלות תנודות טמפרטורה;
 • יש לו חסינות למזיקים ומחלות;
 • מראה פריון גבוה בכל אזור אקלים;
 • לא יומרני בטיפול;
 • חיי המדף של מוצרים מוגמרים הם 5-7 חודשים;
 • שתי שיטות שתילה - זרעים ונורות;
 • סחירות וטעם טובים.

החסרונות כוללים את העובדה שהבצל Golden Semko F1 אינו מתאים לגידול על נוצה. החקלאים למדו להתמודד עם הגידול בעונת הגידול באזורי הצפון. בשנים האחרונות גידול הכלאיים על ידי שתילים.

תאריכי נחיתה

ערכות בצל של סמקו נטועות בתחילת האביב או לפני החורף. יחד עם זאת, טמפרטורת הקרקע היומית הממוצעת לא צריכה להיות נמוכה מ +10 ° C. אם ההיברידית נטועה לפני החורף, האתר צריך להיות מכוסה בשכבת קומפוסט, וכאשר הכפור הראשון מגיע, מכסים אותו בענפי עצים מחטניים. עם הגעתו של חום האביב, ענפי האשוח מוסרים.

חָשׁוּב! הקודמים הטובים ביותר לבצל גולדן סמקו הם כרוב, עגבניות, תפוחי אדמה, מלפפונים.

איך לשתול

המיטות לשתילת F1 ההיברידית מצוידות באזור מואר היטב. בפינות המוצלות הלפת מתגלה כקטנה, מעוותת, עם חצים. אדמת הבצל צריכה להיות בעלת רמת pH ניטראלית (ניתן לטפח באלקליין מעט). גולדן סמקו אוהבת לחות בינונית.

גידול מזרעים

זריעת חומר הזרע של ההיברידית מתבצעת בחריצים בעומק 2 ס"מ. הטווח בין השורות הוא 10-15 ס"מ. חומר הזרע מופץ בנפרד, ויוצא זה מזה 1.5-2 ס"מ. גדלים נדרשים.

לאחר הנחת הזרעים בחריצים, הם מפוזרים, הקפידו להשקותם. לפני שהזריקות הראשונות מופיעות, מומלץ לכסות את השתילה. ברגע שנוצות בוקעות בקשת הזהב של סמקו, המקלט מוסר. בתנאי אקלים נוחים, יש לצפות לזריקות הראשונות בעוד 10-14 יום.

גידול בצל זרעי זהב סמקו המתאימים לאזורים הדרומיים

באזורים עם אקלים חם, התנאים תורמים לקציר מזרע בעונה אחת.

נטיעת סבקה

בצל סבקה גולדן סמקו מומלץ לטבול בתמיסה של סולפט נחושת או במים למשך 20 דקות לפני השתילה

לאחר תחריט לפני השתילה, יש לשטוף ולייבש את הלפת. בשתילת חומר רטוב קיים סיכון גבוה להתפתחות ריקבון.

לפני הזריעה מכיילים את הבצל גולדן סמקו על ידי חלוקה לשלושה שברים.

מרווח השורות המומלץ הוא 20-25 ס"מ, המרחק בין הנורות הוא 10 ס"מ, עומק החריצים הוא 5 ס"מ. הלפת זרועה אדמה כך שנותרו 3-5 מ"מ מעל פני השטח.

חָשׁוּב! לא מומלץ להעמיק את זרע הזן של גולדן סמקו באדמה, הפרי יהיה בעל צורה גלילית לא טבעית.

הסבוק הממוקם קרוב לפני השטח יקבל גם תצורה שגויה של הלפת. לאחר השתילה מפזרים את המיטות בשכבת חול (עד 5 מ"מ), האתר מפולס.

תכונות טיפול

הטיפול בבצל הזהב של סמקו מתבצע בחודשיים הראשונים. התרבות זקוקה להשקיה, הרפיית האדמה, ביצוע הפריה נוספת.

רִוּוּי

בשמונת השבועות הראשונים מרגע השתילה, יש להשקות באופן אינטנסיבי את ה- Hybride Semko F1. לשם כך, השתמש במים חמים, רצוי שקועים. בהתאם לתנאי האקלים, תדירות ההשקיה מוסדרת. בממוצע, המיטות מושקות אחת לשבעה ימים. במזג אוויר יבש מספר ההשקיה גדל, במזג אוויר גשום הוא מצטמצם. ההרטבה נעצרת שלושה שבועות לפני הקציר מהמיטות.

אם בצל הזהב של סמקו מעובד בחממה, ההשקיה מתבצעת בטפטוף.כמות לחות מוגזמת מובילה לנרקב הלפת.

ניכוש העשבים, ההתרופפות

בתקופת הגידול הפעיל של בצל Semko F1, יש צורך לעשב באופן שוטף את העשבים. על אדמה רופפת ומאווררת היטב, התשואה גבוהה פי כמה. מניפולציות מתבצעות לפחות פעם בשבוע, מומלץ לעשות זאת למחרת לאחר השקיה.

הלבשה עליונה

יש צורך להפרות את האזור בו מתוכננים לעבד את בצל סמקו לפני השתילה. הפעם הראשונה בה מורחים את הדשן במהלך הכנת הסתיו. חבישה משנית מתבצעת מיד לפני הזריעה. פתרון של זבל פרות או זבל עוף מתאים, שיעור הצריכה הוא 3 ליטר / מ '2.

ההאכלה השלישית של ההיברידית מתבצעת שבועיים לאחר הופעת הצילומים. לשם כך יש להמיס 30 גר 'אוריאה בדלי מים. הנפח מספיק להשקיית מגרש בגודל 2 מ"ר.

קציר ואחסון

העובדה שהגיע הזמן למסיק מוזהרת על ידי נוצות צונחות, צוואר לפת מיובש מעט. ההיברידית נקצרת במזג אוויר צלול ויבש. לאחר הוצאת הבצל מהאדמה הוא נמרח מתחת לחופה. לפני הנחת הבצל מותר לגולד סמקו להתייבש מספר שבועות לאחסון. ואז נבחרים דגימות רקובות ומקולקלות.

מחלות והדברה

כאשר מופיעים הסימנים הראשונים למחלה, יש צורך לטפל במיטות בתכשירים קוטליים. היעילים ביותר הם Previkur, Maxim, Skor.

כדי למנוע זיהום באתר, מומלץ למיין את חומר השתילה. נורות רקובות ולא מהימנות מושלכות. הפטרייה מתפתחת באופן פעיל בקרקעות חומציות. לכן האדמה היא גיר עם קמח דולומיט.

כדי למנוע הופעה של חרקים מזיקים, יש להחליף את ערוגות הבצל במיטות גזר.

תרופות יעילות למזיקים הן: טיפול בשתילים ובחומר זרעים בתמיסה של סולפט נחושת (1%), ריסוס ירקות במי סבון.

סיכום

בצל גולדן סמקו F1 אינו יומרני בטיפול, מסתגל היטב לכל אזור אקלים, חסין לרוב המחלות, לעתים רחוקות הוא מושפע מחרקים מזיקים. כדי למנוע הופעה של מחלות ופגיעה ביבול על ידי טפילים, יש צורך לבצע אמצעי מניעה במועד.

ביקורות של גננים על הבצל Golden Semko

אנסטסיה, בת 43, טולה
האקלים שלנו הוא יבשתי בינוני, אבל להיבריד הזהב של סמקו (אני מגדל רק אותו כבר כמה שנים) יש זמן להתבגר. החיסרון היחיד הוא שאתה לא יכול לאסוף את הזרעים בעצמך, אתה צריך לקנות אותם כל שנה. הלפת בגודל זהה, מתוקה בטעמם.
גנאדי, בן 65, קרסנודר
בשנה שעברה נרכשו לראשונה זרעי ה- Golden Semko F1. הם עולים קצת יותר מזני בצל אחרים, אז לקחתי כמה שקיות לבדיקה. הקציר שימח אותי. ההיברידי הוא יומרני בטיפול, יוצר ראשים יפים, אחידים וזהובים. אין כמעט מרירות בטעם.
נטליה פטרובנה, בת 58, וולגוגרד
אני מגדל את Semko F1 כבר חמש שנים, מעולם לא נשארתי בלי יבול. נהגתי להשתמש בשיטת שתיל, אך בשנתיים האחרונות בדיוק זרעתי זרעים. שתילים תמיד חביבים, התפוקה מצוינת. איכות הטעם היא מעל. אני משתמש בו להכנת סלטים, טיגון, במרינדות.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה