עגבניות מאוחרות בצמיחה נמוכה

עגבניות תופסות את מקומן הראוי ברשימת הירקות האהובים ביותר. גננים מגדלים עגבניות עם תקופות הבשלה שונות. טכניקה זו ידועה לכל מי שרוצה להתענג על פירות טעימים כל העונה. בסיס הזנים של עגבניות הוא כה נרחב, עד ששמות רבים ידועים רק לחובבי אמת של צמח זה. זנים בינוניים-מאוחרים ומאוחרים מבוקשים מאוד. הם סובלים באופן מושלם את חום הקיץ, הקציר מאוחסן היטב, בקציר הפירות נבדלים בכוחם ובטעם המעולה. נכון לעכשיו, הרבה סוגים חדשים של עגבניות בעלות צמיחה נמוכה הופיעו - מבטיחים מאוד, טעימים, בעלי תשואה גבוהה.

לפני שתחליטו על סוג עגבניות כלשהו, ​​עליכם להכיר את הקריטריונים החשובים לבחירת זן. הקפד לשים לב ל:

 1. התאמת המגוון לאזור... אי אפשר להעריך בחשיבותו של פרמטר זה. אחרי הכל, רק עגבניות שמתאימות היטב לתנאי אקלים ואור יענו על דרישותיך באופן מלא.
 2. דרישות קרקע... גם פרמטר הכרחי, יחס קל דעת כלפיו הופך את הטיפול בעגבניות מאוחרות לבעייתי יותר. במקרה זה יידרש החדרת חומרים נוספים וניטור מתמיד אחר מצב האדמה.
 3. תְשׁוּאָה... גורם חשוב לבעלי חלקות קטנות. אתה יכול להשיג תוצאה הגונה באזורים קטנים על ידי גידול זני עגבניות מתאימים מניבים. יש להעדיף כלאיים עם תפוקה גבוהה. עגבניות מאוחרות כאלה יסבלו מקצוות טמפרטורה, חוסר תאורה והשקיה טובה.
 4. עמידות למחלות צמחים.
 5. מטרת הזן וטעמן של העגבניות... לא תמיד ניתן להשתמש בעגבניות סלט למטרות אחרות ביעילות רבה. לכן, עליכם לבחור עגבניות העונות על הבקשה. גם טעם חשוב. יש אנשים שמעדיפים עגבניות מתוקות, אחרים אוהבים פירות עם חמיצות קלה.

זמן ההבשלה, גובה וסוג השיח הם מאפיינים חשובים מאוד. במאמר זה נשים לב לזנים הבשלים בינוניים ומאוחרים של עגבניות בעלות נמוכה.

היתרונות של עגבניות נמוכות

בקבוצת העגבניות מובילים זנים לא גדולים. ניתן להסביר עובדה זו בקלות על ידי בחינת היתרונות של סוגים כאלה:

 1. שיח העגבניות הקטנות הוא סטנדרטי. כאשר הם גדלים, גננים נפטרים מהצורך בבירית חובה ויצירת צמחים.
 2. יומרות לתנאי גידול.
 3. גובהו הקטן של השיח הופך את הטיפול לנוח ונוח יותר.
 4. מבחר גדול של זנים עם צורות וצבעים שונים של פירות.
 5. מספר קטן של בנים חורגים או היעדרותם המלאה.
 6. פרי ידידותי - מאפשר קציר קומפקטי.
 7. הצורך בשטח קטן של אדמה לשתילה.
 8. אפשרות לגידול עגבניות בצורה ללא זרעים.

בנוסף, עגבניות קטנות בגודל מאוחר מאוחסנות זמן רב לאחר ההבשלה. חקלאים רבים מעדיפים מינים היברידיים. זני עגבניות בעלי גידול נמוך מגדלים הן בחוץ והן בחסות. החממה מאפשרת לקצור זנים להבשלה מאוחרת גם באזורים עם אקלים קר וקיצים קצרים.

איך לטפל בעגבניות פעלוליות

עגבניות קטנות נבחרות על ידי אותם גננים שלא תמיד יש להם זמן לתת להם מספיק תשומת לב.זה יכול להיות בגלל הפרטים המקצועיים, גיל או נסיבות אחרות. מגדלים נחלצים לעזרתם, שבזכותם ניתן כעת להשיג עד 6 ק"ג פירות משיח אחד של עגבנייה נמוכה. גננים מתחילים גם שואפים לשלוט תחילה בגידול הזנים הנמוכים. עם זאת, אין להניח שמינים כאלה אינם דורשים כל תחזוקה.

בואו נתעכב על עיקרי הטכנולוגיה החקלאית של עגבניות בגודל מאוחר.

חשוב להקפיד על שתילי גידול במו ידיך מזרעים שנרכשו מחנויות מתמחות.

חָשׁוּב! זרעים נזרעים בסוף פברואר או בתחילת מרץ. זריעה אחר כך יכולה להשאיר אותך ללא יבול.

וזה חל לא רק על זנים מוקדמים אלא גם על מאחרים. לעגבניות פשוט אין זמן להבשיל וליפול בהשפעת הפיטופתורה בכל מקום. במקרה של התפשטות גדולה של מחלה זו באזור, בחר מדיום מאוחר מגוון עגבניות לא גדולות... זה יעזור לך לקצור את היבול שלך מהר יותר ומלא.

לפני השתילה באדמה, על השתילים לכלול עד 9 עלים, גובה הנבט של לא יותר מ- 30 ס"מ ותפרחת מפותחת. עגבניות בעלות צמיחה נמוכה נטועות על פי תוכנית 50x40.

עם עיבוי גדול יותר של הנטיעות, השיחים מוצלים, הפירות נמעכים והאיום של מחלת עגבניות עם דלקת מאוחרת עולה. בהתחלה, מומלץ לכסות נבטים חלשים. מבנה סורג קטן לאורך המיטות עוזר מאוד, ועליו נזרק סרט או ספונדבונד. ברגע שהטמפרטורה מגיעה לרמה הרצויה והופכת יציבה, הסרט מוסר. ניתן להשאיר את Spunbond לזמן מה אם הלילות קרים.

לשיטה ללא זרעים יש גם יתרונות. ראשית, זה חוסך זמן ומאמץ הנדרש לגידול שתילים. שנית, הוא אינו מצריך ציוד נוסף. בתחילת אפריל, הזרעים נזרעים באדמה, מכוסים בשכבה כפולה של סרט או ספונדבונד. זנים מבשילים מאוחרים נזרע כעבור 10-14 יום. בשיטת זריעה זו, השתילים משיגים במהירות את אלו שגדלו בחדר. איכות השתילים תהיה הרבה יותר טובה - עגבניות אלו תמיד חזקות ובריאות יותר. הפעולה היחידה שתצטרך לבצע היא דילול. לאחר הסרת המקלט הטיפול בעגבניות אינו שונה מהקלאסי. החיסרון בשיטה זו הוא שהפרי יתחיל בהמשך 2-3 שבועות. כדי להפחית את אי הנוחות הזו, גננים משלבים את שני סוגי העגבניות המגודלות.

אם נחוץ צוּרָה ולקמץ שיחים של עגבניות לא גדולות? גננים מנוסים תמיד חורגים צמחי עגבניות בכדי למנוע הצללה מוגזמת, התפתחות מחלות וריקבון. במיוחד בקיץ קר וגשום. מאותה סיבה, רבים קושרים זנים לא גדולים. קל יותר לטפל בשיחים קשורים, הצמחים מאווררים היטב ומוארים על ידי השמש, הפירות אינם נוגעים בקרקע ונותרים נקיים.

טכניקה נוספת שעוזרת להשיג קציר איכותי של עגבניות בעלות גידול נמוך היא חיפוי. משתמשים בקש, מחטי אורן, דשא חתוך.

חָשׁוּב! חיפוי מתבצע רק לאחר שהאדמה התחממה.

המלט מונח בשכבה עבה על אדמה לחה ומשאיר שטח פתוח של צווארון השורש של הצמח. זה מונע מהגזע להירקב.

הם מנסים לעבד עגבניות בעלות נמוכה באמצעות תרופות עממיות בטוחות. משתמשים ברעלים במקרים קיצוניים.

בחירת המגוון הטוב ביותר

עגבניות בשלות מוקדמות בשלות

כל הגננים נטועים, למעט חובבי זנים גבוהים. עם זאת, רבים מעוניינים בתאריך הקציר המאוחר יותר. שקול תצוגות באמצע המאוחר.

ריו גרנדה

ריו גרנדה

זן מעולה בינוני מאוחר עם פירות בינוניים, טעם מתקתק ובשר יציב. אוהבי העגבניות זוכים להערכה רבה בזכות התשואה הגבוהה וחוסר היומרות שלה. גדל היטב בכל אדמה ואפילו בעציצים פנימיים. הקציר מתחיל לאחר 120 יום.

 • שיח... קומפקטי, עלים בינוני. צמחים בוגרים מגיעים לגובה של 70 ס"מ.אינו דורש עיצוב והצמדה, כמו גם ביריות. זה יכול להיעשות רק למטרות אסתטיות.
 • פרי... גודל ממוצע, משקל כ 115 גרם. על פי ביקורות, יש להם ארומה נעימה, בשרנית וטעימה. יש מעט זרעים בעגבנייה, העיסה די צפופה ועסיסית. הצורה דומה לפרי שזיף, העגבנייה נשמרת בצורה מושלמת במהלך ההובלה והאחסון, אינה נסדקת. היופי בעגבניות הוא הסיבה שהם נצרכים באותה צורה גם בהכנות.

הפופולריות של מגוון העגבניות הנמוכות מספקת את יתרונותיה:

 1. יומרות לטפל. טעויות קטנות בטכנולוגיה חקלאית אינן משפיעות על התפתחות העגבניה ופריתה.
 2. יכולת אחסון מצוינת. הפירות טובים מבשילים גם לאחר הקציר מהגן.
 3. פרי ארוך ושופע.
 4. עמידות בפני מחלות ובצורת.

העסיסיות הממוצעת של עגבניות נחשבת לחיסרון קטן, אך היא מפוצה על ידי טעמם הנפלא של הפרי.

הזן גדל על ידי שתילים וזריעה ישירה לקרקע. לעגבניה המודרנית "ריו גרנדה" המודרנית יש הרבה תכונות משופרות בהשוואה לקודמתה.

"טִיטָן"

טִיטָן

זן באיכות בינונית מאוחרת של עגבניות נמוכות. הפירות מוכנים לקציר בעוד 135 יום. הוא זוכה להערכה רבה בקרב חובבנים על קומפקטיותו וגודלו הקטן של שיח, המאפשר לגדל אותו בבית ובמרפסת. צמח בוגר גובהו אינו עולה על 50 ס"מ. הוא גדל היטב בכל סוג של אדמה, המגוון עמיד בפני מחלות עגבניות פטרייתיות ושאר נפוצות.

הפירות עגולים, קטנים בגודל (עד 120 גרם). זה סובל באופן מושלם הובלה ואחסון גם בחדרים קרירים. הוא צומח טוב יותר בשדה הפתוח של אזורי הדרום. באקלים קריר, לקציר טוב, מומלץ לשתול אותו בתוך הבית. עם טיפול הולם, התשואה משיח אחד מגיעה עד 4.5 ק"ג. הפירות יפים מאוד, מתאימים לכל סוגי הקטיף והשימור. היתרונות העיקריים של עגבניות מאוחרות בינוניות "טיטאן":

 • פריון טוב, פרי יציב;
 • עמידות צמחית למחלות;
 • האפשרות לגדול באזור קטן מאוד;
 • סחירות וטעם מעולים;
 • יכולת לעמוד במחסור בלחות.

בין החסרונות, אוהבי עגבניות שוקלים:

 • תגובה שלילית לירידה חדה בטמפרטורה;
 • תזונה תובענית בתחילת הצמיחה;
 • הבשלה מאוחרת של פירות לאזורים קרירים.

כדי שעגבניות טיטאן מאוחרות יותר מאוחר בבציר טוב, אתה צריך לדעת את הניואנסים של הטכנולוגיה החקלאית של הזן. תמיד יש כל כך הרבה פירות על הענפים שצריך לקשור את הצמח. הקנה לא יכול לעמוד בעומס כבד. בתקופת הצמיחה הפעילה, זה דורש הזנה נוספת. החשובים ביותר לעגבניות הם זרחן ואשלגן. עם לחות מוגברת, הרגישות לדלקת מאוחרת עולה. על ידי שינוי התנאים, אתה יכול להשיג את היעלמות המחלה. תוצאה טובה מתקבלת על ידי טיפול ב- "Fitosporin". אם בשטח האתר יש מיטות עם תפוחי אדמה בקרבת מקום, אז חיפושית תפוחי האדמה של קולורדו תבקר גם בעגבניות. לכן, עליך לנקוט מיד באמצעי מניעה.

נציגים מאוחרים של עגבניות נמוכות

יש עגבניות נמוכות ומאוחרות. זנים כאלה רגישים לטמפרטורות נמוכות, ולכן הם נותנים יבול טוב ללא מחסה באזורים חמים. עגבניות מאוחרות כאלה גדלות בשתילים במטרה לקצר את עונת הגידול בשדה הפתוח. בין הסוגים הפופולריים ביותר ראוי לציין:

"הגימור"

הסיום

נציג ראוי של עגבניות בשלות מאוחרות עם גובה קטן. היבול נבצר לאחר 130 יום. השיח עלים מעט, גדל עד 70 ס"מ. קומפקטיות הצמח מאפשרת לגדל את הזן באזורים קטנים. פירות בעלי טעם מעולה, צבע אדום עשיר. העיסה עסיסית, העור בצפיפות טובה, מה שמונע את העגבניות להיסדק. המסה של עגבנייה אחת קטנה למדי - 90 גרם, אך הצורה המעוגלת אפילו הופכת את הזן לאטרקטיבי מאוד.

פרמטרים טובים של עגבניות הגימור הם:

 • האפשרות לנחות באדמות שונות;
 • היכולת להתנגד לוורטיקילוזיס;
 • תשואה יציבה;
 • יכולת הובלה טובה ואיכות שמירה;
 • ערך תזונתי.

שתילים של עגבניות גימור מאוחרות בשתילה מאוחרת נטועים על פי תוכנית 50x40 באדמה פתוחה, תוך שמירה על צפיפות שתילה של לא יותר מ -8 צמחים למטר מרובע של שטח. בעתיד הצמחים זקוקים לטיפול הרגיל - השקיה, התרופפות, ניכוש עשבים, דישון בתרכובות מינרליות.

"ורוד אבקאן"

אבקאן ורוד

זן עגבניות מאוחר מפורסם מאוד. לרוב גדל בחממות, שם הוא גדל לגודל גדול. וכשהוא נטוע באדמה פתוחה, גובה השיח אינו עולה על 70 ס"מ. היתרון של הזן הוא הפרי המורחב שלו, המאפשר לך לקבל קציר לאורך זמן.

התשואה באוויר הפתוח היא מעל 5 ק"ג עגבניות בטעם מעולה. בנוסף, פירות גדולים יפים מאוד למראה. הצבע הוורוד וצורת הלב הופכים את המגוון למושך מאוד. בין הפירות המקוריים יש גם נציגים עם הצורה המעוגלת הרגילה. המשקל של עגבנייה אחת יכול להגיע ל -300 גרם, וזה מאוד מוערך בהכנת סלטים.

"ורוד אבקאן" זכה לתהילה בזכות חסינותו הטובה. לעיתים רחוקות הוא מושפע ממחלות, ולכן לא כדאי לטפל בו בכימיקלים. אם במקרה אתה מבחין בסימני מחלה, נסה תרופות עממיות. חובה לעקוב אחר הופעתם של החיפושיות בקולורדו. הם יכולים לפגוע בעגבניות בסתיו. במהלך תקופה זו, הם נמשכים על ידי פירות לא בשלים בגלל המחסור במזון אחר.

"רָקֵטָה"

רָקֵטָה

ציון קובע מעולה, סטנדרטי. יש בו לא רק שיח קומפקטי, אלא גם מערכת שורשים. לאחר 130 יום מרגע שתילת השתילים, הפירות מוכנים לשימוש. גובה השיח אינו עולה על 65 ס"מ. הפירות אדומים, מעט מוארכים, קטנים ומתוקים. משקל עגבנייה אחת נע בין 40 ל 60 גרם. היתרונות של "רקטה" ההבשלה המאוחרת:

סובל באופן מושלם תחבורה. מאפיין זה זוכה להערכה מצד החקלאים.

תשואה יציבה. בכפוף לדרישות הטיפול הבסיסיות, נאספים עד 2 ק"ג פירות מכל שיח. עם צפיפות שתילה של 5 צמחים למ"ר, אנו מקבלים עד 10 ק"ג מאותו האזור.

נמוך קומה. מאפשר לך לשתול עגבניה בשלה מאוחרת גם במרפסת ובחממות.

עמידות טובה לכל סוג של ריקבון עגבניות.

אפשרות לקציר מכני של פירות.

אם אנו מנתחים את המאפיינים האיכותניים של זן זה, יש לציין את השילוב בין קומה נמוכה לתשואה כתכונה של "רקטה".

יש גננים שמעדיפים לשתול עגבניות בתוך הבית. חוץ מזה עגבניות גבוהות, זנים עם שיחים קטנים גדלים לעתים קרובות בחממה. יחד עם זאת, חשוב שלא לשתול את שני המינים הללו זה ליד זה, כך שצמחים גבוהים לא יצלו על עמיתיהם קטנים יותר.

זני גמדים

בקרב עגבניות בעלות גידול נמוך, נבדלת קבוצה בנפרד, בה נאספים צמחים בעלי גובה שיח נמוך מאוד. זהו הזן שנקרא גמד. עגבניות כאלה גדלות לא יותר מ -60 ס"מ בבגרותן. רוב המינים הננסיים הם עגבניות המבשילות מוקדם. הם גדלים לא רק בשדה הפתוח, בחממה, אלא גם במרפסת, בעציצים או במיכלים קטנים. יתרון גדול נוסף של עגבניות ננסיות הוא בכך שלא צריך להצמיד אותן. בקרב הגמדים ראוי לציין את הזנים המאמצים המאוחרים, שזכו להכרה בגננים. זנים כגון סו המתוקה, פרד הפרוע.

מגודל על ידי מגדלים אמריקאים. הם לא יומרניים לתנאי גידול, סובלים תנודות אקלימיות וחוסר השקיה היטב. מתאים לגידול בבית, גובה השיח אינו עולה על 60 ס"מ, התשואה הממוצעת היא עד 4.5 ק"ג לשיח.

סיכום

עגבניות בשלות מאוחרות מגדלות בדרך כלל גננים נועזים.זנים כאלה מניבים תשואות גבוהות בהרבה מאחרים, בעלי קיבולת אחסון מצוינת, עמידים בפני זיהומי עגבניות נפוצים והם טעימים מאוד. רבים עולים על הזנים המוקדמים הפופולריים ביותר בפרמטר זה. אפילו כפור קטן, זנים מסוימים סובלים בצורה מושלמת. זנים הבשלה מאוחרת בצמיחה נמוכה חוסכים את תושבי הקיץ מבנייה מתמדת של מכשירים תומכים. החיסרון היחיד של עגבניות בשלות מאוחרות הוא האפשרות להדבקת ריקבון יבש. זאת בשל זמן הקציר המאוחר והלחות המוגברת בתקופה זו.

כדי שבעיה זו תדאג כמה שפחות, יש לשתול שתילים מוקדם מהזמן המומלץ. החשוב מכל, בתחילת או באמצע מאי. יש צורך לחשב את זמן זריעת הזרעים כך שבשלב זה הצמחים יהיו גדולים מספיק. ברגע שאתה מנסה לגדל באתר זנים נמוכים של עגבניות נמוכות, הם יהפכו למועדפים שלך באופן קבוע.

תגובות (1)
 1. היכן לקנות זרעי ריו גרנטה ולסיים

  10.01.2020 בשעה 09:01
  גלינה
תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה