מלפפונים בינגו F1: תיאור הזן, צילום השיח, תשואה, ביקורות של גננים

מלפפון בינגו F1 הוא זן התבגרות מוקדם היברידי מהסוג הפרתנוקרפי. הזן בעל התשואה הגבוהה מרגיש בטוח בחממה, גידול במיטות פתוחות אפשרי. הכלאית ידועה למעגל קטן של גננים, אך בשל היבול הגבוה והטעם הטוב שלה היא הופכת פופולרית.

סיפור מוצא

הבינגו F1 ההיברידי הושג על ידי מגדלי חברת "פרטנר" בשנת 2019. הזן הוכיח את עצמו היטב, מתאים לגידול בתנאי חממה, באוויר הפתוח.

תיאור מלפפוני בינגו

לירקות מלפפונים בינגו צורה גלילית אפילו. בממוצע, גודל הפירות הבשלים מגיע ל- 7-9 ס"מ, משקל 75-80 גרם. בשלב החמוצים המשקל הממוצע הוא 35-40 גרם.

הפירות בצבע ירוק אזמרגד. העיסה לבנה, ללא עוברי זרעים. העור מצולע בינוני, עם קוצים קטנים ובהירים.

איכויות הטעם של ה- Zelents ההיברידי בינגו F1 מצוינות. העיסה עסיסית, מתוקה, ללא מרירות. אם אתה לא קוטף זמן רב, אז המלפפונים לא יהפכו צהובים.

במהלך הובלה למרחקים ארוכים המלפפון אינו מאבד מטעמו ומשווקו. אם נוצרים התנאים הנכונים, ירקות נשמרים לאורך זמן. הזן מתאים להכנת מזון משומר, כבישה, לשימוש בסלטים.

בתהליך העיקור, הירוקים מזן בינגו F1 אינם מאבדים את טעמם, חללים בעיסה אינם נוצרים

מאפייני מלפפוני בינגו

שיחי בינגו יוצרים שוט עבה, המגיע לגובה 2-2.3 מ '. על גבעול עבה מונחים עלים גדולים בצבע ירוק כהה. הפרחים נקביים, בצבע צהוב-זהוב. אין צורך בהאבקה.

תשואת מלפפון בינגו

מלפפון בינגו F1 שייך לסוג הפרטנוקרפי, בעל פריחה בצורת זר. פירות נקשרים ב 4-5 חתיכות בכל ציר עלים. המגוון שייך להתבגרות מוקדמת. הקציר מתחיל ב 42-45 יום מרגע הופעת הזריקות הראשונות. תקופת הפרי נמשכת 1.5 חודשים.

אם הקציר מתבצע בשלב הכבישה, מ -1 מ '2 הסר 7-8 ק"ג. כאשר לירוקים ניתנת האפשרות להגיע לגודל של דלעת, התפוקה מאותו אזור מגיעה ל- 16-18 ק"ג.

מלפפונים בינגו F1 נבצרים כל 2-3 ימים

עמידות בפני מחלות ומזיקים

למלפפון בינגו חסינות לרוב המחלות הפוגעות בירקות ממשפחת הדלעת. ההיבריד עמיד בפני פסיפס מלפפונים, מחלת קלדוספוריום, טחב אבקתי. הצמח עלול לסבול מריקבון שורשים, מאסקוצ'יטוזיס, וכן מהדבקת כנימות.

ריקבון שורש

עודף לחות מוביל לריקבון

מערכת השורשים של השיח הופכת דקה יותר, העלים מקבלים גוון צהוב, השיח מפסיק לשאת פרי ומתייבש בהדרגה.

כדי להגן על הצמח מפני מוות, מומלץ להקפיד על לוחות הזמנים להשקיה. לא ניתן יהיה "לרפא" צמח חולה, ולכן אין צורך להשקות את הנטיעות מדי יום.

אסקואיטוזיס

הכוונה למחלות זיהומיות, יכולה להדביק מלפפון גם בחממה וגם כאשר מעובדים בשדה הפתוח. הועבר למלאי נגוע.כתמים של גוון אפרפר מופיעים על העלווה, אשר גדלים בהדרגה. ככל שהמחלה מתקדמת, הריקבון מועבר לזריקים. מלפפונים מכוסים בכיבים ואז הצבע הופך מירוק לשחור. פירות שנפגעו מהמחלה אינם מתאימים למאכל אדם.

על מנת למנוע אסקואיטיס של מלפפונים בינגו, מומלץ לבצע אמצעי טיהור אדמה לפני השתילה.

כאשר משתמשים בכלי גינה יש צורך לעבד אותו. אוורור בזמן של החממה מסייע במניעת נגיעות.

כְּנִימָה

המזיק העיקרי למלפפון בינגו F1 הוא כנימה

מזיקים מוצצים את המיץ מהעלים, השיחים מאטים את צמיחתם ומפסיקים להניב פירות. חרקים נושאים מחלות זיהומיות. כדי להגן על התרבות מפני פלישת מזיקים, מומלץ לחטא את האדמה ותומכי החממה באביב ובסתיו.

אתה יכול להילחם בהדבקה של כנימות בשיטות עממיות או בחומרי הדברה.

יתרונות וחסרונות

לכל סוג מלפפון יתרונות וחסרונות משלו. חלקם אינם מתאימים להמלחה, לכן לפני שבוחרים זרעים לשתילה, עליכם להכיר את המאפיינים של כל זן.

האבקה עצמית מאפשרת לכם לגדל מלפפוני בינגו בתנאי חממה

היתרונות העיקריים של תרבות:

  • הבשלה מוקדמת;
  • פרי יציב;
  • טעם מעולה;
  • עמידות למספר מחלות;
  • יָבִילוּת;
  • צדדיות של זלנטסוב;
  • תפוקה גבוהה;
  • במהלך תהליך השימור, לא נוצרים חללים בתוך הפרי.

לא היו חסרונות משמעותיים במלפפון בינגו F1, אך לא ניתן יהיה לאסוף את הזרע במו ידיך. לכן, יהיה צורך לקנות את הזרעים מדי שנה. מינוס קטן נוסף - יש לקשור את השיח (תמיכה חזקה או סורג) וליצור 1-2 גבעולים.

תכונות גדלות

מומלץ לגדל מלפפון בינגו בחממה תוך שימוש בפרקטיקות חקלאיות סטנדרטיות. חומר זרעים אינו דורש טיפול לפני זריעה, שכן הוא נבדק על ידי המומחים של יצרן agrofirm.

זרעי הכלאה מצופים בתרכובת מיוחדת. זה מגן מפני מחלות, מגרה את הצמיחה של שתילים. לא מומלץ להקשיח, להנביט או להלביש את חומר הזרע מהזן הזה.

זריעה באדמה פתוחה

לטיפוח מלפפון בשדה הפתוח, יש צורך לבחור באזור שטוף שמש ומוצל מעט. האדמה צריכה להיות פורייה, מעט חומצית או ניטרלית. כדי להשיג תשואה גבוהה, האדמה חייבת להיות קלה, רפויה, עם חדירות מים טובה.

הזריעה מתבצעת לא מוקדם יותר מהרגע בו האדמה מתחממת לטמפרטורה של +15 מעלות צלזיוס. ערכת שתילה 50x50 ס"מ או 2-3 שתילים לכל 1 מ '2.

גידול שתילים

מערכת השורשים של המלפפון עדינה מאוד, כואב להעביר את ההשתלה. לכן, עדיף לגדל את בינגו F1 הכלאה לשתילים בכוסות כבול נפרדות, כדי לא לפצוע את השורש במהלך הקטיף. המיכלים מלאים באדמה פורייה, הטמפרטורה של תערובת האדמה לא צריכה להיות נמוכה מ-13-15 מעלות צלזיוס.

הזרעים מעמיקים ב 1.5-2 ס"מ. לאחר השתילה מומלץ לכסות את הכוסות בניילון או בזכוכית. טמפרטורת החדר צריכה להיות 22–24 ̊С. הצילומים הראשונים יופיעו תוך 3-4 ימים, לאחר מכן ניתן להסיר את המקלט, ניתן להוריד את הטמפרטורה ל -18 מעלות צלזיוס.

שתילי מלפפון זקוקים לשעות אור של 12 שעות. מעל השתילים מותקנים פיטולמפרים. באור לא מספיק הנבטים נמתחים, הופכים חלשים.

שתילי מלפפונים בינגו מושתלים למקום קבוע לאחר הופעת 3-4 עלים

כללי טיפול

הטיפול בגידול מצטמצם לכניסה מהירה של חבישה עליונה, פינוי עשבים שוטים, השקיה, התרופפות האדמה. ההבטחה לתשואות טובות תהיה בירית הריסים לתמיכה.

היווצרות שיחים

הכלאה של מגוון הבינגו יוצרת זריקות מתולתלות. כדי להקל על הטיפול, הם חייבים להיות קשורים לסבכים. לאחר שעשית לולאה מעל 3-4 עלים, הגזע מופנה כלפי מעלה, מתפתל בכיוון השעון.יש להסיר את ילדי החורגים שנוצרו כך שהצמח לא יבזבז אנרגיה על צמיחתם, אלא יפנה אותה לשחלה ולגידול של רימונים. לאחר קציר היבול הראשון, יש להסיר את העלים התחתונים מהשיח.

הילינג

אם מלפפונים מזן בינגו F1 נטועים באדמה מכוסה אגרופיבי, אין צורך להצטופף. מספיק להסיר מעת לעת את העשבים המופיעים בחריצים המיועדים לשיחי המלפפון.

אם שתילי מלפפון בינגו נטועים באדמה, יש לרפא אותם. מניפולציות מתבצעות לאחר השקיה. לא ניתן לעשות זאת באדמה יבשה, שכן קיים סיכון רב לפגיעה בגזע. האדמה נשרפת כלפי השיחים, מה שהופך פקעת בגובה 5-7 ס"מ סביב השתיל.

רִוּוּי

מלפפוני בינגו מושקים לפחות פעם בשבוע. במזג אוויר חם ובתקופת הפרי, מספר השקיות גדל. יש לוודא שמים לא יעלו עלים, אחרת מלפפוני הבינגו עלולים לחלות. לא מומלץ לבצע את ההליך במהלך היום, כאשר אור שמש ישיר נופל על השיחים.

השקיה של מלפפון בינגו F1 מתבצעת עם מים חמים שקועים

מהשקיה במים קרים, השיחים משילים את השחלה.

הלבשה עליונה

ההיברידו בינגו, המעובד בתנאי חממה, זקוק להאכלה קבועה. תוספי תזונה מתווספים במרווחים של 1.5-2 שבועות. כדי לספק לשתילים חנקן, זרחן ואשלגן משתמשים בדשנים מורכבים מינרליים.

סיכום

מלפפון בינגו F1 הוא הכלאה יומרנית מניבה גבוהה מהדור הראשון. Zelentsy סובל היטב תחבורה, מאוחסנים במשך זמן רב. הודות לתכונות אלה, תושבי קיץ ומשקים בחרו מגוון לגידול בקנה מידה תעשייתי עם מכירה שלאחר מכן.

ביקורות של גננים על מלפפונים בינגו

מרגריטה, בת 48, אזור ריאזאן
כל שנה אני מגדל פריטים חדשים במיטות לצד הזנים האהובים עלי. השנה ניסיתי מלפפון בינגו F1. הייתי מרוצה מהתוצאה. את הפירות החלו לאכול כבר 1.5 חודשים לאחר השתילה. מלפפונים כבושים מזן זה, שנקטפו לחורף, נאכלו תחילה.
וניאמין, בן 54, אזור בריאנסק
באביב קניתי שתי שקיות של זרעי בינגו לדגימה. שיעור הנביטה של ​​המלפפונים הוא כמעט 100%. מצא חן בעיניי שגם אם הצמח הירוק גדל, הוא אינו מצהיב. משפחותיי העריכו את איכויות הטעם כ"מעולות ", אין מרירות, פירות קטופים נשמרו במקרר עד שבועיים.
טטיאנה, בת 49, אזור ולדימיר
מלפפון בינגו ניטע לראשונה באביב הזה. מה ששימח אותנו: לא היה צורך לעבד לא מריקבון ולא ממזיקים. המלפפונים טעמו מתוק, עסיסי, ללא זרעים. התחבורה מהדאצ'ה לעיר הועברה מצוין לילדים.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה