מלפפונים סדריק F1: תיאור מגוון, תמונות, ביקורות גננים

המלפפון סדריק הופיע בשוק הזרעים רק לפני כמה שנים, במהלכן גננים הצליחו להעריך אותו. אנשים רבים אהבו את הבגרות המוקדמת של הירק, טעמו, התשואה הגבוהה שלו. על מנת שהמאפיינים הזניים יתבטאו בצורה בהירה ככל האפשר, עליך לדעת את הדקויות והניואנסים של הטיפוח.

היסטוריית רבייה

המלפפון הסדריק (Cucumis sativus L. Cedrik) הוא יצירתם של מגדלים הולנדים מאנזה זאדן. בשנת 2015, הכלאה נכללה במרשם המדינה של הפדרציה הרוסית והומלצה לגידול בבית ברוב אזורי המדינה. הוא מוערך בכל רחבי העולם ומטופח בהצלחה בחממות מחוממות באביב ובחורף.

תיאור מלפפוני סדריק

מלפפון מזן סדריק שייך לסוג הבלתי מוגדר, יורה שלו אינו מוגבל בצמיחה, אם אינך צובט את צמרות. העלווה בינונית, ירוקה כהה. מלפפון סדריק יוצר ענפי צד קטנים. מערכת השורשים חזקה מספיק, בתנאים שליליים היא מסוגלת לספק לחות וחומרים מזינים, מבלי להשיל את השחלות שנוצרו. הצמח מפסיק לגדול באופן זמני בלבד. סוג הפרחים של המלפפון מסוג סדריק הוא נקבה. בצירי הגזע הראשי, יחד עם הניצנים, מופיעות שלוש עד חמש שחלות. Zelentsy בזמן הבשלה בשוק אורכו 12-14 ס"מ, עם משקל ממוצע של 100 גרם. צורת הפרי מאורכת-גלילית. העור ירוק כהה, עם פקעות קטנות, קוצים לבנים והתבגרות קלה. אין כמעט צלעות. העיסה עסיסית, מתקתקה, צפופה, פריכה, עם ארומה בהירה.

זרעי מלפפון סדריק הם קטנים, לעתים קרובות אינם קיימא

מאפייני מלפפונים סדריק

מכיוון שזן סדריק הוא פרתנוקרפי, מלפפונים נותנים תשואות יציבות וקבועות בחממה. אי-קביעות מאפשרת לך להשיג צמח גבוה ולאסוף את המספר המרבי של פירות באיכות מעולה משיח אחד. ההיברידית מתבגרת מוקדם. יכולת הובלה ואיכות שמירה גבוהה. הוא מוערך על עמידותו במחלות עיקריות - טחב אבקתי, קלדוספוריום, פסיפס מלפפון. מטרת הפרי היא אוניברסאלית.

חָשׁוּב! מלפפון סדריק מסוגל להניב פירות גם בתנאי תאורה נמוכים.

תְשׁוּאָה

פרי נמשך כחודשיים. התשואות אינן מושפעות מתנודות הטמפרטורה ומהשינויים בתנאי הגידול. מלפפונים מזן סדריק מבשילים באופן שווה, בכפוף לטכנולוגיה חקלאית מ -1 מ '2 לאסוף 15-18 ק"ג. עם יצירת שכבת חומוס משמעותית, השקיה קבועה, חבישה עליונה, התשואה עולה ל-24-26 ק"ג / מ '2.

מונחי הבשלה ופריחה

מלפפוני סדריק מתחילים לפרוח חודש לאחר הנביטה. ניתן לצפות בתחילת פרי אינטנסיבי וידידותי לאחר 40-45 יום. הם נאספים כל יומיים. כדי להסיר את הפרי, השתמש במספריים או במספריים כדי לא לפגוע בזריזים כאשר הם נקטפים ביד. אתה צריך לאחסן מלפפונים סדריק במקרר או במרתף, שם טמפרטורת האוויר אינה עולה על +10 ⁰С, והלחות גבוהה. הם מכניסים למיכלים עם פתחים לזרימת אוויר חופשית (קופסאות קרטון, סלים). מיון מראש, הסרת פגומים או מראה סימני מחלה.

מלפפונים סדריים נבצרים בשעות הערב או בשעות הבוקר המוקדמות

עמידות בפני מחלות ומזיקים

להכלאה סדריק חסינות גבוהה למחלות פטרייתיות קשות. למטרות מניעה בחממות, יש צורך לחטא את האדמה על ידי חיטוי באמצעות פצצות גופרית, עיבוד בעזרת סולפט נחושת. החדר צריך לשמור על לחות אופטימלית, לאוורר מעת לעת. סיבוב היבול ושליטה ברמות החנקן בקרקע עוזרים להימנע ממחלות במלפפון הסדריק. הצמח מותקף לעיתים על ידי מזיקים. הסכנה הגדולה ביותר בקרבם היא:

 1. כנימת מלון - נקבעת על ידי עלווה נפולת, טיפות טל מתוק ואשכול נמלים.

  כדי להתמודד עם הדבקה של כנימות, הטיפול בעירוי שורשי שן הארי בתוספת חרדל עוזר

 2. קרדית עכביש - נקודות לבנות בגב העלה והסתבכות קורי עכביש של צמרות היורה.

  כדי להילחם בקרדית עכביש על מלפפון, משתמשים בעירוי של ציפורני חתול

 3. זבוב לבן - זחלים לבנים שמתפתחים מאוחר יותר לעשים קטנים ומשאירים ציפוי דביק על הגבעולים.

  נגד זבוב לבן משתמשים בריסוס מלפפונים בעירוי סמים אחת לעשרה ימים

 4. גנטית מלפפונים - הזחלים שלה יוצרים חורים בעלים של ציפורן האדמה, מה שמוביל להצהבה ולמוות של השתיל.

  אתה יכול להרוס את אגוז המלפפון על ידי עיבוד עם Aktara 3-4 ימים לאחר השתילה.

יתרונות וחסרונות

מלפפונים סדריים הם זן חדש יחסית; במשך שנים ספורות בלבד משתמשים בו בהשגת ירקות מוקדמים בחוות פרטיות ובקנה מידה תעשייתי. במהלך תקופה זו נחשפו היתרונות של ההיברידית וחסרונותיה.

מלפפונים מזן סדריק נבדלים בשיטת הצרור ליצירת השחלה

היתרונות של הכלאה:

 • הבשלה מוקדמת;
 • תשואה גבוהה ויציבה;
 • האבקה עצמית;
 • עמידות לזיהומים והתקפות של מזיקים לחרקים;
 • טעם טוב;
 • צדדיות השימוש;
 • נאמנות לקיצוניות בטמפרטורה ותאורה לא מספקת;
 • שימור המצגת במהלך האחסון וההובלה.

החסרונות של מלפפונים סדריק כוללים את האפשרות לאסוף עצמית של זרעים, מכיוון שהם אינם שומרים על מאפייני זן.

שתילת מלפפונים סדריקיים

מלפפונים סדריים ניתן לגדל בחממה, בשדה הפתוח, במרפסת ואפילו על אדן החלון. הסובלנות שלה לחוסר אור ושינויים פתאומיים בטמפרטורה עוזרת לגדל יבולים עשירים באותה מידה בכל התנאים. הם משתמשים גם בשיטת הזרעים וגם בשתילים.

זריעה באדמה פתוחה

הכלאית סדריק עמידה לרוב המחלות, מה שמקל על הטיפוח בחוץ ולשתול עם זרעים. בחר אתר שמואר היטב על ידי השמש עם אדמה רופפת ופורייה.

חָשׁוּב! מקום שתילת המלפפונים בשדה הפתוח מתחלף מדי שנה.

זרעים מזן סדריק אינם זקוקים להכנה מקדימה מכיוון שהם נרכשים מיצרנים מתמחים המבצעים עיבוד מלא של הזרע. האתר נחפר לעומק כידון האת, ומסיר את שורשי העשבים. נסורת, כבול, צואת עוף מוסיפים לאדמה. נוצרים רכסים ברוחב 70 ס"מ ובגובה 20 ס"מ, ומשטחם מפולס. לאחר שחימם את האוויר ל- +18 ⁰С, ואת האדמה ל- +15 ⁰С, הם מתחילים לזרוע. תלם מיוצר במרכז הרכס, בעומקו 3 ס"מ ונשפך בתמיסה חמה של אשלגן פרמנגנט. זרעים מונחים במרווחים של 25 ס"מ, מכוסים באדמה בשכבה של 3 ס"מ. קשתות מונחות מעל ומכוסות באגרופיבר או בסרט. זמן הזריעה האופטימלי למלפפונים סדריק בנתיב האמצעי הוא סוף מאי. יש להתאים אותם בהתאם לתנאי האקלים באזור. הקודמים הטובים ביותר למלפפונים של סדריק הם תפוחי אדמה, צנוניות, פלפלים, אפונה וכרוב.

חָשׁוּב! מקלטים לסרטים חייבים להיפתח מעת לעת לצורך אוורור.

אל תגדל מלפפונים סדריקיים לאחר דלעת או גזר

שיטת שתיל

כדי להאיץ את קציר המלפפונים של סדריק משתמשים בשיטת הגידול בעזרת שתילים.כוסות כבול, טבליות, קלטות או מיכלי פלסטיק נלקחות כמכלים. הם פועלים על פי האלגוריתם:

 1. המכולה ממולאת בתערובת אדמה לחה המורכבת מחול, חומוס ואדמת גן, הנלקחת ביחס של 1: 2: 2.
 2. זרעים אטומים בזה אחר זה לעומק 1.5-2 ס"מ.
 3. מכסים בזכוכית או בסרט מלמעלה ומעבירים למקום חם (+25 25С).

לאחר 5-6 ימים, הצילומים הראשונים מופיעים. מיכלים עם שתילים של מלפפונים סדריק מועברים למקום מואר היטב. טמפרטורת האוויר מופחתת בהדרגה ל- 15-18 ⁰С.

חָשׁוּב! עם חוסר תאורה, השתילים מוארים במנורות מיוחדות, ומאריכות את שעות האור בכמה שעות.

שתילים של מלפפונים סדריק מושקים במים נקיים וחמים לפחות פעמיים בשבוע

השתלה למקום קבוע מתבצעת כאשר ארבעה עלים אמיתיים מתפתחים על הצמחים. נטוע בחממה על פי התוכנית 20x50 ס"מ, והניח על 1 מ '2 לפחות שלושה צמחים. מלפפונים מושקים, מעט ספוד, יוצרים תמיכה לצמיחה אנכית.

כללי הטיפול במלפפון סדריק

לקבלת צמחייה מוצלחת ופרי של מלפפונים סדריקיים, עליכם:

 1. שמור על טמפרטורה קבועה של +20 ⁰С בחממה.
 2. יוצקים עם מים שקועים.
 3. התרופפות באופן קבוע, הוצאת עשבים שוטים מהשורש.
 4. צרו בצורה נכונה וקשרו את השיחים לסורג.
 5. לדשן מעת לעת.

מלפפונים סדריק מוזנים מספר פעמים - לפני הפריחה עם דשן מינרלי מורכב, במהלכו - עם סופר פוספט ואוריאה, שלוש פעמים עם אשלגן גופרתי ואגריקולה בתקופת הפרי.

צמחים מזן סדריק חייבים להיווצר כראוי:

 1. מסנוור את חמשת הסינוסים העלים הראשונים.
 2. הסר ילדים חורגים על הגזע הראשי והשאיר שחלות.
 3. צובטים את החלק העליון לאחר שהגיע לגובה של 2-3 מ '.

עלים תחתונים מצהיבים צריכים להיות חתוכים ומוסרים מעת לעת.

סיכום

מלפפון סדריק הוא זן מוקדם צעיר ומבטיח שלא גורם לצמיחה רבה. גננים מנוסים ומתחילים בוחרים בה יותר ויותר, שכן הטיפול המינימלי ביותר מספיק בכדי להשיג ירקות באיכות גבוהה תוך זמן קצר.

ביקורות של גננים על מלפפונים סדריק

פנינה אלנה, אזור סמולנסק
זרעי מלפפונים שונים שקנה ​​סדריק לפני שנתיים במקרה, בעצת חבר. ההפתעה הראשונה חיכתה לי כשכל עשרת הזרעים מהאריזה התבררו כקיימים, נתנו שתילים טובים וחזקים. בפעם הבאה שהזן זכה כעבור חודש - הופיעו הירוקים הראשונים - קטנים, פצעונים, פריכים וטעימים באופן יוצא דופן. מאז, זה הזן האהוב עלי.
סמירנוב ניקולאי, קירוב
אני מגדל את הזן סדריק בחממה מפוליקרבונט. בסוף אפריל אני שותל שתילים וכעבור חודש אני קוטף את המלפפונים הראשונים. הם נושאים פרי לאורך זמן. מספיק להכנות לחורף, ולצריכה טרייה.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה