רגלי בננה עגבניות: מאפיינים ותיאור הזן

גננים רבים הם בעצם ניסויים. מעטים האנשים שיסרבו לגדל מגוון חדש של עגבניות באתר שלהם על מנת להעריך את טעמו של המוצר החדש. ובזכות מגדלים הבחירה קשה מאוד עבורם. אחרי הכל, מגוון הזנים פשוט מדהים. למינים מסוימים יש לא רק טעם יוצא דופן, אלא גם צורה וצבע יוצאי דופן. התשואה והטכנולוגיה החקלאית של מיני צמחים רבים שונים באופן משמעותי. אחד המוצרים החדשים הללו הוא זן העגבניות של בננה רגליים. שם הזן מסקרן ויש רצון ללמוד עליו כמה שיותר: ראה את התצלום, קרא את חוות הדעת של גננים שכבר גידלו אותו בחממה או בשטח הפתוח, השווה את המאפיינים.

תיאור הזן

למרות העובדה שעגבנית הרגליים של בננה הונחה עוד בשנת 1988, העניין בה לא התייבש עד עצם היום הזה. ומסיבה טובה. למרות שהוא גידל על ידי מגדלים אמריקאים, הוא הפך די נרחב באזורים הדרומיים, במרכז רוסיה ואפילו באזורים עם אקלים די קשה. וכל זה נובע מהיתרונות שיש לעגבנייה במלואה, בהיעדר מוחלט של חסרונות.

כרגע עגבניות הרגליים של בננה פופולארית מאוד. קוֹצֵב. שונה בטיפול יומרני. מתייחס לזנים באמצע העונה. בקטלוגים ניתן למצוא אותו בסעיף "זנים בעלי פרי צהוב". השם הרשמי הוא "רגלי בננה". טכניקת הגידול כמעט אינה שונה מגידול הזנים המסורתיים.

אין הבדל קטן כאשר מגדלים עגבניות בשדה הפתוח ובחממה. מתחת לסרט או בחממה השיחים גדלים לגובה 1.5 מ '. בשטח הפתוח השיחים מגיעים בקושי לגובה של 0.8 - 0.9 מ'. הענפים והעלים דקים וחינניים למדי.

מעניין! שיטת גידול העגבניות "רגלי בננה" (שתיל או נטול זרעים) אינה משפיעה על התנובה, הטעם ואיכות הפרי.

הבשלת עגבניות מתחילה בין 65-70 יום. הם נבדלים גם בתשואה גבוהה - משיח אחד, בכפוף לכללי הגידול, ניתן לקצור לפחות 4-6 ק"ג עגבניות.

מאפייני פרי פירות ועגבניות

קודם כל, גננים שמים לב לצורה ולבהירות של צבע הפרי.

צורת העגבניות ממש יוצאת דופן - היא מזכירה מעט פרי אקזוטי. ככל הנראה, הנסיבות הללו מילאו את תפקידו כאשר המגדלים בחרו בשם מוזר כל כך עבורו. אך כאשר מתארים את המגוון בחנויות המקוונות מוזכרת בעיקר צורת הקרח.

הצבע הצהוב הבהיר הוא מאפיין מובהק של עגבניות הרגליים בננה. לפירות לא בשלים יש הבזקים קטנים של צבע ירוק חיוור, שנעלמים כשהם מבשילים.

הצמח שייך לזני הקרפיונים. אשכול אחד גדל מ -7 עד 13 עגבניות. הם מבשילים כמעט באותו זמן, מה שמאפשר לא רק להאכיל את המשפחה בעגבניות טעימות עם רמז קל של הדרים, אלא גם להכין כל מיני תכשירים לחורף.

המסה של עגבנייה אחת נעה בין 50-80 גרם. אבל כאשר מגדלים עגבנייה בחממה, בזהירות מצוינת ובהשקיה בזמן, גננים מציינים כי משקל הפרי יכול להגיע ל -110-130 גרם.

אורכן של העגבניות תלוי גם בתנאי הגידול. בממוצע הם מגיעים לגודל של 8-10 ס"מ, אך בחממות הם יכולים לגדול עד 12 ס"מ.

עגבניות מזן "רגלי הבננה" שונות מאלה המסורתיות בטעמן. עיסת בשרניים ונימוחה עם מינימום זרעים - זה התכונה שלהם. עור העגבניות צפוף למדי, אשר ממלא תפקיד חשוב בשימורים. טעמן של העגבניות מתוק עם חמיצות עדינה וטעם לוואי קל של לימון.

מעניין! שיחי העגבניות של רגלי הבננה אינם זקוקים לצביטה, אך יש להצמיד אותם באופן קבוע.

עגבניות מאוחסנות במשך זמן רב מאוד, מבלי לשנות את טעמן. עגבניות נסבלות היטב להובלה למרחקים ארוכים, בתנאי שנקטפו מעט בשלות.

יתרונות וחסרונות של עגבניות הרגליים בננה

בבחירת זרעים לגינה שלהם, כל גנן, בנוסף למאפיינים, מעריך את היתרונות והחסרונות של כל זן.

היתרונות העיקריים של עגבניות רגלי הבננה הם כדלקמן:

 • תפוקה גבוהה;
 • כללים פשוטים לשתילה וטיפול בהמשך;
 • צבע בהיר וצורה יוצאת דופן של הפרי;
 • טעם עדין ומתקתק עם חמיצות כמעט שלא ניכרת;
 • עמידות גבוהה למחלות שונות, בפרט, לדלקת מאוחרת;
 • סובל בקלות חום וירידות קלות בטמפרטורה;
 • עגבניות אלה מותאמות בקלות לתנאי אקלים מקומיים;
 • מתאים באותה מידה לגידול חוצות וחממות;
 • ניתן לגדל בצורה ללא זרעים;
 • אחוז גבוה של נביטת זרעי עגבניות "רגלי בננה" (יותר מ 97%);
 • סובל באופן מושלם צלילה והעברה;
 • פרי באותו גודל;
 • פריחה והבשלה בו זמנית.

עם כל מגוון היתרונות, ברצוני להזכיר דבר נוסף - לעגבנית "רגלי הבננה" אין כמעט חסרונות. אם מתעוררים קשיים כלשהם במהלך הטיפוח, המשמעות היא כי כללי הטיפוח לא הופעלו. נטיעות עבות מדי או אור שמש לא מספיק משפיעות מאוד על התשואה והטעם של העגבניות.

מעניין! עגבניות בוסר מעט נהדרות לשימור בכללותן.

כללי שתילה וטיפול

כאמור לעיל, טכניקת הגידול של עגבניות הרגליים בננה אינה שונה מזנים אחרים. ניתן לגדל עגבניות הן כשתיל והן כשיטה שאינה שתילה, תוך שתילת זרעים מיד באדמה פתוחה. השיטה האחרונה אידיאלית עבור אזורים דרומיים ומרכז רוסיה, כמו גם עבור בעלי חממות מחוממות.

גידול עגבניות בשתילים

לשתילים, זרעים של עגבנית "רגלי הבננה" נשתלים לפחות 65-70 יום לפני ההשתלה המיועדת לאדמה פתוחה. מומלץ לקטוף בשלב של 2-3 עלים. נדרשת רוטב עליון והתרופפות קבועה של האדמה.

בעת השתלת שתילים באדמה פתוחה, לא ניתן לשתול יותר מ -4 צמחים למ"ר אחד. אל תעבה את הנטיעות - מחסור באוויר ובחומרים מזינים משפיע באופן מיידי על תפוקת הפרי וטעמם.

גידול עגבניות בצורה ללא זרעים

לפני שתילת זרעי עגבניות "רגלי בננה" באדמה פתוחה, עליך לשחרר כראוי את האדמה. חבישה עליונה עם דשנים מינרליים מורכבים חייבת להתבצע בצורה נקודתית, מיד בחורים.

בתהליך הצמיחה עגבניות זקוקות להשקיה קבועה במים חמים, מיושבים והתרופפות האדמה.

בכל שיטה לגידול עגבניות, יש צורך ליצור שיח במהלך תהליך הגידול. לשם כך נותרו 3-4 גבעולים חזקים ובריאים. את השאר יש להסיר.

מאפייני הזן מצביעים על כך שעגבנית "רגלי הבננה" אינה זקוקה לצביטה. עם זאת, גננים רבים, מניסיונם, עדיין ממליצים לצבוט עגבניות באופן קבוע מיד לאחר היווצרות השיח. אחרת, הפירות יהיו קטנים, והתשואה מיד יורדת.

מעניין! המגדל טום וגנר הוא היוצר של זן העגבניות Legs Banana Legs.

עגבניות צריכות להיות קשורות, אחרת הן פשוט ייפלו מתחת למשקל המברשות עם פירות רבים.

על פי ביקורות רבות, עגבניות הרגליים של בננה היא מאוד בררנית לטיפול. יחד עם התשואה הגבוהה זה רק מעלה את ערך הזן הזה.

מריחת פירות

עגבניות "רגלי בננה", בעלות טעם מעולה, מצוינות לאכילה טרייה, כמו גם להכנת סלטים ופרוסות קיץ בהגשה על שולחן חגיגי. כשמכינים סלטים, צריך לזכור שלעגבניות יש טעם לימון קל.

עקרות בית רבות משתמשות לעתים קרובות בעגבניות לשימור, הן כמכלול והן כרכיב לסלטים חורפיים ולצ'ו. כשהם מומלחים מלאים, הם חושפים את טעמם המעולה.

למי שאוהב להתנסות במטבח, ניתן להשתמש בעגבניות הרגליים של בננה להכנת רטבים שונים, משחות וכמרכיב לרוטב. הם מתאימים מאוד להקפאה מיידית של עגבניות שלמות או חתוכות, כמו גם לייבוש.

כל עקרת בית, בהתאם להעדפות בני משפחתה, תמצא היכן וכיצד ניתן ליישם את העגבניות יוצאות הדופן, הבהירות והטעימות להפליא.

ביקורות על עגבניות "רגלי בננה"

גננים רבים שכבר גידלו עגבניות מזן זה על חלקותיהם מדברים באופן חד משמעי על מאפייניו. כולם מציינים את יכולת הנביטה הגבוהה של זרעי עגבניות "רגלי בננה" וטיפול יומרני. חלק מבעלי האתרים מציינים כי צמחים מסוג זה מניבים פרי היטב בתנאים הבאים:

 • עמידה בכללי השתילה - לא יותר מ -4 יח 'למ"ר;
 • תאורה טובה;
 • דישון בדשנים מינרליים בשלב הקטיף ובהמשך בתהליך הגידול;
 • השקיה והתרופפות קבועה של האדמה;
 • היווצרות בוש וצביטה קבועה.

רק במקרה זה, אתה יכול לסמוך על האיכות הגבוהה של היבול.

מעניין! בחירת עגבניות הרגליים של בננה להכנת סלטים לחורף, יש לזכור שלאחר טיפול בחום, טעם הלימון נהיה בולט יותר.
קתרינה, בת 43, בריאנסק
אני מגדל את הזן הזה כבר שלוש שנים. המשפחה שלי מאוד אוהבת את זה. הנכדים שלי מאוד אוהבים את העגבניות האלה. שמתי אותו בצנצנות רק השנה. בעבר הם אכלו הכל ולא הספיקו להם לפני החסר. אבל אני רוצה לחלוק את החוויה שלי. בשנה הראשונה התשואה הייתה נמוכה מאוד. כפי שהתברר, עגבניות רגל בננה אוהבות לגדול, בתנאי שיש מספיק מקום פנוי והרבה אור. מאז אני שותל אותם מיד באדמה פתוחה ולא מתעסק בשתילים.
ויטלי, בן 52, איז'בסק
אהבתי את רגלי הבננה הטריות לנשנוש. אבל הבנקים לא אהבתי. אבל זה עניין של טעם.
ולנטינה, בת 38, סרטוב
אני שותל רגלי בננה עגבניות כבר הרבה זמן. כדי לקבל קציר עשיר, חובה לצבוט אותם. פעם השארתי רק שני גבעולים, אבל אז התחלתי להשאיר 4 על כל שיח. עכשיו התשואה גבוהה. עגבניות טעימות מאוד, ביתי אוהב את הצבע הצהוב הבהיר. הם מאוד אוהבים את בננצ'יקי ומוציאים אותו מהפחית בחורף - תזכורת חיה לקיץ שטוף השמש.

מחבר הסרטון יספר לכם על כל היתרונות של עגבניות הרגליים בננה:

סיכום

עגבניה "רגלי בננה", מאפיינים ותיאור המגוון, ביקורות, תמונות אומרים רק דבר אחד. אם אתם אוהבים משהו אקזוטי ויוצא דופן, רוצים לחוות תחושות חדשות ולא מפחדים להתנסות, קנו זרעים ושתלו אותם באתר שלכם ללא חשש. אתה ואהוביכם בהחלט תאהבו את הצורה יוצאת הדופן, הצבע הצהוב הבהיר וטעם העגבניות הנעים עם רמז להדרים.

תגובות (1)
 1. ואני מאוד אוהב את העגבניות האלה. המאמר מכיל תמונה בה חתכים את הפירות על צלחת. החלק הפנימי שלהם שקוף ואז הם נעשים טעימים מאוד. אז אל תמהרו למרוט אותם מהשיח רק צהובים, המתינו עד שהם הופכים לכתומים.ואז תבין שעגבניות ממש טעימות.

  14/01/2020 בשעה 02:01
  לידיה
 2. גידול רגליים בננה בשנה שעברה. טעים, ריק כשהוא טרי. לפיכך, הוא מתאים רק לשימור

  09/01/2020 בשעה 10:01
  יוליה
  1. ובשימור, בזבל, לא אהבתי לא טרי ולא מלוח, אפילו הייתי מבואס מכך שתפסתי מקום בחממה וקניתי שקית זרעים בסכום של עד מאה רובל.

   17/03/2020 בשעה 03:03
   אלנה
 3. קניתי זרעי עגבניות רגליים בננה מפרטנר. היא גם חלקה את הזרעים עם קרוב משפחה. העגבניות גדלו יפה, אבל מבחינתי הן לא טעימות בכלל, אלא גרעין העץ הזה. זה נורא. אני בכלל לא מבין איך ניתן לפרסם מגוון כזה. אלה העגבניות הגרועות ביותר ששתלתי אי פעם.

  02.01.2020 בשעה 10:01
  טטיאנה
 4. רגליים בננה עגבניות לא אהבו: אמצע קשה, ללא טעם. הזן אמנם פורה והצורה יפה, אך אינו נסדק כששומרים אותו, אך נראה יפה בצנצנות.

  23.10.2019 בשעה 09:10
  גלינה
 5. אני מסכים עם ההערה של ויאצ'סלב שלעגבניה יש גרעין קשה, כמו ספוג, שמקלקל הכל. קציר העגבניות גדול מאוד משיח, הטעם של עגבנייה בשלה הוא מתוק, אין בכלל חמיצות.

  09/04/2019 בשעה 10:09
  אולגה
 6. ניסיתי לגדל את הזן רגליים בננה ...
  הקציר גדול, אבל הטעם הוא כל כך, אף אחד משלנו לא אהב את זה, ובאמצע הפרי יש איזשהו בסיס קשוח שלא לועס, מפריע.

  15/08/2019 בשעה 12:08
  ויאצ'סלב
תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה