עגבניות ז'יגאלו: ביקורות, תמונות, תשואה

נראה כי שום דבר לא יכול להפתיע גננים מנוסים ותושבי קיץ. עם זאת, מגדלים אינם ישנים ומנסים להדהים לא רק עם זנים ירוקים טעימים, אלא גם מקוריים. הזמן מראה מה אוהבי העגבניות הביתיות מעדיפים.

תיאור הזן

ז'יגאלו הפך לעגבנייה כה יוצאת דופן. פירות המעוצבים בצורה לא סדירה נראים כמו ירקות אקזוטיים מעבר לים ובעלי צבע אדום מושתק.

ניתן לתאר את טעמן של העגבניות כמתוק, אך לא כסוכר. בצורה, הפרי דומה לנקניק ומשקלו צנוע - 100-125 גרם. לכן, אנו יכולים לומר שתשואה גבוהה לא מסופקת על פי משקל, אלא על ידי מספר העגבניות הבשלות. על מברשת אחת נקשרים 5-7 חלקים (כמו בתמונה).

הפרי הבשל אינו שונה בעיסה צפופה, יש בו מעט זרעים ועקרות בית משתמשות בו בהצלחה למלית. ג'יגאלו שייך לזני עגבניות הבשלה באמצע, ולכן הפירות הבשלים הראשונים אינם מופיעים לפני 98-104 יום.

שיחים סטנדרטיים של עגבניות זני הז'יגאלו הם בעלי מראה קומפקטי למדי וגדלים לגובה 40-46 ס"מ. הז'יגאלו שייך לזני העגבניות הקובעים. כלומר, השיח כמעט ולא מסתעף ומפסיק באופן עצמאי לגדול בגובה, ללא עזרת גנן.

חָשׁוּב! מאפיין מובהק של עגבניות סטנדרטיות היא מערכת שורשים לא מפותחת. לכן, באזור מוגבל, ניתן לשתול עגבניות בצפיפות רבה יותר ובמקביל לקצור יותר.

יתרונות עגבניות ז'יגאלו:

 • פרי שופע, משיח אחד אתה יכול לקצור כפליים מזנים אחרים של עגבניות;
 • השיח כמעט ואינו זקוק לצביטה;
 • ניתן לגדל בחממה ובחוץ;
 • לא יומרני בטיפול;
 • אזור האתר נשמר.

בין החסרונות של זן ז'יגאלו, כדאי לשים לב לרגישות למחלות לילה. יש גננים שמציינים את הצפיפות המוגברת של הקליפה, שלא נעימה במיוחד כשאוכלים פירות טריים.

כללי שתילה וטיפול

אין סודות מיוחדים לגידול זן הגיגאלו. בעת גידול עגבניות משתמשים בשיטות שתילים ושתילים.

גידול שתילים

 1. להשגת נבטים, זרעים נטועים במיכלים מיוחדים. עדיף להכין אדמה פורייה מראש. אפשרות מצוינת היא לקנות תערובת אדמת עציץ מוכנה לשתילי עגבניות בחנות מתמחה.
 2. על מנת להגן עוד יותר על הצמחים מפני מחלות, מומלץ לטפל בזרעים מראש: מספיק להחזיק אותם בתמיסה של 1% של אשלגן פרמנגנט למשך עשרים דקות. ואז הם נשטפים במים נקיים.
 3. האדמה בקופסה משוחררת ומרטיבה. זרעי ז'יגאלו מונחים בחריצים רדודים שהוכנו במיוחד ומפוזרים באדמה (כחצי סנטימטר שכבה). המיכלים מכוסים היטב בנייר כסף ומונחים במקום חם עם טמפרטורת אוויר של לפחות 21 מעלות צלזיוס.
 4. ברגע שהצילומים הראשונים עם העלים מופיעים, ניתן לשתול את השתילים בכוסות נפרדות. בעתיד, השתילים מתקשים מעט לפני השתילה באדמה פתוחה - טמפרטורת האוויר מופחתת ב- 5-7 ˚ С.

בחממה או באדמה פתוחה, ניתן לשתול שתילים ברגע שמזג האוויר החם נכנס, למעט כפור בלתי צפוי.

שתילת זרעים באדמה פתוחה

בעזרת טכנולוגיה זו של גידול עגבניות, נביטת הזרעים מתבצעת לראשונה. לפיכך, אתה יכול להשיג נביטה מוקדמת יותר של שתילי עגבניות מזן ז'יגאלו. כדי להנביט זרעים, הם מונחים בשקית פשתן וטבולים במים חמים למשך כ- 12 שעות.כדי לשמור על קרירות הזרעים, מעת לעת מחליפים את המים. זרעים מונבטים, שתי חתיכות בכל פעם, קבורים בחורים שנחפרו באזור שהוכן במיוחד.

ניתן לשתול שתילים על פי שתי תוכניות: לינארית ולוח שחמט.

 1. בשיטה הליניארית, המרחק בין השיחים בשורה הוא 25-30 ס"מ, ומרחק של 60-70 ס"מ נשמר בין שתי שורות.
 2. בשיטת השחמט מרחק ברציפות בין שיחים צרו 50-55 ס"מ, בין השורות - 70-75 ס"מ (כמו בתמונה).

ברגע שהזרעים נובטים ושני עלים מופיעים על השתילים, השתילים מדללים החוצה - צמח חזק יותר נותר בחור, והנבט החלש לא נשלף אלא נחתך כדי לא לפגוע בשכן.

חָשׁוּב! כאשר שותלים עגבניות מזן ז'יגאלו על פי כל תכנית, המרחק בין המיטות נשאר בטווח של 90-100 ס"מ.

קשירת עגבניות

מכיוון שזן ז'יגאלו נמוך ממדים, יש דעה שהוא לא נדרש לקשור אותו. הוא האמין שלעגבניה יש גזע חזק ומערכת שורשים מפותחת כבר בתהליך היווצרות הנבטים. עם זאת, כאשר מספר רב של פירות מבשילים, שיח ז'יגאלו יכול להישבר / ליפול עם משבי רוח חזקים. לכן, מומלץ לספק לכל שיח תמיכה גם במהלך הכנת המיטות והחורים.

עֵצָה! באזורים עם אקלים קריר, יש לבצע את הבירית על מנת למנוע מחלות צמחיות כדי שהפירות לא ייפלו לקרקע.

באזורים חמים, אתה יכול להסתדר בלי תומך. שיחי ז'יגאלו יונחו על הקרקע, ויגנו על האדמה מפני התייבשות. רצוי רק לכרוך את האדמה מראש.

השקיית עגבניות

זן העגבניות של זיגאלו אינו זקוק לתשומת לב וטיפול מדוקדק. מכיוון שמערכת השורשים של הצמח ממוקמת קרוב לפני האדמה, יש להיזהר מלחות מוגזמת בקרקע. כדאי לנווט ליד האדמה - כשהיא מתייבשת, יש להשקות אותה.

אַזהָרָה! מומלץ להימנע מלהעלות מים על הגבעולים ועל גזע הצמח.

לאחר השקיה יש לשחרר את האדמה על מנת להבטיח חילופי אוויר טובים.

רוטב עליון של שיחי עגבניות

3-4 ימים לאחר דילול השתילים ניתן לבצע את האכלה ראשונה של עגבניות ז'יגאלו. אפשרות הפריה מתאימה היא תמיסת אמוניום חנקתי (15 גרם לכל 10 ליטר מים). רצוי למזוג ליטר תמיסה מתחת לכל שיח. לאחר ההפריה, מומלץ לחבוש את האדמה.

ברגע שהפירות מתחילים להתייצב על השיחים, ההזנה השנייה של עגבניות הז'יגאלו מתבצעת. תערובת מינרלים משמשת כדשן (יש 20 גרם סופר-פוספט ו -10 גרם אשלגן כלורי למטר רבוע). דשנים קבורים באדמה לחה. לשם כך, חריצים רדודים (4-6 ס"מ) נעשים לאורך שורות השיחים במרחק של 17-20 ס"מ מהצמחים.

בעת דישון האדמה מומלץ למרוח בזהירות דשני חנקן. שימוש מופרז בהם מוביל לצמיחה מוגברת של השיח ולהצטברות שפע של מסה ירוקה.

אם אין דשנים מינרליים מוכנים, אפשר בהחלט להשתמש בדשנים אורגניים. כדי להכין את תמיסת ה- mullein השתמשו בדלי זבל ו -10 דלי מים. עגבניות מופרות בתמיסה חדורה (10-12 יום). יתר על כן, ליטר עירוי עדיין מדולל מראש בעשרה ליטר מים. כלל האכלה: ליטר עירוי מדולל מוזג מתחת לכל שיח.

צי'גלו בדרגה הסטנדרטית אינו יוצר בעיות בצביטה. לכן, אין קשיים בטיפול בשיח והיווצרותו.

מחלות ומזיקים

זן העגבניות של ז'יגאלו אינו יכול להתפאר בחסינות מיוחדת למחלות. עם זאת, מניעה בזמן מסייעת במניעת זיהום.

דלקת מאוחרת היא מחלה פטרייתית הפוגעת לא רק בצמח, אלא גם בפירות. ידוע שטמפרטורות נמוכות ולחות גבוהה הן תנאים נוחים להפצת המחלה. לכן, כאשר תנאי מזג האוויר מחמירים, מומלץ לרסס עגבניות בנוזל בורדו, קוטלי פטריות (Ridomil Gold, Quadris).

כאמצעי מניעה קבועים, מומלץ לחפות את האדמה, להסיר בזמן עלים ישנים וצהובים.

גידול הזן הסטנדרטי ז'יגאלו מתאים לגננים מתחילים ולתושבי הקיץ שלא נשרפים בגידול עגבניות מעודנות ונדירות.

ביקורות של גננים

ולדימיר רדיקין, בלגורוד
מעוניין בזנים סטנדרטיים במשך זמן רב. הוא התחיל מהמרפסת בדירה (הוא שתל את זן Snegirek). אנטושקה צומחת כעת בדאצ'ה. עגבניות מזן ז'יגאלו נמשכו בצורתן יוצאת הדופן. כמו תמיד, התשואה של הזנים הסטנדרטיים לא אכזבה. מבער טוב מאוד לשימור (לצ'ו הצליח במיוחד). אשאיר את זה לשנים הבאות.

סרגיי סמירנוב, וורונז '
באינטרנט ראיתי פרסומת לזני עגבניות סטנדרטיים. הוא התעניין ושתל באתר ז'יגאלו, כיוון שהובטח להם שתשואה גבוהה. יש לי מעט אדמה, אז שתלתי את העגבניות די חזק. אבל הזן ז'יגאלו לא אכזב - קציר עגבניות מצוין וללא טרחה עם שיחים.

סבטלנה קובאלנקו, נובורוסייסק
אז גידלתי עגבניות נקניק. השיחים היו בגובה של כ- 50 ס"מ. בכלל לא עסקתי בצביטה ויצירת שיחים מזן ז'יגאלו. לכן היו כמה גזעים בשיחים. כמות הפרי הדהימה אותי וגם את השכנים. הופתעתי במיוחד מגודל העגבניות - הגדולה הייתה באורך 15 ס"מ ובקוטר 4 ס"מ. הטעם לא זכור במיוחד, אבל האג'יקה יצא מדהים. אשאיר את המגוון לשנה הבאה.

תגובות (1)
 1. היכן ניתן לרכוש זרעים "ז'יגאלו" ו"רגלי בננה "?

  25/11/2019 בשעה 08:11
  אָהוּב
 2. חבר שיתף כמה שיחי ג'יגולו. היו הרבה פירות, שיח בגובה בינוני, 50 ס"מ. אבל לטעמי הם היו ריקים. מצות.

  21/07/2019 בשעה 01:07
  אולגה
 3. אלה ששתלו אי פעם עגבניות ז'יגאלו היו מרוצים מכך. לעגבנייה יש דירוגים והמלצות חיוביות לגידול.

  08.12.2017 בשעה 09:12
  אלכס
תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה