איך מכינים מיטות גן צרפתיות במו ידיכם

ישנן דרכים רבות לסדר מיטות באתר שלך. יש בעלים שפשוט חופרים את האדמה ויוצרים סוללה קטנה, בעוד שאחרים בונים גדרות מחומרי גרוטאות. אם אתה רוצה להוסיף טוויסט, צייד את המיטות הצרפתיות כביכול, והפוך גן ירק עמום ליצירת אמנות אמיתית.

מה הייחודיות של מיטות צרפתיות

הסגנון הצרפתי של קישוט עלילה פרטית מחזיר אותנו לתקופת שלטונו של לואי ה -14. אם אתה מסתכל על התצלום, אז גן כזה מסמל, קודם כל, את הניקיון של האתר עם ערוגות פרחים יפות הממוקמות בהרמוניה. המאפיין הבולט של מיטות צרפתיות הוא סימטריה בעיצוב ונוכחות צורות גיאומטריות. הדוגמה הפשוטה ביותר היא חלוקה של גן ירק מלבני לארבעה ריבועים שווים, ובמרכזו מותקן פסל גינה.

עֵצָה! שעון שמש נהדר כפסל גן לקישוט הגן.

גן ירק עם מיטות צרפתיות שונה בדקורטיביות. כל קטע בערוגה מופרד על ידי גדר יפה. לוחות ריצוף מונחים בין המיטות או בתפזורת מַסלוּל מאבן צבעונית. כנטיעות, יכולות להיות לא רק ירקותאלא גם צמחי נוי, פרחים ואפילו עצים.

הַרשָׁמָה

לפני שתתחיל לפרק את המיטות, עליך להחליט על צורתן. אחת הצורות הגיאומטריות נלקחת כבסיס. זה יכול להיות מעגל, מלבן, ריבועים שווים שיוצרים לוח שחמט וכו '.

כשאתם מקשטים גינה, עליכם לקחת בחשבון כי:

  • ניתן להכין את הערוגות באותה מפלס כמו הגן המשותף. הם יבלטו רק בזכות העיצוב הדקורטיבי שלהם.
  • מותר להעלות את המיטות מעל פני הקרקע עד 20-30 ס"מ. במקרים כאלה, גדרות מותקנות בדרך כלל מלבנים או אבני אבנים. אפשר להשתמש בחומרים אחרים, העיקר שערוגת הפרחים יפה.
עֵצָה! מיטות מוגבהות, בנוסף למראה אסתטי, מקלות על טיפול בצמחים. במהלך הגשם, בזכות הגדר, האדמה אינה נשטפת מערוגה.

לאחר שהחליטו על צורת הגן, הם מתחילים לבחור צמחים. מאפיין של עיצוב הגן הצרפתי הוא היעדר אדמה ריקה בערוגה. גידולי ירקות מתחלפים בהרמוניה, והפערים ביניהם נטועים בצמחיית נוי. בבחירת נטיעות לוקחים בחשבון את המוזרויות של כל צמח: צמיחה, זמן פריחה, פוטופיליות וכו '. כל הגידולים הגדלים על ערוגה מתחילת האביב ועד סוף הסתיו אינם צריכים להפריע זה לזה.

קישוט אינטגרלי של הגן הצרפתי הוא קישוטי צמחייה אנכיים:

  • פריטים זמניים מיוצרים מצמחים שנתיים. עגבניות גבוהות או תירס עובדים טוב. אתה יכול לבנות סורג אנכי בערוגה, שלאורכו יתפתחו צמחים חד-שנתיים, למשל שעועית.
  • צמחים מטפסים רב שנתיים, שיחים ועצי פרי ננסיים יכולים להיות אלמנטים קבועים בגינון אנכי.

לשתילה על מיטות, אתה לא צריך לתת עדיפות לעצים או שיחים מתפשטים מאוד. עם הזמן הכתר שלהם יצל על צמחים פעלולים אחרים.

בחירת צורה לגן העתידי

כבר אמרנו שלמיטות צרפתיות יש צורה של דמות גיאומטרית. עם זאת, ככל שזה קשה יותר, כך קשה יותר לבנות ערוגה. עדיף שגנן מתחיל ייקח ריבוע או מעגל כבסיס ויחלק אותו למספר פלחים.

ערוגת פרחים מרובעת

עבור מיטה צרפתית בצורת ריבוע, מצוידת בגדר גבוהה, כפי שמוצג בתצלום זה. בדרך כלל המושב מוגבה עד 30 ס"מ ממפלס הקרקע. כל קטע במיטה יכול להיות בצורת יהלום, משולש או מלבן. ארבעה ריבועים שווים נאספים מהם ויוצרים מלבן משותף אחד בעל צורה רגילה.

חָשׁוּב! ערוגות פרחים מרובעות עשויות באותו גודל.

ערוגת פרחים עגולה

התצלום מראה דוגמה לעיצוב של מיטה צרפתית עגולה. מעגל גדול נלקח כבסיס. ממרכזו לקצוות, הגבולות מחולקים ומחלקים את האתר למספר פלחים שווים. בקווי ההפרדה שבילים מרוצפים בחצץ או בלוחות ריצוף. כתוצאה מכך מקבלים ערוגה גדולה ועגולה, המחולקת למשולשים שווים עם צד חצי עיגולי. אם תרצה, ניתן לשבור מיטה עגולה קטנה בנקודה בה המשולשים נפגשים.

בין אם מדובר בערוגת פרחים עגולה או מרובעת, היא מיועדת לסגנון ספציפי. אם הבעלים מעדיף רטרו, אלמנטים מזויפים יהפכו לאלמנט תפאורה טוב. אלה יכולים להיות לא רק גדרות, אלא גם דמויות של ציפורים, בעלי חיים או צמחים. עם זאת, פרזול עולה הרבה כסף. בזול ניתן לקשט בדחליל או להתקין מוט עם כדורי זכוכית תלויים מנברשת ישנה. אתה יכול להתמקד בעציץ עם צמחי מרפא הגדלים המותקנים במרכז הערוגה. קלנדולה טובה למטרות אלה. הפרח הכתום הבהיר יקשט את הגן לאורך כל הקיץ. ניתן להכין את העציץ באופן עצמאי מדלי ישן או מכלי אדמה, מעוטר בדוגמאות רב צבעוניות.

בחירת מקום

מיטות הגן בסגנון צרפתי מייצגות יופי. הם ממוקמים באזור הנראה ביותר בחצר. זה אופטימלי להקפיד על דפוס לוח שחמט, המשפר את נוחות התחזוקה של ערוגות הפרחים.

בבחירת מקום, חשוב לבחון כיצד יטופלו הנטיעות. בקטעים קטנים השתילה והחפירה נעשית באופן ידני. ניתן לטפל בערוגות פרחים גדולות עם ציוד מיוחד, כלומר יש לספק כניסה נוחה עבורו.

דוגמא מתוצרת עצמית

כעת נבדוק כיצד תוכלו לשבור באופן עצמאי מיטות צרפתיות באתרכם. ללא קשר לצורה שנבחרה, הטכנולוגיה נשארת ללא שינוי, אז בואו ניקח דוגמה לסידור ערוגה מרובעת עם עיגול במרכז:

  • העבודה מתחילה בהכנת קטע בחצר בו תונח המיטה העתידית. האזור מנוקה מצמחייה ומכל פסולת.
  • לאחר מכן, הם מתחילים לסמן. במרכז הריבוע נמשך מעגל בקוטר הרצוי. קורות מסומנות ממנו לפינות הכיכר. התוצאה הסופית היא ערוגת פרחים מרובעת גדולה עם ארבעה קטעים משולשים ובמרכזה מיטה עגולה. אם השטח בחצר קטן מאוד, תוכלו לצייר חצי עיגול במקום עיגול. ואז הצד השטוח שלו יוכל לארגן מקום מנוחה. כאן מותקן ספסל, ומסדרים חופה מסריג המותקן אנכית עם צמחי אריגה. בעת סידור מקום מנוחה, יש צורך לספק כי המבנים האנכיים לא יצללו על הצמחים בערוגה.
  • על פי הסימון, מותקנת הגידור של כל קטע במועדונים. למטרות אלה משתמשים בכל חומר בנייה: לבנים, אבן, לוחות וכו '. כאופציה, בקבוקי פלסטיק שנחפרו אנכית מתאימים.
  • שבילים מונחים בין גדרות הקטע. את האדמה אפשר פשוט למלט עם סרט שחור, ולצקת עליה חצץ או אבן כתוש. שבילים יפים יתקבלו מלוחות ריצוף או אבן פראית. רוחב השביל נקבע בנפרד, אך לא פחות מ- 50 ס"מ.
  • אדמה פורית נשפכת בתוך הגדרות המוגמרות, ולאחר מכן הן מתחילות לשתול את הצמחים.

ניתן לארגן מקום מנוחה ליד ערוגת הפרחים מספסל מותקן ושולחן. עדיף לקלוע חופת סריג עם זלזלת או ורד מתולתל.

חלק בלתי נפרד הוא פסל מותקן או מבנה דומה אחר. קל יותר לקנות גמד גינה מבטון או גיבור אחר של אגדה. אם אתה יצירתי, אתה יכול לארוג קשת מהגפן ותחתיה יותקנו ספסלי עץ. כל מבנה אנכי יכול להיות מצויד בקערות. ואז ניתנת ההזדמנות לגדל בהם בנוסף תותים רימנטנטיים.

נטיעות בערוגה צרפתית צריכות להיות מורכבות מהירקות והפרחים האהובים עליכם. עיצוב יפה מתקבל עם חסה בצבעים שונים, בזיליקום ועשבי מאכל אחרים.

מה עדיף לנחות

מבחינת מטרתן, מיטות צרפתיות אינן שונות ממקביליהן המסורתיים. אתה יכול לגדל כל מה שחפץ לבך. חשוב רק להתבונן בהרמוניה של הגן כדי שהצמחים לא יפריעו להתפתחות, פריחה ופרי. אם תינתן עדיפות לעשבי תיבול חריפים, אז הגזר או הצנונית הנטועים ביניהם לא יפריעו להם בשום צורה שהיא. הקישוט של הגן הצרפתי לא יסבול, והבעלים יקבל גם שורשים טריים.

כאשר שותלים סוגים שונים של סלטים, ניתן לקשט את ערוגת הפרחים בצמחים נמוכים. אפילו עלי הסלק יוסיפו דקורטיביות לשתילות. פטרוזיליה מתולתלת משתלבת עם שומר ובצל.

הגן הצרפתי הוא מקום אידיאלי לגידול צמחי מרפא. לרבים מהם יש תכונות דקורטיביות מעולות. צמחי מרפא נפוצים הם מרווה, לבנדר, קלנדולה, נסטורטיום, אכינצאה. כל קבוצת צמחים הנטועה בערוגה צריכה להתבלט עם שטח בהיר, המספק את הדרישה הבסיסית לסידור ערוגת גן צרפתית.

בתצלום תוכלו לראות כיצד נטיעות הכרוב נראות מושלמות, וגידור הערוגה הצרפתית עצמה עשוי צמחיית נוי.

תשומת הלב! אתה לא יכול לערבב צמחים חד-שנתיים ורב-שנתיים בערוגה.

זה מקשה על הטיפול בנטיעות בסתיו. בחפירת חד-שנתיים קיים איום לפגיעה במערכת השורש של רב-שנתיים.

הסרטון מספר כיצד להכין גן ירק צרפתי:

המיטה הצרפתית היא אופציה אידיאלית עבור אנשים שאוהבים סדר בעלילה האישית שלהם.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה