איך מכינים מצע של בקבוקי פלסטיק

מאשר רק בארץ הם לא גודרים את המיטות. משתמשים בכל מיני חומרים המונחים בחצר. בצדק, בקבוק פלסטיק יכול להיחשב לגיבור של זמננו. החווה מנסה להתאים אותה כמזין, שותה, מכשיר השקיה וכו '. הגננים פופולריים בקרב מיטות העשויות מבקבוקי פלסטיק, בהן ניתן לגדל פרחים וגידולי גן.

אפשרויות להכנת מיטות מבקבוקי PET

הכנת מיטות פרחים יפות מבקבוקי PET במו ידיך אינה קשה. ככל הנראה העבודה הקשה ביותר יכולה להיחשב למשלוח מכולות מהטמנה. יהיה עליכם לבקר במקום הלא נעים הזה, כי עבור מיטות גדולות תצטרכו הרבה מיכלי פלסטיק. אז בואו נסתכל על אפשרויות שונות לגידול קוטג 'בקיץ.

עֵצָה! כדי להשיג גינה יפה, עליכם לנסות לאסוף בקבוקי פלסטיק רב צבעוניים, ולשלב מהם אפשרויות גדר שונות.

השפה הפשוטה ביותר

את הגדר הפשוטה ביותר של ערוגה ניתן להכין במו ידיכם פשוט על ידי חפירה בבקבוקים לאורך קווי המתאר של הגן. יש לציין מיד כי יהיה צורך במספר גדול מאוד של מכולות. נבחר רק גודל בקבוק אחד. אופטימלי להשתמש במיכלים בנפח 1.5-2 ליטר לשוליים.

עכשיו בואו נתעכב על צבע. את הבקבוקים השקופים בפנים ניתן לצבוע בכל צבע. זה נותן דרור לפנטזיה וסיפורת. לשם כך, קחו צבע אקרילי לבן, הוסיפו את הצבע שאתם אוהבים, ואז מדללים אותו לעקביות נוזלית. קל מאוד לצבוע את הקירות הפנימיים של הבקבוק. מעט צבע נוזלי נשפך למיכל, נסגר בפקק ומנער אותו בחוזקה. לאחר השגת האפקט הרצוי, עודפי הצבע מנוקזים.

עֵצָה! אם התמזל מזלכם לאסוף מיכלי פלסטיק רב צבעוניים, תהליך הצביעה נעלם. הפלסטיק שומר על צבעו המקורי לאורך זמן, מבלי לדעוך אפילו בשמש.

ניתן ליצור גבול ממיכלי פלסטיק בשלוש דרכים:

  • בכל בקבוק נחתך חלק שמתחדד לצוואר. מיכל עם קרקעית סתום היטב באדמה לחה, והפוך, נחפר לאורך קווי המתאר של הגן.
  • כדי לא לחתוך את הצוואר של כל בקבוק, תזדקק להרבה חול או אדמה יבשים. כל המיכלים ממולאים במילוי רופף לחלקו העליון, ולאחר מכן הם מעוותים עם פקקים. עבודה נוספת מורכבת מאותה הטלת הבקבוקים במהופך.
  • מבקבוקים חומים או ירוקים במו ידיך יתברר שהוא עושה את החימום הפשוט ביותר של הגן. המכל כולו מלא במים רגילים, מעוותים היטב עם פקקים, ואז, באופן דומה, הם נחפרים לאורך קווי המתאר של הגן. מכיוון שהצבע הכהה מושך היטב את חום השמש, המים בבקבוקים יתחממו במהלך היום. בלילה, החום המצטבר יחמם את אדמת ערוגת הגינה יחד עם מערכת השורשים של המטעים הגדלים.

כל האפשרויות לגבולות שנעשו יימשכו עונות רבות. במידת הצורך, ניתן להסיר את גדר מיטת הגן בקלות מהקרקע כדי להעביר אותה למקום אחר או פשוט לזרוק אותה.

הכנת ערוגת פרחים אנכית

בקוטג 'קיץ קטן, ערוגת פרחים אנכית מאפשרת לכם לחסוך מקום, אך יחד עם זאת לגדל כמה שיותר פרחים או תותים. ישנן אפשרויות רבות להכנת מיטות אנכיות, אך בכל מקרה, יש צורך בתמיכה חזקה לאבטחת הבקבוקים. כל מבנה אנכי יפעל כפי שהוא.זה יכול להיות קיר של בניין, גדר, גדר רשת, מוט או לוח עץ שהושמט.

שקול שתי אפשרויות ייצור מיטות אנכיות:

  • בכל בקבוקי הפלסטיק התחתונים נחתכים ובמרכז הפקק נקדח חור בקוטר 3 מ"מ. חלון לצמח נחתך בקיר הצדדי. הבקבוקים באזור ההיצרות ליד הצוואר מלאים בשכבת ניקוז המורכבת מחול גס עם אבן דקה. יתר על כן, אדמה פורייה נשפכת בגובה החלון, ולאחריה קבועים הבקבוקים על תמיכה אנכית כשהצוואר כלפי מטה. כל מיכל מעולה צריך לנוח על תחתית הבקבוק התחתון עם צווארו. כאשר כל השורה האנכית של המיטה מוכנה, נטוע צמח בכל חלון.
  • האפשרות השנייה להכנת מיטה אנכית דורשת הלחמה עם אקדח חם. בכל המיכלים, החלק התחתון והחלק העליון המתחדד מנותקים. החביות שנוצרו מודבקות בעזרת אקדח חם לתוך צינור ארוך, אשר מקובע לתמיכה אנכית. צינור ניקוז דק עטוף ביוטה מוחדר בתוך הצינור שנוצר. מכשיר זה שימושי להשקיית צמחים. אדמה מוזגת לצינור, חלונות נחתכים על הקיר הצדדי בעזרת סכין, שם מאוכלס הצמח האהוב.

לאחר שהפגנת דמיון, אתה יכול להכין אותו בעצמך ממיכלי פלסטיק מיטות גבוהות צורה מורכבת. בואו נגיד שלאחר הכנת מיטה אנכית רגילה יש הרבה תחתיות מנותקות מהבקבוקים. הם יהוו אגרטל פרחים מצוין. יש צורך באופן זמני בכדור ילדים גדול כבסיס המבנה. תחתית הבקבוקים מודבקים יחד עם אקדח חם, אך הם אינם קבועים לכדור. זה נחוץ רק לעיצוב מיטת הגן. כדור אמור להתפנות מהתחתית, כפי שמוצג בתמונה, אך בחלקו התחתון נותר צוואר גדול למילוי האדמה ולשתילת צמחים.

הכדור המוגמר הפוך, הכדור מנופח ומוציאים אותו מבפנים. העציץ הכדורי שנוצר מותקן במקום קבוע. לקבלת אמינות, החלק התחתון יכול להיות מלט. החלק התחתון של העציץ והקירות הצדדיים מכוסים באריטי טקסטורה. זה ימנע מהאדמה להישפך, בנוסף יאפשר עודף מים לצאת מהגן לאחר גשם. אדמה פורית נשפכת בתוך העציץ ושתלים צמחים.

עֵצָה! בשיטה דומה, ניתן לקבל את המיטה בכל צורה שהיא, למשל, סירה.

ערוגות פרחים תלויות

צמחי נוי ופרחים נראים יפים במיטות תלויות. למעשה, העיצוב הזה דומה לעציץ, רק עציץ נתלה במקום עציץ. ניתן למקם את המיכל כשהצוואר למעלה או למטה, לפי רצונכם.

שקול אחת הדוגמאות להכנת מיטה תלויה:

  • בקירות הצדדיים חתוך חלון גדול. מלמטה, הצד נותר גבוה יותר כדי ליצור מקום לקרקע.
  • מלמעלה ננעץ הבקבוק וחבל נמשך דרך החורים לתלייה. במקום כבל, שרשרת או חוט פשוט יעשו זאת.
  • נקדח חור ניקוז מתחתית הבקבוק. עודף מים לאחר השקיה יתנקז דרכו. אם מיכל עם פרח יתלה מתחת לחופה, עליכם לטפל במזרן קטן. אחרת, לאחר כל השקיה, מים מלוכלכים יזלגו על הרצפה או על אדם חולף.

אני שופך אדמה בתוך הבקבוק המוכן, שותל צמח ואז תולה אותו על מסמר או וו.

ערוגות פרחים מקוריות מבקבוקים גדולים

אם יש ילדים קטנים בבית, תוכלו להכין להם ערוגה נהדרת במו ידיכם. גיבורי הסרטים המצוירים המודרניים הם רכבות, רובוטים, מכוניות וכו '. כל הדמויות הללו יכולות להיות מיוצרות ממיכלים גדולים של חמישה ליטרים. בדרך כלל, בקבוקים אלה עשויים פלסטיק שקוף, כך שהיופי יצטרך להיעשות בצבע.

הדרך הקלה ביותר היא להכין רכבת עם קרונות, סירה או חזיר מבקבוקים. בסיס העיצוב הוא מיכל המונח בצד אחד עם חור שנחתך מלמעלה לשתילת פרחים. לאחר מכן, עליך לכלול את הדמיון שלך.מכסי בקבוקים קטנים מתאימים להכנת עיניים, כפתורים וחלקים קטנים אחרים. פקקים רחבים שנלקחו מבקבוקי חמישה ליטרים יחליפו את גלגלי הרכבת או הקרון. אם המיטה היא בצורת חזיר, האוזניים נחתכות מבקבוק צבעוני, וניתן לצייר טוש על הפקק בעזרת סמן.

הסרטון מציג כיתת אמן על ערוגה עשויה מבקבוקים:

שתי דרכים נוספות להכין מיטה אנכית מבקבוקים

כעת נשקול שתי דרכים נוספות כיצד לייצר גינה מבקבוקי פלסטיק כך שתופס מינימום מקום בחצר ויהיה יפה. מימין, ניתן לכנות מבנים אלה גם אנכיים.

קיר סירה

שיטה זו להכנת מיטות אנכיות מתאימה אפילו לקישוט קירות בגימור טיח דקורטיבי יקר. העניין הוא שלא צריך לקדוח את הקיר כדי לאבטח את הבקבוקים. כל המכולות תלויות על חבלים לפי העיקרון של סולם חבלים. עבור כל שורה, מומלץ להשתמש בצבע אחד של מיכל הפלסטיק על מנת להשיג אסתטיקה.

כדי להכין את המיטות בכל הבקבוקים, חלון אחד גדול נחתך מהצד. בתצוגה האופקית, המכולה דומה לסירה קטנה. יתר על כן, ווים קטנים אך חזקים חייבים להיות מקובעים על גג הבניין. הם חייבים לתמוך במשקל הסירות עם האדמה. על כל בקבוק, באזור הצוואר והתחתון, נוצרים חורים דרכם מושך חוט ניילון. קשר עבה נקשר על חבל מתחת למיכל של כל שורה. הוא לא ייתן לבקבוק להחליק מטה.

באופן אופטימלי, כל סולם צריך להיעשות במדרגה בין הסירות בגודל של 50 ס"מ, וכל השורות הסמוכות צריכות להיות תלויות בקיזוז למעלה או למטה ב- 25 ס"מ. אפילו שורות אופקיות של סירות יופיעו על הקיר, אך הבקבוקים עצמם יתלו יחסית זה לזה בתבנית לוח שחמט. סידור זה יסייע בכיסוי אופטימלי של כל שטח הקיר, תוך שמירה על רווח גדול בין בקבוקים בשורה אנכית לגידול צמחים חופשי.

פירמידת מיטה

כדי להפוך את המודל הזה של הגן, תצטרך לבנות פירמידה. איזה גודל זה יהיה תלוי בבעלים. אם למשק הבית יש קורת עץ, ניתן להרכיב ממנה את מסגרת הפירמידה. על המשקופים, בקבוקי חמישה ליטר מונחים אופקית עם חלון חתוך לצמחים מקובעים באמצעות ברגים הקשה עצמית.

ניתן לייצר פירמידת גן פרחים מלוחות. על כל נדבך, עבודות העבודה ממוקמות שטוחות או בזווית קלה. חורים נקדחים מתחת לעציצים בלוחות בעזרת מקדחה עם זרבובית עגולה. הבקבוקים נחתכים לשניים, הצוואר מושלך והחלק התחתון מוחדר לחורים המוכנים. כדי למנוע נפילת הסירים מהפירמידה, קצהו העליון של הבקבוק מתקפל לאחור, ולאחר מכן הם מקובעים על הלוח בעזרת מהדק או בורג הקשה עצמית.

סיכום

יש הרבה אפשרויות להכנת מיטות ממיכלי פלסטיק. אין דרישות למבנים אלה, כך שכל מאסטר מראה את הכישרון שלו.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה