איך מכינים מיטות תות אנכיות

מיטה אנכית יכול להיקרא המצאה יוצאת דופן ומוצלחת. העיצוב חוסך מקום רב בקוטג 'הקיץ. אם אתה ניגש לסוגיה זו באופן יצירתי, אז המיטה האנכית תהיה קישוט מצוין לחצר. יתר על כן, ניתן להשתמש במתקן זה לגידול לא רק פרחים או צמחי נוי. אֲנָכִי מיטות תותומאפשר לך לקצור יבול עצום באזור פרברי קטן.

מיטות אנכיות מצינורות ביוב

בצדק יש לתת למציאה זו את המקום הראשון. כשזה מגיע ל גידול תותים או תותים במיטות אנכיות ואז PVC ביוב צינורות הם החומר מספר 1 לבניית המבנה.

בואו נסתכל מה היתרון בשימוש במיטות צנרת:

 • צינור הביוב נמכר עם אביזרים. השימוש במרפקים, טיז או חצי רגליים מאפשר לך להרכיב במהירות ובקלות מיטה אנכית בעלת צורה יוצאת דופן. מיטת התותים הפשוטה ביותר יכולה להיות צינור PVC שנחפר אנכית בקוטר 110 מ"מ.
 • צינור הפלסטיק עמיד בפני אסונות מזג אוויר. החומר אינו מחליד, נרקב ויוצר פטריות. אפילו מזיקים בגינה לא יכרסמו פלסטיק. בתקופת סופות הגשם הקשות, אל תחששו שהתותים יישטפו מהצינור יחד עם האדמה.
 • הַתקָנָה מיטות תות עשוי צינורות PVC ניתן לבצע אפילו על האספלט ליד הבית. הבניין יהפוך לקישוט אמיתי של החצר. תותים אדומים או תותים תמיד יהיו נקיים, קלים לקטיפה, ובמידת הצורך ניתן להעביר את מצע הגינה כולו למקום אחר.
 • כל צינור PVC משמש כקטע נפרד של המיטה האנכית. במקרה של ביטוי למחלת תות, מוציאים את הצינור עם הצמחים שנפגעו ממיטת הגן המשותפת על מנת למנוע את התפשטות המחלה דרך כל השיחים.

ולבסוף, העלות הנמוכה של צינורות PVC מאפשרת לכם לקבל מיטת גינה זולה ויפה שתחזיק יותר מתריסר שנים.

לא קשה לבנות מיטת תות מצינור אחד שנחפר אנכית. עם זאת, אנו זקוקים לרעיון יוצא דופן. כעת נבדוק כיצד להכין מיטת תות אנכית בעיצוב נפחי, כפי שמוצג בתמונה.

לעבודה תצטרך צינורות PVC בקוטר 110 מ"מ, כמו גם טיזים של קטע דומה. כמות החומר תלויה בגודל המיטה, וכדי לחשב אותה, עליך לבצע ציור פשוט.

עֵצָה! כשמתכננים רישום, חשוב לקחת בחשבון שממדי המבנה המוגמר תואמים את אורך הצינור כולו או מחציתו. זה יאפשר שימוש חסכוני בחומר.

מסגרת המיטה שנוצרת מורכבת משני צינורות מקבילים על הקרקע. הם מהווים את הבסיס. כל הצינורות התחתונים מחוברים באמצעות טיז, כאשר מוטות אנכיים מוכנסים לחור המרכזי בזווית. מלמעלה הם מתכנסים לקו אחד, שם, בעזרת אותם טיז, הם מהודקים במגשר אחד מהצינור. התוצאה היא צורת וי הפוכה.

אז בואו נתחיל לעשות:

 • ראשית, מתלים מיוצרים מהצינור. הם נחתכים לאורך הנדרש וחורים בקוטר 100 מ"מ נקדחים בצדדים במדרגה של 200 מ"מ. תותים יגדלו בחלונות אלה.
 • בעזרת טיז וחתיכות צינורות, מורכבים שני ריקים מבסיס המסגרת. חצץ נשפך פנימה ליציבות המבנה.החורים המרכזיים של הטיז אינם מלאים למעלה. אתה צריך להשאיר קצת מקום להכנסת המדפים.מילוי החצץ בבסיס ישמש כמאגר לעודפי מים הנוצרים במהלך ההשקיה.
 • שני ריקים מוכנים של בסיס המסגרת מונחים על הקרקע במקביל זה לזה. מתלים שהוכנו עם חלונות קדוחים מוכנסים לחורים המרכזיים של הטיז. עכשיו כולם צריכים להיות מוטים בתוך המסגרת. קל לסובב את הטיזים על חיבורי הצינור.
 • עכשיו הגיע הזמן ללבוש טיזים על גבי המדפים ולחבר אותם יחד עם חתיכות צינורות בקו אחד. זו תהיה המסילה העליונה של המסגרת.

לסיכום, עליכם לפתור ניואנס קטן. על יציעי המיטה האנכית לכסות אדמה, ולהשקות את התותים הגדלים. ניתן לעשות זאת רק על גבי המסגרת. לשם כך, על החלקים של הרצועה העליונה, תצטרך לחתוך חלונות מול המתלה שהוכנס. לחלופין, ניתן להשתמש בצלביות במקום בדים עבור הבסיס העליון של המסגרת. ואז, מול כל מתלה, מתקבל חור מוכן למילוי האדמה ולהשקיית התותים.

מסגרת המיטה האנכית מוכנה, הגיע הזמן להכין מערכת השקיה ולמלא את האדמה בתוך כל מתלה:

 • מכשיר פשוט מיוצר להשקיית תותים. צינור פלסטיק בקוטר 15-20 מ"מ נחתך באורך 100 מ"מ מהמעמד האנכי של המיטה. לאורך הצינור נקדחים חורים בקוטר 3 מ"מ בעובי ככל האפשר. קצה אחד של הצינור נסגר עם תקע פלסטיק או גומי. יש לייצר ריקים כאלה על פי מספר המדפים האנכיים של המסגרת.
 • הצינורות המחוררים שנוצרו עטופים ביוטה וקובעים בחוט או בחוט. עכשיו מחדירים את הצינור בתוך המתלה דרך החלון בקצה העליון של טי או הצלב. חשוב למרכז את המתזים כך שצינור ההשקיה יהיה בדיוק באמצע המתלה. לצורך קיבוע וניקוז, יוצקים 300 מ"מ חצץ בתוך המתלה.
 • אוחז בקצה הבולט של צינור ההשקיה בידך, אדמה פורייה נשפכת אל המדף. לאחר שהגעת לחור הראשון, נטוע שיח תות או תות, ולאחר מכן המשך במילוי חוזר עד החור הבא. ההליך ממשיך עד שהמתלה כולה מכוסה באדמה ונטועה בצמחים.

כאשר כל המדפים מלאים באדמה בצורה זו ונטועים בתותים, המיטה האנכית נחשבת שלמה. נותר לשפוך מים לצינורות ההשקיה להשקיה ולהמתין לקציר פירות יער טעימים.

הסרטון מספר על ייצור מיטה אנכית:

מיטות אנכיות מעץ לתותים מקופסאות

אתה יכול להכין מיטות אנכיות נקיות ויפות לתותים מקופסאות עץ במו ידיך. תזדקק ללוחות להכנתם. עדיף לקחת ריקים מאלון, לגש או ארז. העץ של מין עצים זה פחות רגיש לריקבון. אם זה לא אפשרי, לוחות אורן רגילים יעשו זאת.

אֲנָכִי מיטות מקופסאות עץ מוגדר בשכבות. סידור זה מאפשר תאורה אופטימלית לכל מפעל. ישנן דרכים רבות לסדר שכבות. כמה דוגמאות ניתן לראות בתצלום. זו יכולה להיות פירמידה רגילה, ולא רק מלבנית, אלא גם משולשת, מצולעת או מרובעת.

הקופסה מרוקעת יחד מהקרשים. חשוב שכל קופסה במעלה הזרם של מצע התות האנכי תהיה קטנה יותר. הדרך הקלה ביותר לתותים להכין מיטות אנכיות מלבניות בצורת סולם. כל הקופסאות נפילות באותו אורך. ניתן לקחת זאת באופן שרירותי, אם כי זה אופטימלי לעצור ב -2.5 או 3 מ '. כדי להכין סולם מהקופסאות, הם עשויים ברוחבים שונים. נניח והמבנה מורכב משלוש תיבות. ואז הראשון, זה שעומד על הקרקע, עשוי 1 מ 'רוחב, הבא 70 ס"מ, והחלק העליון ביותר הוא 40 ס"מ. כלומר, רוחב כל תיבה של המיטה האנכית שונה ב 30 ס"מ .

השטח המוכן למיטה אנכית מכוסה בבד לא ארוג שחור. זה ימנע חדירה עשבים שוטיםשבסופו של דבר יסתמו את התותים. על גבי הבד מותקנת קופסה עם סולם. הקופסאות מכוסות באדמה פורייה ותותים נטועים על המדרגות שנוצרו.

מיטות אנכיות לתותים מצמיגים ישנים

ניתן להכין מיטות תות אנכיות טובות או תותים מצמיגי רכב ישנים. שוב תצטרך לאסוף צמיגים בקטרים ​​שונים. יתכן שתצטרך לבקר במזבלה קרובה או ליצור קשר עם תחנת שירות.

אם רק נמצאים צמיגים באותו גודל, זה לא משנה. הם יהוו מיטה אנכית מצוינת. יש צורך לחתוך רק חלון לשתילת תותים על הדריכה של כל צמיג. לאחר שהניח חתיכת אגרופולקן שחור על הקרקע, הנח צמיג אחד. אדמה פורית נשפכת פנימה, ובמרכזה מניחים צינור מחורר מפלסטיק. קבל בדיוק את אותו הניקוז כמו שנעשה עבור אנכי מיטות צינורות ביוב... תותים נשתלים בכל חלון צדדי, ולאחריו מניחים את הצמיג הבא מעל. ההליך ממשיך עד להשלמת הפירמידה. צינור הניקוז צריך לבלוט מקרקעית הצמיג העליון כדי לשפוך אליו מים.

אם הצלחת לאסוף צמיגים בקטרים ​​שונים, אז אתה יכול לבנות פירמידה מדורגת. עם זאת, ראשית, אוגן צד נחתך מצד אחד של כל צמיג אל הדריכה עצמה. הצמיג הרחב ביותר מונח בתחתית. אדמה נשפכת פנימה ומעליו מניחים צמיג בקוטר קטן יותר. הכל חוזר על עצמו עד לסיום בניית הפירמידה. כעת נותר לשתול תותים או תותים בכל שלב במיטה האנכית.

חשוב לדעת שצמיגי רכב אינם חומר ידידותי לסביבה. הם מתאימים יותר לפרחים ולצמחי נוי. לא רצוי לגדל תותים בצמיגים, אם כי תושבי קיץ רבים ממשיכים לעשות זאת.

תשומת הלב! במהלך חום קיצוני, צמיגים חמים מעלים ריח גומי רע בחצר. כדי להפחית את התחממותם מהשמש, מכתים בצבע לבן יעזור.

מיטת שקיות אנכית

הם התחילו לגדל תותים בשקיות כבר מזמן. בדרך כלל השרוול נתפר מפוליאתילן מחוזק או מברזנט. החלק התחתון נתפר, והושג שקית ביתית. הוא הותקן ליד כל תמיכה, אדמה קבועה ופורייה נשפכה פנימה. ניקוז ההשקיה היה עשוי מצינור פלסטיק מחורר. בצידי השקית נחתכו בסכין, שם ניטעו תותים. כעת נמכרים תיקים מוכנים בחנויות רבות.

היו יצירתיים עם התהליך גידול תותים, אז ניתן להכין מיטה אנכית מתיקים תפורים רבים בכמה שורות. דוגמה דומה מוצגת בתצלום. כיסים נתפרים על בד גדול. כולם קטנים ומיועדים לשתילת שיח תות אחד. מצע שקיות אנכי כזה תלוי על גדר או קיר של כל בניין.

הסרטון מספר על גידול תותים כל השנה בשקיות:

גידול תותים במיטות אנכיות מבקבוקי PET

יצירת מיטה אנכית לגידול תותים ללא אגורה של השקעה תעזור בקבוקי פלסטיק בנפח 2 ליטר. נצטרך לבקר שוב במזבלה, שם תוכל לאסוף בקבוקים צבעוניים רבים.

על כל המיכלים, חתכו את התחתית בעזרת סכין חדה. גדר רשת תעבוד היטב כתמיכה למיטה אנכית. הבקבוק הראשון מחובר לרשת מלמטה עם החלק התחתון החתוך למעלה. התקע מוברג ברפיון או נקדח בו חור ניקוז. 50 מ"מ נסוגים מקצהו העליון של הבקבוק, וחותכים את הצמח. אדמה נשפכת בתוך הבקבוק, ואז נשתל שיח תות כך שעליו נראים מחוץ לחור החתוך.

באופן דומה, הכינו את הבקבוק הבא, הניחו אותו עם פקק במיכל התחתון עם תותים שכבר צומחים, ואז תקנו אותו לרשת.ההליך ממשיך כל עוד יש מקום פנוי על רשת הגדר.

בתצלום הבא מיטות תות אנכיות עשה זאת בעצמך עשויות מבקבוקי 2 ליטר התלויים עם פקק. כאן תוכלו לראות ששני חלונות זה מול זה נחתכים בקירות הצדדיים. אדמה נשפכת בתוך כל בקבוק ושתל תות או תות.

אתה יכול להכין מיטה אנכית מכל חומרים בהישג יד... העיקר שיש רצון, ואז תותים יודו לך עם קציר נדיב של פירות יער טעימים.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה