מיטות חמות עשה זאת בעצמך: ייצור צעד אחר צעד

כל גנן רוצה לקבל קציר מוקדם של ירקות. כדי להשיג תוצאות כאלה יעבוד רק עם התקנת חממה. עם זאת, לא כל מגדל ירקות מסוגל לעמוד בעלויות גבוהות. קל יותר להכין חממה על ידי מתיחת סרט שקוף מעל הקשתות, אך עיצוב פרימיטיבי שכזה אינו מסוגל לספק את המיקרו אקלים המתאים לצמחי גן. התוצאות הטובות ביותר הוצגו מיטות חמות גבוהותומאפשר לך לקבל קציר של ירקות 3 שבועות מהר יותר.

יתרונות השימוש בטכנולוגיה

כדי להבין האם כדאי להכין מיטות חמות באתרך, בוא נסתכל על היתרונות של שיטה זו של גידול ירקות מוקדמים:

 • מיטה חמה ממוקמת מעל פני הקרקע. זה יתרון גדול כאשר מגדלים ירקות באזורים עם אקלים קר ומשקעים תכופים. ראשית, האדמה בתוך הגן מתחממת מהר יותר. אם עדיין נצפים אזורים קפואים בצל בגינה, אז בגובה האדמה הפורייה מוכנה לקבל שתילים. שנית, בקיץ גשום הצמחים על הגבעה לא יירטבו ב 100%.
 • בעת סידור מיטות חמות משתמשים בחומרים אורגניים. פירוקו מייצר חום וחומרים מזינים לצמחים. התהליך נמשך לפחות 5 שנים, ובמהלך הזמן הזה ניתן לגדל ירקות מוקדמים. בעתיד האדמה הפורייה לא מאבדת את חומרי המזון שלה ומשמשת לגידול צמחים אחרים ושכבות חדשות נשפכות בתוך הגדר.
 • לחומר אורגני איכות חיובית - הוא שומר על לחות היטב. אם יש להשקות סוללת אדמה רגילה בגדר בתדירות גבוהה יותר, אז אנלוגי חם דורש השקיה 1-2 פעמים בשבוע. באמצעות השקיה בטפטוף הטיפול בגינון מפושט לחצי.
 • במהלך ריקבון החומרים האורגניים משתחרר כמות גדולה של חום, אשר משפיעה לטובה על הנביטה המהירה של הזרעים. הצמח שיצא מהדגן מקבל מיד חומרים מזינים מהקומפוסט.
 • הטכנולוגיה מאפשרת להשיג קומפוסט מוכן מבלי להציב ערמה נפרדת. אורגניים מקופלים בשכבות בתוך הגדר, ולכן מיטות חמות מוכנות מיד לשימוש באביב.
 • אתה יכול לצייד מיטה חמה באוויר הפתוח או בתוך חממה. המיקום אינו משפיע על הקציר. רק אם המיטה מוגדרת ברחוב, בנוסף, מותקנות מעליה קשתות והסרט נמתח.
 • הטכנולוגיה נוחה לגנן מבחינת גידול ירקות. האדמה המכוסה בחיפוי בעת גשם או השקיה אינה מתיזה בטיפות מים, ומזהמת את הפירות. יש מעט עשבים שוטים בין צמחים מעובדים, וקל לשלוף אותם מאדמה רופפת.

אם אהבת את טיעוני היתרונות של הטכנולוגיה, אז אתה יכול לנסות לשתול את הפרייה הראשונה של הצמחים על מצע גן חם במו ידיך באביב.

תשומת הלב! על מנת להכין מיטה חמה לשימוש באביב, עדיף לדאוג לתכולתה בסתיו. לשם כך מקפלים חומר אורגני קטן וגדול בתוך הגדר בשכבות, עלים שנפלו מעצים וכל זה מכוסה בקרטון.

ערימה נכונה של שכבות אורגניות

השאלה כיצד להכין מיטה חמה באביב אינה נכונה לחלוטין, מכיוון שתכניה מתחילים להיות מוכנים בסתיו. אבל אם לא הספקת לעשות מהומה בזמן, ניתן לעשות עבודה זו באביב, רק חומר אורגני קשה יותר למצוא. בהתאם לעומק מי התהום, נבחר סוג הבנייה. בארצות צחיחות מיטות חמות טובלות באדמה. הם יוצאים עם האדמה או מורמים מעט.בחלקות יבשות עם מי תהום גבוהים מכינים מיטות חמות גבוהות. בכל מקרה, תנאי מוקדם לייצור נכון של מצע הגן הוא הגדר שלו. כל חומר בנייה מתאים לייצור לוחות. לרוב משתמשים בצפחה או בלוחות.

חָשׁוּב! מיטה חמה היא ערמת קומפוסט עם גדר בשכבות.

שאלה חשובה נותרה לאחר הקמת מיטה חמה במו ידיך מה לשים את הראשון על קרקעיתו, כמו גם מהו רצף השכבות הנוסף. כדי לקבל קומפוסט טוב, יש כלל סדר להצבת חומר אורגני. התצלום מראה את השכבות הנכונה, אך היא מורכבת למדי. לרוב, גננים מניחים את השכבות הבאות:

 • קרקעית הבור מכוסה בחומרים אורגניים גדולים, כלומר בעץ סמיך. אתה יכול להשתמש בגדמים שנעקרו, בענפים, באופן כללי, הכל מעץ, וזה מיותר בחווה. עץ שומר לחלוטין על הלחות בתוך ערימת הקומפוסט. ככל שהחומר האורגני גדול יותר לשכבה התחתונה, כך המיטה החמה תימשך יותר שנים.
 • השכבה השנייה מונחת בחומרים אורגניים עדינים. למטרות אלה מתאימים גבעולים של צמחי גן, ענפים דקים של שיחים, נייר, עלים שנפלו מעצים, דשא, קש וכו '.
 • השכבה השלישית מגרה את תהליך הפירוק האורגני. בדרך כלל משתמשים בזבל או קומפוסט בוסר למטרות אלה. שכבות גזירות נחתכות מונחות מעל יחד עם דשא, רק כשהשורשים למעלה. השכבה העליונה האחרונה מכוסה בקומפוסט מוכן.

כל שכבה של מיטה חמה מרטיבה במים. האוויר בין אלמנטים של חומר אורגני גדול ולחות יאיץ את תהליך הריקבון ועליית הטמפרטורה בתוך הגן. חלק ממגדלי הירקות משקים מיטה חמה עם תכשירים פעילים ביולוגית כדי להאיץ את יצירת הקומפוסט.

חָשׁוּב! האדמה הטובה וכתוצאה מכך על מיטה חמה אינה נחפרת בעת זריעת זרעים או שתילת שתילים. אדמה רופפת נפרשת לעומק של 20 ס"מ, ובאביב הבא מתווסף רק קומפוסט בוגר מעל.

הסרטון מציג מילוי של מיטה חמה:

ייצור עצמי של מיטה חמה

כעת נשקול להכין שלב אחר שלב מיטה חמה במו ידינו בעזרת דוגמה של קופסת עץ. עץ אינו החומר הטוב ביותר למטוס ארוך טווח, אך זהו חומר ידידותי לסביבה.

אז בואו נראה כיצד תהליך הייצור מתרחש כהלכה:

 • חשוב מיד לקבוע את הגודל. אתה יכול לקחת כל אורך שהאתר או החממה מאפשרים. רצוי לקחת את הרוחב לא יותר מ -1 מ ', מקסימום - 1.2 מ'. אחרת, יהיה זה רע לטפל בגידולים. עומק הבור תלוי בגובה מי התהום ובהרכב האדמה. בדרך כלל מסירים שכבה של אדמה פורייה בעובי של 40-60 ס"מ. גובה הדפנות עשוי עד 70 ס"מ לכל היותר.
 • לפי גודל העתיד חם מיטות קרשים למוטט קופסא... המבנה מותקן על הקרקע ולאורך קו המתאר בצד החיצוני של הצדדים על הקרקע, נעשים סימונים לבור.
 • הקופסה מונחת בצד. סודה מוסרת מהאזור המסומן בשכבות יחד עם הדשא. עבור עבודות אלה תזדקק לחפירה חדה. חתיכות דשא מקופלות לצד. הם מועילים לשכבה העליונה.
 • כאשר חוררים את החור לעומק הנדרש, מותקנת בו קופסת עץ מוכה. לפעמים גננים נוקטים בטריקים, מבודדים בנוסף את המבנה. לשם כך הדפנות מרופדות בחתיכות פוליסטירן או פוליסטירן מורחב, והתחתית מכוסה היטב בבקבוקי פלסטיק ריקים עם פקקים מעוותים.
 • יתר על כן, על פי המכשיר שנחשב כבר למיטות חמות, מתבצעת הנחת שכבות אחר שכבות של חומר אורגני. כאשר כל השכבות מונחות, הערימה נשפכת בשפע במים, ולאחר מכן היא מכוסה בניילון PET.
 • אם הונח חומר אורגני באביב, אז לאחר שבועיים ניתן לזרוע עליו זרעי גידולי גן או לשתול שתילים. מיד לאחר השתילה מפזרים את האדמה בחיפוי כהה. באביב, משטח כהה יתחמם טוב יותר מחום השמש.כשמגיע חום הקיץ, משמש למילוי קל מנסורת או קש למילוי חוזר. משטח האור ישקף את קרני השמש הצורבות, ומונע את התחממות יתר של מערכת שורש הצמח.

הסרטון מציג את המכשיר של מיטה חמה:

עכשיו אתה יודע איך לצייד מיטות חמות במו ידיך בקוטג 'הקיץ שלך. זה נעשה באותו אופן באביב או בסתיו. רק שהסימנייה בסתיו משתלמת יותר בגלל הכמות הגדולה של עלים שנפלו ופסולת אורגנית אחרת.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה