מיטות צרות לפי שיטת Meatlider

שיטת הגדלת התשואות על פי שיטת מגדל הירקות האמריקאי Meatlider מבוססת על שימוש במיטות צרות. הטכנולוגיה הפשוטה ביותר אינה דורשת השקעות גדולות והיא זמינה לכל גנן מתחיל. כל תושב קיץ מסוגל להכין באתרו את המיטות במיטלידר במו ידיו, אתה רק צריך לעקוב אחר ההוראות ולרצות.

מה המהות של שיטת Meatlider

שיטת Meatlider מבוססת על הפרטים של גינון ושתילה ירקות... קודם כל, בואו נעסוק בעיבוד חלקת קרקע. מגדל הירקות המפורסם מוכיח כי אין צורך לחפור את כל האדמות בגן מדי שנה. יש לסמן את העלילה רק למיטות צרות עם מרווח שורות רחב. ישנן דרישות מיוחדות למיטות עצמן. ראשית, הם חייבים להיות ארוכים לכל הגן ואחידים לחלוטין. שנית, יש להכין תלוליות אדמה על המיטות, כלומר סוג של קצוות.

פרמטרים סטנדרטיים למיטה:

 • אורך - 9 מ ';
 • רוחב - 45 ס"מ;
 • גובה התל הוא 10 ס"מ;
 • מרווח שורות - 1.5 מ '.

Meatlider הצדיק גודל כזה של המיטות עם החלל האופטימלי והגישה הטובה ביותר של אור לצמחים. העלילה האישית נעשית קלה לתחזוקה. על מצע צר, המגדל מסוגל להתקרב לצמחים משני הצדדים, מה שמקל על העישוב עשבים שוטים... מרווחי שורות רחבים יוצרים מקום פנוי. צמחים מקבלים תאורה מכל הכיוונים. קל להניע מריצה בגינה או להניח צינורות השקיה לאורך מרווח השורות.

קל להכין מיטה צרה על פי Meatlider, וחוץ מזה, זה לא צריך להיעשות שוב כל שנה. תהליך הפעולה לטווח הארוך מספק רק את זמירה של צדדי הקצה. רצוי לזרוע את המעברים בעשב. צמחייה תשמור על לחות בקרקע.

חָשׁוּב! המרווח בין השורות הגדול מספק תנאים אופטימליים לאוורור חופשי של גידולים הגוברים. זה מקל על צמחים ממחלות רבות, כמו למשל דלקת מאוחרת.

המאפיין הבא של שיטת Meatlider מבוסס על הכללים לשתילת ירקות. גידולים ממוקמים בשתי שורות במרחק של 10-15 ס"מ משולי האדמה. במקביל, בין הצמחים עצמם נוצר מעבר ברוחב 15 עד 20 ס"מ. שלב שתילת הצמחים בשורה אחת תלוי במאפייני הזן ובטכנולוגיה החקלאית של היבול, אך בכל מקרה , אסור לאפשר עיבוי.

המתנגדים לטכנולוגיה טוענים כי כאשר משתמשים בשיטת Meatlider, מספר הצמחים הנטועים מצטמצם. במילים אחרות, נעשה שימוש לא מושכל בשטח הגן. חישובים נעשו כדי להפריך תפיסות מוטעות כאלה. נלקחו שני חלקות בשטח של 1 דונם, שם בוצעה נטיעת הצמחים הרגילה עם מרווח שורות של 70 ס"מ, ולפי שיטת Meatlider. התברר כי החלקה הראשונה הכילה 43 אלף יבולים, ובמיטות צרות - 66 אלף צמחים.

תשומת הלב! בעת פריסת המיטות יש להקפיד על אופקיות קפדנית ועל הגובה המינימלי של הצדדים - 10 ס"מ. עדיף להשתמש ברמת לייזר. האופק האידיאלי תורם לפיזור לחות אחיד לכל יבול, והדפנות מונעות ממנו לצאת מהגן.

חלק ממגדלי הירקות המקומיים העריכו זה מכבר את מיטותיו של מיטלידר, אך הם לא יכלו להסתדר ללא השיפור. זאת בשל חיסכון במקום בקוטג'ים קטנים.אז מגדלי הירקות שלנו צמצמו את מרווח השורות ל -0.9 מ 'וזרעו צנוניות, ירקות או שעועית לא ארוגה בין הגידולים העיקריים.

האם תמיד ניתן להחיל את שיטת Meatlider באתר שלך

מקומות רעים לסידור מיטות צרות נקבעו על ידי יוצר השיטה עצמו:

 • חלקות קרקע עם מי תהום גבוהים;
 • בשפלה, שם קיים איום של שיטפון לאחר גשם או האביב המסת שלג;
 • אזורים עם שטח קשה, בהם הגבעות מוחלפות בפתאומיות בשקעים, מה שלא מאפשר לעשות אופק אידיאלי בגינה;
 • גינות ירק מוצלות או מנושבות בכבדות;
 • אזורים ללא מי השקיה.

לאחר שניתחנו את כל האיסורים, אנו יכולים להסיק כי מיטותיו של מיטלידר אינן מתאימות להרבה קוטג'ים מקומיים. רוב האזורים הפרבריים נמצאים בשממה ללא מקורות מים, שטחי ביצה או אדמה עם שטח קשה.

הרכב הדשנים לגידול יבולים

הטכנולוגיה של גידול ירקות אינה מוגבלת רק לסידור מיטות מסוימות. יהיה עליכם להכין שתי תערובות דשנים ולמרוח אותן בקפידה על פי המלצות מטלידר.

הכנת תערובת מס '1

תערובת הדשנים הראשונה נעשית רק לאחר קביעת תכונות האדמה. הניתוח מתבצע באופן עצמאי באמצעות נייר לקמוס, או שנמצאים נתונים על ממוצע הגשמים השנתי באזור מסוים.

אם מדד המשקעים בשנה עולה על 500 מ"מ או שהנייר הופך לאדום, אז לחומציות האדמה יש ערך pH של פחות מ -4.5. במקרה זה, הדשן מוכן מהחומרים הבאים:

 • אבקת סיד או גיר - 5 ק"ג;
 • אבקת חומצת בור - 40 גרם, אך ניתן להחליפה בחום - 60 גרם.

עם צבע כחול של נייר לקמוס או אינדיקטור למשקעים של עד 450 מ"מ בשנה, הדשן מוכן מהמרכיבים הבאים:

 • גבס - 5 ק"ג;
 • אבקת חומצת בור - 40 גרם או בורקס - 60 גרם.

כמות הדשנים מעורבבת עם שוליים גדולים. אתה יכול לאחסן אותו במשך שנים רבות, והכי חשוב, במקום יבש.

הכנת תערובת מס '2

דשן מספר שני מורכב מחומרים חיוניים לגידולי גן. המיטלידר גזר את הנוסחה הכללית להרכב הדשן באחוזים:

 • חנקן –11%;
 • זרחן - 6%;
 • אשלגן - 11%.

עדיף לקנות קומפוזיציה כזו בחנות, מכיוון שקשה להכין אותה בבית. אם יש לך ניסיון טוב בעניין זה, להכנה עצמית של דשן בשקע מיוחד, אתה צריך לקנות את כל הרכיבים, שתערובת שלהם תעזור לך לקבל את אחוז החומרים הנדרש.

תשומת הלב! מותר לאחסן דשן מס '2 בהכנה עצמית למשך 21 יום לכל היותר. יש להשתמש מיד באבקת לח או אם מים נכנסים לדשן.

הנוהל לסידור עצמי של מיטות מיטלידר

להכנת מיטות בשיטת המיטלידר, הם מתחילים בהדישון האדמה, בתנאי שהיתדות נשברות במקום והמיתרים נמתחים:

 • דשן מספר אחד מפוזר באופן שווה לאורך הגבולות המסומנים של מיטה צרה. יש להקפיד על צריכה בקצב של 100-300 גרם / עמ '. מ 'הדשן המוכן על פי המתכון השני מפוזר מיד מעל. הצריכה היא 50 גרם / עמ '. M.
 • לאחר מריחת הדשן, האדמה נחפרת בקפידה עד לעומק מרבי של 20 ס"מ. חשוב להרפות את האדמה, ולכן כל הגושים נשברים בעזרת מגרפה או כלי נוח אחר.

עכשיו הגיע הזמן לבצע את הקצוות, כלומר לחמם את תלוליות האדמה בגובה 10 ס"מ מהצדדים והקצוות. על מיטה מעוצבת היטב, המרחק בין סוללות הצד הוא כ- 35 ס"מ.

צרו את שולי הגן בסדר זה:

 • לכל אורך המיטה הם מגרפים את האדמה שנחפרה בדשנים ובמרכזה מגרפה;
 • מצד אחד, עם מגרפה, הם תופסים את האדמה ממרכז התל וגורפים אותה מתחת לחוט ויוצרים צד. חשוב כאן לקחת כמחצית מהאדמה מהגבעה, שכן החלק השני יהיה צורך לצד הנגדי.
 • הליך דומה חוזר על עצמו בצד השני של המיטה, עד שנוצר צד לכל אורכו.
 • כאשר לוחות הצד מוכנים, האדמה שנותרה במרכז מפולסת במגרפה. בשלב זה, יש צורך לחמם את דפנות הקצה.

רצוי לבדוק את המיטה המוגמרת על אופקיות ברמת לייזר. פגמים גדולים מתוקנים, ולאחר שהגיעו לתוצאות חיוביות, הם מתחילים לשתול את הצמחים.

הסרטון מציג את הטכנולוגיה להכנת מיטות לפי מיטלידר:

לא קשה להכין מיטות Meatlider בגינה שלך, רק אם התנאים מאפשרים זאת. אם יש לך ניסיון בגידול ירקות, אתה יכול לנסות לשפר אותם.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה