איך לשמור על חזירים בחורף

בחורף, חזיר אוהב לרוץ אל השלג, להשתולל, לתקוע את אפו בשלג. עם זאת, טיולים כאלה הם קצרי טווח, אינם מקובלים על כל הגזעים. אם השאלה בכללותה נוגעת להחזקת בעלי חיים בקור, הרי שכאן יש צורך לקחת בחשבון ניואנסים רבים.

האם ניתן להחזיק חזירים בחוץ

בתיאוריה, מרבית הגזעים המקומיים מותאמים לאקלים קר. חזירים בוגרים סובלים כפור, הם יכולים אפילו להתרפרב בשלג. בשטח הפדרציה הרוסית נהוג לשמור על קור חזירים. עם זאת, הטכנולוגיה חלה על חזירים משמינים. זורעים ותינוקות זקוקים לרפת חמה.

כמעט בכל אזורי רוסיה, למעט אזורי הצפון, תנאי האקלים מאפשרים להחזיר חזירים מגזעים עמידים בפני קור בכלא קר. כדי שבעלי חיים ישרדו את החורף, עליכם ליצור להם נחמה. הכניסה של העט הקר מכוסה ברזנט או חומר צפוף אחר. הווילון ייסגר מהטיוטה, יפחית את אובדן החום שנוצר על ידי החזירים עצמם.

חָשׁוּב! טיוטות מסוכנות במיוחד לחזירים בחורף. בעלי חיים יכולים לחלות בדלקת ריאות.

טוב להרים רצפה של עט חזיר קר מעל הקרקע. המבנה מותקן על בסיס עמודים או תומכים עשויים ישני רכבת. כלב חזיר מוגדל לא יציף נמס, גשם ומי תהום. הרצפה והמצעים תמיד יישארו יבשים. פתרונות חכמים יכולים לעזור להפחית את הסבירות לטיוטות. אם קירות עט החזיר מורכבים מלוחות, כל המפרקים אטומים למקסימום. הכניסה נחתכת מהצד ממנו נושבת הרוח בתדירות נמוכה יותר. הגג מאובזר תוך התחשבות בהתאמה צמודה לחלקם העליון של הקירות. שלג וריסוס גשם ינשבו דרך הסדקים שהשאירה הגרירה.

המורכבות של ביטול השלכות שליליות תלויה במיקום המכלאה, בהרכב האדמה באתר. לדוגמא, קרקעות חימר אינן סופגות לחות היטב. מים עומדים על פני השטח. אם תשים עט לחזירים על אדמה כזו, ואפילו תבחר בתחתית האתר, יווצר לכלוך קבוע כל השנה.

באיזו טמפרטורה חזירים עומדים בחוץ בחורף?

אם אנו מאפיינים בעלי חיים באופן כללי, אזי אי אפשר לענות במדויק על שאלת הטמפרטורות הנמוכות ביותר. כל גזע מותאם לתנאים ספציפיים. אם מגדלים חזירים זמן רב בתנאים קשים, אז כל דור שלאחר מכן מקבל התאקלמות. על מנת ששמירת חזירים בחורף תיתן תוצאה חיובית, בבחירת גזע, לוקחים בחשבון באיזו טמפרטורה מינימלית עמידות בעלי החיים.

גזעי החזירים הבאים נחשבים לעמידים ביותר בקור:

 • מנגליקה הונגרית;
 • צפון קווקזי;
 • אוקספורד סנדי;
 • סיבירי-צפוני;
 • שחורים.

תוצאות טובות מתקבלות מחזירי הברקשייר, הברייט וגלוסטר.

תכונות של שמירת חזירים בחוץ בחורף

אם תחליט להחזיק חזירים בקור בחורף, לא מספיק לבחור את הגזע הנכון. חייבים לטפל כראוי בבעלי חיים:

 • תזונה טובה מגבירה את עמידות הגוף בפני מזג אוויר קר. חזירים מקבלים הזנה עשירה במינרלים ובחומרים מזינים אחרים.
 • לחזירים בגילאים שונים, משטר הטמפרטורה הנדרש מסופק.לזרעים עם בעלי חיים צעירים מוקצים חדרים נפרדים, תנורי חימום מותקנים, למשל, מנורה אדומה.
 • ללא קשר לגיל, חזירים מוגנים מפני טיוטות עד למקסימום בחורף.

תינוקות שנולדים בחורף ניחנים בחסינות חלשה. הם מנסים לחסן חזירים מוקדם יותר כדי להגן עליהם מפני מחלות.

איך להחזיק חזירים בדיר חזירים בחורף

מימין, ציד החזירים נחשב למקום הטוב ביותר להחזקת חזירונים בבית בחורף, מכיוון שהבניין מגן על בעלי החיים ב 100% מפני משקעים וגורמים שליליים אחרים. בתוך הבית קל יותר לאדם לשלוט בתנאי החזירים, ובמידת הצורך לשנות אותם. אם התוכן מתקיים בדיר חזירים, יש לספק הליכה פתוחה. חזירים צריכים מקום להתעסק בו.

עם תחילת מזג האוויר הקר, בעלי חיים מוציאים יותר אנרגיה על חימום טבעי, וממלאים אותו בתזונה משופרת. עם זאת, כאשר חזירים אוכלים מזון, שומן מופקד בכבדות. תכונה זו קשורה ישירות למטרת אחזקת בעלי החיים וסידור חזיר. אם מחזיקים חזירים על שומן חזיר, אז חזיר צריך חזיר קטן שיוצר ניידות מינימלית עבור החזירים. גזעי בשר לא צריכים לאחסן הרבה שומן. חזירים בחורף זקוקים לדיר חזירים מרווח עם הליכה. חיות שובבות ישרפו שומן.

הקושי להחזיק חזירים בחורף הוא העבודה הנוספת עם המלטה. בעלי חיים גדלים היטב ולא חולים אם הם נשמרים יבשים ונקיים. עם זאת, החזירים מרושלים. הבעלים לרוב יצטרך להחליף את המלטה בדיר החזירים בחורף.

עֵצָה! מצעים עמוקים מודרניים עם חיידקים מועילים מקלים על החזקת חזירים בתוך הבית. בנוסף, מיקרואורגניזמים הממחזרים פסולת אורגנית מייצרים חום, המהווה חימום נוסף לדיר חזיר קר בחורף.

חזירים יבשים ואוויר נקי בתוך חזיר התומכים באוורור טבעי. צינורות האוויר מוציאים לרחוב, אך עליהם להיות מצוידים בבולמי בקרה. המנגנון יאפשר לך לשלוט על חילופי האוויר, להפחית את אובדן החום בחורף.

בסרטון תוכן החזירים במצעים עמוקים:

איזו טמפרטורה צריכה להיות בדיר חזירים בחורף

משטר הטמפרטורות בחורף נשמר שונה לכל גיל חזירים. למבוגרים ובעלי חיים צעירים מעל גיל 165 יום, זה אופטימלי לשמור על + 8 עד + 15 על אודותג. לחזירים צעירים הטמפרטורה בדיר החזירים חיובית בטווח שבין +14 ל +20 על אודותג. זרעה עם תינוקות שזה עתה נולדו נשמרת בטמפרטורה של +20 עד +23 על אודותמ.

איך להאכיל חזירים בחורף

לאחר 15 יום מרגע הלידה, מכניסים מזון משלים לתזונת התינוקות. הצעירים מקבלים:

 • פירה. האוכל ניתן מעט חם, במנות קטנות כדי שהשאריות לא יחמצו בשוקת. תפוחי האדמה מעורבים עם תרכיזי מזון המגדילים את תכולת הקלוריות במזון.
 • כדי לחדש ויטמינים, תינוקות מקבלים גזר אדום קצוץ, סרפד מיובש. לשתייה השתמש בחליטת שחת, חלב שיבולת שועל.
 • חלב חלב הנקה דל ברזל. צעירים מקבלים זריקות כדי למלא אותו. ארוחה עצם, גיר כתוש, שמן דגים מתווספים למזון.
 • האכלה של בעלי חיים צעירים הגדלים ללא זריעה מתבצעת בתחליפי חלב מלא. עם זאת, אתה צריך לעקוב אחר הנורמה. אם חזירים צעירים אוכלים יתר על המידה, קיים איום של מחלת מערכת העיכול.

בחורף, חזירים בוגרים מוזנים במזון המועשר במינרלים, ויטמינים, חומרים מזינים. ירקות, חציר, דגנים מוחדרים לתזונה.

מאפייני פרידה בחורף

אם החזיר נשאב, והטמפרטורה נמוכה מהקפיאה ברפת, המלטה והזרעה עצמה ימותו. הקור הוא האיום העיקרי על חיה בוגרת מהעטין. זורעים מפתחים דלקת בשד בכפור ובמלטה רטובה. קשה לטפל במחלה בחזיר, קל יותר לתת לחיה ללכת לשחיטה.

לפני ההולדת ואחריה, אסור לאפשר לזרוע לצאת לטיול בכלוב קר בחורף. לתינוקות שזה עתה נולדו יש הרבה מצעים יבשים.המשקה ניתן רק חם, מעקב אחר ניקיון קערות השתייה והמזינים. לזרוע ניתן רק הזנה באיכות גבוהה. בנוסף, הם עומדים בנורמה התזונתית. התפתחות הצעירים תלויה בהאכלה נכונה של החזיר, שכן כל מה שהאם אכלה מועבר לתינוקות עם חלב.

לזרוע ההרה ניתן:

 • לא פסולת רקובה של ירקות, פירות;
 • עלווה יבשה של עצי פרי, גיר, אפר עץ;
 • מזון המכיל חלבון;
 • מתרכז.

אוכל חזיר צריך להיות טרי, לא חמוץ.

הטמפרטורה מנוטרת כל הזמן. לחימום הם כוללים מנורות אדומות, תנורי IR ומכשירים אחרים.

גזעי חזירים וייטנאמים פופולריים כיום במשקי בית רבים. בעלי חיים אינם גחמניים ולא יומרניים לשמירה על חורף. טיפול בחזיר דומה. לזרוע ההרה יש חום. כדי לשמור על חזירונים קטנים בחורף, הרבה מצעים מוזגים בעט חם. בעלי חיים צעירים מנוקבים בתכשירים המכילים ברזל. תוספים שימושיים להאכלה הם שמן דגים, קמח עצם, גיר. חזירים וייטנאמים מקבלים פחם לכרסום, חציר קצוץ מוזג למזינים. חזירונים מוזנים בחורף שלוש פעמים ביום.

עֵצָה! תוסף הזנה טוב חזירים וייטנאמים טריקלציום פוספט פועל.

כיצד להחזיק חזירונים בסככה קרה בחורף

עדיף להחזיק אסם קר מאשר להחזיק חזירים בחוץ, אך יש להכין את המקום. עמידה בטכנולוגיה עצמה חשובה. האנגר הוא לרוב סככה קרה לחזירים. המבנה מורכב ממסגרת, כאשר הסוכך הוא המקלט הפשוט ביותר. לטכנולוגיה זו של שמירת חזירים יש הרבה תומכים ומתנגדים. פלוס הוא פשטות העיצוב, העלות המינימלית לבנייתו. החיסרון הוא צריכת ההזנה הגבוהה. בסככה קרה, חזירים מוציאים אנרגיה רבה על חימוםם, וממלאים אותו באמצעות אוכל עתיר קלוריות.

לא משנה עד כמה הסוכך נמתח, אובדן החום יהיה עצום. שכבה עבה של המלטה משמשת כחימום לחזירים. זה מוחלף 3-4 פעמים בחודש. עם זאת, עם הזנה מוגברת של חזירים, כמות הפסולת האורגנית עולה. המלטה נסתמת בזבל מהר יותר, בתולעים ומיקרואורגניזמים מסוכנים מגדלים בתוכה. כאשר בעלי חיים אוכלים או נשרים במסה, הטפילים נכנסים לגוף. מחלות זיהומיות ופטריות של חזירים מתרחשות. אין להשתמש במצעי ביו באסם קר. החיידקים המועילים פשוט ימותו בקור.

הקמת אסם קר מוזילה עלויות, אך מעלה את עלות העבודה לטיפול בחזירים. לא ניתן להחזיק זורעים ובעלי חיים צעירים בהאנגרים, הם זקוקים לחום. עם זאת, לטענת חקלאים שניסו את הטכנולוגיה, חזירים המגודלים ברפת קרה קשוחים יותר. גוף החיות מתנגד למחלות מסוכנות.

איך מחממים חזירונים ברפת קרה

ראשית כל, נוחות החזירים בחורף בתוך אסם קר מובטחת על ידי ביטול טיוטות. השארת פערים אינה מקובלת. למכסה המנוע יש להצטייד באוורור טבעי.

בצד הרצפה בעלי חיים מקבלים חום בחורף משכבה עבה של פסולת. התהליך המתמשך של חומר אורגני נרקב הוא שלילי מבחינת התברואה מבחינת התברואה, אך יש לו יתרונות. מיקרואורגניזמים פוטראקטיביים מייצרים באופן דומה חום, שהוא חימום נוסף.

אם אמורים להחזיק זורעים ובעלי חיים צעירים, בתים מיוחדים ממוקמים בתוך ההאנגר הקר. החזירים מצוידים בחימום חשמלי. לבתים מחוברים כלובים נשלפים שיסייעו בהאכלת הצעירים.

סיכום

את החזיר יש לשמור בסביבה נוחה בחורף, גם אם הגזע עמיד בפני קור. הפרת הטכנולוגיה תוביל לצריכת יתר של הזנות, ותשיג עלייה חלשה.

תגובות (1)
 1. חזירים קטנים רועדים ומתעטפים בחציר, האם הם יכולים להתרגל לרפת קרה

  20/02/2021 בשעה 02:02
  נטליה
תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה