עישון לבנים עשה זאת בעצמך: עישון חם וקר

מעשן עשה זאת בעצמך עשוי לבנים מעושנות לוהט מיוצר לרוב על ידי חובבי בשר מעושן בגלל המכשיר הפשוט. עם זאת, ישנם עיצובים אחרים המאפשרים לך לעשן מוצרים בטכנולוגיה אחרת. מעשנים כאלה נבדלים על ידי מכשיר מורכב.

מגוון עיצובים

מעשנים בנויים בגדלים שונים. מקשטים אותם בגימור, פרזול, נותנים צורה מעניינת. עם זאת, זה לא חל על הבדלים. אתה יכול לחשוב על כל עיצוב לבניין לבנים. הסוג העיקרי של המעשנים טמון בעיצוב ושיטת העישון של המוצר.

בסרטון, מעשן לבנים עשה זאת בעצמך לבישול דגים:

מעשן לבנים מעושן קר

מכשיר מורכב נמצא בבעלות מעשן, בו מכינים את המוצר בשיטת עישון קר. עשן מועבר לחדר העבודה מחולל העשן. אחרי שעבר דרך ארוכה בערוצים, זה מתקרר. המוצר אינו עובר טיפול בחום, אלא נרפא לאט.

בגרסה ביתית, מחולל עשן עם תעלת אספקה ​​לתא מונח מלבנים

חָשׁוּב! מכיוון שהמוצר אינו מעניק את עצמו לטיפול בחום בזמן עישון קר, לוקח יותר זמן להכין אותו, למשל, 1-2 ימים.

מעשן לבנים מעושן חם

המבנה נחשב לפשוט. אין צורך ליצור ערוצים, להכין מחולל עשן. הם מקפלים מעשן לבנים מעושן חם במו ידיהם בצורת בית קטן בגודל מוארך. תא מתכת ממוקם בחלקו העליון. מוצרים תלויים כאן. שבבי עץ מוזגים בתחתית החדר. יש תא אש בתחתית המעשנה. עץ בוער מחמם את תחתית המתכת של החדר, הנסורת מתחילה להימס.

המעשנה המעושנת החמה נבדלת בממדיה הקטנים

חָשׁוּב! כאשר מעשנים אותו חם, המוצר נתון לטיפול בחום, ובשל כך הוא מבושל במהירות.

קונסטרוקציות רב תכליתיות

המסובך ביותר מבחינת המכשיר נחשב למעשנת משולבת רב תכליתית. ניתן לעשות כאן עישון חם וקר. תזדקק למחולל עשן ותא אש. לעתים קרובות, בניינים כאלה מצוידים באזורי עבודה נוספים: פלטה, מקום לקלחת, משטח עבודה, כיור לכלים, מדפים, נישות. המבנה הוא קומפלקס שלם ובו תעלות עשן רבות. רק יצרן תנורים אמן מנוסה מסוגל לבנות מעשן כזה.

בית מעשנים רב תכליתי יכול להחליף את המטבח במלואו בכל מכשירי החשמל הביתיים וכיור

ציורים של מעשני לבנים מעושנים קרים וחמים

אם תחליט להתחיל לבנות מעשן, תצטרך שרטוטים. הם נותנים מושג ברור על מבנה המבנה, על מיקום כל שורה של לבנים. יש לציין מיד שבנאי חסר ניסיון יזדקק לשרטוטים של בית מעשנים עשוי לבנים מעושנות או קרות. עדיף להפקיד בידי אדון את בנייתו של תנור משולב רב תכליתי.

החלק התחתון של החדר יכול להיות עשוי מוטות סורגים, להניח אותם באבנים, או לרתך מבנה בצורת טנק ממתכת.

בית העישון הפשוט ביותר בעישון קר מזכיר תנור עם ארובה ארוכה, המשמש תא למוצרים.

כיצד לבנות מעשן לבנים במו ידיך

לפני שתתחיל בבניית מעשן, עליך למצוא מקום מתאים עבורה. השלב הבא הוא הכנת החומר. חשוב לחשוב על הגנה על בניין לבנים מפני משקעים. אם הוא מוצף כל הזמן בגשם או מכוסה בשלג, המבנה לא יחזיק מעמד זמן רב. הלבנה רוויה בלחות. בעת ירי בעץ בתא האש, המים הופכים לאדים. המוצר יתגלה לא מעושן, אלא מבושל יותר. לאחר פיתוח הרישום הם מתחילים לבנות מעשן לבנים במו ידיהם עם הכנת האתר.

בחירת האתר והכנתו

כשאתה בונה כל סוג של מעשנים, עליך להבין שזה יהיה מבנה לבנים נייח. לא ניתן להעביר את המבנה למקום אחר. מסיבה זו ניגשים לבחירת האתר בכל אחריות.

אפילו מעשן קטן הוא בניין נייח על בסיס שאי אפשר להעביר אותו למקום אחר.

הפעלת מעשנים קשורה לשחרור כמויות גדולות של עשן לאטמוספירה. מסיבה זו, אופטימלי להסיר אותו ממבני מגורים משלך ושכנים, כמו גם משטחים ירוקים. נבחר המקום שאינו מוצף במי תהום ושפכים. רצוי שתהיה אדמה יציבה וצפופה. יהיו פחות עלויות לסידור הקרן.

השטח שנבחר לבניית המעשנה מנוקה מצמחייה, אבנים ופסולת. אופטימלי להסיר את שכבת האדמה העליונה עם שורשי הדשא. אם השטח אינו ברמה, הוא מביא למצב נורמלי תואם.

בחירת חומרים וכלים

כדי לבנות מעשן מלבנים במו ידיך, קודם כל מכינים חומר בנייה. כאן אתה צריך לבחור נכון. לצורך אילוץ הקירות משתמשים בלבנה מוצקה אדומה עשויה חימר אפוי. עדיף לפרוש את תיבת האש עם חומר אחר. חיפוי אש או לבנים עקשן מתאימים כאן.

לאילוץ קירות המעשנה משתמשים בלבנים מלאות אדומות.

להכנת הפיתרון תזדקקו גם לחומרים שונים. היסוד מוזג מבטון. על טיט המלט בתוספת סיד, אתה יכול לפרוש את בסיס המעשנה. קירות לבנים מונעים על פתרון של חימר חום. לא ניתן להשתמש במלט כאן. הלבנה תיסדק מההתחממות. האזור הסמוך לתא האש של המעשנה חשוף לטמפרטורות גבוהות. כאן, הנחת לבנים מזויפות נעשית בצורה הטובה ביותר על חימר עקשן. אתה יכול לקנות אותו בחנות לחומרי בניין. כדי להכין פתרונות תצטרך חול ומים.

הכלי דורש ערכת בנייה סטנדרטית. כדי לערבב את התמיסה, הכינו את חפירה, דלי, מערבל בטון או כיור גדול. להנחת לבנים תזדקק למעטה, מפלס, קו אינסטלציה, כבל בנייה. אם קירות המעשנה לא אמורים להיות מטויחים או לסיים באבן דקורטיבית, אתה זקוק למכשיר להפניית מפרקים.

תהליך

כאשר מכינים את האתר וכל החומרים, זה הזמן לנסות להכין מעשן לבנים במו ידיכם על פי תוכנית שפותחה בעבר. העבודה מתחילה בהנחת היסוד. אינך יכול להסתדר בלעדיו מכיוון שהמעשנה כבדה. על הקרקע, המבנה עשוי לשקוע והלבנים יתפוררו.

יוצקים את הבסיס

בסיס הבטון הוא לוח מונוליטי. על הבסיס לחזור על צורת בית העשן, לבלוט מעבר לגבולותיו מכל צדדיו בכ -10 ס"מ. קודם כל, הסימנים נעשים באתר. בור חורק בעומק 50 ס"מ בעזרת חפירה. הקרקע מפולסת, מכוסה בשכבת חול בעובי 10 ס"מ, מרטיבה במים ומהודקת. מעל, נשפכת אבן כתושה שכבה נוספת בעובי דומה.

כדי ליצור בסיס יציב מתחת למעשנה, הוא מחוזק.רשת בגודל רשת כ- 15x15 ס"מ נקשרת ממוטות מתכת באמצעות חוט סריגה. המסגרת המשוריינת מונחת ישירות על האבן הכתושה או נמרח סרט שחור ראשון לאיטום.

הטפסות חייבות לעלות מעל פני הקרקע לפחות 5 ס"מ

טפסות מותקנות לאורך היקף התעלה מהלוחות. זה אופטימלי כאשר חלקו העליון בולט בגובה 5 ס"מ מעל פני הקרקע. הבור מוזג בטיט בטון עם אבן כתושה. לקרן ניתן זמן לעמוד לפחות חודש. במהלך תקופה זו מרטיבים את הבטון, מכוסים בסרט. כאשר הלוח המונוליטי מתקשה, הטפסות מוסרות. הבסיס מכוסה בשתי שכבות של חומר קירוי. איטום ימנע מקירות לבנים למשוך לחות מהקרקע.

סִגנוּן

השורה הראשונה של ההזמנה מונחת יבשה ללא פתרון. הלבנים משמשות ליצירת הצורה הכוללת של המבנה. זה תלוי בסוג המבנה:

  1. בעת הקמת מעשן מעשן קר במו ידיך, נוצר מיד בשורה הראשונה מבנה משותף המורכב מחדר, מחולל עשן ותעלת ארובה. הבניין מוארך. אורך הערוץ חייב להיות לפחות 4 מ '.
  2. אין צורך במחולל עשן עם ארובה ארוכה למעשנת מעשנת חמה. שורת הלבנים הראשונה חוזרת על צורת המבנה כולו: ריבוע או מלבן.

השורות הבאות של הבסיס מונחות על טיט מלט. זה מוכן בעקביות של שמנת חמוצה סמיכה. קח 3 חלקי חול, חלק אחד של מלט וחלק אחד של סיד.

עֵצָה! עובי המפרקים בין הלבנים הוא כ 12 מ"מ.

במקביל לבסיס, מוקם תא אפר - מפוח

הקמת תיבת אש

לאחר בניית המרתף של המעשנה, מונחות שורות נוספות של לבנים על תמיסת חימר. הגיע הזמן לצייד את תיבת האש. בבית מעשנים עשוי לבנים מעושנות או קרות, הוא ממוקם תמיד מעל תא האפר. התנור מונח מחיפוי אש או לבנים עקשן על חימר עקשן. אתה יכול ללכת בדרך אחרת. תא הבעירה של המעשנה מרותך ממתכת ופשוט מוטבע בבנייה.

בבית מעשנים מעושן חם, יש חדר למוצרים מעל תיבת האש.

האלמנט הבא הוא תא עישון. המכשיר שלו תלוי בסוג המעשנה, אך נקבע תחילה לפי הגודל. הכל תלוי ברצונות אישיים. בדרך כלל, עבור בית מעשנים ביתי, די בתאים בגודל 1x1 מ 'ובגובה של עד 1.5 מ'.

אם מדובר בבית מעשנים עשוי לבנים מעושנות לוהטות, החדר מרותך ממתכת בצורת קופסה עם דלת. התחתון חירש. טעינת שבבי העץ תתבצע כאן, אשר מחומם באש מהכבשן. מעל לתחתית מרותכים עצירות, מחברים מחבת לניקוז שומן מהמוצר. מעל החדר התאימו מחברים לסורגים או ווים שעליהם קבועים מוצרים מעושנים. בחלקו העליון של החדר נחתך חלון מתחת לארובה כדי להסיר את העשן.

אם אתה מסתכל על התצלום של מעשן לבנים מעושן קר, אז אפילו יצרן תנורים לא מנוסה יבין שתא האש של מחולל העשן ממוקם רחוק מחדר העישון. אין צורך ליצור בה תחתית, מכיוון שהיא תחסום את זרימת העשן מהתעלה. בדרך כלל מושכים כאן יוטה, שמשמש כמסנן הלוכד פיח. שאר המצלמה דומה. משטח תלוי מעל יוטה, ומעל מונחים סורגים או ווים.

ארובה, ארובה

בבית מעשנים מעושנים קרים, יש להקים עוד יחידה אחת מלבנים - ארובה. הוא מחבר את מחולל העשן לתא העישון. אורכו האופטימלי הוא 4 מ ', אך לפעמים הוא מתקצר ל -2 מ', וזה מאוד לא רצוי. רוחב התעלה וגובהו הוא מקסימום 50 ס"מ. ניתן להניח אותו מלבנים ולהשאירו במצב זה, או להטמיע בו צינור מתכת.

הערוץ מצינור המתכת המוטבע בארובה אינו סתום עם המרגמה הנמלטת מתפרי הלבנה

חָשׁוּב! לפעמים מונחת תעלה של מעשנה מעושנת קרה קבורה באדמה. אפשרות זו מתאימה לאזור יבש ולא מוצף.

האלמנט האחרון של המעשנה הוא ארובה עם מנחת מתכווננת להסרת הארובה מחדר העישון. הוא מונח מלבנים או מניחים צינור מתכת. ראש מסודר מעל. זה ימנע משקעים להיכנס לתא העישון דרך הצינור.

בדיקה

לאחר סיום כל העבודות, לא נגע במעשנה במשך שבוע לפחות. הלבנה מהתמיסה רוויה בלחות. זה צריך להתייבש. לאחר מכן, הבדיקה הראשונה מתבצעת.

ההצתה הראשונה בתא האש מתבצעת לא לפני שבוע לאחר סיום בניית המעשנה

הבדיקה כוללת את השלבים הבאים:

  1. אם מדובר במעשנת מעושנת לוהטת, טעונים צ'יפס לחדר. מכינים אש בכבשן. מחולל עשן מואר בבית עשן מעושן קר.

    משתמשים בשבבים לעישון מפירות או מעצים שאינם שרף נשירים

  2. כמות קטנה של מוצר ממוקמת בתוך החדר, למשל, דג אחד או חתיכת בשר.
  3. דש הארובה סגור. אפשר זמן למלא את החדר בעשן.
  4. ככל שעקביות העשן עולה, הטמפרטורה עולה. יש לשמור עליו על פי המתכון של המוצר המוכן. הטמפרטורה מותאמת על ידי פתיחת הבולם. למדידות בתא, מסופק כיס למדחום.
  5. הבדיקה מתבצעת במשך חצי שעה. במהלך תקופה זו בודקים את הבנייה כך שעשן לא עובר בתפרים שבין הלבנים.

איכות המעשנה נקבעת על פי מראה המוצר. זה צריך לקבל צבע זהוב ולא להתכסות בפיח.

מה ואיך לעשן במעשנת לבנים

המוצר העיקרי לעישון אצל מעשן ביתי הוא בשר, מוצרי בשר חצי מוגמרים ודגים. תלוי במתכון המוצר מלוח או מבושל רק תחילה. פגרי עופות מעושנים וארנבות טעימים. לפעמים מעשנים חזיר קטן.

כאשר מעשנים בשר נא, הוא מומלח תחילה

נקניקיות תוצרת בית ובייקון נשלחות למעשנה. כשמעשנים דג גדול שלם, הוא נתלה הפוך. חובבי פירות מבשלים שזיפים מיובשים ואגסים בבית מעשנים מעושן קר.

גלריית תמונות של מעשני לבנים בעבודת יד

מעשן תחת גג משלו מוגן מפני משקעים

בית העשן יכול להיות מצויד בחדר גדול עם דלתות כניסה

ניתן לבנות בית מעשנים רב תכליתי בביתן

המעשנה בצורת תנור מצוידת בפלטה, משטח עבודה ופינות עבודה אחרות.

בבית מעשנים מעושן קר, דלתות תא העבודה יכולות להיות עשויות עץ

בטיחות אש

האש נשרפת בתוך תיבת האש במהלך העישון. אי אפשר לקרוא למעשנת מסוכנת שריפה, אך יש להקפיד על אמצעי בטיחות. ליד המפוח ותא האש, פלטפורמה עשויה מחומרים לא דליקים למקרה שייפלטו ניצוצות. אין לארגן אחסון של חפצים נוזלים דליקים בקרבת מקום.

לא רצוי לאתר את המעשנה ליד חממות, גידול משאיות, אזור ירוק, מכיוון שעצים ונטיעות תרבות עלולות להיפגע.

סיכום

ניתן לבנות מעשן עשה זאת בעצמך מלבנים עם עישון חם במידות קטנות. עדיף להפקיד מבנה רציני יותר ליוצר הכיריים הראשי או לבנות אותו בעצמך, אך תחת פיקוחו. טעויות יובילו לכך שהבניין יתמוטט או שהמוצר יהיה מעושן בצורה גרועה.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה