עישון עשה זאת בעצמך ממכונת כביסה: וידאו, ציורים, תמונות

ניתן להכין מעשן עשה זאת בעצמך ממכונת כביסה תוך כמה שעות. למכשיר הביתי מארז כמעט מוגמר למוצר ביתי חדש. זה רק צריך להיות שונה מעט. מעשן כזה עובד על ידי שריפת עץ בדרך הרגילה או באמצעות ספירלה חשמלית.

יתרונות וחסרונות

לפני שתתחיל לייצר מעשן, עליך לברר את כל היתרונות והחסרונות של מוצרים תוצרת בית. מכאן יופיע רעיון ברור האם יש צורך במבנה כזה בבית.

אין חסרונות רציניים במעשנת תוצרת בית, שבגללה אתה יכול לסרב להכין אותה.

יתרונות:

 1. אם מכונת כביסה זרוקה שוכבת בבית, היא תהפוך את המעשנה לחופשית לחלוטין. יהיה עליך לשלם סכום הגון עבור אנלוגי חנות.
 2. למעשנה תוכלו להשתמש בגוף מכונת כביסה או בתוף נירוסטה. מדובר במיכלים מוכנים שיהיה צורך לעשות מחדש מעט.
 3. כאשר המעשנה הופכת מיותרת, לא חבל לזרוק אותה, להפוך אותה לגרוטאות או להמיס אותה על יריעות פח עם מטחנה.
 4. התוף וגוף מכונת הכביסה הם דפנות דופן. הם יכינו בית עישון קל שאפשר אפילו להוציא אותו לטבע.

אם אנחנו מדברים על החסרונות, כמעט בלתי אפשרי למצוא אותם כאן. לפעמים בסקירות יש דעות לפיהן הנירוסטה של ​​התוף או המיכל אינה בדרגת מזון ולא רצוי להשתמש בה. עם זאת, המוצר אינו בא במגע עם מתכת בשום צורה שהיא. בנוסף, גוף המעשן אינו מתחמם מהעשן לטמפרטורה כזו שהוא עלול לפלוט חומרים מזיקים כלשהם.

עקרון הפעלה

באופן כללי, מעשן הוא מיכל שבתוכו אוכל תלוי. עישון מתרחש על ידי עטיפתם בעשן. על פי עקרון הפעולה, מעשנים מחולקים לשני סוגים:

 1. אם מעשן מסופק ממכונת כביסה מעושנת קרה, אזי עשן מוזרף לגופו מהאח (מחולל עשן) דרך תעלה מיוחדת. הסרה זו מאפשרת להפחית את הטמפרטורה בתוך ארון הבישול. המוצר לוקח יותר זמן לעשן, אך הוא אינו מטופל בחום ומקבל עור זהוב.

  כדי להשיג עישון קר, מחולל העשן ממוקם בנפרד מהמעשן, והעשן מוזרם לתא העבודה דרך התעלה

 2. פשוט להכין במו ידיכם מעשן מעושן חם ממכונת כביסה, שם אין צורך ליצור בנפרד אח ולהניח ממנו ערוץ. עשן נוצר ישירות מתחת לתא העבודה. המוצר במעשנה מטופל בחום, מבושל מהר יותר, אך מתברר שהוא מבושל מעט.

  במהלך עישון חם, מנסחים נסורת בתוך תא העבודה של המעשנה מספירלה חשמלית או מדורה המדוללת מתחת לקרקעית המכולה.

עבור כל סוג של מעשנים, נסורת נשרפת. זה נעשה בשתי דרכים: באופן טבעי או בעזרת ספירלה חשמלית. נסורת לא נשרפת, אלא מריחה ללא הרף, ופולטת עשן סמיך.

חָשׁוּב! לעישון אינך יכול להשתמש בעצי הסקה מעצים מחטניים. אלון טוב בשביל זה. עצי הסקה מעצי פרי נחשבים לטובים ביותר.

כדי להשיג כל סוג של מעשנים, השתמשו במארז פח או במיכל נירוסטה ממכונת כביסה. אם זו מכונה אוטומטית, תוף להעמסת כביסה יעשה. כמה דגמים ישנים של מכונות כביסה מתוצרת סובייטית הופקו עם מיכל אלומיניום. עדיף שלא להשתמש בו אם מסופקים עישון חם. מטמפרטורות גבוהות, אלומיניום מעוות, נמס.

תמונות, דיאגרמות, רישומים

המכשיר של מכשיר העישון הוא כל כך פשוט שקל להבין אותו אפילו על ידי התבוננות בתצלום. אין היגיון לצייר במו ידיך את ציורי המעשנה ממכונת הכביסה, מכיוון שהמיכל כבר בשימוש. די בתרשים פשוט בכדי להבין במהירות את המכשיר.

באופן כללי, מעשן מורכב מהאלמנטים הבאים:

 • תא עבודה בו מעשנים מוצרים;
 • רשת או סריג;
 • מכסים בארובה.

קל יותר עבור אדון טירון להרכיב מעשן על פי התוכנית הפשוטה ביותר ממכונת כביסה, בה ניתן לעשן חם.

מעשנים מתוחכמים יותר משלימים אלמנטים אחרים. לדוגמא, אתה יכול להתקין מגש לשומן, כמה רשתות בתוך החדר, אך בשכבה התחתונה הטמפרטורה גבוהה יותר. המוצר יתבשל מהר יותר. אם מדובר במעשנת חשמלית, התוכנית מספקת מיקום של דוד ספירלה.

עֵצָה! אם הנסורת מריחה מדורה שנבנתה מתחתית תא העשן, תזדקק לרגליים מתכווננות לגובה או למעמד נפרד.

איך מכינים מעשן ממכונת כביסה במו ידיכם

לפני שמתחילים בהרכבה, הדבר הראשון שיש לעשות הוא לקבוע את שיטת העישון: קר או חם. זה תלוי בכך אם יש צורך ליצור מחולל עשן נוסף למעשנה. עם זאת, המכשיר של יחידה כזו הוא מורכב. זה אופטימלי לראשונה להרכיב מעשן מעושן חם ממכונת כביסה, המורכבת מחדר עבודה אחד.

כלים וחומרים

מכיוון שתכנון המעשנה פשוט, יש צורך במברג, צבת ופטיש מהכלי. במידה רבה יותר, הם יהיו שימושיים לפירוק מכונת הכביסה עצמה. אם מסופקים מכשירים נוספים, אתה צריך מכונת ריתוך, מקדחה חשמלית ומטחנה.

יש צורך במכונת הריתוך בכדי לרתך את המעמד או את רגלי בית העשן

מבין החומרים יש צורך במכונת הכביסה עצמה. המעמד או הרגליים עשויים מצינורות, פינה, פרופיל. קשה למצוא סורג בגודל מתאים. לייצורו תזדקקו למוטות נירוסטה.

הכנת החלק העיקרי

עבודות ההכנה מתחילות בפירוק מכונת כביסה ישנה. בנוסף לציוד חשמלי, הסר את כל המחברים. השאירו טנק חשוף. חור יישאר בתחתית באזור בו נמצא המדחף. ניתן לרתך אותו, אך רתך חסר ניסיון אינו יכול להתמודד עם מתכת דקה. קל יותר לסגור את החור בעזרת תקע העשוי משתי מכונות כביסה ממתכת המהודקות באמצעות בריח.

יש להטביע את החור בתחתית המיכל מהמכונה כדי שהאש מהאש לא תיכנס דרכו לתא ונסורת לא תיפול

עֵצָה! לנוחיות העמסת הדלק, ניתן לחתוך חלון עם מטחנה על דופן הצד של המיכל ולהתלה את הדלת.

התקנת המעמד

השלב הבא הוא להקים עמדה עליה תעמוד המעשנה. אם יש ברביקיו בבית, ניתן להימנע מתהליך זה. אפשר יהיה ליצור בו אש, ולשים מעשן מעליו עם נסורת מכוסה בתחתית.

יש צורך במעמד למעשנה לצורך גידול אש מתחת לקרקעיתו

אם אין פלטה תצטרך לנקוט עמדה. אפשרות פשוטה היא להניח כמה שורות של לבנים אדומות יבשות ללא מרגמה או להשתמש בכמה בלוקים. דרך קשה יותר אך טובה יותר היא לרתך מעמד מצינור, פרופיל או זווית. יש 4 רגליים ליציבות. רצוי להכין אותם בשני חלקים מוברגים כך שניתן יהיה לכוונן אותם לגובה. זה יאפשר להעלות את המעשן גבוה יותר מהאש על מנת להפחית את עוצמת הנסורת המכהה.

ייצור משטחים וסריג

במהלך עישון חם, שומן מהמוצר מטפטף על נסורת מריחה. הם יכולים להתלקח. כדי למנוע זאת, ספק מזרן. גזור אותו מפלדה או נירוסטה. בחלק התחתון של תא העבודה של המעשנה, מחזיקים מחזיקים לקירות עליהם מונח המזרן.

על הסורג לעקוב אחר צורת המיכל, להיות בעל מרחק קטן בין המוטות כדי שהמוצרים לא ייפלו

כדי לאפשר טעינה נוספת של המוצר בכל פעם, ניתנות שתי רשתות. הם מרותכים ממוטות אל חלד. הסריג של הרובד הראשון מונח על מחזיקים קבועים מראש הנמצאים לפחות 40 ס"מ מתחתית תא העבודה. הסריג של המפלס השני ממוקם 25 ס"מ גבוה יותר מהאלמנט הקודם.

בנוסף לסורגים ולמזרן, הם מספקים כיסוי לתא העבודה. ניתן להשתמש בו יליד מכונת הכביסה. אתה רק צריך לעשות חור לשקע העשן.

עֵצָה! במקום מכסה, ניתן לכסות את המיכל ביוטה. החומר מעביר מושלם עשן ושומר על הכמות הנכונה שלו בתוך תא העבודה.

זנים ואפשרויות ייצור

ניתן להשיג מכונות כביסה בתצורות שונות: עגולות ומרובעות, קונבנציונליות ואוטומטיות. המכשיר של מכשיר העישון תלוי בתכונות העיצוב של הטכניקה.

ממכונת כביסה ישנה

מכשירי חשמל ביתיים בסגנון סובייטי הופקו לרוב בצורת חבית. הוא מורכב מארז פח ומיכל נירוסטה. כדי להרכיב מעשן ממכונת כביסה ישנה במו ידיך, ראשית עליך לפרק אותה. יש מעט פרטים. פרקו את המנוע, את האימפלר, את שעון השעון ואת כמה המחברים.

מארז הפח של המכונה ישמש מעמד

לצורך יעילות המעשנה, מיטבי למצוא מיכל נירוסטה באותו גודל. החלק התחתון שלו מנותק במטחנה. הטבעת המתקבלת משמשת לבניית המיכל הראשון. הם יכולים להיות מרותכים יחד או מוברגים יחד.

גוף הפח של המכונה, שעליו קבוע המיכל, ישמש מעמד. בקיר הצדדי חלונות מלבניים נחתכים זה מול זה במטחנה. עצי הסקה נטענים דרכם לצורך יצירת אש. בתוך תא העבודה, נסורת נשפכת על הקרקעית, המזרן והסורגים תלויים. מכסים הכל מלמעלה במכסה.

מעשן חשמלי

היתרון של מעשן חשמלי הוא שאין צורך לשמור על האש כל הזמן. נסחני נסורת עקב חימום של ספירלה או גוף חימום. עם זאת, יש גם מינוס. בית מעשנים בהרכבה עצמית ממיכל מכונת כביסה צורך הרבה חשמל מכיוון שיש צורך בתנור בהספק מינימלי של 1 קילוואט.

גוף החימום מותקן בתחתית המיכל, שם יישפך נסורת

אין צורך להעמיד עמדה גבוהה למעשנת חשמל. מספיק רגליים קטנות ליציבות טובה יותר ולהעלאת הקרקעית מהקרקע. התנור מתאים לגוף חימום אוויר מסוג סגור או לספירלה מתנור חשמלי. בגרסה השנייה, האלמנט הפתוח מתקבע על חומר דיאלקטרי שאינו דליק.

מגעי התנור מובל החוצה דרך החורים בתחתית מחוץ לתא העבודה. גם כאן מסופקים הוספות דיאלקטריות כדי למנוע היווצרות של קצר חשמלי. פעולות נוספות מכוונות לסידור הפנימי של המעשנה: מזרן, סורג, מכסה.

עֵצָה! כדי לווסת את עוצמת החימום של הסליל, ניתן לחבר אותו באמצעות ריאוסטט חוט.

מחוץ לתוף

למכונה מודרנית יש מכשיר אחר לגמרי. כדי להרכיב את המעשנה מהתוף של מכונת הכביסה במו ידיך, עליך להסיר אותה משם. אם המכשירים הביתיים תוכננו להעמסה בצד, אין צורך בצעדים הכנה. התוף מותקן על תומך מרותך עם חלון הטעינה כלפי מעלה, ולאחר מכן הם עוברים לסידור הפנימי.

תוף ממכונה אוטומטית להעברת צד אינו דורש שינוי

עיצוב התוף של מכונת הטעינה העליונה שונה במקצת.יש לו דלת העמסה בצד, וקצוות עיוורים משני הצדדים. בתוף כזה מנותקים את אחד הצדדים העיוורים בעזרת מטחנה, והשני משמש עם תחתית המעשנה. דלת הטעינה שימושית להוספת נסורת.

חוקי העישון

לאחר השינוי תוכלו לעשן בשר, בייקון, דגים, ירקות ומוצרים אחרים במכונת הכביסה. מהות התהליך היא כי נסורת נשפכת על הקרקעית. הם מובאים להשחמה על ידי שריפת אש או תנור חשמלי עובד. המוצרים מונחים על הסורגים. פער קטן נותר ביניהם כך שהם עטופים היטב בעשן.

באמצעות פתיחת דלת הטעינה, ניתן לכוון את הטמפרטורה בתוך החדר

כללי העישון תלויים במתכון ובמוצר שנבחרו. עבור כל גרסה נשמרת הטמפרטורה המומלצת בתוך החדר. ניתן להפחית אותו על ידי פתיחת המכסה או דלת העמסה.

עישון קר תמיד מחזיק מעמד לאורך זמן. לדוגמא, בשר או נקניקיות ביתיות לפי מתכון כלשהו צריכים להגיע בעשן למספר ימים. עישון חם הוא תמיד מהיר. לפעמים 2-3 שעות מספיקות למוכנות מלאה. ירקות מעשנים אפילו מהר יותר.

סיכום

ניתן להרכיב בבית מעשן עשה זאת בעצמך ממכונת כביסה. העיצוב יהיה חסכוני ופונקציונלי. זה בשום אופן לא נחות מהמקביל לחנות.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה