פלטה עם מעשן לבנים במו ידיך

ניתן להקים מעשן פלטה עשוי לבנים במו ידיכם תחת פיקוחו של אדון או מומחה שמבין בבנייה של כיריים. הכל חשוב כאן: בחר את חומר הבנייה הנכון, הכין אותו, פטיש את הפתרון בעקביות הרצויה. בנוסף לתהליך הבנייה עצמו, חשוב למעשנה למצוא מקום מתאים במקום, לדאוג לבטיחות האש.

מגוון עיצובים

חיצונית, מעשנים רב תכליתיים שונים בגודל, בגימור, בצורתם ובניואנסים אחרים. הם דומים לכיריים רוסיות גדולות. עם זאת, זה רק עיצוב. ההבדל העיקרי בין מעשנים למנגל טמון דווקא בפונקציונליות. זה תלוי במה יכול מבנה לבנים. ככל שיש יותר אזורי עבודה כך התפריט למוצרי בישול נרחב יותר. במבנה לבנים ניתן לארגן את האפשרויות הבאות:

 1. בית מעשנים... אזור העבודה נחשב לעיקרי ביותר, מכיוון שבשביל זה ניתנת בנייה של מבנה לבנים. באופן כללי, מעשן הוא חדר סגור. בפנים יש רשתות או ווים לתיקון אוכל. בתהליך הבישול הם מתמלאים בעשן, מקבלים צבע זהוב וארומה מעושנת.
 2. כָּנוֹן... לפי העיצוב, זה פלטה פתוחה. מכינים כאן ברביקיו על גחלים חמות. דפנות המנגל מותאמות להנחת שיפודים.
 3. מנגל... זה אותו גריל, אבל במקום שיפודים, מספקים כאן סורג. נאפים עליו סטייקים ומוצרים אחרים.
 4. גְרִיל... המכשיר זהה למנגל, אך האוכל המתבשל על גבי הרשת מכוסה במכסה. הם מטוגנים בו זמנית לא רק מלמטה, אלא גם מלמעלה.
  חָשׁוּב! במעשנה הם מכינים אזור אחד לפלטה ומשתמשים בה למטרה המיועדת לה: פלטה, גריל או ברביקיו.
 5. קאזאן... כדי לבשל פילאף, מרק דגים ומנות חמות אחרות על האש, תזדקק לאזור עבודה נפרד במעשנה. הוא עשוי בצורה של תנור. הלוח מונח לא חירש, אלא בגזרה עגולה. קלחת ברזל יצוק טבולה בחלון.
עֵצָה! עדיף להשתמש בקלחת ברזל יצוק. במיכל אלומיניום, כמה מזונות שאינם נוזליים, כמו פילאף, יישרפו לקירות.

בית עשן רב-תכליתי מורכב ממספר אזורי עבודה.

מאזורי עבודה נוספים במעשנה עם ברביקיו, ניתן לספק משטח וכיור. הם מאפשרים לחתוך ולשטוף את הכלים מבלי לצאת מאזור הבישול. בנוסף לאזורי העבודה, נישות מסופקות בבניין לבנים. הם משמשים במקום ארונות לאחסון כלים, עצים להסקה, אביזרי כיריים.

בנוסף לכל הניואנסים לעיל, ללא קשר לפונקציונליות, כל המעשנות מחולקות לשני סוגים:

 1. מעשן מעושן חם נחשב לפשוט בעיצובו. המזון שבתוך החדר מבושל בטמפרטורה גבוהה בגלל קרבת האח.
 2. המעשן-פלטה העשויה לבנים מעושנות קרות מורכב יותר, כאשר עשן קר עוטף את המוצרים בתוך החדר. זה מושג בשל המיקום המרוחק של המוקד. עובר בערוצים רבים, העשן מתקרר.

מוצרים מעושנים חמים מתבשלים מהר יותר במעשנים, אך בשל טיפול החום הם מתבשלים מעט.

יתרונות של גריל לבנים תוצרת בית עם מעשן

קשה לבנות מעשן רב-תכליתי לבד. כאן אתה לא רק צריך להניח לבנים על מרגמה. חווייתו של תנור חשובה על מנת לאבזר כראוי תעלות עשן ויחידות מורכבות אחרות. הנקודה השלילית היא גם העלות הגבוהה של רכישת לבנים.

מעשן לבנים דורש הרבה עלויות, ניסיון בבנייה בתנור

אם נתעלם מכל החסרונות, למעשנת לבנים רב תכליתית יתרונות רבים:

 • חיי שירות ארוכים;
 • עיצוב יפה;
 • מהימנות;
 • נוחות הבישול.

עם זאת, גורמטים אמיתיים רואים את היתרונות באזור אחר לגמרי. במבני לבנים כאלה אוכל הרבה יותר טעים ממאכלים מבושלים עם מתכון דומה במבני מתכת. זה מוסבר על ידי המאפיינים של חומר הבניין. הלבנה סופגת חום ומשחררת אותו באופן שווה במידת הצורך. המוצר חשוף באותה מידה לטיפול בחום מכל עבר, הוא נשרף פחות.

איך לבנות מעשן לבנים

לאדם שלא מבין כלום בעסקי כיריים, זה האופטימלי להזמין אדון לעבודה. אין לאפשר טעויות כאן, אחרת הכספים שהוצאו והעבודה יתבררו כחסרי תועלת. אם יש לך ניסיון מינימלי בבניית תנורים, ההוראות יעזרו לך לבנות מעשן עם ברביקיו ואזורי עבודה אחרים באתר שלך.

בחירת מודל וציור

הצעד הראשון נקבע עם המודל. לשם כך, עליך להבין בבירור בעצמך אילו אזורי עבודה נחוצים במעשנה. לדוגמא, מספיק ברביקיו אחד עם ברביקיו או בנוסף לספק מקום לקלחת. כשיש לך מושג ברור מה ברצונך לבנות במו ידיך, יהיה קל יותר לפתח ציורים של מעשן גריל עשוי לבנים. בהיעדר ניסיון בעניין זה, ניתן למצוא תוכניות באינטרנט או להזמין אותן ממומחה.

הציור יעזור לכם לבנות מעשן רב-תכליתי עם מדפים, נישות, אזור לשטיפת כלים

על פי התוכנית, ניתן לבנות מעשן פשוט עם פלטה, שיכול לשמש לפלטה ולברביקיו

בחירת חומרים וכלים

חומר הבנייה העיקרי למנגל ולעשן הוא לבנים. יידרשו מספר זנים ממנו. עבור תאי בעירה, בהם יש טמפרטורה גבוהה, משתמשים רק בלבני אש. האזורים הסמוכים פרוסים מחומר אחר. לבנים עקשן עובדות כאן טוב. זה חייב להיות בעל גוף מלא. לאילוץ קירות המעשנה עצמם מתאימים שני סוגים של לבנים: אדום מלא ודקורטיבי. החומר הראשון זול יותר, אך הקירות יהיו מכוערים. אז הם יצטרכו להתחדש עם אבן דקורטיבית או חומר אחר. קירות המעשנה העשויים לבנים דקורטיביות יעלו יותר, אך אין צורך לקשט אותם מאוחר יותר.

בנוסף, יידרשו חול, מים, מלט מהחומרים. ההנחה העיקרית נעשית על חימר אדום.

עֵצָה! לצורך פריסת האח של המנגל ותא האש, כדאי לרכוש חימר עקשן.

לצורך עבודות בנייה, אתה זקוק לכלי פשוט שיעזור לך ללוש את הטיט ולהניח לבנים

מהכלי אתה צריך מפלס, קו אינסטלציה, פטיש, כף. לערבוב כמות גדולה של טיט, עדיף להשתמש במיקסר בטון. אם הוא נעדר, אתה יכול ללוש את החימר באגן בעזרת חפירה.

בחירת מושב

בית מעשנים רב תכליתי הוא לא רק מבנה בישול, אלא גם מבנה אדריכלי. לאחר עלויות גבוהות לרכישת לבנים דקורטיביות או חומר מול, אין זה סביר לבנות מנגל רב-תכליתי אי שם ברקע האתר. בית העשן צריך להיות חלק מההרכב האדריכלי, אך לא להפריע לחצר.

מקומו של מעשן רב-תכליתי יפהפה נבחר באזור הגלוי של החצר

זה אופטימלי להציב מעשנת לבנים ליד בית או ביתן, כדי לא לרוץ אחרי כלים. עם זאת, להיות קרוב מדי אינו מקובל. עשן מבית העשן והמנגל לא אמור להפריע לשכנים או להיכנס דרך החלונות לבית משלכם.

אל תניחו את הכיריים מתחת לעצים, ליד חפצים דליקים עקב איום האש. אזור מנופח ברוח גם אינו מתאים. זה לא נוח לבשל בטיוטה.

עֵצָה! מקם את המעשנה בצורה האופטימלית במקום בו ניתן לבנות חופה. המקלט יגן על בניין הלבנים מפני משקעים, מה שתורם להרסו המואץ.

הליך הנחת

יצירת מעשן ברביקיו עם מקום לקלחת, גריל וברביקיו במו ידיך מלבנים, הם מכינים תרשים מפורט של המבנה. היא תמיד צריכה להיות בהישג יד, לאורך כל הבנייה. על פי התוכנית, קל יותר להחליט כיצד לפרוש כל שורה של לבני מעשנים.

על פי התוכנית, אתה יכול לבנות מעשנה רב תכליתית עם קלחת וברזייה

חופרים ויוצקים את הבסיס

הקמת בית מעשנים עם ברביקיו מתחילה בהנחת התשתית. בניין הלבנים מסיבי. כאן חיוני בסיס בטון אמין. באופן כללי, יסוד המעשנה הוא לוח מונוליטי עם מסגרת מתכת מחזקת.

הבסיס לגריל עם מעשן הוא שפך בטון עם מסגרת מחוזקת על כרית של חול וחצץ

גודל היסוד תלוי במידות המעשנה. הוא חוזר על צורתו של מבנה לבנים, עם שוליים של כ -10 ס"מ מחוץ לקירות. ראשית, נחפר בור באזור המסומן. עומקו תלוי באיכות הקרקע, העומס הצפוי על הבסיס מהברביקיו העתידי עם מעשנת לבנים. בכל מקרה, הפרמטר המינימלי הוא 50 ס"מ.

קרקעית הבור מכוסה בשכבת חול וחצץ בעובי 10 ס"מ. הכרית לחה ומהודקת. על גבי האבן הכתושה ממוטות בעובי של 10-12 מ"מ, מסגרת חיזוק קשורה בחוט סריגה. טפסות מותקנות לאורך היקף הבור מהלוחות. כדי להפוך את הבסיס למונוליטי, יוצקים בטון בבת אחת. התשתית המוגמרת צריכה להתנשא כ -5 ס"מ מעל פני הקרקע.

הנחת לבנים מתחילה בעוד כחודש. במהלך תקופה זו הבטון יצבור את כוחו. כדי למנוע משורות הלבנים התחתונות למשוך רטיבות, היסוד אטום בשתי שכבות של חומר קירוי.

שלב ראשון

השלב הראשון הוא הכנת מרגמה להנחת לבנים. תזדקק לשתי תערובות. המפלס הראשון של הגריל עם מעשן הוא המרתף. ניתן להניח אותו על טיט מלט. הפרופורציות הן כדלקמן: חול - 3 חלקים, מלט וסיד - חלק אחד כל אחד. שאר השורות ולבני החימר מונחות על חימר. חול מתווסף לפתרון. כמותו תלויה בתכולת השומן של החימר. איכות הפיתרון נבדקת על ידי יצירת מספר כדורים. לאחר הייבוש, הם לא צריכים להיסדק, וכשנושרים על הרצפה מגובה 1 מ ', שמרו על צורתם.

את הבסיס של מעשנת לבנים ניתן להניח על טיט מלט בתוספת סיד

השורה הראשונה של הבסיס מונחת יבשה ללא טיט. קו המתאר של המעשנה העתידית נוצר מלבנים. השורות הבאות של הבסיס מונחות על הפתרון. יש להקפיד על חבישת התפרים. הלבנה במפלס העליון צריכה לכסות את המפרק האנכי בשורה התחתונה. בשל התחבושת, חוזק הקירות גדל.

עֵצָה! כדי לשפר את חוזק הלבנים מתבצע חיזוק תיל בפינות המבנה.

הנחת ברביקיו

לאחר בניית המרתף הם מתחילים לבנות את המנגל. גם כאן אתה צריך לבדוק הכל בצורה אופקית ואנכית עם מפלס, קו אינסטלציה. בעלי מלאכה משתמשים בלוחות מיוחדים עם חלוקות סימון. כל המכשירים הללו מאפשרים לך לבנות אפילו קירות של המנגל.

לאחר המרתף הם מתחילים להקים את קירות המנגל מלבנים

כדי ליצור פלטה, פינות מוטבעות בבנייה ברמה הנדרשת. הם נדרשים כדי לתקן את הבסיס.הוא מונח מלבנים ללא טיט, ומשאיר 2-3 פערים. חמצן יזרום דרך הפערים כדי לשמור על העירה בוערת. גוף התנור נוצר בצורה אופטימלית ממתכת. העיצוב מספק באופן דומה פתחים לגישה אווירית.

תא התנור והמעשנה עשוי מתכת

באותה מפלס עם המנגל, פרוש אזור מתחת לקלחת. מלמעלה הוא מכוסה בפלטת פלדה בעובי 10 מ"מ. חור עגול נחתך בתוכו עם מטחנה, שבתוכה טבולה קדירה.

בעת פריסת קירות המעשנה, צפוי ששמונה השורות הראשונות יהוו עצי הסקה ונישות אחרות. בהמשך מגיעות החפיפה ואזורי העבודה. במפלס העליון יש מעשן מעושן חם, שמחומם על ידי הלהבה מהאש. משטחי השיש נוצרו סביב השורה ה -12 של הלבנים.

העיצוב הסופי של המעשנה הוא אספן העשן. הוא מונח מ -10 שורות לבנים. בצד הקדמי של הבנייה נעשים מדפים של 17 מ"מ, ובצדדים - עד 35 מ"מ. השורה האחרונה של קולט גז הפליטה חייבת להתאים לגודל הארובה.

מעשן מעושן קר

מבנה לבנים עם ברביקיו ומעשנת מעושנת קרה בנוי על פי תוכנית שונה. בפרט, מיקום תיבת האש שונה. זה מוסר בצורה מקסימאלית מחדר העישון. זה אופטימלי כאשר אורך הערוץ המחבר הוא לפחות 4 מ '. תיבת האש נעשית בדרך כלל קרוב יותר לקרקע, בבסיס המעשנה. ערוץ מונח ממנו עם צינור מתכת או לבנים. בהתאם לתכנית, הוא יכול להיות ישר או מעוקל.

נגיעות נוספות

עבודות גמר משמשות כגמר הבנייה. אם קירות המעשנה עם הברביקיו הונחו מלבנים דקורטיביות, זה רק כדי להצטרף למפרקים. זה נעשה לפני שהפתרון יספיק להתקשות.

בעת שימוש בלבנים דקורטיביות, זה מספיק כדי להפוך את החיבור.

אם קירות המעשנה בנויים מלבנים אדומות רגילות, הם נראים בלתי ניתנים לצפייה. כמובן, אתה יכול לעשות מפרק ולהשאיר את זה ככה. עם זאת, עדיף להסתיר גריל כזה ברקע החצר. כדי לתת אסתטיקה למעשנת, הקירות ניצבים עם אבן ואריחים. משטחי קנה שיש מוכן או יצוקים מעצמם מבטון.

עֵצָה! אתה יכול לקשט בית מעשנים עם ברביקיו עם אלמנטים מזויפים צבועים בשחור או ברונזה.

פלטה וברביקיו עם מעשן עשה זאת בעצמך עשוי לבנים

מעשן ללא קדירה וגריל, אך עם ברביקיו וברביקיו נחשב גם רב תכליתי. הם בונים אותו על פי עיקרון דומה. ההבדל הוא תרשים פשוט. אין צורך ליצור תנור עם תנור מתחת לקלחת.

קרן

בניית מעשן ללא מקום לקלחת, אך עם מנגל, מתחילה בהנחת התשתית. ראשית, נחפר בור. החלק התחתון מכוסה בחול וחצץ. סדרו את הכרית. מסגרת חיזוק קשורה מלמעלה ממוטות החיזוק.

כדי להגן על היסודות מפני מי תהום גבוהים, כרית של חול וחצץ מכוסה בסרט שחור, וכבר מונחת רשת חיזוק מעל

לאחר חיזוק, טפסות מונחות לאורך קווי המתאר של הבור, יוצקים בטון. לפחות חודש אחד מותר להתמצקות מלאה. במהלך תקופה זו, הבטון מרטיב מדי פעם. עבור פחות אידוי לחות, התנור יכול להיות מכוסה בנייר כסף או מכוסה בנסורת ולעתים קרובות מושקות אותו במזלף.

סִגנוּן

טכנולוגיית הנחת לבנים אינה שונה מהעיצוב הקודם. ראשית, איטום של שתי שכבות של חומר קירוי מונח על בסיס בטון. שורת הלבנים הראשונה מונחת יבשה ללא טיט. 8 השורות הבאות מהוות את בסיס המעשנה. עץ מסופק כאן. את האח של המנגל ניתן להניח מלבני אש, או לרתך שוקת נירוסטה. הקפידו להשאיר בליטות או להטביע מוטות מתכת. יש צורך בפריטים לשיפודים או גריל מנגל.

לרוב, תוכנית מבוקשת, שם המעשנה ממוקמת בקצה אחד של הקרן, ומצד שני, הם מציידים אזור עם ברביקיו וברביקיו.

השורות הבאות יוצרות תיבת אש עם מפוח, מעשן, אספן עשן וארובה. כל הנישות של מבנה לבנים יכולות להיות מלבניות או מקושתות. במקרה הראשון, בחפיפה, מונחים מגשרים מפינת פלדה. כדי ליצור קשת, תבניות חצי עגולות מכופפות מדיקט. הם מונחים על הרצפה, ומונחים מעל. כדי להפוך את הקשת לחזקה, תמיד מניחים לבנה טירה במרכז.

חיפוי

עבור גימור מעשן לבנים, אבן או אריחים משמשים באופן דומה. עדיף להוציא מיד את הקירות מלבנים דקורטיביות. נישות שאינן חשופות לחימום יכולות להיסגר באבני עץ. דלתות ברזל יצוק מונחות על תא האש ותא האפר. השיש נקנה באופן דומה שיש או נשפך מבטון.

גימור המעשנה נראה יפה אם הקירות מונעים מלבנים דקורטיביות בגוונים שונים ויוצרים דוגמה

תנאי שימוש

עבור עישון במעשנה הם קונים שבבי עץ מיוחדים. אתה יכול לעשות זאת בעצמך על ידי איסוף שבבים לאחר עיבוד עץ של זני פרי. משתמשים בעצי הסקה למנגל. בולי עץ נקטפים באותו אופן מעצי פרי. אלון יעשה. פחות נפוץ, משתמשים בעצי הסקה מעצים נשירים אחרים. אי אפשר להשתמש באשוח, אורן וסוגים אחרים של עץ שרף למעשנה ולברביקיו.

מוצרי עישון ובישול על הגריל נעשים באמצעות עצי הסקה מפירות או מעצים נשירים

בבית עישון נייח לרוב מעשנים בשר ודגים. פגרי עופות, נקניקים, בייקון פופולריים. בהתאם למתכון, המוצר מעושן טרי או מלוח, גולמי ומבושל בעבר. אם המעשנה מעושנת בקור, אתה יכול לעשן אגסים, שזיפים מיובשים. אותם מוצרים מבושלים על הגריל, על המנגל או על הגריל, בנוסף ניתן לאפות ירקות.

בטיחות אש

כאשר מדליקים אש בתא האש, זה לא נחשב למקור פתוח, שכן החדר נסגר על ידי דלת. לפעמים ניצוצות יכולים לעוף מהארובה. יש לקחת בחשבון חסרון זה. כדי להימנע מאש, מניחים מונע ניצוצות על צינור המעשנה.

הפלטה היא מקור פתוח של אש. במזג אוויר סוער, עליכם להיזהר או לסרב לבשל אוכל לחלוטין. הרוח מסוגלת להעיף ניצוצות מהברביקיו ולהפיץ אותם על פני השטח. בכל מקרה, כאשר יש מעשן רב-תכליתי, כדאי להשיג מטף או להתקין מיכל מים גדול במקרה חירום.

גלריית תמונות של מנגלים מעושנים לבנים

את הגישה למנגל הרחוב ניתן לכסות בהריסות כך שלא יהיה לכלוך

מתחת לחופה, גריל עם מעשן מוגן מפני משקעים

השילוב של אבן דקורטיבית ולבנה נראה יפה בעיטור חזית המעשנה

סככות עצים ונישות אחרות שאינן חשופות לחום ניתן לסגור בדלתות עץ

בסיום ניתן לשלב עבודות לבנים עם טיח בטון

סיכום

לא ניתן לבנות מעשן פלטה עשוי לבנים במו ידיכם בעוד חודש. הבנייה תארך קיץ שלם. רק הקרן תקפא למשך חודש. ואז יש עוד הרבה עבודה עם אילוץ הקירות מלבנים וגימור. אבל לעונה הבאה תוכלו ליהנות מבישול על האש.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה