שנאי ספסל עם חופה: הדגם, הרישומים והתמונות המצליחים ביותר

ספסל גינה מתקפל, שניתן להמיר בקלות לערכת שולחן ושני ספסלים, שימושי בקוטג 'קיץ או במגרש גינה. ספסל משתנה עם חופה הוא נוח, פרקטי, ובעיצוב נכון הוא יכול להפוך ל"כוכב "של עיצוב נוף. ישנם דגמים פשוטים יחסית עשויים לוחות וקורות עץ. אפשרות מסובכת יותר כוללת שימוש במסגרת מתכת ופוליקרבונט לחופה.

יתרונות וחסרונות של ספסל שנאי עם חופה

ספסל גן הוא תכונה הכרחית של מרבית המגרשים הביתיים. נעים להירגע עליו לאחר עבודה בגינה או מטלות ברחבי הבית. אבל עבור מפגשים אהובים באוויר הצח עם ברביקיו, חנות אחת לא מספיקה, צריך גם שולחן. וכאן מתחילות הבעיות: גם באזורים גדולים לא תמיד יש מקום לשולחן המותקן קבוע. זהו רהיט מגושם למדי, הוא מפריע למעבר, תופס שטח שימושי שניתן לשתול בו פרחים או ירקות.

כשהוא מקופל, סט רהיטים משולחן ושני ספסלים הופך לספסל גן קומפקטי

אחת האפשרויות לפתרון הבעיה היא ספסל מתחלף. זהו ספסל מתקפל שכאשר נפרש הופך לסט רהיטים שלם: שולחן בתוספת שני ספסלים. ואם תסדרו חופה מעל המבנה המתקפל, אז לא גשם ושמש לא יפריעו למנוחה נעימה.

היתרונות של ספסל השנאי כוללים:

 1. רווחיות. אין צורך להפריש שטח שולחן נפרד.
 2. ניידות. ניתן להתקין את הספסל בכל מקום, ולהפוך באופן מיידי כל פינה באתר למקום לשהייה נעימה.
 3. צְפִיפוּת. כשהוא מקופל, הספסל המשתנה אינו תופס מקום רב; ניתן אפילו להסירו לסככה או לחדר שירות אחר (אם החופה ניתנת להסרה).
 4. הֲגָנָה. החופה תכסה נופשים מפני משקעים או שמש חזקה, תגן על הכלים המונחים על השולחן מפני לחות או קלקול.

החסרונות של ספסל מתקפל קשורים קשר הדוק ליתרונותיו:

 1. חוסר יציבות. לחופה רוח גדולה. באזורים עם רוחות עזות, המבנה כולו עלול להתהפך. אדמה רכה במקום בו מותקן הספסל יכולה להוביל לאותן השלכות. זה מרמז על הצורך להתקין ספסל טרנספורמציה נייח, שמונע ממנו ניידות.
 2. חוסר נוחות. על מנת שהספסל המתהפך יהיה ממש נוח, יש לעבד את כל חלקיו בקפידה ולהתאים זה לזה. הפער הקל ביותר במידות, בזוויות, בחוסר מחברים יגרום לבעיות במהלך הרכבה ופירוק, אי נוחות של מרחב ישיבה, סטייה מהאופק של משטח השולחן. כדי ליצור חנות נוחה באמת, אתה צריך ידע ומיומנויות מסוימים.

עם הזמן המפרקים הניתנים להזזה של הספסל המתהפך יכולים להשתחרר, מה שהופך את השימוש בו לבלתי בטוח ולא נוח. בנוסף, ספסלים ושולחן, המותקנים ביניהם בצורה נוקשה, לא יאפשרו לכם לשבת ולקום בקלות. כדי לשבת ליד השולחן, בכל פעם שאתה צריך לעבור מעל הספסל, וזה לא נוח במיוחד לקשישים או לא אנשים בריאים במיוחד.

מידות משוערות של ספסל מתקפל

חָשׁוּב! חופה רדיאלית לספסל טרנספורמציה עשוי פוליקרבונט כמעט ואי אפשר להכין לבד. אנו זקוקים לציוד מיוחד, ליכולת להתמודד עם החומר.

סוגי ספסלי שנאי עם חופה

הסוג הפופולרי ביותר של ספסלי טרנספורמציה הוא מבנה מתקפל, שכאשר הוא נפתח הופך לסט של שני ספסלים ושולחן. סוככים נייחים, ככלל, מותקנים מעל הספסל המתמרה.

שאר סוגי השנאים נראים מקוריים מאוד, אך הם מפסידים לגרסה הקודמת בפונקציונליות: במצב שנפרש, חלקם מהווים רק סט מושבים או פינת ישיבה ושולחן קטן. סוגי שנאים בעיצוב יוצא דופן:

 1. קונסטרוקטור שנאי. על מסגרת עשויה צינורות מתכת מחוברים אלמנטים מעץ שניתן לסובב אותם בחופשיות. כשהם מקופלים, הרהיטים נראים כמו ספסל גן רגיל, כאשר הם נפרשים זה סט של שני מושבים רחבים, כורסה רחבה ושולחן קטן או מערכת כורסאות צרות ושולחן ביניהם.
 2. שנאי - "פרח". עקרון העיצוב דומה לגירסה הקודמת - אלמנטים מעץ מסתובבים בחופשיות על ציר. כשהוא מקופל זה ספסל ארוך ללא גב, כשנפרש זה ספסל נוח עם גב שניתן לתקן בכל זווית.

ככלל, שנאים יוצאי דופן אינם מצוידים בחופות מובנות, אך ניתן להתקין אותם בכל מקום, כולל מתחת לחופה נייחת. היתרון של עיצובים מקוריים הוא הדקורטיביות והניידות שלהם. ריהוט כזה לא מותקן רק בחוץ. היעדר חופה מגושמת מאפשר לך להפוך את הספסלים הללו לרהיטים לבית כפרי או כפרי.

מה שאתה צריך כדי להרכיב ספסל שנאי עם חופה

הרכבת המוצר הנרכש מתבצעת בהתאם להוראות. אתה צריך רק כלים (מברג, מברג). הרבה יותר קשה להכין ספסל טרנספורמציה מתקפל בעצמך. כדי להכין ספסל שנאי לגינה עם חופה במו ידיכם תצטרכו:

 • רישומים עם מידות מדויקות;
 • כלים, מחברים;
 • לוחות, קורות או צינורות.

כלי לעיבוד עץ

המדידות נעשות באמצעות סרט מדידה, ריבוע, קו אינסטלציה או מפלס. כדי לעבוד על מתכת, אתה צריך מכונת ריתוך, מסור ברזל, מכונת כיפוף צינורות.

לייצור שולחנות ומושבים נבחר לוח אורן בעובי 20 מ"מ.

עדיף לבחור צינורות מתכת למסגרת הספסל המשנה עם קטע מרובע עם ציפוי מגולוון מגן. לוח אורן 20 מ"מ מתאים לשולחן הישיבה. אם המסגרת אמורה להיות גם מעץ, אז אתה צריך קורת עץ קשה (אלון, אשור, לגש).

צינור מרובע מגביר את היציבות המבנית עקב נוכחותם של מקשיחים

רישומים ומידות של ספסל שנאי עם חופה

מידות אופטימליות לספסלי שנאים:

 • גובה השולחן 75-80 ס"מ;
 • רוחב השולחן 60-65 ס"מ;
 • מושבים 30 ס"מ;
 • אורך 160-180 ס"מ.

למסגרת המתכת מחוברות רצועות מושב מעץ

הצד התפר של הספסל בחזרה במצב שנפרש מהווה את המשטח החיצוני של שולחן השולחן

למבני עץ יידרשו חומרי עזר: דבק נגרות, ברגים הקשה עצמית, פסי עץ

המסגרת עשויה קוביות עץ

איך מכינים ספסל טרנספורמציה עשה זאת בעצמך עם חופה

בנוסף לחומרים מתכלים (לוח, צינור, מחברים, אמרי), ייצור ספסל שנאי עם מסגרת העשויה צינורות מתכת מכופפים, מכונת ריתוך ומכונת כיפוף צינורות. ולחופה עשויה פוליקרבונט - ציוד מיוחד לחיתוך, כיפוף. ריפוד מושב יכול להיות עשוי לוחות, דיקט, PCB.

בנוסף לברגי רהיטים, בעת הרכבה, יש צורך להשתמש במכונות כביסה, אגוזים

אין תוכנית בנייה אחת.כל מאסטר מבצע שינויים משלו בציור המקורי: הוא מוסיף קשיחים נוספים, משנה את זווית משענת הגב, רוחב השולחן, המושבים, צורת זווית הנטייה של החופה. זה יותר מעשי ללמוד תחילה חנות טרנספורמציה מוכנה מחברים, שכנים, או למצוא אותה במבצע.

הדגם המצליח ביותר של ספסל שנאים עם חופה

ספסל עץ מלא נראה מעט מסורבל ודורש עץ מלא למסגרת. ספסל כל המתכת כבד מאוד וקשה להזיזו ולפרקו. בנוסף, אי אפשר ליצור עיצוב אמין ומושך ללא כישורי מתכת וכלים. האפשרות הטובה ביותר לספסל משתנה היא שילוב של מתכת למסגרת, עץ למושבים ושולחן, פוליקרבונט לחופה.

ניתן לשנות את רוחב המושבים למושב, אך הדבר יביא לשינויים במידות הכלליות של הספסל במצב המורכב.

חָשׁוּב! רוחב החופה אמור להספיק בכיסוי השולחן ושני הספסלים כאשר נפרש.

ספסל משתנה עם חופה ממתכת

ספסל טרנספורמציה באורך של 160-170 ס"מ, רוחב ישיבה של כ- 50 ס"מ. כאשר הוא נפרש, שישה אנשים יכולים להתערב בחופשיות. אתה יכול להכין חופה מקורות עץ בעצמך, ועדיף לרכוש מבנה קשתות פוליקרבונט מוגמר (קשה מדי לייצר). מתלי החופה מולחמים לרגלי הספסל הקבוע "הראשי", שכאשר מקופל יהיה קרוב יותר לגב.

חומרים הכרחיים:

 • צינור מרובע עם צלע של 25 מ"מ;
 • ברגי רהיטים, מנקי כביסה;
 • קורת עץ או לוח;
 • מכונת ריתוך;
 • מטחנה, מקדחה;
 • מסור, מסור, מברג, מפלס, קו אינסטלציה.

נוח יותר לרכוש צינור פרופיל שכבר חתוך לחתיכות של 2 מ '(4 יח') ו- 1.5 מ '(2 יח'). לפני תחילת העבודה יש ​​לנקות את הצינורות מחלודה (אם בכלל); יהיה קשה יותר להכין אותם לצביעה במוצר המוגמר.

הפרופיל האופטימלי למסגרת הוא ריבוע עם צלע של 25 מ"מ

הצינורות נחתכים לריקים בהתאם לשרטוט ואז מרותכים. בנקודות ההצמדה נקדחים חורים לברגי רהיטים, המבנה כולו מותקן. מותקנים חלקי עץ מוכנים מראש, הספסל נבדק ביחס ליציבות ונוחות. אם הכל מתאים לכם, המבנה פורק שוב, מולחם בתפרים קבועים, מנוקה, מלוטש, צבוע באמייל או בצבע מתכת. ניתן לרתך לוחות מתכת מתחת לרגלי הספסל ליציבות רבה יותר. העץ משייף, מכוסה פעמיים בצבע לשימוש חיצוני.

הלוח לשולחן צריך להיות שטוח לחלוטין, בעובי זהה, כך שניתן יהיה לקפל ולפרק את המבנה באופן חופשי

ספסל טרנספורמציה עם חופה מעץ

חיבור חלקי העץ מתבצע באמצעות ברגים הקשה עצמית ופינת מתכת. רצוי לקדוח מראש חורים לברגים עם הקשה עצמית כדי שהעבודה תיראה מסודרת יותר. העומס הגדול ביותר במהלך ההרכבה והפירוק נופל על החלקים הנעים.

ברגי ריהוט מאפשרים לחלקים נעים להסתובב בחופשיות

יש לשייף את כל חלקי העץ של ספסל השינוי המתקפל בנייר זכוכית או במלטשת

יש לכסות את מבנה העץ בלכה או בצבע כדי להגן על העץ מפני משקעים והתייבשות

רישום ספסל שנאי עם חופה

הדרך הקלה ביותר לקשט ספסל משתנה היא לבחור צבע בהיר או לשלב כמה צבעים מנוגדים במוצר אחד. המבנה הטבעי של העץ עצמו יכול לשמש קישוט. לשם כך מספיק לכסות את חלקי העץ של הספסל בלכה.

החופה יכולה להיות עשויה מקורות עץ, בד עבה, לוחות פוליקרבונט. בבחירת פוליקרבונט צבעוני, יש להעדיף גוונים שאינם מעוותים צבעים טבעיים. מתחת לחופה של צבעים אדומים או כתומים בהירים, כל האובייקטים והפרצופים יקבלו גוון אדמדם מאיים.

סט של שני ספסלים מתקפלים יוצר שולחן עם שני ספסלים

הגוון החם של עץ טבעי מנוגד לירקות תוססים

חופה פוליקרבונט שקופה הופכת ספסל הופך לאלמנט עיצובי

סיכום

ספסל משתנה עם חופה הוא לא רק רהיט נוח. כאשר מתוכננים כראוי, סט מתקפל של שני ספסלים ושולחן יכולים להפוך למרכז עיצוב הגינה. אם ליצור שנאי במו ידיך או לרכוש מוצר מוגמר, תלוי באומן הבית. אם יש לך ביטחון עצמי וציוד מתאים, אז ספסל עם חופה ישמש מקור גאווה לבעלים במשך זמן רב.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה