אוטומציה למשאבה: סוגי ציוד ודיאגרמת התקנה

זה די משתלם שיהיה באר באתר שלך, אבל כדי לקחת ממנו מים, תזדקק לכל משאבה. משאבות טבולות ומשטחיות מתאימות ביותר למטרות אלה. כדי לפשט את תהליך צריכת המים, מערכת אספקת המים משתמשת באוטומציה עבור משאבת קידוח, שכמעט כל בעל יכול להתקין באופן עצמאי.

עקרון הפעולה וזני האוטומציה הקיימים

אין טעם לקנות אוטומציה למשאבות עיליות המשמשות רק להשקיית הגן. אתה יכול להדליק את זה לעצמך לזמן מסוים ואז לכבות אותו. אך חיבור משאבת קידוח למערכת אספקת המים של כל הבית לא יעשה בלי מכשיר חכם. בהעדפת דגם אוטומציה כזה או אחר, תחילה עליך לגלות איזו מערכת הגנה כבר הותקנה על ידי היצרן במשאבה. בדרך כלל יחידות מודרניות כבר מצוידות בהגנה מפני התחממות יתר וריצה יבשה. לפעמים כלול מצוף. על סמך נתונים אלה הם מתחילים לבחור את האוטומציה עבור המשאבה, המוצגת לצרכן בשלוש גרסאות.

חָשׁוּב! ריצה יבשה פירושה הפעלת המנוע ללא מים. הנוזל העובר דרך בית המשאבה משמש כנוזל קירור למנוע. ללא ציוד אוטומטי עם מכשיר הגנה יבש, המנוע הרץ יתחמם יתר על המידה וישרוף את פיתולי העבודה.

האוטומציה הפשוטה ביותר של הדור הראשון

הגנה זו משמשת לרוב לאספקת מים אוטומטית. אוטומציה מורכבת משלושה מכשירים:

  • המנעול היבש פועל יתנתק יחידת עבודה ללא מים, המגנה עליה מפני התחממות יתר. לפעמים ניתן להתקין מתג צף נוסף. זה ממלא את אותו התפקיד, מכבה את המשאבה כאשר מפלס המים יורד, ומונע התחממות יתר במהלך הריצה היבשה. במבט ראשון, המכשירים פרימיטיביים, אך הם מגנים ביעילות על המנוע.
  • הידראולומולטור הוא חלק בלתי נפרד מאוטומציה מהדור הראשון. לפעמים זה לא נוח, אך בלעדיו אוטומציה של אספקת המים לא תעבוד. המצבר האוטומטי של המשאבה הצוללת פועל כמצטבר מים. בפנים יש מנגנון עבודה - קרום.
  • ממסר עוקב אחר לחץ המים במצבר. יש להתקין עליו מד לחץ המאפשר לך להתאים את הפרמטרים של הפעלת אנשי הקשר הממסר.

הכי קל להתקין כל משאבה עם ציוד אוטומטי מהדור הראשון, מכיוון שאין מעגל חשמלי מורכב. המערכת עובדת בפשטות. כאשר זרימת המים מתחילה, הלחץ במצבר פוחת. לאחר שהגענו לגבול התחתון, הממסר מפעיל את המשאבה כדי להזרים חלק חדש של מים למיכל. כאשר הלחץ במצבר מגיע לגבול העליון, הממסר מכבה את היחידה. המחזור חוזר במהלך הפעולה. מווסתים את הלחץ המינימלי והמקסימלי במצבר באמצעות ממסר. במכשיר מוגדרים גבולות ההפעלה התחתונים והעליונים, ומד הלחץ עוזר בכך.

אוטומציה אלקטרונית דור 2

מכשיר הבקרה האוטומטי מהדור השני הוא יחידה אלקטרונית עם סט חיישנים.האחרונים ממוקמים על המשאבה עצמה, כמו גם בתוך הצינור, ומאפשרים למערכת לפעול ללא מצבר הידראולי. האות מהחיישנים מתקבל על ידי היחידה האלקטרונית, שם נשלטת פעולת המערכת.

כיצד יכול חיישן מותקן להחליף מצבר הידראולי ניתן להבין על ידי פעולת המערכת. מים מצטברים רק בצינור בו מותקן אחד החיישנים. כאשר הלחץ יורד, החיישן שולח אות ליחידת הבקרה, אשר בתורו מפעיל את המשאבה. לאחר השבת לחץ המים בצינור על פי אותה תוכנית, יש אות לכיבוי היחידה.

נדרש ידע בסיסי בהנדסת חשמל להתקנת אוטומציה כזו. עקרון הפעולה של ההגנה על הדור הראשון והשני הוא כמעט זהה - מבחינת לחץ מים. עם זאת, היחידה האלקטרונית עם חיישנים יקרה בהרבה, מה שלא הופך אותה לפופולרית בקרב המשתמשים. האוטומציה מאפשרת לך גם לנטוש את השימוש במצבר הידראולי, אם כי לעיתים קרובות זה עוזר במקרה של הפסקת חשמל. תמיד יש אספקת מים במיכל.

אוטומציה אלקטרונית מתקדמת מהדור השלישי

האמינה והיעילה ביותר היא אוטומציה מהדור השלישי. עלותו גבוהה למדי, אך חשמל נחסך משמעותית בשל כוונון מדויק של פעולת המנוע. עדיף להפקיד את החיבור של יחידה אוטומטית כזו למומחה. אוטומציה של הדור השלישי מגנה 100% על המנוע מפני כל מיני תקלות: התחממות יתר מריצה יבשה, שחיקת פיתולים במהלך ירידת מתח וכו '.

כמו באנלוגיה של הדור השני, האוטומציה עובדת מחיישנים ללא מצבר הידראולי. אך מהות עבודתה היעילה נעוצה בכוונון עדין. העובדה היא שכל מנוע משאבה, כאשר הוא מופעל, שואב מים בעוצמה מלאה, מה שלא תמיד נדרש בקצב זרימה נמוך. אוטומציה של הדור השלישי מפעילה את המנוע לעוצמה הנדרשת עבור כמות מסוימת של צריכת מים וזרימה. זה חוסך אנרגיה ומאריך את חיי היחידה.

תשומת הלב! הערכת יתר מכוונת של לחץ המים במערכת מפחיתה את יעילות המשאבה ומגדילה את צריכת החשמל.

מטרת ארון הבקרה של המשאבה

חיבור המשאבה לאוטומציה אינו שלם ללא התקנת ארון חשמל. זה חשוב במיוחד במערכת אספקת מים המופעלת על ידי יחידת צוללות. כל בקרה, ניטור ונתיכים ממוקמים בתוך הארון.

המכונות האוטומטיות המותקנות בארון מבצעות התחלה חלקה של המנוע. גישה נוחה לציוד מאפשרת לך להתאים את ממיר התדרים, למדוד את מאפייני הזרם במסופים ולהתאים את מהירות הסיבוב של פיר המשאבה. אם משתמשים במספר בארות עם משאבות, ניתן להציב את כל התקני הבקרה בארון אחד. התמונה מציגה פריסה אופיינית של הציוד שעשוי להיות בארון.

הסרטון מספר על בקרת המשאבה:

"מזל דלי" הוא הפיתרון הטוב ביותר לאספקת מים ביתיים

השוק מציע לצרכן מבחר עצום של ציוד שאיבה. עבור מערכת אספקת מים ביתית, האפשרות הטובה ביותר היא משאבה צוללת לבאר ובאר "מזל דלי" מיצרנים מקומיים. היחידות הוכיחו את עצמן זה מכבר עם ביצועים גבוהים, חיי שירות ארוכים וביצועים איכותיים. בנוסף ליתרונות אלה, מחיר המוצר נמוך פי כמה מזה של עמיתים מיובאים בעלי מאפיינים דומים.

המשאבה הצוללת פועלת מתחת למים. לרוב לא רצוי להוציא את היחידה משם. "מזל דלי", כמו כל האנלוגים הצוללים, מיוצר בצורה של כמוסה מוארכת. הגוף עשוי נירוסטה. בחלקם העליון יש 2 לולאות לתיקון כבל הבטיחות. במרכז יש צינור ענף לקיבוע צינור האספקה. כבל החשמל נכנס לבית באמצעות חיבור אטום. יש בתוך המנוע מנוע חשמלי, שעל פירו מותקנים גלגלים בתא עבודה נפרד.לפי תכנון ושיטה של ​​צריכת מים "וודולי" מתייחס ליחידות צנטריפוגליות.

עולה על ביצועי משאבת הבאר הצוללת המונחתת על פני השטח בקלות ההפעלה. זה מספיק כדי להפעיל כוח, והלהבים יתחילו מיד לתפוס מים ויספקו אותם למערכת. כדי להפעיל את משאבת השטח, יהיה צורך לשאוב מים דרך חור המילוי לתוך צינור היניקה ולתא העבודה עם המדחף. מיוצרים משאבות "דלי" בעלות עוצמה ומידות שונות. בחיי היומיום משתמשים בדגמים בקוטר 110-150 מ"מ, תלוי בקטע של מעטפת הבאר.

הסרטון מספר כיצד לבחור משאבה ואילו דגמים יש:

התקנת משאבה צוללת וחיבורה לאוטומציה

דיאגרמת החיווט של היחידה הצוללת תלויה בסוג האוטומציה המשמש את המשאבה, והיא בדרך כלל באה לידי ביטוי במדריך ההפעלה. לדוגמא, נבחן את האפשרות להרכיב מעגל עם אוטומציה מחלקה 1, המופעלת באמצעות מצבר הידראולי.

סרטונים אלה מספרים שלב אחר שלב לגבי התקנת משאבה טבולה:

העבודה מתחילה בצנרת המצבר. על פי התוכנית, ציוד מחובר אליו בתורו. כל חיבורי הברגה אטומים בגימור. בתצלום תוכלו לראות את סדר ההרכבה.

"האמריקאי" מוברג תחילה על חוט הצבר ההידראולי. בעתיד, חיבור ניתוק זה יהיה שימושי לשירות מצבר המים, הקשור לעתים קרובות להחלפת קרום הגומי. מתאם ברונזה עם ענפי הברגה מוברג בחוט החופשי של האישה האמריקאית. מדחיקים לתוכם מד לחץ ומתג לחץ. יתר על כן, קצה אחד של צינור אספקת ה- PVC מקובע באמצעות מתאם התאמה לקצה מתאם הברונזה על המצבר. הקצה השני של הצינור מקובע עם התאמה לזרבובית המשאבה.

צינור האספקה ​​עם המשאבה מונח על שטח שטוח. כבל בטיחות באורך של כ -3 מ 'מחובר לולאות בגוף היחידה. כבל עם כבל מקובע לצינור במדרגה של 1.5-2 מ' עם מהדקי פלסטיק. הקצה החופשי של הכבל קבוע ליד מעטפת הבאר. עכשיו נותר להוריד את המשאבה לבאר ולמשוך את חבל הבטיחות. המעטפת סגורה עם מכסה מגן כדי למנוע סתימה טובה.

כשהכל מוכן, הכבל מחובר לממסר ומוביל לארון הבקרה החשמלי. לאחר ההפעלה הראשונה, המשאבה תתחיל מייד להזרים מים למיכל ההידראולי. בשלב זה עליכם לפתוח מיד את ברז המים כדי לדמם את האוויר.

כאשר המים מתחילים לזרום באופן שווה ללא זיהומים באוויר, הברז סגור ומסתכלים על מד הלחץ. בדרך כלל, הממסר כבר מותאם לפרמטר לחץ המים העליון - 2.8 אטמ ', והגבול התחתון - 1.5 אטמ. אם מד הלחץ מציג נתונים אחרים, יש לכוונן את הממסר באמצעות הברגים שבתוך הבית.

תרשים התקנה של משאבה עילית עם אוטומציה

לתרשים ההרכבה של מערכת עם משאבה עילית יש כמה ניואנסים מובהקים. כל שרשרת האוטומציה מגויסת באותו אופן כמו למשאבה טבולה. אך מכיוון שהיחידה מותקנת בסמוך לבאר, מחובר לכניסה שלה צינור צריכת מים מסוג PVC בקוטר 25–35 מ"מ. שסתום בקרה מחובר לקצה השני שלו באמצעות אביזר, ואז מוריד אותו לתוך הבאר. אורך הצינור נבחר כך שסתום הסימון טובל במים לעומק של כ -1 מ ', אחרת המשאבה תכלא אוויר.

לפני הפעלת המנוע בפעם הראשונה, יש לשפוך מים דרך חור המילוי כדי למלא את צינור היניקה ואת תא העבודה של המשאבה. אם כל החיבורים צמודים, לאחר הפעלת המשאבה תתחיל מיד לשאוב מים.

הבאר, המצוידת במערכת אספקת מים אוטומטית, תיצור את נוחות המגורים בבית פרטי ותבטיח השקיה בזמן של המגרש האישי.

תגובות (1)
  1. תודה על מאמר מאוד אינפורמטיבי, דיאגרמה, חיבור בשלבים, עריכת וידאו. בכללי !!!

    04/10/2020 בשעה 09:04
    איוון
תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה