הפארק האנגלי עלה לנסיכת אן אוסטין (הנסיכה אן)

צעירה יחסית, אך כבר כבשה את ליבם של גננים, ורד הנסיכה אן ספג את כל המיטב מהזנים האנגלים. הניצנים שלו חינניים וצבועים בצבע ורוד נעים, כמעט ארגמן. אבל כדי ליהנות מכל היופי והארומה של שיחים פורחים, כדאי לטפל בהם כראוי.

ורד מזן הנסיכה אנה הוא אוניברסלי, משתמשים בו גם בעיצוב נוף וגם בפרחים.

היסטוריית רבייה

מגוון הוורדים הנסיכה אן גידלה על ידי מגדל הוורדים האנגלי והמפורסם דייויד אוסטין בשנת 2010 השם ניתן לו לכבוד הנסיכה אן - בתה של מלכת אליזבת השנייה מאנגליה.

שנה לאחר הקמתה, בשנת 2011, זכתה נסיכת השושנה אן בפרס הראשון שלה בתערוכה בינלאומית בבריטניה, והיא זכתה בתואר "הזן החדש ביותר של צמחים". שנה לאחר מכן הוענק ליופי הקוצני תואר "תקן הזהב".

תיאור ומאפיינים של הנסיכה הוורדה אנה

זן הוורדים הנסיכה אן של אוסטין שייך למעמד השפשוף. מזכיר הכלאה של הגרסה הקלאסית של הפרחים העתיקים האנגלים. השיח הוא קומפקטי, זקוף, מסועף למדי. גובהו יכול להגיע עד 120 ס"מ, ורוחבו - 90 ס"מ. הזריקה חזקה, ישרה ואפילו במשקל ניצנים גדולים הם כמעט אינם מתכופפים. יש קוצים רבים, כמות מתונה של מסה ירוקה. העלים בגודל בינוני, עוריים, עם משטח מבריק וקצוות משונן דק.

הניצנים נוצרים באופן שווה לאורך כל השיח. הם נאספים באשכולות גדולים של 3-5 יח '., אבל אתה יכול גם לראות פרחים בודדים. הם כפולים בצפיפות וגדולים למדי, שקוטרם משתנה בין 8-12 ס"מ. בתחילה, הניצנים צורתם חרוטי, בשיא הפריחה הם גביע. רק כשהם פורחים, יש להם גוון ורוד כהה, כמעט אדום (ארגמן). עם הגיל, הפרחים מאבדים את צבעם העשיר והופכים ורודים עם גוון לילך. עלי הכותרת עצמם צרים, רבים (עד 85 יח '), ממולאים בצפיפות. על הגב שלהם, אתה יכול לראות הצפה צהבהבה.

תשומת הלב! לנסיכה אנה יש ארומה בינונית, הדומה לניחוח של ורדי התה.

הפריחה חוזרת על עצמה, גלית, מיוני עד אוקטובר, כמעט לפני תחילת הכפור הראשון. לאורך כל עונת הגידול, השיח משנה בצורה מאוד טובה את לוח הצבעים, מה שמעניק לזן זה את הקסם שלו. הפרחים עמידים בפני מזג אוויר גרוע וסובלים בקלות גשמים קצרים. בתנאי גידול טובים, הם יכולים להישאר על השיח בלי להתייבש או להתפורר עד 5-7 ימים.

יתרונות וחסרונות של המגוון

ורד הוא צמח גן יפה מאוד. ההוכחה לפארו של פרח זה היא זן הוורדים של הנסיכה אנה, שניתן לייחס בקלות ליומרניות ומאוד קשוחות. אך עדיין, לפני שקונים שתיל, יש לשקול את כל התכונות החיוביות והשליליות של צמח גן כך שלא יהיו בעיות גידול קשות.

השיח הקומפקטי והיפה הופך את הוורדה של הנסיכה אנה לאידיאלית לגידול כגדר חיה ולקישוט גבולות.

יתרונות:

 • ניצנים גדולים על רקע שיח קומפקטי;
 • פריחה ארוכה וגלית;
 • צבע נעים ומשתנה של פרחים;
 • ניחוח מורגש עדין בינוני;
 • טיפוח לא יומרני;
 • חסינות טובה למחלות ומזיקים;
 • עמידות גבוהה בפני כפור (אזור האקלים USDA - 5-8);
 • עמידות בינונית למשקעים;
 • צדדיות (ניתן להשתמש בקישוט הנוף ולגזירה);
 • הניצנים נשארים על השיח הרבה זמן וגם עומדים בחיתוך זמן רב בלי לשפוך.

מינוסים:

 • במזג אוויר יבש הוא דוהה במהירות;
 • צומח בצורה גרועה בקרקעות חוליות;
 • פרחים דוהים בשמש;
 • קשה להתרבות.

שיטות רבייה

מכיוון שהפארק האנגלי שושנה הנסיכה אן היא הכלאה, יש להפיץ אותה באופן צמחוני בלבד. השיטה האופטימלית והפרודוקטיבית ביותר בה ניתן להשתמש בבית היא בדיוק ייחורים.

חָשׁוּב! יש לקחת חומר שתילה לגזרי רק משיחים בוגרים ובריאים.

כדי להכין ייחורים, בחר זריקה חזקה של חצי גוון. בעזרת מזמרות נחתך ענף בזווית מעל הניצן העליון, הנמצא בחלקו החיצוני של הכתר. ייחורים נחתכים מהחלקים התחתונים והאמצעיים של הענף ומשאירים עלה אחד על כל קטע. במקרה זה, החיתוך התחתון נעשה אלכסוני (45 °), העליון נותר ישר. חומר השתילה המוגמר מטופל בממריץ גדילה. ואז השתילים נטועים באדמה המוכנה. הם מעמיקים ב 2-3 ס"מ, הם דחוסים היטב ומושקים סביב האדמה. לקבלת השתרשות טובה יותר, עליך ליצור אפקט חממה לשתילה על ידי כיסוי המכולה בגזרי הנטיעה בסרט. בתנאים נאותים השורשים יופיעו בעוד כ- 30 יום.

כמו כן, בבית ניתן להפיץ את ורד הנסיכה אנה על ידי חלוקת השיח. משתמשים בשיטה זו אם מושתל צמח למקום חדש. זה מתבצע בתחילת האביב לאחר שהשלג נמס. ראשית, השיח מושקה ביסודיות, ואז הוא נחפר. השורשים מנוקים היטב מגוש אדמה ובעזרת סכין חדה או חפירה מחלקים אותם לחלקים. במקרה זה חשוב שלכל חלק מופרד יהיו 2-3 יורה וקנה שורש מפותח. המקומות הפגועים מוסרים. יורה מתקצרים ומשאירים 3-4 ניצנים. יש לשמן את מקום חלוקת השורש עם פטפוט (תערובת של חימר וזבל בכמויות שוות). לאחר מכן הם מיד מנחילים את החלקים במקום קבוע חדש.

גידול וטיפול

הזמן הטוב ביותר לשתול ורדים של הנסיכה אן הוא באמצע האביב. בתקופת הסתיו היא מתבצעת רק אם תנאי מזג האוויר אינם משתנים במיוחד והצמח יכול להכות שורש לפני החורף.

יש לבחור את מקומה של ורד הנסיכה אנה בהתחשב בכך שקרני השמש נופלות על השיח רק בשעות הבוקר והערב. בצהריים הוא יהיה בצל. האתר עצמו לא אמור להיות נמוך או פתוח מדי לרוחות. ומי התהום צריכים לעבור בעומק של לפחות 1 מ '.

בסוף השתילה מושקים שתיל ורדים, הנסיכה אנה, האדמה מסביב מושתלת עם נסורת או כבול

המדד המתאים ביותר לחומציות הקרקע נע בין pH 6.0-6.5. צ'רוזם נחשב אופטימלי לורד, אך גידולו מותר גם על אדמות חרציות, רק במקרה זה יהיה צורך להעשיר מעת לעת בחומרים אורגניים.

נטיעת ורד מזן הנסיכה אנה מתבצעת מיד למקום קבוע, מכיוון שהיא אינה סובלת השתלה היטב. לשם כך נחפר מראש בור בגודל 50x70 ס"מ. בתחתיתו נוצר ניקוז מחצץ או אבן כתושה עם שכבה של 10 ס"מ לפחות. אדמה שנלקחה מהבור יוצקת מעל, מעורבבת עם קומפוסט פנימה צורת חרוט. לפני השתילה מניחים תחילה את שורשי שתיל הוורד הנסיכה אנה בארגז חימר, ואז הם מועברים לחור מוכן, ולאחר יישור שורשים בעדינות לאורך חרוט אדמה, הם מתחילים להירדם עם שאר האדמה. . זה נעשה בצורה כזו שצווארון השורש לאחר ההידוק ממוקם 3 ס"מ מתחת לפני האדמה.

נסיכת הוורדים אנה אינה זקוקה להשקיה מתמדת, זה מספיק לה להרטיב את האדמה אחת ל 10-15 יום. אם מזג האוויר יבש, ניתן להגדיל את תדירות ההשקיה. בסוף הקיץ השקיה מתבצעת בתדירות נמוכה יותר, ובספטמבר היא נעצרת לחלוטין.

בכל שנה, הוורדה של הנסיכה אן מחייבת האכלה בכדי לצבור כוח לפריחה בשפע.ככלל, באביב, השיח דורש דשנים המכילים חנקן כדי לבנות מסה ירוקה ויורה צעירה. ובתקופת הפריחה רצוי להאכיל אותו בהרכב אשלגן-זרחן.

גיזום הכרחי גם עבור סוג זה של ורד. זה מבוצע לפחות פעמיים בעונה. באביב, הסר את כל יורה קפוא, וחתוך בריאים ב 1/3. בתקופת הפריחה נקטפים ניצנים מיובשים. בסתיו מבצעים גיזום סניטרי, מדלל את השיח ומסיר ענפים פגומים.

זן הוורדים הנסיכה אנה זקוק למקלט רק אם החורף קשה למדי עם כפור של כ -3 0 מעלות צלזיוס. אחרת, אין צורך לכסות את השיחים.

מזיקים ומחלות

לנסיכת הוורד אנה חסינות טובה למחלות, ומזיקים כמעט ולא נוגעים בשיחים. אבל עדיין, כמו כל הצמחים, הוא יכול להיות מושפע מריקבון אפור ושורשים. ואם במקרה הראשון, בשלב מוקדם, ניתן לזהות את המחלה על ידי הופעת כתמים קטנים על לוחות העלים ופריחה אפורה על הפרחים, אז ריקבון השורשים מתבטא מאוחר מאוד, כאשר הצמח מדולדל לחלוטין, מאבד כוחות, נבול ומת לאחר מכן.

אפור וריקבון שורשים מופיע עם טיפול ורדים אנאלפביתים, במיוחד עם השקיה או האכלה לא נכונים

יישום בעיצוב נוף

נסיכת ורדים אנה, אם לשפוט על פי התמונה, התיאור והביקורות של גננים, היא פרח יפה מאוד שיכול לקשט כל חלקה אישית. זה נראה נהדר בנטיעות קבוצתיות בשילוב עם ורדים מגוונים אחרים, כמו גם פרחים כמו פלוקס, הידראנגאה, גרניום, אדמוניות ופעמונים. מעצבים משתמשים בה לעתים קרובות כתרבות יחידה, כתולעת סרט או לקישוט גבולות.

הנסיכה אן מתאימה גם ליצירת גדר חיה

סיכום

נסיכת ורדים אן היא זן טוב לשתילה הן באזורים מוגבלים והן באחוזות גדולות יותר. הייחודיות שלו נעוצה בעובדה שעם עלויות עבודה מינימליות אתה יכול לקבל שיח פורח שופע שיכול בקלות להפוך למרכז הגן.

ביקורות עם תמונה על הנסיכה הוורדה אנה

אליזבטה שסטק, בת 38, סנט פטרסבורג
כשעלתה השאלה לגבי שתילת ורדים בארץ, החלטתי מיד לקחת את זן הנסיכה אנה. לא יכולתי לעבור ליד פרחים ורודים מקסימים. בכאב הם נראים מדהימים בתצלום. בכנות, כלל לא התחרטתי. קניתי שתיל בריא (ניגשתי לבחירה במלוא הרצינות, כדי לא לסבך את חיי). לאחר הנחיתה באתר קיבלתי שיח מדהים עם פרחים גדולים הממוקמים בצפיפות. הוא גדל טוב מאוד, בחרתי במקום בצל חלקי, כך שצבע עלי הכותרת כמעט אינו דוהה והם אינם מתפוררים לאורך זמן. אני מאוד מרוצה מהוורד הזה, מקישוט הגינה שלי.

יבגניה זבונובה, בת 44, נובוסיבירסק
בכנות, ורדים של אוסטין אינם לטעמי, שכן לצד היתרונות שלהם, יש להם גם הרבה חסרונות. ולמרות העובדה שפרחים אלה כמעט תמיד באופנה בקרב גננים, אני לא אוהב זנים רבים פרט לאחד - הנסיכה אן. משום מה יש לי חולשה מסוימת לשושנה הזו. יש בו משהו אטרקטיבי, ה"קנאות "משלו. הראשון הוא, כמובן, צבע (ארגמן בהיר מבפנים וצהוב מבחוץ, כאילו עם זוהר). השנייה עלי כותרת צרים וממולאים בצפיפות, המעניקים רושם כי הפרח מלאכותי. והשלישי הוא שורדים מכוונים תמיד כלפי מעלה, גם כשגשם.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה