נסיכת הכתר האנגלית ורד מרגרטה

נסיכת השושנה מרגרטה (נסיכת הכתר מרגרטה) שייכת לקבוצת הכלאיים האנגלים הרזים יותר, המאופיינת בפריחה בשפע, בעמידות מוגברת למחלות וטמפרטורות נמוכות. במקביל, השיח שומר על האפקט הדקורטיבי שלו לאורך כל העונה. גננים רבים מציינים כי זן נסיכת הכתר מרגרט אינו דורש טיפול מיוחד והוא מסוגל להתענג על פריחה עבותה גם באזורים עם חקלאות מסוכנת.

ענפי הצד של הוורד צומחים במהירות ברוחב

היסטוריית רבייה

נסיכת הכתר של שושנה האנגלית מרגרט גודלה באנגליה בשנת 1999 על ידי המגדל המפורסם דייוויד אוסטין. הזן הושג על ידי חציית שתיל לא ידוע עם אברהם דרבי. מטרת יצירתו הייתה להשיג מראה שיכול להיות בעל תחכום של זנים ישנים ומאפיינים של קבוצת תה היברידית מודרנית. וזה דיוויד אוסטין הצליח לחלוטין.

המינים שהתקבלו הצליחו לשלב בין האיכויות הטובות ביותר של הכלאות הרזות יותר. לשם כך הוא נקרא על שם הנסיכה השבדית מרגרט מקונוט, נכדתה של המלכה ויקטוריה. היא הוכיחה את עצמה כגננת ומעצבת מנוסה. בין עבודותיה בולט ארמון הקיץ Sofiero, שנמצא בעיר הלסינגבורג בשוויץ.

תיאור ורד התה ההיברידי של נסיכת הכתר מרגרט ומאפיינים

זן זה נבדל על ידי שיחים גבוהים ומתפשטים עד לגובה 2 מ 'וקוטר 1 מ'. יורה צעירה וגדלה של שושנת נסיכת הכתר מרגרט בצבע ירוק בהיר עם משטח מבריק וחלק. עם התבגרותו הקליפה מתקהה ומקבלת גוון חום. ענפי השיח מכוסים לעתים רחוקות בקוצים, מה שמקל מאוד על הטיפול.

חָשׁוּב! במהלך תקופת הפריחה, היורה נשענים על האדמה בעומס, ולכן, כדי לשמר את האפקט הדקורטיבי של השיח, הם צריכים להיות קשורים לתומכים.

העלים של שושנת נסיכת הכתר דייוויד אוסטין הם בגודל בינוני, מורכבים מחמישה עד שבעה קטעים נפרדים המחוברים לעמוד עליון אחד. אורך הלוחות הכולל מגיע ל-7-9 ס"מ. פני העלים מבריקים, בצבע ירוק בהיר עם גוון אנתוציאנין באביב. הצד האחורי של הלוחות עמום, בהיר בהרבה ועם קצה קל לאורך הוורידים.

נסיכת הכתר של ורד מרגרט היא יבול פורח מחדש. הפעם הראשונה שהשיח מתחיל ליצור ניצנים בסוף מאי - תחילת יוני וממשיך עד כפור הסתיו, עם הפרעות קצרות. פרחים מזן זה נחווים, כאשר הם נפתחים במלואם, קוטרם מגיע ל 10-12 ס"מ. הם נאספים במברשת של שלוש עד חמש חלקים. הניצנים כפולים בצפיפות, כל אחד מהם מורכב מ-60-100 עלי כותרת. הם שומרים על צורתם לאורך זמן ולא מתפוררים.

זן ורדי הפארק נסיכת הכתר מרגרט מאופיין בפריחה עבותה, הטבועה בכל סוגי הבחירות של דייוויד אוסטין. הניצנים על השיח מפוזרים באופן שווה לכל אורך היורה. יש להם גוון כתום-אלמוגים. אם לשפוט על פי התמונות, ביקורות הגננות והתיאור, עלי הכותרת החיצוניים של נסיכת הכתר מרגרט עלו כשהוא פורח, והחלק המרכזי של הפרח נותר רווי ואינו חשוף. הניצנים במברשת נפתחים בהדרגה. יחד עם זאת, הם משדרים ארומה עשירה המזכירה פירות טרופיים.

חָשׁוּב! לכל פרח אורך חיים של 7 ימים, מה שהופך אותו למתאים לחיתוך.

פרחי ורד נסיכת הכתר מרגרט אינה סובלת מגשם

מין זה מאופיין בעמידות גבוהה בפני כפור. השיח יכול לעמוד בטמפרטורות נמוכות עד -28 מעלות. לצמח יש חיוניות חזקה, לכן, כאשר יורה קופא בחורף, הוא מתאושש במהירות.

נסיכת הכתר של הוורד מרגרט אינה רגישה מאוד למחלות נפוצות של התרבות, כלומר טחב אבקתי ונקודה שחורה. הצמח גם סובל בקלות לחות גבוהה. לכן, ניתן לגדל את השפשוף באזורים עם קיץ קריר ולח ללא חשש מאיכות הפריחה.

יתרונות וחסרונות של המגוון

לנסיכת הכתר הוורודה האנגלית מרגרטה יתרונות רבים המביאים אותה לבולטת ממינים אחרים. זה מסביר את הפופולריות של השיח בקרב גננים ברחבי העולם. אך למגוון זה יש גם חסרונות מסוימים שעליך לדעת כשגדל אותו.

עם מחסה מתאים, השיח מסוגל לעמוד בכפור עד -35 מעלות

היתרונות העיקריים של נסיכת הכתר מרגרט עלו:

 • פריחה שופעת וארוכה;
 • גודל ניצן גדול;
 • מעט קוצים;
 • עמידות מוגברת ללחות, כפור;
 • חסינות טבעית מצוינת;
 • מתרבה בקלות;
 • גוון פרחים ייחודי;
 • ארומה מעולה.

חסרונות:

 • עלי כותרת מתבהרים כאשר ניצנים פורחים;
 • חוסר סובלנות לטיוטות;
 • קושי במקלט כאשר גדל.
חָשׁוּב! כאשר הם ממוקמים בשטח פתוח בו השמש נמשכת כל היום, הפרחים דוהים לגוון צהוב בהיר.

שיטות רבייה

אתה יכול להשיג שתילים חדשים של נסיכת הכתר האנגלית מרוז מרגרט על ידי ייחורים. לשם כך, בתחילת הקיץ, חתוך יורה צעיר בעובי של 0.7-1 ס"מ וחלק אותם לחתיכות של 10-15 ס"מ. לפני השתילה יש להכין את הגזרי. לשם כך הסר לחלוטין את זוג העלים התחתון וקצר את החלק העליון לחצי, שישמור על זרימת הסאפ ברקמות. ואז אבקה את החלקים התחתונים עם כל שורש שורש ושתל מיד את הייחורים במקום מוצל במרחק של 3 ס"מ זה מזה.

כדי ליצור תנאים נוחים מלמעלה, עליך להתקין מיני חממה. לאורך כל העונה, יש צורך באוורור קבוע ובמים כדי לשמור על אדמה לחה תמיד. כאשר השתילים מתחזקים וגדלים, יש להשתיל אותם למקום קבוע. אך ניתן לעשות זאת לא לפני שנה.

שיעור ההישרדות של ייחורים בנסיכת הכתר מרגרט עלה הוא 70-75%

שתילה וטיפול בנסיכת ורדים מרגרט

ורד אנגלי זה אינו דורש הרבה אור, ולכן ניתן לשתול אותו בצל חלקי. יחד עם זאת, האופציה נחשבת אופטימלית כאשר בשעות הצהריים השיח יוסתר מאור שמש ישיר. זה ישמור על עלי הכותרת עשירים בצבע ויאריך את תקופת הפריחה.

לפארק נסיכת הכתר האנגלית מרגרט מתאימה אדמה עשויה עם חומציות נמוכה בטווח של 5.6-6.5 pH. חשוב גם שהאדמה תהיה חדירה טובה של אוויר ולחות. במקרה של שתילה באדמת חרסית כבדה, ראשית עליך להוסיף לה 5 ק"ג כבול וחול ולהוסיף חומוס לאדמה החולית.

מומלץ לשתול שתיל בסתיו, כלומר בספטמבר. זה יאפשר לך לקבל שיח מושרש עד האביב. בעת השתילה יש להוסיף אדמה חומוס, כמו גם 40 גרם סופר-פוספט ו -25 גרם אשלגן גופרתי. אי אפשר להוסיף דשן חנקן וזבל טרי לחור, מכיוון שהם מפריעים להשתרשות.

חָשׁוּב! בעת השתילה, יש לקבור את צווארון השורש של הוורד 2 ס"מ לתוך האדמה, מה שממריץ את הצמיחה של יורה לרוחב.

על פי ביקורות הגננות, ורד נסיכת הכתר מרגרט אינו דורש טיפול מורכב. לכן, מספיק להקפיד על הכללים הסטנדרטיים של הטכנולוגיה החקלאית. השקיית השיח נחוצה רק במהלך בצורת ממושכת. לשם כך השתמש במים מיושבים. השקיה צריכה להתבצע בקצב של 15 ליטר לצמח כאשר האדמה במעגל השורש מתייבשת עד לעומק של 3 ס"מ.

דשן את נסיכת הכתר מרגרט עלתה באופן קבוע לאורך כל העונה. לכן, באביב בעונת הגידול הפעילה, יש להשתמש בחומרים אורגניים המעוררים את צמיחת המסה הירוקה. בתחילת הקיץ תוכלו להשתמש ב nitroammofosku, ומהמחצית השנייה תוכלו לעבור לחלוטין לתערובות מינרלים של זרחן-אשלגן. תוכנית האכלה זו תורמת לפריחה השופעת של ורד נסיכת הכתר מרגרט ומחזקת את חסינותה לפני החורף.

חָשׁוּב! תדירות ההפריה היא אחת לשבועיים, אך הליך זה לא אמור לחפוף לפריחה מסיבית של ניצנים.

לאורך העונה שחררו את האדמה במעגל השורשים והסירו עשבים שוטים. זה ישמור על חומרים מזינים וישפר את הגישה לאוויר לשורשים.

גיזום הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול של ורד נסיכת הכתר מרגרט. זה צריך להתבצע מדי שנה באביב. להתפתחות מלאה ולפריחה על השיח, יש להשאיר לא יותר מחמישה עד שבעה ענפי שלד, ולקצר אותם ב- 1/3. כמו כן יש צורך לנקות את כתר הוורד מענפי רוחב שבורים ומעבים.

יש לקצץ את כל הענפים הקפואים לרקמה בריאה.

לחורף, יש לפזר את עיגול השורש של שושנת נסיכת הכתר מרגרט בשכבת מאלץ של 10 ס"מ, ואת החלק העל הקרקעי יש לכופף לקרקע ולהניח על ענפי אשוח. ואז שמים קשתות מעל ומכסים באגרופייבר.

חָשׁוּב! באזורים עם אקלים ממוזג, לא ניתן להסיר את ורד נסיכת הכתר מרגרט מהתמיכה, אלא פשוט לעטוף את הכתר בשתי שכבות בעזרת ספנדבונד.

מזיקים ומחלות

לזן זה חסינות טבעית גבוהה. לכן, זה מושפע לעתים רחוקות ממחלות ומזיקים. אך אם תנאי הגידול אינם תואמים, התנגדותה של נסיכת הכתר מרגרט נחלשת. לכן, מומלץ לבצע לפחות שלושה טיפולים מונעים עם קוטלי פטריות וקוטלי חרקים בעונה.

יישום בעיצוב נוף

נסיכת הכתר של רוז סקראב מרגרט בגן יכולה לשמש כתולעת סרט, וגם כנטיעות קבוצתיות. מגוון זה נראה נהדר על רקע מדשאות ועצי מחט ירוקים. נסיכת הכתר של רוז מרגרט משולבת באופן אידיאלי עם זנים של יבולים בעלי גוון כחול-סגול של פרחים.

מין זה מסוגל למלא לחלוטין את השטח הפנוי המוקצב. לכן, הוא אידיאלי עבור קשתות, גזיבו, פרגולות וקירות.

נסיכת הכתר של רוז מרגרט נראית באופן אורגני בכל עיצוב נוף

סיכום

נסיכת השושנה מרגרט היא נציגה ראויה של המינים האנגלים, המשלבת את כל התכונות הטמונות בבחירתו של דייוויד אוסטין. לכן, מגוון זה לא יוכל ללכת לאיבוד אפילו באוסף הרב ביותר. יש גננים שמעריצים אותו, אחרים - תמיהה, אך בכל מקרה לא משאירים אף אחד אדיש.

ביקורות עם תמונה על שושנת התה ההיברידית נסיכת הכתר מרגרט

סבטלנה סקוריקובה, בת 43, ולדימיר
אני מגדלת את ורד נסיכת הכתר מרגרט כבר חמש שנים. בשנה הראשונה לאחר השתילה הגידול לא היה יותר מ- 80 ס"מ, וקוטר הניצנים הנדירים היה כ- 7 ס"מ. אבל כבר בעונה הבאה הוורד היכה בחוזק הצמיחה וביופי הפרחים של יוצא דופן גוון אפרסק. לקראת החורף, אני מכופף את השיח לקרקע ומכסה אותו בכמה שכבות של אגרופיבר. במהלך תקופה זו, היו כפורים עד -38 מעלות, אך הצמח סבל אותם בהתמדה ללא בעיות.

אירינה קוזנצובה, בת 48, בריאנסק
נסיכת הכתר של רוז מרגרט התגוררה בגינה שלי לפני כעשר שנים. כבר בשנה הראשונה הוא החל לצמוח באופן פעיל. בעונה השנייה גובה השיח הגיע ל -120 ס"מ. הצמח פרח היטב, אך מכיוון שהנחתי אותו בצל חלקי, הניצנים החלו להיווצר רק בעשור הראשון של יוני. אך זה הוביל לכך שגוון עלי הכותרת דוהה מעט ונשאר רווי. בעתיד הוורד לא נדרש לטיפול מורכב. עכשיו זה שיח ענק שגובהו 2.5 מ ', הפורח בשפע עד סוף הסתיו. אני מחשיב את זה כאחד הטובים באוסף שלי.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה