כמה ימים גדלה פטוניה מזרעים בגרגירים

פטוניה מועדפת על ידי מגדלים רבים. אחרי הכל, היא מסוגלת להתענג על פריחה שופעת לאורך כל העונה, בכפוף לכללי הטיפול המינימלי. אבל כדי לגדל את הפרח הזה, אתה צריך לנסות. וקודם כל, קשיים מתעוררים בעת זריעה, שכן הזרעים קטנים מאוד. פטוניה בגרגירים מוצעת למכירה, מה שמפשט מאוד את המשימה. לכן נותר רק להבין כיצד לשתול כראוי ומה נחוץ להנבטה מוצלחת.

הרבה יותר קל לשתול זרעים בגרגירים

כמה ימים גדלה פטוניה מזרעים בגרגירים

לחומר השתילה המצופה יש הבדל משמעותי מזה הרגיל. במקרה זה, לכל זרע יש מעטפת מגן הכוללת ממריצים לגדילה, חומרים מזינים וקוטלי פטריות. הרכב כזה מאפשר לשפר את הנביטה ולהגביר את חסינות השתילים בשלב ההתפתחות הראשוני, וגם תורם להפצה אחידה של זרעים בקרקע, מכיוון שהם גדלים משמעותית בגודלם.

חָשׁוּב! מעטפת המגן מאריכה את תקופת הנביטה.

עיתוי יורה של פטוניות מגרגירים עשוי להשתנות בהתאם לתנאי גידולם. לכן, כדאי לשים לב לכך.

בבית

כאשר מגדלים שתילים מגרגירים בבית, ניתן לשלוט על הלחות והטמפרטורה. לכן, הנביטה מתרחשת 7-10 ימים לאחר השתילה. תנאים אלה תלויים ישירות בהליך הנכון ובציות למשטר לתחזוקת שתילים לאחר מכן.

בחממה או חממה

בתנאים כאלה, פטוניה בגרגירים נובטת בתוך 12-14 יום. זאת בשל העובדה שלא תמיד ניתן לשמור על הטמפרטורה בטווח של + 25 מעלות צלזיוס, לספק שתים עשרה שעות של שעות אור ולחות גבוהה בחממה או בחממה. אחרי הכל, רק אם מתקיימים תנאים אלה, נביטת הגרגירים מתרחשת בזמן הקצר ביותר האפשרי.

בשדה הפתוח

גננים מנוסים אינם ממליצים לגדל פטוניות בגרגירים בחוץ. מכיוון שבשביל הנביטה המוצלחת שלהם יש צורך בתנאים מסוימים ובהיעדר שינויי טמפרטורה חדים. לכן, בשדה הפתוח, זרעים כאלה יכולים לנבוט למשך 2-3 שבועות, מה שמעכב משמעותית את זמן הפריחה.

כיצד לזרוע כראוי פטוניה בגרגירים לשתילים

נטיעת גרגירים יכולה להתבצע בשתי דרכים: בטבליות כבול ובמיכלים כלליים מלאים באדמה. איזה מהם לבחור, כל מגדל מחליט באופן עצמאי. לכן, עליך להכיר את המוזרויות של השתילה בשני המקרים ולהבין כיצד זה משפיע על הנביטה.

בטבליות כבול

שיטה זו דורשת עלויות נוספות, אך יחד עם זאת מאיצה את הנביטה ומאפשרת לך להשיג שתילים חזקים ומפותחים ללא קושי רב. ואם ניקח בחשבון שהזנים היקרים ביותר נמכרים בדרך כלל בגרגרים, אז מגדלים רבים בוחרים בזה.

בעת שימוש בטבליות כבול, אינך צריך לצלול שתילים

לשתילה תצטרכו להכין את כל מה שאתם צריכים מראש. טבליות כבול מכילות אדמה דחוסה בהרכב מאוזן, המזרז נביטה. הוא סגור בשקית רשת מיוחדת העשויה מחומר לא ארוג.בנוסף לכבול עצי סיבובי גבוה, הם מכילים חומוס ורכיבים אנטי בקטריאליים, הנחוצים להגנה על שתילים מפני מחלות בשלב ההתפתחות הראשוני.

לפני שתילת פטוניה בגרגירים לשתילים, יש להכין טבליות כבול. לשם כך, הם צריכים להיות מונחים על קרקעית המכולה ללא חורי ניקוז בשורה אחת עם שקע כלפי מעלה. לאחר מכן, שפכו מים חמים כך שהנוזל יכסה אותם לחלוטין, והמתינו 10-20 דקות. לאחר תקופת ההמתנה, נפח הלוחות יגדל פי 5-6, וזה הנורמה. יחד עם זאת, הם שומרים על צורת הקנה בזכות הרשת החיצונית המרסנת.

לאחר מכן, יש צורך לסדר מחדש את טבליות הכבול במיכל יבש קרוב אחד לשני, כך שלאחר מכן השתילים לא יוכלו להתהפך ולהישבר לאחר הנביטה. אז כדאי לשתול פטוניות בגרגירים על שתילים, להניח אחת אחת במרכז לוח הכבול, וללחוץ אותה קלות לקרקע. לאחר מכן, יש צורך להרטיב את החלק העליון מבקבוק ריסוס כדי להשרות את מעטפת המגן לצורך נביטה מוצלחת. אי אפשר לפזר את הזרעים עם אדמה מעל, מכיוון שפטוניה עולה באור.

בסוף השתילה, יש לכסות את המכל עם טבליות הכבול בנייר כסף ולהעבירו למקום מואר היטב בטמפרטורה של + 25 מעלות צלזיוס. כשהלחות מתאדה, יש צורך להרטיב. לשם כך, שפכו מים ישירות למיכל כדי שהטבליות יוכלו לספוג אותן. ניתן גם לרסס את הגרגירים מעת לעת כדי לשפר את הנביטה.

חָשׁוּב! לשתילת פטוניות כדאי לבחור בטבליות כבול בקוטר של לא יותר מ -3.5 ס"מ.

במיכל עם אדמה

בעת שתילה במיכלים רגילים יש צורך להרים אותם בגובה 7-10 ס"מ. על המכולות להיות עם חורי ניקוז כדי להסיר עודפי מים.

נוהל נחיתה:

  1. מניחים שכבת ניקוז בעובי 1 ס"מ בתחתית המיכלים.
  2. ממלאים את שארית הנפח באדמה מזינה, ולא ממלאים עד 0.5 ס"מ העליונים.
  3. יש להשקות בצורה חופשית ולהמתין עד שהלחות נספגת.
  4. החלק את פני האדמה.
  5. להרטיב קיסם ולהעביר גרגיר פטוניה אחד למיכל, להניח את הזרעים במרחק של 2 ס"מ.
  6. לחץ אותם קלות אל פני השטח, אך אל תכסה אותם באדמה.
  7. יש לרסס מלמעלה עם בקבוק ריסוס לשבירת שלמות שכבת המגן.
  8. מכסים את המכלים במכסה שקוף או בניילון.

בסוף השתילה העבירו את המיכלים למקום בהיר בטמפרטורה של + 25 מעלות צלזיוס. לפני הנביטה של ​​שתילים, יש צורך לפקח על הלחות ולהתאוורר מדי פעם.

מדוע פטוניה בגרגירים אינה מתעוררת ומה לעשות

לפעמים אתה יכול למצוא ביקורות ברשת כאשר זרעי פטוניה בגרגירים נובטים במשך זמן רב או שאינם נובטים כלל. זאת בשל העובדה שככל שאוחסן חומר שתילה ארוך יותר כך אחוז הנביטה שלו נמוך יותר. מעטפת המגן מונעת מהזרע לנשום. לכן, בעת הקנייה, אתה צריך לשים לב לחיי המדף של זרעי פטוניה בגרגירים. חומר שתילה טרי נובט בצורה הטובה ביותר.

איך זורעים פטוניה לא גרגרית

להנבטה מוצלחת של זרעי פטוניה רגילים, יש צורך לשתול כראוי. הדבר הקשה ביותר הוא התפלגותם השווה על פני האדמה. לכן, מגדלי פרחים מנוסים ממליצים לערבב מראש את הזרעים עם חול ביחס של 1: 5. ולחיטוי אדמה מומלץ לשפוך את תמיסת Previkura Energy דרך מסננת כדי לא להעמיק את חומר השתילה.

שאר הנחיתה מתבצעת על פי התוכנית הסטנדרטית. אבל צריך לזכור שזרעי פטוניה נובטים רק באור. לכן, הם לא יכולים להיות מכוסים באדמה.

נטיעת פטוניות שאינן מגורענות יכולה להתבצע גם על שכבת שלג. לשם כך, הניחו אותו על הקרקע ואז זרעו.

סיכום

פטוניה בגרגירים מפשטת מאוד את השתילה ומגדילה את אחוז הנביטה. אך החיסרון שלו הוא שיש לו חיי מדף מוגבלים. בנוסף, לצורך נביטה מוצלחת של זרעים, יש צורך לספק לחות גבוהה, אשר תהרוס את שכבת המגן. אחרת, הזרע לעולם לא יוכל לפרוץ.

 

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה