Hyes בשבילך ורד היברידי רצפה: שתילה וטיפול

Rose Ice Pho Yu - מגוון מבחר באנגלית. נבדל בפריחה ארוכה ושופעת. מייצר פרחים בינוניים עד גדולים בגוון ורוד-סגול עם ארומת הדר נעימה. מומלץ לעיבוד בנתיב האמצעי, באזור צ'רונזם ובדרום רוסיה.

היסטוריית רבייה

עיניים רוזות בשבילך הוא מגוון של מבחר באנגלית שהושג בשנת 2008. הכותב הוא פיטר ג'יי ג'יימס. זהו הכלאה מורכבת שמקורה בשני זנים:

 • ורד פרסי (Rose persica);
 • כחול בשבילך.

תיאור של Rose Ice Pho Yu ומאפיינים

זן Ice Pho Yu שייך לקבוצת הוורדים הפרחים. הם משלבים את האיכות של תה היברידי ורדים פוליאנטוס. השיח קטן, הוא גדל עד 75-100, לעיתים נדירות גובהו 130 ס"מ. הצורה עגולה, קומפקטית, נראית אלגנטית. יורה הם ישרים, גדלים אנכית, מכילים קוצים קוצניים. העלים בגודל בינוני, הצבע ירוק עז, המשטח מבריק, הוא זורח בנעימות בשמש.

בתיאור ורד ה- Ice Pho Yu (בתמונה) מצוין שהוא נותן פרחים גדולים המגיעים לקוטר של 6 עד 10 ס"מ. הצבע מגוון: במרכזו הוא סגול-סגול, בקצוות רך לילך וורוד. האבקנים כתומים, בניגוד לרקע הכללי.

הפרחים של שושנת Ice Pho Yu הם סוג כפול למחצה, עלי הכותרת מסודרים בכמה שורות

תפרחות - מברשות, כל אחת מהן מגדלת 3-7 ניצנים בגדלים בינוניים וגדולים. הצורה בתחילת הפריחה היא חרוטית. לאחר הגילוי המלא, הוא הופך לחפוף, לשטוח בצורה ניכרת.

פריחת שושנת הקרח פו יו היא שופעת ומתמשכת; היא מתחילה באמצע יוני. הפרחים אינם מחזיקים מעמד זמן רב, אך הם מופיעים בכמויות גדולות, כך שהשיח מקשט את הגן לאורך זמן. הייחודיות של הזן היא שהניצנים נסגרים בלילה ונפתחים שוב בבוקר. התרבות מגיבה לקרני השמש: יש יותר פרחים בימים בהירים מאשר בעננים. הניחוח עז, עם רמזים להדרים ושמן ורדים אתרי.

המאפיינים העיקריים של ורד היברידי Eyes for You:

 • פרחים בינוניים וגדולים - 6-10 ס"מ;
 • סוג חצי כפול, מורכב מ -20 עלי כותרת;
 • צבע: סגול, ורוד, לילך חיוור;
 • פריחה: שופעת, חוזרת על עצמה (יוני - יולי);
 • מספר הניצנים על גבעול אחד: מ -3 עד 5;
 • ארומה: עשירה, נעימה;
 • שיח קומפקטי ובינוני: 75-130 ס"מ גובה, רוחב 70-80 ס"מ;
 • עמידות לטחב אבקתי ונקודה שחורה: גבוהה:
 • עמידות בחורף: עד -20 מעלות צלזיוס ללא מחסה (אזור 6);
 • עמידות בגשם: משביע רצון;
 • יישום בעיצוב גינות: נטיעות בודדות וקומפוזיציות;
 • יישום חיתוך: לא מתאים.

יתרונות וחסרונות של המגוון

ל- Floribunda Rose Ice Pho Yu יש כמה יתרונות מוחשיים:

 • פרחים גדולים ויפים;
 • ארומה בולטת, נעימה;
 • פריחה שופעת;
 • חוסר יומרות לטפל;
 • חסינות מצוינת למחלות נפוצות;
 • שיח קומפקטי בעל צורה רגילה;
 • שילוב יפה של עלווה ירוקה כהה ופרחים ורודים-סגולים בהירים.

למגוון הוורדים של Ice Fo Yu יש גם חסרונות שכדאי לשים לב אליהם לפני רכישת שתילים:

 • פרחים מתפוררים במהירות, אינם מתאימים לחיתוך;
 • דוהה בשמש הבהירה;
 • אין לפרוח במזג אוויר מעונן וגשום;
 • קשיחות החורף נמוכה.
תשומת הלב! ניתן לגדל את זן Ice Fo Yu בנתיב האמצעי, באזור Chernozem, כמו גם בדרום רוסיה. באזורים עם אקלים שלילי, השיחים זקוקים למקלט אמין. שתילים עשויים שלא לשרוד חורפים קפואים במיוחד.

שיטות רבייה

שיטת הרבייה העיקרית של שושנת Ice Pho Yu היא על ידי ייחורים. חומר שתילה מתקבל בסוף האביב מיורה ירוק צעיר. צריך לחתוך אותם כך שאורך כל חיתוך יהיה 20 ס"מ. הוראות הגידול הן סטנדרטיות:

 1. כל העלים על הייחורים מוסרים.
 2. בצע חתך עליון תחתון וישר אלכסוני.
 3. טבול במשך מספר שעות בפתרון ממריץ גדילה - "Kornevin", "Epin".
 4. ואז הם נטועים באדמה פתוחה בתערובת של אדמה פורייה עם כבול וחול (2: 1: 1), מכוסה בסרט או בבקבוק.
 5. מאוורר ומושקה מעת לעת.
 6. בסתיו השתילים מכוסים, ובאביב הם מושתלים למקום חדש.

ניתן לגדל את גזרי שושנת Ice Fo Yu גם בשדה הפתוח וגם בבית.

דרך נוחה נוספת היא להשיג שכבות. ההליך מתחיל בסוף ספטמבר או בתחילת אוקטובר. ראשית, עליך לחפור חריץ עמוק (15 ס"מ) ולהניח שם את אחד היורה התחתון של הקרח עבור שושנת יו. הוא מוצמד בחוט, זרוע אדמה פורייה, מושקה ומושך ביסודיות.

באביב מסירים את שכבת המגן, הם נותנים גישה קלה לחלק העליון של הזריקה, שתנבט ענפים חדשים. בסתיו, גזרי שושנת Ice Pho Yu נחתכים משיח האם ומושתלים למקום קבוע. הוא מושקה בשפע ומבולש בכבול, חומוס, נסורת או חומר אחר.

גידול וטיפול

ורד קרח עבור יו תובעני לאתר הנחיתה. היא מעדיפה אזורים מוארים היטב. רצוי שהאור יתפזר. עדיף לבחור גוון חלקי בהיר משיחים או עצים גבוהים. המקום צריך להיות:

 • פוריה מספיק (אדמה רופפת, pH מ 6.0 ל 7.0);
 • מוגן מפני רוחות עזות;
 • יבש (לא נכללים שפלה עם לחות עומדת);
 • עם זרימת אוויר טובה (לא רצוי למקם אותו ליד מבנים, גג).

תאריך הנטיעה העיקרי הוא האביב (המחצית השנייה של אפריל - תחילת מאי). ורד אייס פו יו יכול להיות מושרש בסתיו, 3-4 שבועות לפני הכפור הראשון. אם האדמה קלה ופוריה, אין צורך להכין אותה. אם האדמה מתרוקנת, מכניסים אליה חומוס או קומפוסט כמה חודשים לפני השתילה בדלי של 2 מ"ר (או 4 כפות דשן מינרלי מורכב). יש להקל על אדמת חרסית כבדה על ידי הוספת 1 ק"ג נסורת או חול לאותו אזור.

האלגוריתם הוא סטנדרטי:

 1. באתר שנבחר לשושנת Ice fo Yu, כמה חורים נחפרים בעומק 50-60 ס"מ במרחק של 50 ס"מ (שתילה צפופה למדי).
  3
 2. אבנים קטנות מונחות בשכבה של 8-10 ס"מ.
 3. שורשי השתילים של ורד Ice Fo Yu נחתכים ל 30 ס"מ ומונחים בתמיסה ממריצה לגדילה.
 4. הם נטועים באדמה פורייה, ומעמיקים את צווארון השורש ב5-7 ס"מ.
 5. מים בשפע (10 ליטר מים שקועים) ומלט.

כדי לעורר את הצמיחה המהירה של Ice Pho Yu, יש לחתוך את השתיל בעת השתילה ולהשאיר 3-4 ניצנים.

טיפול ורדים במגוון זה הוא סטנדרטי. הצמח לא יומרני, אך לפריחה שופעת וארוכת טווח, עליכם לדאוג לפעילויות הבאות:

 1. השקיה היא קבועה - 1.5-2 דלי מים לכל שיח מבוגר מדי שבוע. אם מזג האוויר חם, נותנים מים פעמיים בשבוע. בצורת, כדאי להשקות את הכתר בשעות הערב המאוחרות.
 2. יישום תחבושות לשושנים Ice fo Yu: באפריל, אוריאה 15-20 גרם לשיח, ביוני ויולי (במהלך היווצרות ניצנים ופריחה) - סופר פוספט (40 גרם) ומלח אשלגן (20 גרם). אתה יכול לסירוגין דישון מינרלי עם חומר אורגני - גללים, גלגול, humates, עירוי של דשא חתוך.
 3. לאחר השקיה או גשמים בשפע, יש לשחרר את האדמה ביסודיות.
 4. ניכוש העשבים מתבצע על פי הצורך, ומסיר בזהירות את העשבים.
 5. בקיץ כדאי לחבוש עם כבול, נסורת, חומוס, אך בחורף עדיף לא להשתמש בחומרים אלה מכיוון שהם צוברים לחות רבה.
 6. ברוב אזורי רוסיה (למעט דרום), יש לכסות את שיחי הוורדים של Ice Fo Yu לחורף. יתר על כן, יש לעשות זאת לאחר שהטמפרטורה יורדת מתחת ל -7 מעלות צלזיוס. מכסים בענפי אשוח או יוטה. החומר מונח בין הענפים, כמו גם על מסגרת מותקנת מראש מעל השיח.
 7. גיזום של ורד מזן Ice Pho Yu מתבצע בכל אביב, ומסיר ענפים קפואים וחלשים.בקיץ, כל הפרחים הנבולים נחתכים, בסתיו תוכלו לדלל את הכתר ליצירתו הנכונה של השיח. צמחים ישנים יותר זקוקים לחיתוך קיצוני. כל הצילומים מוסרים ומשאירים רק 2-4 ניצנים.

רוז אייס פו יו מגיב להזנה ולהשקיה רגילים

עֵצָה! בשנה הראשונה לאחר השתילה, יש להסיר את כל הניצנים המוקדמים.

ניתן להשאיר רק תפרחות באוגוסט על ורד הקרח פו יו (לא יותר משתי חתיכות על כל פדונק). לאחר סיום הפריחה הם נשמרים עד להיווצרות הפרי. ואז השיח טוב יותר ישתרש במקום חדש, ובשנה הבאה הוא יוכל לתת פרחים.

מזיקים ומחלות

לורד של מגוון הקרח פו יו יש חסינות טובה. לכן, כאמצעי מניעה, מספיק לבצע טיפול אחד בקוטלי פטריות בתחילת האביב (לפני תחילת נפיחות הניצנים). לשם כך, השתמש בכל תרופה: נוזל בורדו, פיטוספורין, סקור, הום, מקסים, פונדאזול.

אם מתגלים כנימות ומזיקים אחרים, מטפלים בשיחי ורד Ice Fo Yu בתרופות עממיות:

 • אפר עץ עם שבבי סבון כביסה;
 • עירוי עלי שן הארי, פלפל צ'ילי;
 • תמיסת אבקת חרדל, אבק טבק;
 • מרתח של פרחי ציפורן חתול.
תשומת הלב! אם נצפתה פלישה של חרקים בגינה, יש להשתמש בתכשירים כימיים: Fitoverm, Vertimek, Eforia, Inta-Vir, Decis ואחרים.

יישום בעיצוב נוף

ורד אייס פו יו נראה יפה בכל גן: גם בערוגות פרחים גדולות וגם באזורים קטנים. מתאים לכל הסגנונות הפופולריים - נוף כפרי, מודרני, אנגלי, מניעים צרפתיים וכו '. שיחי Ice Fo Yu נראים יפים במיוחד בשילוב עם מדשאה מטופחת.

בתכנון השטח משתמשים במגוון במקרים הבאים:

 1. נחיתה בודדת.
 2. ורד קרח ליו יקשט בצורה מושלמת את הגן בהרכבו. הוא משולב עם תרבויות שונות: דלפיניומים, אדמוניות, אסטרות, חרציות ואחרות. התנאי העיקרי הוא התאמה בגובה ובצבע. צבע לילך חיוור אטרקטיבי מאפשר לכם להשתמש בשושנת Ice Pho Yu לקישוט כל מקום בגינה. השיח מסוגל להחיות אפילו פינות חסרות תיאור.
 3. ורד קרח עבור יו בשביל הגינה.

התרבות נראית טוב בשילוב עם זנים מהטווח הכחול, למשל, עם כחול בשבילך. השיחים משולבים בצורה הרמונית עם פרחים קטנים - אמנון, חמניות ואחרים.

סיכום

ורד קרח עבור יו יכול לצמוח כמעט בכל אזור. השיחים אינם דורשים טיפול מיוחד, אך חשוב לזכור כי צבע עלי הכותרת דוהה בשמש העזה. לכן, אתר הנחיתה צריך להיות מוצל למחצה. ברוב האזורים, גיזום בסתיו ומקלט לחורף הוא חובה.

ביקורות על ורד קרח עבור יו

לידיה, בת 49, סרנסק
קניתי שתיל ורדים בן שנתיים בשם מעניין Ice עבור יו.התרבות החלה לפרוח באותה עונה. היו שני גלים עם הפסקה קצרה. בלילה, הניצנים נסגרים, ובגשמים שהם לא מחזיקים, הם מתחילים להירקב.
ויקטוריה, בת 45, סטברופול
ניתן לגדל רוז קרח של יו לא רק בדרום, אלא גם בצפון (עד אזור מוסקבה). פרחים עדינים, ריחניים, אך אינם מחזיקים מעמד זמן רב. חשוב מאוד למצוא בן זוג יפה לצמח. מומחים ממליצים לגדל עבורכם את רפסודיה בכחול, קרח בורדו וכחול לצד אייס פו יו.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה