פרחים בגידול נמוך לגינה, פורחים כל הקיץ

צמחים רב שנתיים הצומחים נמוך הם "כלי" רב תכליתי של גנן מנוסה. פרחים אלה משלימים קומפוזיציות נוף, הם משולבים בהצלחה עם גידולי גינה וירק, הם משמשים כגבולות, רכסים ומבנים מפרידים אחרים.

כמעט כולם לא גדולים צמחים רב שנתיים פורחים לאורך כל הקיץ. ערוגות איתן נראות מטופחות ונשארות מרהיבות גם ללא תחזוקה שוטפת, השתלה שנתית.

פרחים בצמיחה נמוכה מאוד לא יומרניים, אבל אפילו הם צריכים להיות מסוגלים לבחור את הנכון. אתה יכול ללמוד על זנים של צמחים רב שנתיים ומאפייניהם ממאמר זה.

זנים של פרחים רב שנתיים הגדלים נמוך

פרחים רב שנתיים לגינה יכולים להיות בגדלים שונים. צמחים קטנים נבדלים לקבוצה נפרדת, אשר, בתורם, מחולקים:

 • כיסויי קרקע;
 • פרחים רב שנתיים קטנים מדי;
 • תת-מינים ננסיים של צמחים רב שנתיים פורחים.

אם כיסויי האדמה ממש מתגנבים לאורך האדמה, מכסים אותה מהשמש, הרוח והקור, אז לפרחים נמוכים וגמדים יש גבעולים ארוכים יותר, לעתים קרובות גובהם אינו עולה על 70 ס"מ.

בנוסף לחלוקה זו, צמחים רב שנתיים נמוכים לגינה פורחים ולא פורחים. במקרה הראשון, תפרחות יהפכו לקישוט של הגן, אשר פרחים רב שנתייםמעוטרים בדרך כלל במשך חודשיים-שלושה, כלומר כמעט כל העונה. קבוצה לא פורחת - צמחים עם זריקות דקורטיביות יפות, עלים בעלי צורה מעניינת או צבע ייחודי. שניהם ופרחים אחרים משמשים לעתים קרובות למדי מעצבי נוף וגננים רגילים.

מטרתם של צמחים נמוכים רב שנתיים

גוּץ צמחים רב שנתיים עוזרים לגננים לפתור בעיות רבות... אחרי הכל, הפרחים האלה:

 • אינם דורשים טיפול מתמיד ומורכב;
 • אין צורך להשקות באופן קבוע ובשפע;
 • הם זקוקים רק לחבישה אחת או שתיים בעונה;
 • קל לשבת, לעבור למקום אחר ולשתף;
 • לגדול במהירות ולהתחיל לפרוח כבר בשנה הראשונה או השנייה לאחר השתילה;
 • יכול לפרוח כל העונה;
 • להשתלב עם סוגים וזנים אחרים של צמחים, כמו גם עצים ואפילו גידולי גינה;
 • השתרשו על קרקעות שונות, ישנם זנים של פרחים רב שנתיים לאדמה חולית או סלעית.

חָשׁוּב! היתרון העיקרי של צמחים רב שנתיים נמוכים הוא שהם לא צריכים לשתול בכל אביב. מספיק לעשות את זה פעם אחת, ואז ליהנות מיופיו של הקומפוזיציה שנוצרה במשך מספר שנים.

בחירת מגוון פרחים רב שנתיים הגדלים לגינה

על ידי איסוף פרחים רב שנתיים עבור קוטג 'קיץ או אזור פרברי, יש צורך לקחת בחשבון את התאימות של צמחים המיועדים לערוגה אחת או להרכב נוף.

על צמחים רב שנתיים להיות בעלי אותן דרישות כמו:

 1. תדירות והשיטת השקיה.
 2. שיעור צמיחה.
 3. גובה השיחים.
 4. הרכב אדמה מתאים.
 5. דשנים ותדירות היישום שלהם.
 6. הצורך ושיטת המקלט לחורף.
 7. אהבה לשמש או לצל.
תשומת הלב! לא פחות חשוב ליופיו של הגן הוא השילוב ההרמוני של גווני הצבעים שנבחרו.

האסטרנטיה גדולה

פרח קטן ממדים זה גדל לא יותר מ -70 ס"מ. השיחים המתפשטים מכוסים בפרחים כבר בתחילת הקיץ, מסתיים לִפְרוֹחַ עד סוף אוגוסט.על מנת שתפרחות חדשות יופיעו כל הזמן על השיחים, יש צורך להסיר פרחים נבולים בזמן.

גוון הפרחים של רב שנתי זה יכול להיות בהחלט כלשהו - כיום ישנם זנים רבים של אסטרנטיה, יש אפילו שיחים עם ניצנים צבעוניים. אבל לעתים קרובות יותר אתה יכול למצוא גודל נמוך רב שנתי עם פרחים לבנים, גוון ורוד חיוור או בורדו.

נטיעת צמח רב שנתי עדיפה בשמש, אך מתאים גם אזור מוצל מעט, למשל, גוון סורג מבית גזיבו או גדר חיה. צמח בעל צמיחה נמוכה אינו יומרני לאדמה ולטיפול - אסטרנטיה יכולה לגדול בכל מקום.

האסטרנטיה גדולה

מרווה אלון

מרווה (או סלוויה) מתייחס גם לצמחים רב שנתיים נמוכים הפורחים לאורך כל הקיץ. שיחים גדלים כ- 60-80 ס"מ, מרווה אינה מתפשטת, רב שנתית קומפקטית למדי.

התפרחות של צמח רב שנתי זה מרהיבות מאוד - נרות ארוכים בצבע סגול יפה. אתה צריך לשתול מרווה בצלבחירת אזורים עם אדמה פורייה ומעט לחה.

רב שנתי הוא בררן בטיפול. חשוב מאוד לשמור על לחות אדמה קבועה סביב השיח, לשחרר את האדמה בזמן, למרוח דשנים מורכבים, להגן מפני מזיקים ו עשבים שוטים... אך כתוצאה מעבודה מדוקדקת, מרווה תגמול לא רק יופי, אלא גם בריאות, מכיוון שמדובר בצמח מרפא ידוע שמציל מחלות רבות.

מרווה אלון

חוף הים של ארמריה

רב שנתי זה מכיל כעשרה זנים, כולם שונים במראה ובמאפיינים. אבל, באופן עקרוני, צמח זה די יומרני. לא צריך להשקות את ארמריה לעיתים קרובות; כל אדמה, אפילו חרסית וחולית, מתאימה לצמח. ארמריה גם תקשט בהצלחה מסלעות סלעיות או גינות סלע.

הפריחה של רב-שנתי קטן ממדים זה נמשכת לאורך כל הקיץ, ותצלום של השיחים ניתן לראות למטה.

חוף הים של ארמריה

אליסום ימית

רב שנתי עקשן ומתמשך. גובה השיחים אינו עולה על 20 ס"מ, גבעולים חזקים ממש זוחלים לאורך האדמה, מקשטים אותו בפריחה עבותה.

אליסום פורח במשך זמן רב מאוד: התפרחות הראשונות מופיעות בחודש מאי, והפרח האחרון מסוגל לעמוד אפילו בכפור קל. באזורים עם חורפים מתונים, הרב-שנתי אינו מת, אך עם קרני שמש האביב הראשונות הוא ממשיך לצמוח ולהתפתח.

אבל גם באקלים קר, רב שנתי אינו זקוק למקלט, הצמח יסבול היטב אפילו כפור קשה. גוון הפדונקלים יכול להיות כל שהוא: לבן, צהוב, ורוד, סגול.

אליסום ימית

ארנריה ארגמן

רב שנתי אידיאלי עבור מסלעות ומגלשות אלפיניות. פרח זה כל כך יומרני שהוא יכול לצמוח על חול או אבנים. גובה הגבעולים אינו עולה על 15 ס"מ, והיורה הרב שנתי צבע ארגמן.

תפרחות יכולות להיות ורודות חיוורות או לבנות. הם עשויים בצורה של כוכבים קטנים. ארנריה פורחת בתחילת יוני וממשיכה לפרוח עד סוף הסתיו.

טיפול בדבק רב שנתי אינו נדרש, אפילו אין צורך להשקותו - הארנריה סובלת לחלוטין את הבצורת.

ארנריה ארגמן

חרצית רב שנתית

צמח ידוע ושכיח מאוד. רב שנתי זה אהוב במיוחד על גננים רוסים, בעיקר משום שהוא סובל היטב את החורף.

חרציות מתחילות לפרוח מעט מאוחר יותר מאשר צמחים רב שנתיים אחרים - לעתים קרובות, זהו המחצית השנייה של הקיץ. אבל פרחים אלה הם מהמעטים שממשיכים לפרוח עד הכפור החמור הראשון.

יכולים להיות גוונים וצורות רבות של תפרחות - ישנם זנים רבים של חרציות רב שנתיות.

חרצית רב שנתית

עֵצָה! אתה יכול להאיץ את פריחת החרציות על ידי שתילת רב שנתי זה באזור שטוף שמש.

גרניום בלקני

סוג הצמח הרב שנתי שלא שופך את העלים אפילו לחורף, ולכן הוא יכול לקשט את הגן כל השנה. גובה השיחים הרב-שנתיים מגיע ל -25 ס"מ, השיחים מעוטרים בעלים מגולפים בגוון ירוק עשיר. בסתיו העלווה הופכת לצהובה, היא עשויה להפוך לאדומה - היא נראית מרשימה מאוד.

פריחת הגרניום מתחילה ביוני וממשיכה עד סוף עונת הקיץ.כל הזמן הזה, ריח פרחוני עדין מאוד מתפשט בגינה. גוון הפדונקלים הוא אדום או סגול.

גרניום בלקני

בני משפחה של היילנדר

זהו עוד רב שנתי קצר שיהווה קישוט ראוי לכל גינה. עלי השיחים הם אזמניים, והתפרחות בצורת אוזן. פרחים צבועים בגוון ורוד בהיר או לילך.

מאפיין מובהק של רב שנתי הוא שהוא לא משיל את העלים שלו לחורף, יתר על כן, צבעם אינו משתנה - העלים נשארים ירוקים. סוף הרב שנתי מסתיים בפריחה עד סוף ספטמבר.

בני משפחה של היילנדר

תשומת הלב! צבעים עשירים במיוחד של תפרחות היילנדר מתקבלים באזורים שטופי שמש מוארים היטב בגינה (ניתן לראות אותם בתצלום).

כיצד לגדל כראוי צמחים רב שנתיים בגידול נמוך

כמו כל צמחים רב שנתיים, פרחים ננסיים אינם זקוקים לטיפול מיוחד. עם זאת, על מנת לספק לגינה שלך פרחים בריאים ומרהיבים, הבעלים יצטרך להזיע מעט על ידי ביצוע הפעולות הבאות:

 1. הסר פרחים מיובשים בזמן, כך שהם לא יסירו את הכוח מהצמח כולו.
 2. מגן על האדמה עם אבנים או לוחות פלסטיק (מתכת) כדי למנוע צמיחת יתר של שורשים.
 3. לשתול פרחים לא רצופים לגבול או לקצה הערוגה, אלא במרחק כלשהו. יש צורך לקחת בחשבון את קצב הצמיחה הגבוה של צמחים רב שנתיים.
 4. שימוש במערכת השקיה בטפטוף נוח יותר לשלוט באספקת מים ודשנים.
 5. מכסים צמחים רב שנתיים לחורף בעזרת ענפי אשוח או חומרים סינתטיים "נושמים".
 6. בחר צמחים רב שנתיים כך שהערוגה תיהנה מפריחה מראשית האביב ועד סוף הסתיו.

כל צילום של צמחייה רב שנתית מעוממת מאשר יותר ויותר את הייחודיות והמרהיבות של צמחים אלה. על מנת שיופיים של צמחים רב שנתיים יופיע בהיר במיוחד, אין צורך לשתול פרחים אלה בזה אחר זה - הם נראים נהדר בנטיעות קבוציות צפופות.

תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה