קומבוצ'ה לא צף (לא עולה): סיבות למה לעשות

באמריקה, קומבוצ'ה, או מדוזות, פופולרי מאוד, ומשקה שנקרא קומבוצ'י טעים כמו קוואס ונמכר בכל סופרמרקט. רוסים ותושבי חו"ל הקרובים מעדיפים לא לשלם כסף עבור משהו שקל לבשל בעצמם. אך המסה הג'לטינית המוזרה, הנותנת משקה בריא טעים, דורשת טיפול ולעיתים מתנהגת באופן בלתי מובן. מדוע הקומבוצ'ה טבעה, בין אם צריך לעשות משהו, ובכלל, האם זה נורמלי או לא, קל להבין.

מדוע קומבוצ'ה לא צץ לאחר הפרידה

זה נורמלי שהקומבוצ'ה שוקע בתחתית הפחית לאחר החלוקה. זהו אורגניזם חי, כאשר צלחת אחת או יותר נקרעות, היא נפצעת ועליה להתאושש.

כמה זמן לוקח קומבוצ'ה לעלות לראש תלוי בכמה גורמים. הגוף העיקרי של התרופה, לאחר החלוקה המוצלחת, כאשר הוא נכנס למדיום התזונתי הרגיל ממים, עלי תה וסוכר, עלול בכלל לא לטבוע. זה נחשב נורמלי אם הוא מונח על קרקעית הפחית עד שלוש שעות.

קומבוצ'ה לא צף זמן רב לאחר ההפרדה, אם נלקחו שתי צלחות או יותר, או שהניתוח בוצע בצורה לא מדויקת. זו פציעה משמעותית ויכולה להישאר בתחתית עד שלושה ימים. Medusomycetes חולה, אין בזה שום דבר טוב, אבל מוקדם מדי להשמיע אזעקה.

צלחת דקה צעירה ולא אמורה לצוף מיד. זה יתחיל לעבוד כשהוא יתחזק, בחלק התחתון יהיו יורה שמעבדים את תמיסת התזונה לקומבוצ'ה. לפני כן, הקומבוצ'ה מונחת בתחתית הצנצנת. לצורך הסתגלות מוצלחת, יש לשמור על כמות הנוזלים למינימום.

הזמן בו עליכם לשים לב לסימביונט של פטריות שמרים וחיידקי חומצה אצטית, שאינו מעוניין לצוף מתחתית הצנצנת, תלוי ישירות בשיטת החלוקה ובעובי גופו של התרופה.

 1. קומבוצ'ה ישנה עם 5-6 צלחות אמורה לעלות מיד לאחר פעולה שבוצעה בקפידה. אם זה לא קופץ, יש להשמיע את האזעקה לאחר 2-3 שעות.
 2. כאשר הבעלים יודעים שנעשתה רשלנות בחלוקת הלוחות, למשל יד רעדה, חלקים נקרעו בכוח, נעשה שימוש בסכין, ייקח יותר זמן להסתגל. יתכן שתצטרך לחכות 3 ימים.
 3. קומבוצ'ה צעירה יכולה לשכב בתחתית הצנצנת בין 3 ימים לשבועיים. תמיסת התזונה בקושי אמורה לכסות את גוף המדוזות.
חָשׁוּב! אם אתה שופך מיד 2 ליטר תמיסת תזונה לצנצנת עם צלחת עליונה מופרדת, אין זה סביר לצוף כלל. אם המצב לא יתוקן, הוא יחלה וימות.

רשימת הסיבות לכך שקומבוצ'ה אינו עולה

קומבוצ'ה ששוקעת ושוקעת לתחתית הפחית במהלך הכנת הקומבוצ'ה לא אמורה להיות מדאיגה בפני עצמה. זה עניין אחר אם זה לא צץ הרבה זמן. Medusomycete בוגר, המורכב מכמה צלחות, אמור לעלות תוך 2-3 שעות. בכפוף לכל הכללים, תוך שימוש בעלי תה ומים איכותיים, יתכן שהוא כלל לא שוקע.

עֵצָה! אם קומבוצ'ה מבוגר שוקע במשך 1-2 ימים בכל פעם בתחילת הבישול, ואז צף ומתחיל לעבוד, על הבעלים לשקול מחדש את מעשיהם.

הם עושים משהו לא בסדר, וזו הסיבה שהמדוזומיט מקבל הלם, נאלץ להשקיע זמן בהסתגלות.

כל אי סדרים ב"עבודה "של קומבוצ'ה מצריכים מחקר מדוקדק, יתכן שהמדיסומיטה חולה

הפרת האקלים הפנימי

קומבוצ'ה לא צריך לעמוד בשמש. אבל אי אפשר גם למנוע גישה לאור. אם שמים צנצנת מדוזות במקום חשוך, היא תשקע תחילה לקרקעית, מכיוון שחיידקי השמרים יפסיקו לעבוד, ואז היא תחלה ותמות. זה לא יקרה מיד, יהיה מספיק זמן לתקן את המצב.

הטמפרטורה האופטימלית לשמירה על התרופה היא 23-25 ​​מעלות צלזיוס, כבר ב 17 מעלות צלזיוס החומר הג'לטיני יכול למות. אם יתקרר, הוא בהחלט ישקע בתחתית הפחית.

חָשׁוּב! יש לבדוק תחילה את משטר הטמפרטורה.

הפרת כללי הטיפול

קומבוצ'ה לא צף בצנצנת כיוון שהיא חולה. לפעמים הכל נעלם מעצמו לאחר כמה ימי הסתגלות, אך זה מעכב את זמן ההכנה של הקומבוצ'ה. גוף הסימביונט מורם על ידי בועות של פחמן דו חמצני שמשחררים שמרים במהלך התסיסה. Medusomycete אינו פועל בשכיבה על הקרקעית.

הוא יכול להילחץ מהסיבות הבאות:

 1. אם זה נשטף במים שאינם מבושלים, אלא מהברז, מה לעשות, באופן עקרוני, אפשרי, אך לא מומלץ בגלל התכולה הגבוהה של כלור, סיד וזיהומים אחרים. לוקח זמן עד שהמדיוסומיט מתאושש מהלם המגע עם חומרים אלה.
 2. בעת ביצוע הליכי היגיינה נעשה שימוש בנוזל קר או חם מדי. חשיפה לטווח הקצר לטמפרטורות לא מתאימות לא תספיק לגרום לבעיות חמורות, אלא "תקל על" המדוזות במשך מספר ימים. אתה צריך להשתמש במים בטמפרטורת החדר.
 3. העירוי לא התמזג יותר מדי זמן. כל הסוכר עובד, קומבוצ'ה הפך לחומץ. ראשית, תרופת התרופה תשקע, ואז הצלחת העליונה תהיה מכוסה בכתמים כהים, חורים יופיעו, התהליך יעבור לשכבות התחתונות. הפטרייה תמות.
 4. אם תכין משקה בכלים מלוכלכים, שום דבר טוב לא ייצא מזה. יש לשטוף את הצנצנת באופן קבוע, לשרוף אותה במים רותחים. בין אם הקומבוצ'ה מת, פשוט טובע ולא עובד, או שהמשקה מתגלה כאיכות ירודה, תלוי במידת הזיהום ובהרכב הכימי של החומרים שנפלו על גוף המדוזות.

הפרת כללי הבישול

קומבוצ'ה אינו עולה אם נעשו הפרות במהלך הכנת המשקה. הנפוץ ביותר:

 • מעט מדי או יותר מדי סוכר, זה צריך להיות בין 80 ל -150 גרם לליטר נוזל;
 • השימוש בריתוך באיכות נמוכה;
 • מים צריכים להיות נקיים, רתוחים, מסוננים או נביעות, מי ברז מתאימים במיוחד, מכיוון שהם מכילים זיהומים לא רצויים שגורמים לקומבוצ'ה לשקוע למספר שעות או ימים;
 • אי אפשר לשפוך סוכר על גוף המדוזות או על תחתית הצנצנת שלא נמס;
 • הטמפרטורה של הנוזל צריכה להיות בטמפרטורת החדר, מקומבוצ'ה קרה בהחלט יטבע, וחם יהרוג אותו.

סיבות מדוע קומבוצ'ה עומד זקוף בצנצנת

לפעמים התרופה עומדת על הקצה. יכולות להיות מספר סיבות:

 1. המכולה קטנה מדי. אם היה מגדל חומר בצנצנת של שלושה ליטר, ואז מכניס אותו לליטר, הוא פשוט לא היה מסוגל להתיישר שם ויתפוס עמדה זקופה.
 2. אותו דבר יקרה אם ינסו להחזיק את הצלחת הצעירה במיכל צר יותר מזה שבו צפה הפטרייה הישנה. קוטר התרופה המדיקומית יישאר זהה; בגלל האטימות, הוא יסתובב על צדו.
 3. צלחת יחידה צעירה תתפוס עמדה לא טבעית אם יש יותר מדי נוזל בצנצנת.
 4. מדוזה בוגרת חייבת לצוף אל פני השטח. אם תמלא את הצנצנת יותר מ 2/3, הפטרייה תעלה לצוואר, לא תוכל להתיישר, ותתהפך על צידה.
תגובה! המיקום האנכי שנלקח על ידי התרופה במשך זמן קצר בתהליך ההרמה מלמטה אינו אמור לגרום לאזעקה.

אם קומבוצ'ה עומד על קצה, זה לא תמיד אומר מחלתו.

מה לעשות אם קומבוצ'ה לא צף הרבה זמן

מה לעשות אם הקומבוצ'ה ירד ולא יצוץ לאחר תיקון שגיאות תלוי בכמה זמן זה היה במצב זה. בדרך כלל הוא זקוק לעזרה.

ב medusomycete צעיר, קודם כל, נפח הנוזל מצטמצם. אם הוסיפו סוכר פחות מ -150 גרם לליטר, הוסיפו סירופ.

בדוק את תנאי שמירת קומבוצ'ה למבוגרים. כאשר הטמפרטורה והתאורה עומדים בדרישות הגוף:

 1. הוציאו ושטפו את הקומבוצ'ה במים רותחים בטמפרטורת החדר.
 2. בחן היטב. אם החלק החיצוני חשוך, הסר אותו. אם המדוזה סמיכה מדי, מסירים 1-2 צלחות עליונות.
 3. הם שוטפים את המיכל, מחזירים לשם את הפטרייה. יוצקים ליטר תמיסת תזונה ממותקת בכמות הסוכר המרבית (150 גרם).
 4. הם ממוקמים במקום מואר באור עמום עם טמפרטורה של כ- 25 מעלות צלזיוס.

אם התרופה עדיין לא צפה, חלק מהנוזל מתנקז. גם לאחר מחלה, הפטרייה צריכה לעלות תוך 1-2 שבועות לכל היותר. ואז הוא ממוקם בנפח הרגיל של תמיסת התזונה.

איך לטפל בקומבוצ'ה כדי למנוע את שקיעתה

כדי לא לחפש את הסיבות שבגללן הקומבוצ'ה טבעה, אתה צריך לטפל בזה כראוי. קוֹדֶם כֹּל:

 • ממיסים סוכר לחלוטין לפני שמוסיפים לצנצנת;
 • ליציאה ובישול השתמש במים רתוחים נקיים בטמפרטורת החדר;
 • לנקז את המשקה המוגמר בזמן;
 • לשמור על הטמפרטורה באזור 23-25 ​​מעלות צלזיוס;
 • מלא את הצנצנת בתמיסת תזונה לא יותר מ 2/3;
 • לספק מיקום בהיר, אך מוגן מפני קרניים ישירות;
 • שטפו את המדוזות ואת המיכל להכנת המשקה בזמן;
 • השתמש בעלי תה איכותיים;
 • אל תשפוך נפח גדול של נוזלים על צלחות צעירות, שהופרדו לאחרונה בבת אחת.

סיכום

אם קומבוצ'ה טבעה לפני שתשמיע אזעקה, עליך להבין את הסיבות. לפעמים זה לא קופץ מיד בגלל העובדה שהמדוזות דקות מדי, או שיש זיהומים לא רצויים במים. גם כאשר פטרייה חולה, ניתן לרפא אותה אם התנאים הם מיטביים.

תגובות (1)
 1. תודה רבה על ההבהרה, היה לי מילוי קר מדי, עם מילוי חם - זה כבר לא שוקע

  15/01/2021 בשעה 10:01
  אלכסיי
 2. תודה רבה. פשוט ענקית. קיבלתי פטרייה, אבל אני לא יודע לטפל בזה. המידע שלך מאוד שימושי. אחרת כמעט נבהלתי. כמעט הרגתי את התינוק. אבל עכשיו הכל נפל מקום. שוב תודה ... אל תהיה חולה.

  04/02/2020 בשעה 06:04
  אירינה
תן משוב

גן

פרחים

בְּנִיָה